X+Y

• Velká Británie X Plus Y (více)

Nathan (Asa Butterfield) je matematický génius. Jenže jeho genialita mu brání v normálním životě. Má neustále problémy s okolím. Zejména je pořád v rozporu se svou matkou. Pod vedením nekonvenčního, anarchisticky vyhlížejícího učitele se přihlásí na Matematickou olympiádu, kde má soutěžit za Velkou Británii. Jenže jen cesta na soutěž mu přinese spoustu problémů k řešení. (Terva)

neo93

Skvělý britský snímek o jednom podivínském klukovi a jeho problémech. Nathan je velmi nadaný student matematiky, zároveň je ale dost ostýchavý, nespolečenský a pro svoje okolí docela divný. Když se dostane na dvoutýdenní přípravný kurz matematiky do Tchaj-wanu, kde se má vybírat tým na mezinárodní matematickou olympiádu, zjišťuje, že už není tak výjimečný, jak doufal. Současně objevuje nejen naprosto odlišnou kulturu, kterou v životě neviděl, ale také se sbližuje s ostatními členy kurzu, zvláště pak s jednou čínskou dívkou, jenž je mu přidělena do dvojce pro vzájemné seznámení a obohacení. Po docela drsném úvodu, který sice nebyl úplně šokující, ale překvapující rozhodně, mi trochu vadila jedna osobní věc. A to samotná matematika, se kterou si příliš netykám, jenž je zde hojně zastoupena třeba i v různých dialozích a scénách, ve kterých bych to nečekal. Postupem času tento aspekt zcela odezněl a film mi nabídl mnohem hlubší poznaní než jsou nějaké rovnice o několika neznámých. Velkou zásluhu na tom mají dva mladí herci Asa Butterfield a Jo Yang, tak i výborná audiovizuální stránka tohoto nečekaně vydařeného filmu. ()

moznazitra

Tento film vám vezme 111 minut vašeho drahého života a nic kloudného v tom čase neuvidíte. Příběh kluka, který miluje jenom matematiku, ale časem se zamiluje do dívky a se sblíží s se svou matkou. ()

miki68cz

Citlivý, jemný, klidný film o jiných lidech, kteří žijí mezi námi. Úžasné herecké výkony, skvělá doprovodná muzika. Žádná velká legrace, spíše film k zamyšlení. Sakra dobrý debut Morgane, jen tak dál. Vřele doporučuji ()

boombang

Velmi příjemný film, i když je podle mne jeho závěr z hlediska hrdiny trochu kýčovitě schematizovaný a zjednodušený (asi jako např. v případě Rain Mana). Hrdina byl sympatický a excelentně zahraný - ale líto mi ho moc nebylo. Zato jeho maminy ano. ()

Aywes

Sympatické a emočně nenucené. I tak dojemné. Od filmu můžete čekat přesně to, co název napovídá. Vztah mezi lidmi, kteří jsou odlišní. Nezabývá se to tolik romantikou jako spíš, jestli by to bylo možné. Řešej se city u emočně závadných lidí. Pokud tohle téma máte rádi, tak s tímhle filmem nemůžete moc minout. Bezdůvodně zapadlý, ale filmově nadprůměrně zpracovaný. Asi malá propagace nebo co. ()

Karlos8

Pakliže jste milovníci matematiky, různých hádanek a nekonečných počítání, tak vás tento snímek jistým způsobem zcela určitě potěší. Připravte se především na pravděpodobnost a kombinatoriku skrze barev a hracích karet. Pokud ale odejdeme od matematiky, dostaneme na plac malého chlapce, který je prostě jiný. Je sice chytrý ale rozumu moc nepobral, k čemuž nepomáhá ani smrt jeho otce, kterého měl tolik rád. Trochu v pozadí zůstává jeho máma, jež si určitě nezaslouží jeho lhostejnost k ní. V neposlední řadě tu máme asijskou dívenku, která je až moc sympatická. Jako celek to nepůsobí špatně ale chybí odvaha jít u daného tématu více do hloubky. ()

Kytarka

Klasická, šťastná britská rodinka o dvou rodičích a jednom autistickém, leč proklatě matematicky nadaném dítěti dostane jednoho dne zásah do zad v podobě autonehody, kdy jeden z rodičů přijde o život. Máma zůstane na dítě sama a je z něj pořádně unavená, jak to tak u maminek autistů bývá. Víte co? Mohl by to být jeden film z mnoha, který kopíruje, co už jsme určitě viděli, ale Asa Butterfield tady opět předvádí, že je slibným dětským hercem a nezaškodí mu dát i nějakou tu těžší roli. Takže v roli kluka, který v průběhu filmu překonává překážky na cestě byť jen k trošku normálnímu životu a který si i lásku musí vyjádřit vzorečkem, aby ji vůbec dokázal trochu pochopit, mu jeho boje věřím a dávám palec nahoru. ()

robfi

"Vy dva jste spolu ?" :D Nádherně naivní a krásně zahraný film z atraktivního prostředí matematických soutěží. Bohužel s debilní pointou, která sama o sobě měla být na dvě hvězdy dolů, nicméně asi stárnu a nevěrohodný happyend jako řemen tomu velkoryse odpustím. Jsem zvědavej, co na to řekne můj hyperkritický teenager, který je sice nehorázně nadaný matematik, ale jinak úplně fádně normální, stejně jako 99,99% ostatních matematiků.... P.S hodnocení filmu v rozmezí 2-5 hvězd s celkovým průměrem 4 znamená, že lidi jsou prostě happyendům nakloněni. ()

Senrix

Příjemné, vážné i legrační, napínavé, i když místy předvídatelné, jednoduché, za to okouzlující. Nádherný příběh s překrásnou hudbou. Mnozí namítnou, že se jedná o velmi laciný příběh s předem jasnou a danou předlohou, ale to není nic proti tomu, jak film dokáže vtáhnout do děje a nabídnou nenucenou, příjemnou, oddechovou a líbivou podívanou. ()

wick

Zajímavý pohled... mezi skupinu narušených matematicky jednostranně zaměřených géniů. Ok, ale Irituje mě rčení, že se jedná o nejchytřejší jedince ve společnosti, což je nesmysl-kdo definuje co je chytrost a inteligence. Zvlášť , když pošlete takového génia do obchodu nakoupit. To se pak budete divit, co vám přinese. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

tomik107

Asa Butterfield to zahrál perfektně, takový malý Sheldon Cooper. To jak se jeho postava v průběhu filmu vyvíjí člověka vtáhne, netřeba akčních scén. Ikdyž i slovo akční je v tomhle filmu na místě, protože to co prožívají jednotlivé postavy je neuvěřitelné. Od matky, která touží po jediném a to obejmout svého syna ikdyž ví, že "nemůže", Až po učitele s roztroušenou sklérozou který se bojí k někomu vázat a zatěžovat ho svou nemocí. Tolik "nerdů" v jednom filmu a stejné může vzít za srdce.90% ()

Zizou_

Jak je možné, že v dnešní kinematografii filmy typu Avengers vydělávají miliardy a filmy jako je tento skoro nikdo neviděl? Tenhle film v dnešní době působí jako klenot, pohlazení na duši a dává alespoň nějakou naděj na kvalitní filmy do budoucna. ()

juluch

na prvotinu velmi slubne. genialnych matematickych autistov uz vsak bolo viac a su trocha schemoviti, trochu ma zarazil ten "nahly" prerod, ktory nemyslim ze u tejto diagnozy je uveritelny /to je vysada "americkych filmov"/. velmi pekne civilne herecke vykony a zopar dost silnych scen. a treba/ zial po dlhej dobe/ pochvalit kvalitny preklad v titulkoch! ()

RoyBatty444

Citlivý pohľad na dospievajúceho matematického génia hľadajúceho svoje miesto vo svete. V jeho okolí je všetko dokonalé až na jeho neskorších učiteľov ale nakoniec celé zachraňuje silne starostlivá a chápajúca matka. Herecky aj scénaristicky dobre prevedené bez zbytočného pozlátka. ()