Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

TERRORDROME

Jeden z tých filmov ktoré sa po pozretí samy úctivo vymažú z pamäti človeka aby nezaberali miesto. Ono si ani niet čo pamätať, silno rutinná, akoby nasilu natočená záležitosť bez jediného nápadu a tiež chute a zápachu. Námetom to Pripomenie klasických Hráčov so Smrťou, ale na rozdiel od nich je tento Lazar príliš prostoduchý a polopatistický béčkový patok . Hrdinovia sú rádoby vedci čo majú akési oživovacie sérum, na začiatok hodia nejaké kvázi odborné blablabla a potom oživia nešťastnou náhodou usmrtenú kolegyňu. Ona po zmŕtvychvstaní začne čoskoro blýskať čiernymi očami a telepatokineticky zabíjať, ale žiaden démon tam nie je, to sa iba distribútor snaží zaujať nekomplikovaným hororovým názvom ktorý by každý pochopil. Ale to je tiež fuk, máme tu pár nadprirodzene prevedených o ničom vrážd doprevádzaných typickým riešením traumy z detstva a záver čo si asi robí priestor pre pokračovanie, ktoré snáď nevznikne lebo by to bola nabetón krutá sračka. ()

Prochy38

Pro mě to až takový sračka nebyla. Jasně, B-čkový horor, ale mně sedlo obsazení a nechal jsem se pohltit. Nech ito nijak nadnášet, ale zklamaný já nebyl. ()

peto580

ak by to nevidím v kine a nezažijem tie scary momenty v sále s dostatočnými deciblemi aby to bolo scary, dám tomu 2*. Film mal ozaj skvelý námet, nahodil aj dobrú atmosféru ale celkove spracovanie (začiatok, trošku sa niečo začína diať a už to vlastne končí) a priveľa WTFčiek a to trošku pokašľalo. Vlastne keby celý film bol stlačený do 15 min a po poslednej scéne nasledovala ešte hodina mastenica so zombíkmi ktorých niekto vzkriesil z pekla, bol by som spokojnejší :D Ale takto som sedel a užil si raz mrtvu, raz živú, ale stále nádhernu Oliviu Wilde. Celé to nevedelo ako sa tváriť kurnik a z hodnotenia ,,blbosť" to vytiahla ozaj posledná scéna ktorá vlastne prinúti človeka trošku nad filmom porozmýšľať a to ocenujem. Či to bolo vlastne o tom vzkiresení a úvahe nad smrťou, peklom, mysľou alebo len oživení buniek a vraždení ktoré ani nenastalo :( ()

Renfield

Zase vůbec nic nového, což mě vlastně ani nepřekvapuje. Spíš než o horor jde o velice slabý thriller. Děsivých momentů, nebo momentů kdy by se měl člověk leknout je pomálu a když už jsou, tak vcelku neúčinné. Navíc se film i přes svou krátkou stopáž neuvěřitelně táhne. Ale toho pravého hororu jsem se nakonec dočkal a to v samotném závěru filmu, protože takový konec snad i hrozí pokračováním?! Jen to ne. 20% ()

Magika82

Inu, inu...u komenátáře k filmu o huňatém medvídkovi, kterýž to se jal v lese dělat pořádek s lidkými vetřelci, jsem uvedla, že je pro mne prozatím kandidátem na horror roku, dokud neshlédnu právě zde komentovaný film. Tak, a ocitla jsem se přesně tam, kde jsem nechtěla být. V hlubokém zklamání... Když Kristus vzkřísil z mrtvých před desítkami přihlížejících, již 4 dny zesnulého Lazara, učinil tak z vůle Boží. Toliko k Bibli. Že člověk by si nikdy neměl - byť jen se o to pokoušet - hrát si na Boha, mohl snímek The Lazarus effect předvést v plné síle a s hlubokým emocionálním podtextem, který lze do psychologicko-mysteriózního hororu vložit tak snadno, jako pekáč buchet do trouby. Namísto toho tvůrci snímku stvořili nízkorozpočtovou nedodělávku o pěti hercích a jednom psu, který odvedl lepší herecký výkon, než jeho lidští kolegové. Jak už jsem jednou u podobného snímku uváděla, na tato témata a historii jsem jako pes, a v hodnocení v těchto dvou oblastech neznám bratra. Nápad: Původně zřejmě dobrý. Scénář: Otřesný. Kamera a střih: Za tři. Vedení režisérské ruky: Na šlehnutí přes ní rákoskou. Olivia Wilde, co by seriálová herečka, paradoxně ze sebe navzdory všem, dokázala ze sebe zřejmě dostat to nejlepší. Nuže, již z výše uvedeného plyne, že kandidátské potenciální místo na horor roku, se v mých očích pod tímto snímkem zbortilo jako domeček z karet... Takže, co s tím? Trikové efekty, výkon Olivie Wilde a jejího psího kolegy, jsou to jediné, co mne pobízí dát alespoň 33% a tedy dvě hvězdy s mínusem.... ()

aLPaC

Je fakt, že jsem na to koukal jen kvůli Olivii, ale nebylo to tak strašné, jak by se dalo podle zdejšího hodnocení očekávat. Dost to čerpá například z Muže bez stínu, ale trochu originality se tam přeci jen našlo. Jednoznačně průměrných 79 minut. ()

Ollie235

Na Lazarus Effect mě nalákalo především sympatické obsazení v čele s Olivií Wilde, kterou jsem si v roli posedlé vědkyně prostě nemohl nechat ujít. Výsledek je bohužel značně rozpačitý, ale tak hrozné, jak tu někteří píší, to rozhodně není. Filmu především schází propracovanější příběh (postavit celý děj na jedné události z dávné minulosti se tady zdá být trochu málo) a je vážně škoda, že větší prostor nedostali oživení psi. V některých pasážích (především v druhé polovině) mě ale tento horor dokázal bavit i děsit, a za to si alespoň průměrné 3* zaslouží. ()

mosnak

Zajímavý námět a dokonce to bylo slušně natočené, ale chybělo tomu něco co by filmu dodalo větší šťávu. Nehledě na to, že jsem očekával od vzkříšeného démoníka kreativnější vraždění :-) takže se dostáváme lehce pod průměr - 40% ()

Untentrauer

Já na duchy, démony a podobný entity moc nejsem. Mám rád padouchy, které lze zabít, zranit a jednoduchou brutální silou porazit. Mám rád pocit, že má každý šanci. Tohle je takové zoufalé a nevysvětlitelné cosi, co může dělat cokoliv a vy dopředu ani nevíte, co vlastně všechno tato bytost může a zmůže. A pak ještě musíte složitě přijít na způsob, jakým to zastavit/porazit. Filmový plankton pro démony. V tomto filmu atmosféru klasicky dotváří světlo, což je recept každého amatéra. Už mi opravdu vadí filmy, ve kterých je všude stále a pořád šero. Dobrý tvůrce musí udělat temnou atmosféru i za bílého dne na rušném náměstí. Tento film má jedině zajímavou myšlenku, která nebyla dobře realizovaná. ()

Standic1

Ze začátku zajímavé, ale po tom, co se začne experimentovat na Olivii, tak už začíná být zle. Olivii role posednuté naprosto sedla a její démonický pohled byl k sežrání, ale tak nějak to tam vyvraždila moc rychle, takže bylo za 10 minut hotovo a mohlo se jít domů. Konec asi nikdo nečekal, ale proč ne, doufejme, že v příštím podobném hororu přijdou na originálnější závěr. ()

mateas.matt

Hokus pokus a ono ejhle, neco se posere. Celkem dejove zajimavej horor s dobrym startem. Tedy, alespon prvni cast. Do obziveni pokusneho psa dobry, napinavy a vlastne i ten kvicici obed byl originalni. Ale jak dochazi k ozivovani demonu, uz mi to prijde strane splacane, umele a vlastne nudici.. Clovek uz tak trochu ceka, ze to sem tam nekdo neprezije a je to takova ta vrazdici klasika. Konec filmu potopil vetsi cast potencialu myslenky. ()

Illy

Slabé jak sperma pracovníka atomové elektrárny, aneb co se dá natočit se stroboskopem a řasenkou..... ()

Flopik

Horor ktorý láka hlavne obsadením hercov a celkom dobrým trailerom...Ja som sa nato tešil vyzeralo to fakt dobre.Začiatok pomalší no riadne pomalý potom sa to malo rozbehnúť ale ostalo to zaseknuté a vyvrcholenie neprišlo.Zabitia nudné bez nápadu.Lakačky pár ich bolo ale zľakol som sa iba pri jednej a aj to len málo.Koniec nudný a viac menej celý film ma nejako neoslovil a to mám horory s touto tématikou veľmi rád...škoda no u mňa bohužial len 2* ()

Silviaxx

Tak ja som celkom spokojná. The Lazarus Effect disponuje predovšetkým príjemným hereckým obsadením a neokukaným námetom, ktorý do celého deja vniesol sviežosť a zvýšil môj záujem. Odohráva sa v lákavom prostredí podzemného laboratória, avšak tento tromf nebol takmer vôbec využitý - dalo sa tu viac pohrať s atmosférou, bezvýchodiskovou situáciou a podobne. Hlavná línia deja, ako som spomenula, vôbec nenudila, pôsobila zaujímavo, ale vedľajšiu líniu ohľadom opakujúceho sa sna považujem za úplne zbytočnú. Efekty celkom fajn, hoci ma mrzí, že film nebol schopný vybudovať desivú atmosféru. Dvojsečnou zbraňou je krátka stopáž - na jednej strane Lazarus nestihol pôsobiť nudne, na strane druhej potenciál filmu nebol plne využitý. Priemer, ktorý viac-menej nadchne, ale čakala som od neho viac. ()

Hepy13

No taky mě z tohodle pokusu o horor málem museli křísit. Even Peters si po sérii American Horror Story vybral i stejný filmový žánr, no volba to tentokrát nebyla dobrá. ()

arcticsky

Je smutné, když člověk při sledování béčkového hororu nedostane ani to málo, co očekává. 2 - 3 předvídatelné lekačky a pěkná několikavteřinová upoutávka s firmou Blumhouse před úvodními titulky je méně než málo. V druhé polovičce filmu to celé úplně ztrácí švih...škoda, mám podobné filmy docela rád. ()

Dlubal David

Opět mé obligátní: bohužel. ■ Nemám nic proti tomu, když se tvůrci inspirují ve starším díle a mnohdy mi ani nevadí, když nepokrytě kopírují starší látku, ono po pravdě to dělají mnozí a de facto se tomu nelze úplně vyhnout, ale ten film musí držet pohromadě a nebýt jen slepenec tu něčeho odněkud, tu něčeho dobrého, tu něčeho originálního a tu nějaké totální vykrádačky, musí to do sebe pěkně zapadat, ale tady to bohužel nějak moc nefunguje. Film se nemůže rozhodnout, jestli se vydá cestou sci-fi hororu, hororového dramatu nebo vyvražďovačky či cestou posednutí. ■ Začátek je ne nepodobný filmu Flatliners, což mě navnadilo, pak začne otáčet svůj zrak ku Return of the Living Dead III, což by mi též nevadilo, ale atmosféra, která je u hororu tolik důležitá, alespoň pro mě ano, tak tady se chvílemi takřka vytrácí... ■ Celým filmem mě doprovázely vzpomínky na Proyecto Lázaro, který mě tak vytřel zrak, že jsem prostě, chtě nechtě, porovnával, a hádejte, kdo z toho vyšel jako vítěz. No nic. Překvapení se tentokráte nekoná. Zejména poslední třetina mi přišla ubohá, ale jen v porovnání se zbytkem. [SPOILER] Scéna, která mi nejvíc utkvěla, je: Když Zoe v noci leží napůl přikrytá a s jednou nohou pokrčenou u ní doma v ložnici na posteli a najednou se potichoučku otevřou dveře dokořán a oživený Rocky vstupuje, vyleze na postel a se smrtí v očích civí na spící pokusnici. V tu chvíli mi okamžitě na mysl vytanula obdobná scéna z filmu The Thing. [/SPOILER] ■ Nebudeme to dál zbytečně protahovat. Jedná se o mírný nadprůměr toho, co já v tomto subžánru považuju za takový zralý a snesitelný střed. Nic nového pod sluncem, ale zase žádný vyložený průser. Takže v pohodě. Možná, kdyby hlavní představitelku hrál někdo jiný, bylo by mé hodnocení mírně vyšší... ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [59/100] ■ (H) Olivia Jane (WILDE) COCKBURN [58/100] ● Sarah Lee BOLGER [69/100] ● Mark David DUPLASS [53/100] ● Evan Thomas PETERS [62/100] ● Donald McKinley GLOVER [56/100] ● Emily KEVALOS [52/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Proyecto Lázaro (2016) ● Flatliners (1990) ● Return of the Living Dead III (1993) ● Anti Matter (2016) ● A Nightmare on Elm Street (1984) ● The Thing (1982) ● The Thing: The Beginning (2011) ● Resident Evil (2002) ● The Man from Earth (2007) ● Rinne (2005) ● Highlander (1986) ● Unbreakable (2000) ● Devil Seed (2012) ● Tôkyô zonbi (2005) ● The Taking of Deborah Logan (2014) ● Morgan (2016) ● Incarnate (2016) ● Silent Hill (2006) ● The Outer Limits (1995) ● Black Death (2010) ● Paranormal Activity (2007) ● The Devil Inside (2012) ● The Devil's Hand (2014) ● The Crucifixion (2017) ● Deliver Us from Evil (2014) ● The Possession (2012) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 31-X-2017; 19:35] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [60/100] ■ (CSFD) MickeyStumaPetrDudatompolickyIgwarblondbossdjbarrel(C) [60/100] ()

M1k9

Genetika ve filmech je vždy tak reálná. Jakoby se to už mohlo stát před deseti lety, anebo se to děje právě teď. Alespoň já to tak cítím a zároveň intenzivně prožívám. Naopak, existuje i skupina lidí s opačným smýšlením (nečekaně), více spjatým s náboženstvím. Takže máme minimálně dva dokonale protichůdné úhly pohledu. I zde se protly, dokonce přímo na bojišti (v laboratoři). Pointa je, že bychom si neměli být tak jisti ani jedním !!! Film byl sice tvořen jako žánrová jednohubka, ale povedl se. 8/10 ()

warrenur

Slabota. Dost ma nastval ten vykradnuty (alebo zeby zhoda nahod) scenar z PC hry F.E.A.R, filmu Lucy a par dalsich. Olivii, ktoru si vsimam a oblubujem od prveho X-mena, to sice slusi a taha prakticky cely film sama , avsak nedeje sa ziadne napatie, ktore by divakovi rozbuchalo srdce, ci zatajilo dych. Neoriginalny cajicek, ktory sa teda hororom nazvat neda. Cim to je, ze kazdemu "premenenemu" typkovi, ci zenskej, musia v podobnych filmoch zcernat oci? ()