Reklama

Reklama

Příběh začíná během II. světové války v přísně tajné americké vojenské laboratoři. Speciální sérum stokrát znásobí sílu mladíka Steva Rogerse, který se stane "supertajnou lidskou superzbraní" - supervojákem známým jako Kapitán Amerika. Hitler však disponuje zbraní neméně silnou - supermanem "Rudá lebka"... Je 40 let po válce, "Rudá lebka" se však opět objevuje na scéně... (Hamer Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Nin 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme film Kapitán Amerika, kde hlavní hrdina i hlavní záporák vypadají "divně" a nemají žádné charisma. Máme tu film, kde se prakticky všechny postavy chovají hloupě a nelogicky. Příběh je taky slušně stupidní, nezajímavý a taky je to místy pěkná nuda. Vyjímkou jsou vtipné scény typu "Trik Kapitána Ameriky jak ukrást auto" či "prezident dává na hubu svým únoscům". Jenže i když to tak může vypadat, tak tenhle film není nějaké super ulítlé a vtipné béčko. Smát se můžete především kupě klišé, nehereckým výkonům a občas... proč to neříct... Kapitánu Amerikovi. Jeho kostým, ve kterém vypadá jako zvětšená verze špatně nabarvené action figurky, není extra žádná výhra (asi proto ho má taky za celý film na sobě jenom třikrát nebo čtyřikrát) a bez něj má herec neustále přiblbý výraz (kterým se asi snaží vyjádřit, že je zmaten z doby, do které se probudil) a místy vypadá jako Chandler z Přátel. Ale co je hlavní - Tohle není nejhorší film všech dob a ani dokonce naprostý odpad. Je to jen špatný film a velmi špatná komiksová adaptace. (3/10) ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Nechce se mi věřit, že taková chujovina vznikla jen rok po Burtonově BATMANovi, a že někdo měl tu drzost počítat do hlavní role s Dolphem Lundgrenem (vedle jeho o rok mladšího PUNISHERa tato poloamatérská srágora ani neležela) nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. V případě, že by se tak stalo, bylo by finanční krytí projektu asi z jiné sféry, přesto si stačí uvědomit jméno na postu režiséra a jsme doma. Albert Pyun sice netočí jen vyložené sračky (namátkou Van Dammův KYBORG), přesto si v nich musí hodně libovat, protože jeho filmografie je jich plná. Pyun tady “úročí“ své letité zkušenosti režiséra skutečně důkladně. Nastavení jednotlivých scén už nemohlo být méně nápadité, výběr herců více tristní a jejich snaha neméně hodna výsměchu. Už jenom ta představa nechat někoho z vážným obličejem pobíhat po světě v pestrobarevném neoprénu a gumákách je hodna maximálně tak zájmového kroužku žáků prvního stupně základní školy. Kdyby se ještě jednalo o dílo ze 60. nebo 70. let, kdy televizní obrazovky brázdil BATMAN Adama Westa, to bych oko přimhouřil, protože takto komiksový žánr ve filmu postupoval, tohle Pyuno dílo ale vrací vývoj o celé dekády nazpět a to je v případě, že nejde o filmařskou poctu (nebo klidně parodii) smutné. Pyunův CAPTAIN AMERICA je skutečně seconhandová komiksová taškařice, která si nezaslouží pozornost z jiného důvodu, než že bude sloužit jako odstrašující případ. 10% ()

Reklama

PKD odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle prostě musíte vidět! Kdo neviděl,neuvěří. A kdo viděl,tak nejspíš taky:-))) Elektra s Batmanem a Robinem jsou klenoty ve srovnání s tímto. I když je otázka,zda je tento film v rámci comics univerza vůbec hodnotitelný. Prostě,nefalšované a ryzí Cčko jak vyšité. Jako quilty pleasure ovšem za 3hvězdy. A 300% dávám klerikovi,páč jsem z toho jeho mikro komentu,měl 10min.záchvat smíchu:))) ()

choze 

všechny recenze uživatele

Tady se nejspíš - stejně jako u pozdější FANTASTIC FOUR z devadesátéhočtvrtého - točilo jen aby nepropadla autorská práva na postavu nebo to tak aspoň vypadá. Jeden z nejstarších a nejslavnějších komiksových superhrdinů by si zasloužil podstatně dražší a lepší biják, ale když se za kamerou sešli dvě béčkařské legendy Menahem Golan (který krátce předtím vyprodukoval úděsného SUPERMANA IV) a Albert Puyn, není se čemu divit. Tedy ne že by neměli na kontě pár koukatelných filmů... No jo, Marvel měl se svými hrdiny až do BLADEA v devadesátémsedmém na stříbrném plátně smůlu a konkrétně CAPTAIN AMERICA se dočkal jen omezeného uvedení do světových kin, ale paradoxně neběžel v kinech amerických. Aspoň je to krásně naivní a úsměvné, plus se tu hned zkraje mučí malý kluk a superhrdina je hned po své první akci odlifrován na půl století k ledu. Jen ta Rudá lebka je rudá pouze chvilku a po zbytek filmu působí jako nějaký zlobivý důchodce. ()

willis 

všechny recenze uživatele

V současnosti by si asi Marvel dohlédl lépe na to co s jeho superhrdinou udělají filmaři, ale v 90. letech byl filmový komiks na žebříčku oblíbenosti někde jinde než dnes. Capitain America mi co se týče outfitu připadá docela směšný (overal + štít to není zrovna nějaká výbava), ale tohle si nezasloužil. ()

Galerie (22)

Související novinky

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert… (více)

Reklama

Reklama