X+Y

• Velká Británie X Plus Y (více)

Nathan (Asa Butterfield) je matematický génius. Jenže jeho genialita mu brání v normálním životě. Má neustále problémy s okolím. Zejména je pořád v rozporu se svou matkou. Pod vedením nekonvenčního, anarchisticky vyhlížejícího učitele se přihlásí na Matematickou olympiádu, kde má soutěžit za Velkou Británii. Jenže jen cesta na soutěž mu přinese spoustu problémů k řešení. (Terva)

pichta

Film bol síce dobrý, no chýbalo mi v tom niečo...gradácia? Nejaké napätie? Akosi lineárny príbeh, trochu predvídateľný. Síce ľahký film, no je to tak na 3 hviezdy a 65%. Slabé spracovanie. Príbeh o autistovi, ktorý stratil veľkú životnú oporu pri tragickej autonehode a jeho prežívanie sa dá spracovať lepšie. ()

Googooplexer

Chcelo to aspoň jedného Bruca Willisa a menej Merkúrov. Inak to bolo ok. Bohužiaľ s autistami je asi toľko zábavy ako s kozím hovnom, preto radšej pozerám filmy s downistami (napr Detektív Down). ()

Blackcream

Asa je super a v budoucnu mu přeju lepší scénáře než tento. Jeho roli by dle mého zvládl i Macaulay Culkin. Celý film tam pochází sem tam trhne hlavou, v lepším případě rukou a když má dobrou náladu, tak se ještě zamračí. Pouze na úplném konci se vytasí s emocemi, na které je ale vcelku pozdě neb film za 5 minut končí... Jinak film o geniálním matematikovi, ale trošku jiném než ostatní jako celek a na jedno shlédnutí není špatný, sIce zdaleka nedosahuje kvalit Čisté duše, ale není každý den posvícení. Osudové setkání bych též nadřadil nad x+y. ()

lineker

No pokud jde o Matthewsovu celovečerní premiéru, jde o film s jasným poselstvím. Tento režisér se vyplatí i nadále sledovat. Příběh u chlapci, který to nemá v hlavě tak zcela v pořádku. Či naopak, má v hlavě až moc velký pořádek. A proto to vypadá až na patologický problém integračního společenského procesu. Ať již jde o ulitu nebo krunýř, je nutné aby Nathan dokázal svoji schránku opustit. Citlivě a vyprávěčsky silně natočené drama o hledání cesty ven a zároveň k sobě. Jakkoliv mne byl Asa Butterfield v Enderově hře až nesympaticky v tomto kousku mne to mnohonásobně vynahrazuje. ()

Lazy87

Film moc pěkný. Dokonce jsem se v tom chvilku viděl, ale pak přišel Radegast, holky a jiné drogy. Ten konec mi přišel moc holyvůdskej, ačkoli zpětně to nebyl takový běs. Holt týpek, kterej má trochu problémy se sebou a s minulostí se skamarádí s tužkou a papírem a ačkoli má problém ze sebe vymáčknout hlášku, tak jde vyhrát olympiádu. ()

Modano

Jako bych viděl naši školu plnou šprtů. Nádherně zobrazeno, jak to v matematické komunitě vypadá. Nathanova matka, která vypadá asi tak jako já - opice, která je ráda, že si umí vůbec říct o banán. Autisti na druhou. Spousta škrábanců na tabuli. A holky. Jedna z nich, která musela být asiatkou, protože...c'mon, jak často vidíme bílou, normální holku, která by se motala okolo kluka, kterému se v očích protáčí čísla jako na automatu. A ta druhá, taky šprtka, která to tam musela nějak pos*at. Vtipu tam tolik nebylo, ale zobrazení jak to v této komunitě chodí bylo dokonalé. ()

princeznaaur

začátek vypadal slibně, pak to bylo nudné, konec vyústil v něco jiného než jsem čekala. ALE když je člověk autista a nemá rád doteky, tak ty doteky nebude mít rád pořád a ne že když si uvědomí nebo mu to spíš někto převede do vzorců či výrazů - co je láska, tak se jako jeho chování začne měnit a vlastně už mu na tý matice tak nezáleží, a doteky už mu vlastně vůbec nevadí. Nesmysl. ()

peproch

Velmi dobrý film, který na pozadí autisty a jeho matematické geniality poukazuje na osamělost jeho matky a životní tíži osamělosti života s dítětem, které vás nepohladí a jemuž nerozumíte an matematicky ani lidsky a přitom jste povina se radovat i s ním a pokoušet se jej chápat. A koho vám přivede? Učitele Mrzáka a děvče Čiňanku. Všichni jsou divní a vy jste sama. ()