Ex Machina

• Velká Británie Ex Machina (více)

Caleb (Domhnall Gleeson) měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana (Oscar Isaac). V okamžiku kdy uprostřed pustiny vyskočí z vrtulníku, který ho na místo dopravil, dojde mu, že na tenhle týden jen tak nezapomene. Jenže ani nejbujnější fantazie by ho nedokázala připravit na to, co ho čeká v supermoderní stavbě připomínající protiatomový bunkr. Prvotní ostych zažene Nathanův přátelský přístup. Pak se však seznámí s Avou (Alicia Vikander). U přátelské dívky s krásnou tváří jen dráty vedoucí jejím průsvitným tělem prozrazují, že je ve skutečnosti unikátním technologickým experimentem. Jeho součástí se právě stal i Caleb. Jeho úkolem je prostá interakce s Avou, kterou Nathan pečlivě pozoruje a zaznamenává a testuje tak možnosti umělé inteligence. Dokáže být Ava natolik „lidská", že Caleb zapomene, že komunikuje s robotem? Dokáže v něm probudit nějaké city? Calebovi se však role pokusného morčete začne čím dál víc zajídat, zvlášť když s Avinou pomocí zjistí, že Nathan mu o svém výzkumu neřekl zdaleka všechno. (Cinemart)

vodkasesemte

Overcome initial social awkwardness - LANGUAGE is something that ppl acquire - Its your DECISION. I m interested to see what you will choose - Nebudu na to koukat - Language exists from birth. And what is learned is the ability to attach words - Through the looking glass - The system is stochastic (incredible language capability) - 2019-05-23 - Micro expressions, the way your eyes fix ony my eyes and lips, the way you hold my gaze (o tom mluvil nedávno ten kripl v rádiu, sexuolog z motol, považuje todle za hotovou věc, procesoru se nedokáže skutečná partnerka vyrovnat, přece) - Now your micro expressions are telegraphing discomfort - To je hrozná uchylárna - AI doesnt need a gender. She could have been a gray box (todle je konec, a dement to poavžuje za hotovou věc – protože člověk tomu dá přednost, protože si prej splní své sny – jedná možnost je vážně vás všechny podřezat) - Can consciousness exist without interaction? - Sexuality is fun. If you are gonna exist, why not enjoy it? - Nechápu, proč tady ten film má tak pruměrné hodnocení - You want to remove the chance of her falling in love and fucking? - If you want to screw her, mechanically speaking, you could - Did you give her sexuality as a diversion tactic? Like a stage magician with a hot assistant - Whats your type? Girl? No, salad dressing (to je retard) - Black chicks - A consequence of accumulated external stimuli that you probably didnt even register as they registered with you (cože) - You were programmed, by nature or nurture (), or both - Jackson Pollock, drip painter (Miami Vice). He let his mind go blank, and his hand go where it wanted (umělec). Not deliberate, not random, some place in between. They called it automatic art - The challenge is not to act automatically. Its to find an action that is not automatic. From painting, to breathing, to talking, to fucking, to falling in love (jasně) - Her flirting isnt an algorithm to fake you out - Session 4 - The blackouts are orchestrated - I didnt win, I was selected (specter) - I needed someone that would ask the right questions - Session 5 - The arrival of strong artificial intelligence has been inevitable for decedes. The variable was „when“ not „if“. I dont see Ava as a decision, just an EVOLUTION - The singularity (next model) - Ava doesnt exist in isolation any more than you or me. Shes part of a continuum - Download the mind, unpack the data (Reaper, sklizen) - Feel bad for yourself. One day the Ais are gonna look byck on us the same way we look at fossil skeletons. All set for destruction - I am become Death, the destroyer of worlds (Oppenheimer) - Mr. Quotable - Blind drunk - Ava was a rat in a maze. And I gave her one way out - Fucking unreal (ted jsem ho dohrál) ()

Moebius

Ucednik zradi sveho ucitele, protoze se zamiluje do jeho dila. Stvoreni zradi sveho stvoritele a pak i jeho ucednika. ()

koza3

Od začátku jsem měl teorii na příběhový twist, který mi scenáristi chytře podstrčili stejně jako další nenápadné nápovědy. Musím říct, že ten film byl opravdu o inteligenci umělé ale sám o sobě byl chytře a inteligentně pojat. Je tam spousta zajímavých vhledů do vědy a umění (Pollockova čmáranice) a do poslední chvíle netušíme, jak to dopadne. Grafické zpracování taky na jedničku. Pátou hvězdu by to dostalo za nějakou morální hodnotu, která zůstává tak nějak nevyřčena a ztratí se za aviným hlavním cílem. ()

Marcas

Ex Machina je výborný film na zamyšlení. Výborně funguje jako základ k filozofickému polemizování o budoucnosti. Alespoň u mě tomu tak bylo. Film mi v hlavě odšpuntoval jakýsi tok myšlenek a já se jím nechal jenom unášet. Opravdu se někdy stane, že roboti budou mít vlastní pocity? Opravdu se někdy stane, že nebudeme schopni rozeznat stroj od člověka? Popřípadě kdy se tak stane? Na mě film působil jako celkem strašidelný obraz budoucnosti, protože ačkoliv jsem fanouškem techniky, tak v takovém světě žít nechci. Alicia Vikander úžasná, stejně jako Oscar Isaac. Celkový dojem z filmu mi kazí posledních 20 minut, kdy mi konec přišel nelogický a jakoby neseděl do kontextu celého filmu. Ale jinak velmi slušný, strašidelný scífko. ()

Vito_LePour

Film je dost zvláštní, nutí člověka neustále přehodnocovat své závěry a pomalý přerod v drtivé a těžké drama je zvládnuté perfektně. Na 5* mi něco scházelo, jen nevím co.. Spíš je to takový pocit. ()

Sebule

Takové komorní dobře napsané sci-fi. Výborné herecké výkony a i když námět byl jasný, i tak byl skvěle zpracovaný. Celé to působilo tak klaustrofobicky a ke konci slušně napínavé. Hodnocení: 7/10 ()

Elassar

Skvělý film. Složka psycho-dramatu je tu zastoupena více jako složka scifi, což mi nevadilo, naopak. Zároveň herecké výkony Isaaca a Vikander jsou supr, ať se snažím sebevíc Gleeson u mě neboduje, někteří "ňoumové" jsou fajn, ale tento ne. Po příchodu z kina jsem tomu napálil plný počet bodů, z odstupem pár hodin jednu ubírám. Pořád se jedná o velmi kvalitní scifárnů s naprosto parádním vizuálem, avšak jak se tu již píše - není to až tak sofistikované, jak se to tváří. ()

halberdier

Mám rád malé inteligentní sci-fi jako Moon a Man on Earth a Ex Machina mezi ně skvěle zapadne. Vystačí si s malým počtem herců a nenákladnou výpravou a staví především na příběhu. Ten je u Ex Machina určitě zajímavý, nicméně na celovečerní film je poměrně plytký a spíš bych ho viděl v jednom z dílů Krajních mezi. Vše ostatní je ale dobré nebo skvělé. Výborné je klaustrofobicky futuristické sídlo Nathana, jehož stísněnost je umocněna zvoleným hudebním doprovodem, navíc umělost domu skvěle kontrastuje s nádhernou okolní přírodou. Herci jsou taky slušní, Alicia Vikander je nejen krásná, ale dobře si poradila s rolí až příliš lidského robota. Kdyby se do příběhu ještě přidalo něco překvapivějšího a zapamatovatelnějšího, mohla být Ex Machina událost roku, ale i tak se jedná o nadprůměrné komorní sci-fi. ()

jjjerry

Zpracování super. Miiluju tenhle styl architektury a přírodu, skvěle s hodila do příběhu. Z pohledu scénáře- krásná zápletka na Turingův test. Hudba by mohla býv více dotažená, až na osudovou scénu si žádnou melodii nepamatuju. Herecky exceloval Oscar Isaac, Alicia Vikander to měla snažší, Domhnall Gleeson mně přišel celou dobu stejně nudný výraz, až v závěřu se ukázal, že to není jen plochá postava. Největší slabinou příběhu je to, že nevíte komu fandit, nikdo vám nepřiroste k srdci. Z pohledu pragmatika mně trošku vadil ten "batmanovský" typ programatora co zvádne vše sám, od hardwaru po software. Stále je to zatim nejlepší sci-fi letošního roku, doufám že SW to překoná :-) ()

rasomaso

Velmi dobré, i když u sci-fi preferuji výpravnější filmy, tak si myslím že 4 hvězdy si to určitě zaslouží. Vizuálně i dějově působivé. Pokud někoho zajímá příroda ve filmu, tuším že je to jižně od Trollstigen v Norsku, v létě je tam moc pěkně! ()

rigby

Příliš rozvláčné a zdlouhavé vzhledem k minimální obsahové stránce. Teprve po dvaceti minutách se začíná odkrývat náznak nějakého příběhu, a to je až moc. A takto to pokračuje dál, i když ke konci přichází zajímavé rozuzlení. Nicméně ani z toho si divák neodnáší jakékoli uspokojení nebo poselství. Celý film tak působí velmi chladně, bez nápadu a bez smyslu. Je to škoda, protože po technické stránce je vidět obrovský potenciál. ()

Rust_Francis

Nechal jsem si na hodnocení jeden den odstup...ano, byl jsem nadšený jako blázen, už když jsem viděl trailer. Originální sci-fi, budoucnost, roboti, to já můžu. A neméně nadšený jsem byl i během shlédnutí tohoto snímku. Perfektní výprava (ten exteriér a příroda kolem - dokonalé) pěkné barvy a výborně dokreslující hudba. Inteligentní scénář, aspoň tak se mi jevil. Příjemné zvraty. Možná lehce nečekaný konec (upřímně si myslím, že to mohlo skončit se zavřením dveří a gradující hudbou). Co je ale můj problém je, že ten film nakonec pro mě působí možná tak nějak "plánovaně". Jakoby se snažil udělat co největší parádu za málo peněz. Teď nenarážím na rozpočet, ale spíš to poselství, neboť se nejedná o nic převratného a nového. Když bych to měl porovnat s nedávným snímkem Her, tak ten mě dostal všemi deseti. I tak, jedno z těch lepších sci-fi posledních let, které jisto jistě stojí za shlédnutí. Velké plus patří bezesporu vizuální stránce a výkonu herců. Pořád se jedná o silný nadprůměr a kvalitní snímek. ()

BoKo_CzT

Tak ako fanúšik programovania som si to nemohol nechať ujsť. Moje dojmy sú však zatiaľ rozpačité. {Dávam temporary 3 stars a uvidím až skončí for cyklus. If then následne rozhodne } ()

veverysiak

V poslednej dobe sa nám premnožili zvláštne a netradičné scifi, nemôžem povedať, že práve takéto kúsky obľubujem, ale tento ma celkom zaujal, klaustrofobická atmoška, zvláštne postavy, zaujímavá zápletka a ešte zaujímavejšie vyvrcholenie, no a magická Alicia, aj keď s umelým telom, takže 65%. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora