Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pawlisman

Skvělé, napínavé, pomalu se rozjíždějící s jedním pořádným ouchylákem. SKvěle zahrána. Krom toho krásně napínavé a věrohodné akce přesně akorát. Toto můžu a v závěru jsem napnutím nedutal.8,5/10 ()

Žižina

Jake je moje srdecni zalezitost a musim rict, ze tuhle svoji roli zahral tak verohodne, ze mi z nej poprvy bylo zle...Dej mi prisel trochu slabsi a nepotrebuji tento film videt znovu, ale po zhlednuti jsem mela plnou hlavu myslenek, takze i tak svuj ucel splnil. ()

B_EyE

Nightcrawler je dobrý film, ale nedostatků má dost. Docela pěkně vykresluje současnou situaci v médiích, ale vyprávění příběhu je hodně utahané - jsou filmy, kterým to sedne, ale tady to bylo už vyloženě příliš. Víc mě ale štvala emoční plochost - film je chladnej jako hlavní hrdina, ale rozhodně není tak mrazivý. Mám za to, že kdyby se dopilovalo pár scén tak, aby diváka skutečně šokovaly, dojaly nebo ohromily, film by objektivně poskočil tak o 10% nahoru. Takhle to vidím sice na 4*, ale jen s odřenýma ušima. ()

Illy

Nevím proč, ale takhle já si představuji mladého politika (třeba socana), příjemného mladého muže, který má hluboce zakořeněný smysl pro čest, je velice empatický a rozhodně chce pomáhat nezištně druhým. Taky to tak vidíte? ()

M1k9

Ambiciózní film s Jakem jednoduše přitáhnul mou pozornost a po zhlédnutí nezklamal. Předkládá velmi specifickou postavu, ze které se klube čím dál tím více nechutnější charakter. Až najednou dospěje v obyčejného amerického podnikatele. Cítím tady nostalgii z dnešní doby. 6/10 ()

Jaroslaf

Uměl bych si to představit mnohem, MNOHEM lepší. Lepší scénář, lepší HUDBU, lepší režii. lepší ATMOSFÉRU. Zkrátka tomu něco chybělo a je velká škoda, že ty nedostatky tam skutečně byly. ()

Standic1

Slizoun a vtíravý Lou Bloom, hnaný touhou po kariéře je schopný udělat prakticky cokoliv, takže když se náhodou objeví u jedné z nehod, a uvidí v akci amatérského reportéra, tak dlouho neotálí a prakticky ihned se vrhne do práce. Klasické podnikatelské a manažerské hlášky, manipulace, sliby, to všechno Lou Bloom podává velmi přesvědčivě a díky tomu zájem o jeho reportáže stále roste a kdo se mu odváží postavit do cesty, tak to s ním dobře nedopadne. Jake Gyllenhaal odvedl velký kus práce a hádám, že nás brzy překvapí s dalším pěkným kouskem! ()

kujon

Velmi milé překvapení - neokoukaná zápletka, vynikající Jake Gyllenhaal a atraktivní prostředí = zasloužené 4*. ()

Swoser

Tento film jsem poprvé viděl už v listopadu, protože mi bylo řečeno, že je to horký kandidát na Cenu Akademie. Tudíž film byl v originálním znění a bez titulků. Ale i tak jsem byl uchvácen skvěle odvedenou prací Jakea Gyllenhaala. Celý film sledujete jak je to pořád větší sociopat a zloun, ale záleží vám na něm, protože to je jen chlap, který jsi šel za svým snem. Pominu to, že jsem si původně myslel, že to bude další hrdina od X-Menů. Jsem byl mile překvapen. 9/10 ()

Hepy13

Trailer byl dynamický a hodně akční. Film takový není, to mě osobně trochu zklamalo. Ale filmu to zase až tolik neuškodilo. Protože akce/neakce.... vzlezlost a chůze přes mrtvoly se dají už předem očekávat u nočního slídila s kamerou, který loví přesně to co chce divácká masa vidět. A i bez větší akce nabízí Nightcrawler spoustu zajímavého materiálu. Jake už byl perfektní ve filmech Bratři a Patrola. Pak prišlo neméně dobré Zmizení, a teď Slídil, inu zraje jako víno. P.S - Dodge Challenger jedno z nejhezčích a mých oblíbených aut. ()

husokachna

Já jsem byl velice spokojen. Hlavní hrdina perfektně konzistentní ve své sociopacii, dokonalý produkt moderního světa, se neúprosně valí filmem, který mě dokázal vtáhnout, napnout, znechutit i bavit a který obstojí jako kvalitní thriller, ať už hledáte přesah nebo ne. Zajímavé téma ztvárněné líbivou formou. Pro milovníky Driveu plus body za podobný vizuál. ()

Maura

Atmosféra pomaly hustne a Jake Gyllenhaal predvádza to, čo nikdy doteraz. V tom filme funguje všetko. Veľké plus za temnú a nefalšovane klaustrofobickú náladu, do ktorej prapodivne zapadá aj pár vtipných gagov. ()

Heero

Realisticky nehumánní drama s jednou jedinou postavou, Jake Gyllenhaal. Nutno říct, že tenhle chlapík už mě zaujal v Patrole, Everestu a ve Zkrocený hoře a Slídila si bez něj taky nedovedu představit. ()

dee.n

Jeden z TOP filmů. Perfektní, moc zajímavý film s úžasnou atmosférou a nezapomenutelným hereckým výkonem. Jedna z nezapomenutelných rolí Jakea Gyllenhaala. Na filmu se mi líbí, že se s hlavní postavou nemám v čem ztotožnit, protože je to naprosto slizská a bezpáteřní lidská bytost. Pro peníze a dobrý záběr udělá naprosto, naprosto cokoliv. Celým filmem se prolíná tíživá, napjatá atmosféra, Loua prostě nelze mít rád. Je to pětihvězdičková záležitost, o tom není pochyb. ()

nonick1

Krásný příklad bezskrupulózního hyenismu - nebo spíše partazitismu, točícího se v každé komerční TV stanici kolem jediného božstva: sledovanosti. Té se podřizuje naprosto všechno, včetně reality, upravené na míru večernímu (rannímu) zpravodajství. Při vědomí Louvých činů zní jeho povzbudivá věta, adresovaná na konci filmu novým adeptům na post jeho asistentů, hodně mrazivě: "Ujišťuji vás, že bych po vás nechtěl nic, co bych sám neudělal..." Napínavá a smutná podívaná zároveň. ()

Muel

| Open Road Films | Zábavne budujúci film, trocha slabší koniec, ale furt super. Gyllenhaal výborný ako vždy. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Flopik

Skvelý Jake Gyllenhaal a výborne podaný príbeh z prostredia žurnalistiky. Od začiatku do konca si to drží skvelú atmosféru. Bál som sa, že film nebude mať dobré vygradovanie ale nakoniec som sa našťastie mýlil. Na plný ísť nemôžem ale 4* sú zaslúžené- ()

Cartmof

Nightcrawler je film, který jsem zahlédl hlavně na Tiktoku. Je o mně světoznámí fakt, že jsem Sigma a proto jsem si řekl, že bych se mohl na nějaký ten Sigma film podívat. Po American Psycho, které jsem si užil, ale ořekával jsem víc jsem od filmu dá se říct nic nečekal. A jako třeba u Vřískotu 3 mi stejně přijde, že mi tu něco chybí a stejně jsem částečně zklamaný. Sociopat Lou Bloom si najde práci, při které nahrává zločiny a poté je prodává televizi. Postupem času si vybuduje něco většího a je schopen zajít tak daleko, že si zločiny, které nahrává v podstatě plánuje. Film se snaží pracovat s hromadou tématů, které ale podle mě málo rozebírá a často se ani nedočkáme nějakého rozuzlení. Přesto jsem si film docela užil a finále mě dokázalo šokovat. Znova bych se na to nejspíš nepodíval, avšak podívaná to rozhodně není špatná. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina