Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

KoRner

Bezrkvný MTV horor pre tínedžerov, ktorý má síce zopár dobrých ľakačiek, avšak aj toľko retardovaných postáv, že o chvíľu divák príde o chuť im fandiť. Schopný námet utopili v jalovej zápletke. Aspoň, že Olivia si tú rolu užila... ()

666Carnage

Film měl docela dobrá nápad a mohl využít tu moc, které se mu dostalo a nic z toho se nestalo. Horor , v kterém není nic hororového. Koukl jsem se na to ze dvou důvodů. Za 1. Olivia Wilde a za 2. mam rád horory. Jako horor to zklamalo a co si budeme povídat pro Olívii to asi taky nebyl žádnej trhák. Je to jednohubka co má 80 minut takže se to dá vydržet, ale není nic převratného na co bych si měl zítra vzpomenout. 40% ()

bari68

Absolútne ničím zaujímavý film, v ktorom partička vedcov si hraje na Boha a nad ktorým sa snáď človek pozastaví len, že je to akýsi mix Frankensteina, Carrie a hororovej moderny. Nezáživné, nestrašidelné, bez gradácie, pomalé, slabé. Stačia tieto synonymá ?.... ()

HiddenDragon

Varianta na Frankensteina aneb ozivovat mrtve neni proste koser. Jsou mnohem horsi kousky nez tenhle, takze moc nechapu ta nizka hodnoceni. Tym ctyr vedcu vyvine serum, ktere (samozrejme +elektrina:) je schopno ozivit pri pokusech mrtva zvirata. Ovsem nekdo prozradi, ze od zkoumani komatu se preslo na handlovani se smrti a univerzita, tedy spis financujici farm. spolecnost, jim vyzkum sebere. Kdyz se pak snazi tym vse zopakovat, pri nehode zemre Wildova, pritelkyne sefa tymu, a tak se narychlo pokus provede na ni. S necekanymi nasledky, tedy spis cekanymi, jak uz vyplyva z nazvu :) Ale me to nenudilo, sve na tom ma, ze je to hodne kratoucke. Napeti tu je, Olivia dela hezka kukadla a hlavne to ma fajn ozvuceni - hudbou bych to moc nenazval, proste takovy ten atmosfericky doprovod. Co se da vytknout, jsou diry ve scenari, kterych neni malo. Napr. v pulce filmu jdou hledat psa, ktereho predtim privedli zpet mezi zive, ale zahy uz se o tom nikdo nezmini. Takze kde je pes, nikdo nevi :) Stejne tak hlavni hybatel deje, jakysi podraz ci spionaz, ktera mela za nasledek, ze jim vyzkum ukradli, zustane zcela nedoresena. Dale napr. vratny, nejdriv z nej maji strach, snazi se mu vyhnout, a on se pak najednou v pulce noci zvedne a jde domu? Vtipne. Vsechno je tak nejak nedovysvetleno, jen aby mohli byt zbytek noci (alespon tak to casove z filmu chapu) zustat v laborce a sledovat Zoe (Wilde), ktera je po zmrtvychvstani trochu divna:) Ale o co ji jde, nebo kdo to je, to taky z filmu clovek nezjisti - proste se neco z pekla dostalo do naseho sveta a nema to dobre umysly :) Jen nemuseli fakt tolikrat delat uplnou tmu, to napeti nezvysuje ani nahodou, spis to divaka koukajiciho na cerny obraz minimalne nase.e :) Medicinske nesmysly ani zminovat nebudu, protoze laik to stejne nepozna, ale vpodstate tu "vedci" placaji pate pres devate (vcetne tech "vysetreni" mozku), jen aby to pusobilo cool :) ()

Han22

Konečně zase originální horor po těch všech strašidelných domech a duchách a má to tu jen 47%. No možná proto, že je to v podstatě zase strašidelný dům (laboratoř) a duch (něco z pekla). Ale mě se to líbilo. Skupina vědců, která si hraje na Frankensteina a pokouší se oživit mrtvé mě připoměla pár vědeckých dílů Krajních zemí. Život po smrti jako téma obecně miluju a je škoda, že si s něčím podobným filmaři nepohrají častěji (Hráči se smrtí, Jak přichází sny). A taky minimálně potěší přístup tvůrců se snahou o vědecké vysvětlení i pár mrazivých scén. SPOILER - Nejlepší scéna je ve chvíli, kdy si hrdinka uvědomí, že kvůli jedné chybě skončila v pekle i přesto, že zbytek života dělala vše správně a že během pár minut tam prožila roky. Ke konci se to sice promění ve standartní démonickou vyvražďovačku a pointa je dementní, ale jinak pěkný horůrek. ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy, takmer štyri. Technicky vypiplané, do určitej miery tajomné a potom neskôr správne krvavé. Taká iná variácia na Flatliners. ()

Kienast

Takhle výborný obsazení (s krásnou Wilde) a taková nezáživná věc z toho vznikne. Achjo to je tak když má horor režírovat týpek co předtím dělal pořady o vaření. 3/10 ()

bloodline

Horor pre začiatočníkov. Prostoduché, tisíckrát vyluhované a obohrané klišé, kde sa nestretla invencia s inováciou. Účelnejším názvom by cieľová skupina pri výbere kino večera hneď vedela, ktorý film ušili ich vkusu. Hlasujem za návrh Vzkriesenie dementa (The Vomit Effect). Osamelým, no pre mňa nepochopeným, ťahákom zostáva Olivia Wilde. ()

Corpsegrinder odpad!

Údajně sračka takže jsem čekal velmi krátkou projekci která se taky dostavila. Po 15 minutách jsem nemilosrdně skipoval a z filmu jsem měl zhruba 20 minutovou sračkoidní jízdu. Klasickej kinovej horor no. ()

LittleMonste

Po slušném traileru, jsem takovou ledovou sprchu vůbec nečekal. Film postrádá atmosféru a hororové momenty, kterých taky není zrovna moc, jsou neoriginální a odfláklé. Konec je škoda komentovat. Zvláštní je pak celkový pocit z filmu, který je pro mě samotného dost matoucí. Každopádně jsem si jist, že tenhle dojem potrvá pár hodin a pak se mi The Lazarus Effect naprosto vykouří z hlavy... a to není zrovna dvakrát dobře (35%) ()

divak84

Jediná Olivia drží celý film. Jedna thriller lekačka a jedna horror lekačka. Jinak banda blbců, neherců a Mark Duplass, který niky neměl opustit seriálový svět - tragický herec... Obsah filmu sice ok, ale provedení slabotka, nic noveho na poli horroru, chtělo by trošku vysvětlit konec, proč Evě nezabralo to o co se pokusila. Lekačky velmi slabé. čekal jsem o hvězdičku lepší horror. Doufal jsem v průměrný supernatural horror s atmosferou a filozofickým podtextem. Dostal sem nasraneho psa, který dokaže rozkopat ledničku ve vteřině, avšak razem je zpět, světe div se, v kleci ...vow... ()

Balu...

Úplná žumpa to sice není, ale ten scénář a konec to definivně odsoudil na dvě hvězdičky.. Olivia mě obsazením potěšila, ovšem jen do chvíle, kdy jsem si uvědomil, že vůbec neumí hrát a že démon s její fasádou mě nemá šanci leknout či navodit sebemenší pocit strachu, páč sem furt podvědomě čekal, odkud na scénu přijde Hugh Laurie a diagnostikuje jí katarakta lentis v posledním stádiu. ()

Hanys_

Takové parádní obsazení a stejně je to k ničemu. Další tuctový horror, který neděsí ale jen omílá stokrát viděné. Tady navíc toho ani moc nevidíme, všechny "strašidelnější" scény jsou totiž buďto ve tmě, anebo u nich problikává světlo častěji než na diskotéce. ()

Harapes

To byla parádní podívaná.Oživne pes,pak i hlavní hrdinka a je z ní démon.Na zasmání dobré,jinak velkej shit. ()

oRi11

Vzkříšení démona je horor bez napěti a atmosféry, který navíc absolutně nevyužije zajimavý dějový námět. Všechny dobré scénky odhaluje v traileru, nepřináši nic nového, jen recykluje už stokrát viděné. Lekačky jsou nefunkčni, děj se na tak zajimavé téma neuvěřitelně táhne, navíc diváka nedokáže vtáhnout, napínat, ani vystrašit. Vše zakonči finále, které je naprosto o ničem, jen si nechává otevřený prostor pro pokračování. (Kino) ()

Jespi

Kdybych měl film hodnotit čistě jako horor, tak tomu dám jednu hvězdičku a nazdar. Lekací scény ubohé, závěr nic moc a celý hororový děj byl prakticky: pes -> démon -> bububu / žena -> démon -> smrt celého castingu během 15ti minut -> konec filmu. Jenže....Pokud bych film hodnotil jako sci-fi / thriller, tak musím velmi razantně zvýšit hodnocení. Neskutečně originální nápad, spolu s velmi silnou první polovinou, mě neskutečně potěšili a už dlouho jsem si žádný "horor" film takhle neužil. Možná škoda, že se tvůrci snažili o horor. Položit film do filozofičtější roviny a více rozebírat hlavní zápletku (Aronofsky style), tak bych dal i 5*, strašně super nápad, bohužel, nevyužitý potenciál a z tohoto nápadu se dalo vytřískat mnohem více a doufám, že se k němu ještě někdy, někdo vrátí. 60% ()

Norino12

Z mojej strany som čakal naozaj viac. Prvá polovica filmu bola slabá a nepodobala sa na horor vôbec, v druhej sa to zrazu všetko rýchlo a rýchlo kopilo. Trištvrte vecí človek čakal a vedel, čo príde lebo to sto krát videl inde. Herci sa síce snažili ale to naozaj nepomohlo. Jeden bod dávam za krásnu Sarah Bolger inak by som z kina asi ušiel. Naozaj veľmi slabé bez štipky originality či vlastného nápadu. ()

Káronoš

Nebylo to špatný, pár lekaček, pár slušných pohledů a zjevení démona, ale opravdu jen pár... Film měl krátkou stopáž přesto mi přišel dlouhý. Možná by filmu slušelo ve chvíli přechodu na žánr hororu, přejít na fantasy superhrdinský mindfuck. Olivia mi přišla sexy i jako démon, nemůžu si pomoct. ()

IvoB

Dobrý nápad převedený do tuctového a předvídatelného hororu, který i přes svou snahu prostě postrašit nedokáže. Na to je až moc šablonovitý – vždy poukáže náznak lekačky, pak tuto lekačku oddálí jako „falešný poplach“ aby o chvíli později (kdy si má divák oddechnout) přišel s lekačkou opravdovou. A těchto okoukaných vzorců se, bůhvíproč, zuby nehty drží. Nenáročné diváky má šanci zabavit, ale pro ostatní moc velkou hodnotu nemá. Osobně mám pocit, jako bych něco takového viděl už stokrát. Trailer vypadal mnohem nadějněji. – 4/10 ()