Reklama

Reklama

Příběh začíná během II. světové války v přísně tajné americké vojenské laboratoři. Speciální sérum stokrát znásobí sílu mladíka Steva Rogerse, který se stane "supertajnou lidskou superzbraní" - supervojákem známým jako Kapitán Amerika. Hitler však disponuje zbraní neméně silnou - supermanem "Rudá lebka"... Je 40 let po válce, "Rudá lebka" se však opět objevuje na scéně... (Hamer Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Vždyť to nebylo zas tak hrozný. Je fakt, že už mě nikdo nedonutí se na to podívat znovu, zvlášť proto, že tam jsou hrozný kostýmy a masky. Pyun za půl hodiny zvládl to co Johnsonovi trvalo dvě hodiny a náhodou jsem se i několikrát zasmál. Jako parodie dobrý, i když to tvůrci asi bohužel mysleli vážně. ()

willis 

všechny recenze uživatele

V současnosti by si asi Marvel dohlédl lépe na to co s jeho superhrdinou udělají filmaři, ale v 90. letech byl filmový komiks na žebříčku oblíbenosti někde jinde než dnes. Capitain America mi co se týče outfitu připadá docela směšný (overal + štít to není zrovna nějaká výbava), ale tohle si nezasloužil. ()

Reklama

Nin 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme film Kapitán Amerika, kde hlavní hrdina i hlavní záporák vypadají "divně" a nemají žádné charisma. Máme tu film, kde se prakticky všechny postavy chovají hloupě a nelogicky. Příběh je taky slušně stupidní, nezajímavý a taky je to místy pěkná nuda. Vyjímkou jsou vtipné scény typu "Trik Kapitána Ameriky jak ukrást auto" či "prezident dává na hubu svým únoscům". Jenže i když to tak může vypadat, tak tenhle film není nějaké super ulítlé a vtipné béčko. Smát se můžete především kupě klišé, nehereckým výkonům a občas... proč to neříct... Kapitánu Amerikovi. Jeho kostým, ve kterém vypadá jako zvětšená verze špatně nabarvené action figurky, není extra žádná výhra (asi proto ho má taky za celý film na sobě jenom třikrát nebo čtyřikrát) a bez něj má herec neustále přiblbý výraz (kterým se asi snaží vyjádřit, že je zmaten z doby, do které se probudil) a místy vypadá jako Chandler z Přátel. Ale co je hlavní - Tohle není nejhorší film všech dob a ani dokonce naprostý odpad. Je to jen špatný film a velmi špatná komiksová adaptace. (3/10) ()

PKD odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle prostě musíte vidět! Kdo neviděl,neuvěří. A kdo viděl,tak nejspíš taky:-))) Elektra s Batmanem a Robinem jsou klenoty ve srovnání s tímto. I když je otázka,zda je tento film v rámci comics univerza vůbec hodnotitelný. Prostě,nefalšované a ryzí Cčko jak vyšité. Jako quilty pleasure ovšem za 3hvězdy. A 300% dávám klerikovi,páč jsem z toho jeho mikro komentu,měl 10min.záchvat smíchu:))) ()

filmfanouch odpad!

všechny recenze uživatele

Captain America z roku 1990 od režiséra Alberta Pyuna je dodnes ukázkou toho, jak špatně jde s komiksovými adaptacemi naložit. A na delší dobu dokázal pošramotit filmovým adaptacím od Marvelu pověst, kterou museli později napravit až první Blade, X-Meni a Spider-Man. Vedle Captaina Ameriky z roku 1990 vypadají všechny ostatní tragické komiksové adaptace jako alespoň slušné podívané. Nízkorozpočtová tragédie, která se přitom snažila tvářit neskutečně vážně a přesto se akorát zařídila o to, aby byl Captain America nadále pro smích. Až Captain America: První Avenger napravil tomuhle hrdinovi reputaci a dokázal, že se správným vedením se i hrdina v obleku podobném americké vlajce dokáže prodat jako hrdina hoden respektu. Což je vlastně přesně opačný efekt, který v roce 1990 zvládl Pyun pod dozorem Cannon Group, které film realizovalo pouze proto, aby nepřišlo o práva. Lepší pro všechny by ovšem nejspíš bylo, kdyby ty práva propadli automaticky. ()

Galerie (22)

Související novinky

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert… (více)

Reklama

Reklama