Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady. Malý Mikuláš, jeho rodiče a babička vyrazili k moři a ubytovali se v hotelu Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si u moře najde nové přátele: Ben, který tam bydlí... Freddy, který pořád něco jí, dokonce i syrové ryby.... George, který je vtipný už jen proto, že je angličan, uplakánek Paul a Christopher , který chce mít vždycky pravdu a je to otravné... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

BOURQUE

Nevyužitý potenciál mladých hercov a herečiek. Príbeh a scény na francúzsky spôsob, ktoré však v sebe majú minimum zábavných prvkov. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

chrispe

Má to jen 95 minut, ale mně to připadalo strašně dlouhééééééééééé. Moc si nedokážu představit, jak u toho udrží pozornost děti, tady totiž ani tak nešlo o Milukáše, jako o jeho rodiče (což byla ta "dospělácká" linka a bylo jí tam strašně moc). Bylo tam strašně moc věcí, některé linky nedotažené, jiné nesmyslně protažené. Taky mi celou dobu šrotovalo hlavou, jak to vlastně bylo s Mikulášovými prázdninami v knížkách, protože mi nebyla povědomá jediná scéna - ale to by mi bylo fuk, kdybych se bavila. Opravdu spíš nic, než moc, znovu to vidět nemusím. Dala bych tři hvězdičky, ale strašně mě štve ten zahozený potenciál. ()

Dzvandzi

Pokračování Mikuláše je o poznání slabší a méně zábávné,než první díl.Podle mně je to z toho důvodu,že se ten film už tolik netýká Mikuláše,ale spíše jeho rodičů,což podle mně trošku kazí žánr rodinný,protože jako dítě by mě celkem nudilo dívat se na to jak se dva starouši navzájem ,,podvádí,, a hledají k sobě lásku.Nezachránila to ani smyšlená historka dětí,protože to s části kopírovalo 1.díl a už to nebylo tak vtipné,ale spíše nezajímavé..Samozřejmě se nám to režisér snažil vynahradit scénami s ostatními dětmi,které byli v celku fajn a občas i vtipné,ale tento snímek nemůžu hodnotit jinak,než 2*,protože oproti 1. dílu je to o dost slabší. ()

Fido

Příjemná komedie na léto, ve které možná přinášejí více smíchu dospělí. Zejména scéna s Mikulášovou maminkou na večírku je přímo kouzelná. ()

Pitryx

Neumím to vysvětlit, ale zdá se mi to slabší než první film, Ne že by to nebyla legrace, ale prostě mi tam něco vadilo. Možná to, že se to nedrží předlohy?? To by mi vadit nemělo, přece jen nové příhody jsou nové. Nevím, zcela jistě se na filmík ještě podívám a přijdu na to. V každém případě mohu snímek každému doporučit a ani nemusí být panem Goscinym odkojen, jako já. 201503019257/9706+++++Nevím, odud zde vzali jméne dětských hrdinů, jsou jiné jak v knize, tak na mé filmové kopii+++ ()

blondboss

Slabšie pokračovanie úspešného filmu pre deti, ktorý oslovil milióny divákov. Keď nepoznáte predlohu, čo je aj môj prípad, tak to bude pre vás slušná oddychová komédia. Avšak oproti jednotke už má doslova len atmosféru "dovolenkovej" komédie, ktorá neponúkne nič nové. U mňa priemer. 50 % ()

DjLibnei

Na jedničku to nemá, uznávám, ale i tak je to velmi milý film, který vyčaruje úsměv na tváři! Byť se tváří nenápadně, tak je určitě ve své kategorii komedií co mají hlavu a patu velikánem! Čiší z toho pohodová a přitom ztřeštěná Francie :) ()

rigby

Opět velmi příjemný návrat do dětství. Ačkoli se nejednalo o tak výtečné zpracování jako v případě prvního filmu, stále jsem se nemohl ubránit smíchu. Bohužel těch patálií bylo moc málo a zejména závěr to celé zkazil, když se ze světa dětí přenesl děj do podivně naivního světa dospělých. Snad si autoři ještě spraví reputaci, nebo se snad žádné další pokračování nechystá? 4- ()

esmoke

Pobaví Vás, že banda fakanů rozkopává hrad z písku, který někdo jiný postavil? HoHoHo... Za břicho se popadáte, že někdo pojídá žvýkačku, kterou již někdo zahodil? ChaChaCha... Tak v tom příladě se pobavíte asi více než já... ()

LencaN

Trošku mi některé věci neseděly. Nový představitel hlavního hrdiny až tolik neuhranul jako ten z jedničky, ale díkybohu, že alespoň rodičovstvo zůstalo nezměněno. Hlavním důvodem, proč dávám dvojce o 1* nižší hodnocení je ztráta na hravosti. Ta dětská naivita a upřímnost, kterou jsem oceňovala v prvním dílu se tady omezila na minimum a víc se předváděli rodiče než sám Mikuláš. Tady měl Mikuláš spíš už provopočáteční problémy s láskou a nebylo to už takové rošťácké. Ale suma sumárum to bylo fajn na pohled a ta hodina a půl utekla jako voda. ()

Dawe2

Krásně funguje jako komedie, což se o jiných říci nedá. Pro mě zábava a sranda, není toho moc co vytknout, herci hrají a to i ty malí a všichni dobře. Krásně se na to koukalo, mě to bavilo. Do dokonalosti ale přeci jen kousek chybí. ()

fila_B

Laskavá letní komedie. Co francouzi umí je navodit tu letní voňavou atmosféru plnou pohody a legrace. Dvojka dává větší prostor dospělým, což asi není úplně na škodu a jak jsem viděl i na dětech rozhodně jim to nevadilo. Jednička je jednička, člověk přeci jen na dvojku jde s určitým očekáváním proto je to těžké hodnotit. Každopádně z kina jsme odcházeli s dobrou náladou a s úsměvem. ()

Chuckiecz

Na filmu jsem byl s dcerkami 10 a let. A po dlouhé době mou říci, že se mi film pro děti líbil více jak jim. Film byl lehký a zábavný. Neurazil ale ani moc nenadchnul. Dcerky se bohužel půl filmu nudily a půlku z druhé půlky nerozuměly gagům. Za ně tedy 20 až 30 procent. A protože jsem větší, tak celkem za 60. ()

Stoupa07

Film to nebyl špatný. Jen už to byla jednou uvařená polévka a znovu ohřátá. Některé scénky byly přehnané, ale v celku to hodnotím kladně. Možná i proto, že mne Mikulášovy patálie provázely dětstvím. Tedy samozřejmě v knižní podobě. ()

ssarka

první díl super...vtipný děj podle knížky a sympatický Mikuláš a ostatní kluci...tohle pokračování velké zklamání...děj je vymyšlený,s knížkou nemá nic společeného a malý Mikuláš ani ostatní nejsou ani ze třetiny tak sympatičtí a přirození..za mě bohužel špatně ()

P@\/EL

O chlup slabší než první film, nicméně své kvality film pořád má a stále nás zásobuje hodně vtipnými příhodami. Trošku možná vidím problém v jiném obsazení hlavního dětského hrdiny a horším vypravěčském stylu, což ubírá filmu oproti jedničce na svém kouzlu. Každopádně Mikuláš a jeho noví kamarádi skvělé válí a pozadu nezůstávají ani jeho rodiče. ()

psekera

Přijemné francouzské pohlazení. Film , který funguje jak pro děti nevadí jim, že to není animované a nejsou tam mluvící auta nebo letadla tak stejně tak pro dospělé které si tam najdou také svou zábavu. Skvěle obsazené herceké role, které jsou precizně zahrány jak na straně dětí tak dospělích. Škoda že takových filmů je jako šafránu. ()

djpatrick

Předvánoční shon mě dovádí k šílenství. Dítě v pubertě, přítelkyně nervozní, prostě katastrofa. Tak jsem si lehl do postele a pustil si tento film s tím, že u něj usnu, ale ono to nešlo, protože ten film mě tak zaujal a uklidnil, že jsem ho hltal plnými doušky. Je to milé a myslím si, že každý si tam najde kousek svého mládí. ()