"Musíš konfrontovať svoje monštrá, len vtedy ich porazíš..." Hwayi má päť otcov a všetci sú členmi obávaného Goblin gangu, ktorý okrem obrovských kaluží krvi nezanecháva žiadne stopy na mieste činu. Je to nadaný chlapec. Od každého tatka sa čomusi priučil, a tak okrem nádhernej kresby ceruzkou dokonale ovláda i techniku boja zblízka a streľbu so zbraňou. Avšak po jednom ohavnom trestnom čine, ku ktorému bol svojimi otcami prinútený, nečakane nájde stopu k svojmu skutočnému pôvodu... (sochoking)

haj

Od první scény začne film velmi intenzivně a celou dlouhou stopáž si udržuje tempo a napětí. Všechny postavy, i když převážně záporný, jsou zajímavý a skvěle zahraný, příběh není předvídatelnej (snad jen ten konec je trošku natahovanej) a všechno je navíc okořeněný povedenýma akčníma scénama a výbornou hudbou. Celkově pro mě moc příjemný překvapení. ()

Pedross800

"MUSÍME BÝT MONSTRA, ABYSME MONSTRA PORAZILI" aneb jak pět gangsterů vyměklo a uneseného kloučka ušetřilo a vychovalo k obrazu svému aby je pak klouček v potocích krve odeslal na onen svět. Další korejská variace na téma pomsta a první, která šla teda velkou oklikou mimo mě. Nevím čím to, ale někdy se to stává..... a ta vychvalovaná akce tady, no to si pustte další korejské "pomstárny" a to teprve poznáte co je to gradovaná akce :-) ()

sedm.1

Monstrum Hwayi je v první řadě především emoční drama, s krapet i sociálním podtextem. Nečekané, o to víc překvapivé, ovšem bohužel tentokrát ne zrovna v tom pozitivním smyslu. Jihokorejskou kinematografii sleduji totiž v podstatě pouze jen kvůli geniálně zpracovaným akčním filmům, což jsem očekával tedy i od této podívané, o akci se tvůrci ale v tomto snímku prakticky jen otřeli, a tak před bojovým uměním a zbraněmi zde dostalo hlavní prostor mluvené slovo a emoce, což by ve výsledku nebylo až tak rozhodující, kdyby to ovšem alespoň fungovalo a nějak zapůsobilo. To se ale nestalo, a to kvůli slaboučkému scénáři, opírajícím se jen o naprosto nepropracované, až odbyté charaktery veškerých postav a o značně předvídatelnou zápletku, bez jakéhokoliv zásadnějšího zvratu, ony postavy se tu navíc chovají vážně divně, celé to na mě zapůsobilo i velmi odtažitě, v mnoha scénách i zbytečně zdlouhavě a stylově pak zcela prázdně. Akčních momentů se zde jinak dočkáme přesně třikrát, jedna autohonička, jeden souboj jeden na jednoho a jedna střelba, a i když ve všech třech případech šlo o velice povedenou a záživně odvedenou práci, na více než dvouhodinové ploše je to přeci jen zatraceně málo zábavy, pokud se tedy samotný film snaží od začátku tvářit jako nabušený akčňák. Mě zkrátka chlapci z Jižní Korei tentokrát příliš neoslovili, nečekaně moc jsem se u toho po celou dobu nudil, celé to prostě považuji za značně nepřesvědčivý drámo, s minimálním dopadem v jakémkoliv ohledu. ()

korndaddy

U korejský kinematografie mám problém s orientací. Vždycky mi trvá, než začnu poznávat lidi. Jsou přece jen všichni na černo a s černejma očima..Ale udělal sem si dokonalej systém v rozpoznávání osob na plátně. A to podle bundy. Jo já vím, je to dokonalý. Prostě ten v hnědý je fízl a ten ve školní uniformě(nééé tenhle ) je dobrák. Po tom se mi koukalo hnedle lépe, na tento snímek plný akce, rodinných hodnot a lekce korejštiny. ()

Lukoboss

Musím říct, že myšlenka filmu mě moc neoslovila - zabijáci unesou kluka a vychovají ho... nabízí se napsat k obrazu svému, ale tak to vlastně není. On totiž není zase tak chladnokrevnej a bezcitnej, jako jsou oni. Naopak má strach, se kterým bojuje, ale já jsem zase musel celkem bojovat s tím filmem, protože mně to přišlo nemastný, neslaný. Hlavní hrdina mě nezaujal, o to je pak výsledek ještě horší, protože mně ve výsledku vlastně bylo úplně jedno, co se stane. ()

BlackHood

Ten zvrat v polovině... To byla síla. Tady se mi i chtělo v jednu dobu brečet. A to jsem ještě při žádném filmu nebrečel. ()

warrenur

Suhlasim s tym, ze tento kusok obsahuje priehrstia typicky-korejskych korenin. Nesuhlasim v tom, ze su tu zastupene v dobrych pomeroch. V prospech hovori pribeh, pestre charaktery, hlavne pan zaporak z Oldboy-a, nejake tie dejove zvraty. Niektore akcne pasaze su taktiez fajn. Je ich tu vsak ako safranu. Znacnym zaporom pre mna bolo natahovanie a tlacenie na pilu "srdceryvnych" a "emocne" vypatych scen. Tolko slz, soplov a vresku som uz dlho nevidel a vnimal som to hodne neautenticky a rusivo, co sa mi pri vacsine inych, aj korejskych filmov nestava. Kedze som v ramci zanru toho z azie videl hodne, nedam slabe tri, ale zasluzene dvojhviezdie. Za poslednych cca 10 rokov sme tu mali mnoho a mnoho podarenejsich kuskov. ()

maret

Celému snímku pomohlo opravdu dosti "utáhnutý" konec, který celý film posunul opravdu dál než se zdál být. Přesto celkově nic, čím by překvapil... škoda! - Yun-seok Kim i tak je nejlepší!...ten jeho výraz, který se po celou dobu změnil snad jen jednou...A s přesně stejným výrazem, jsem nakonec dopadl i já... ()

agassi68

Kórejská už tradične netradičná dráma podľa môjho gusta. Na Old Boy to síce nemá, ale len veľmi málo ma delilo od plného počtu. Skrátka mám rád, keď niekoho skromného a utiahnutého naserú natoľko, že pustí draka na špacír.. ()

Rathalos

Pre mna urcite sklamanie,z komentarov od uzivatelov som ocakaval vacsiu akcnu pecku,viac ako hodinu som pretrpel,doslovne nuda v Juznej Korei,chvalabohu potom sa to ako tak rozbehlo a bolo to uz pozeratelne,no z tejto krajiny su aj ovela lepsie filmy,tento je len priemerna zalezitost...:-) ()

bararich8

Sakra, tohle je ale síla. Korejci prostě umí nádherně vykreslit ponurou atmosféru a po celou dobu držet diváka v maximálním napětí. Emocionálně je to také mazec, zatím nejsilnější za poslední dobu. Akce je opět méně než by možná jeden očekával, ačkoliv to vůbec ničemu nevadí a filmu to na kráse neubírá, právě naopak. Ale když na akci dojde, je to klasická korejská syrová brutalitka doslova na ostří nože a se super choreografií osobních soubojů. Fanoušky Korejských filmů tohle prostě musí maximálně uspokojit :) 4,5* ()

Automaniak

Nemalé překvapení... Sice jednoduchá zápletka, ale zato kvalitní jako prase. Banda žlutých ganstarů a psychoušů, kteří unesou dítě a následně vychovají - postavy si oblíbíte a je vám jich i líto. Akce ve skladě je asi nejlepší akce, kterou jsem kdy viděl za posledních pár let:). Co zde chybí je: více se seznámit s padouchy a přidat klidně jen jednu akční scénku navíc. Jinak super, byl jsem spokojen a budu i přemýšlet nad 5*. PS: 40tý KOREAN FILMEK ()

rivah

Příliš důvtipný akční film aneb jak pět gangsterů kluka ušetřilo a on je pak zlikvidoval. Nic víc.(max.50%) ()

maramashi

Na tento film som sa veľmi tešil ale som skôr sklamaný pretože Južná Kórea si u mňa spravila veľké + ale toto mi moc nesadlo, film sa zo začiatku začne sľubne a aj pôvodný nápad filmu je nádejný ale dosť sklame tempo a mierne otravná hlavná postava s ktorou som sa nejak nevedel stotožniť a chýbal jej nejaký rešpekt. Ale zase veľkým plusom boli efekty a slušné gore ktorého tam mohlo byť využitého viac. Možno troška lepšia réžia a mohol to byť parádny film no je to len premrhaný talent 60% ()

Vykuk

Velmi propracovaný psychologický thriller (ano spíše než "akčňák), hodně krve, hodně surového násilí, ale ne jako v amerických filmech, něco takového amíci prostě nenatočí. Postavy krásně rozebrány, no trochu mimo byl ten policejní jouda, kterému jsem předpovídal větší podíl na zápletce, ale co už. Hodně povedený kousek a to jsem na něj přišel jen náhodou a pustil si to jen jako doplněk při barvení figurek:) Nemůžu než nasolit plnou palbu:) ()

davistercz

Námět dobrý, bojové scény na jedničku a výběr postav? Žádna chybička, ale i přesto nemohu dát plný počet. Film je zajímavý a už od první minuty budete zaujatí až do konce. Mě osobně vadilo nedostatek bojových akcí.., ano jsou tu.. ale opravdu je jich málo, což je škoda. Finální masakr ve skladišti? Naprostá klasa. ()

hufnagel

Príbeh dosť nevybalancovaný,čo je na škodu veci.Napr.chlapec nevie pomaly povedať ani svoje meno,ale potom jazdí na aute ako Schumacher a bije sa pomaly ako Bruce Lee. ()

Raziel811

Po první hodině jsem si říkal, že film bude tak na dvě hvězdy. Pak se ale vše změnilo. Z nudného dramatu se rázem stal slušný akční snímek s velmi vyhroceným finálem. ()

hujerita

Užil som si film a malo to aj nejaký príbeh pointu a ponaučenie či čo to bolo :) akčné scény super atmosféra tiež, ale k dokonalosti tam čosi chýbalo. Za mňa môže byť ()