Reklama

Reklama

Top Gear: Middle East Special

(pořad)
Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie
Velká Británie, 2010, 76 min

Obsahy(1)

Tentokrát  se Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May pokusí projet z Iráku až do Betléma v kabrioletech jako Tři králové. (mikinhoo)

Recenze (22)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Zajímavý úvod o cestě z Íráku do Betlému v kabrioletech. Jako vždy to byla zábava. Ovšem ve srovnání s ostatními speciály to takový zázrak nebyl. Vlastně už si ani pár dní po zhlédnutí nevzpomenete na žádnou památnou scénu, který by vám roztrhala bránici. Od velkolepého úvodního výsadku je to spíše taková hra na efekt a umělé budování strachu a napětí. Na cestě se toho vlastně tolik nestane. Nejvíce mě pobavilo rozhodně "vylepšení" aut z důvodu kamufláže. Především pak Hammondova předělávka auta na pojízdný stan neměla chybu. Zhruba první polovina dílu docela o ničem. Bylo cítit, že chtějí kluci projet Irák, co nejrychleji. Trošku začali blbnout až později. Každopádně jsem rád touto formou nakoukl do zemí, kam bych se sám rozhodně nehrnul. A je vždy zajímavé sledovat, jak se od té doby tyto země změnily. [82 %] ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Ze speciálů je tenhle díl OPRAVDU nejslabší (ale ještě pořád jsem neviděl všechny), to ale neznamená, že mu nedám plný počet, i když tentokrát to pánové měli s plným hodnocením malinko na hraně, každopádně i tady, v dalekém, válkou zmítaném Iráku, se dočkáme spousty humorných situací. Například památný je určitě hned začátek a akční výsadek z letadla, který určitě nacvičovali pořádně dlouho. Dále se dočkáme jednoho (možná) fingovaného vážnějšího zranění Jamese Maye a zjistíme, že i v Iráku mají něco tak luxusního a nádherného, jako asfaltové cesty. No a na závěr samozřejmě musíme zmínit dary pro Ježíška, zejména pak Clarksonovo Nintendo DS. Ale ten úplný závěr to úplně rozsekal, jak byl nehorázně (doslova) boží. A mimochodem, malá zajímavost, věděli jste, že BBC nesmí do Iráku? Dokonce ani David Attenborough ne... 90%. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Á zase jednou první ! :-) Top Gear: Middle East Special je další z těch lepších dílů Top Gearu. On je vlastně každý speciál něco lepšího. Tady se naše trojice rozhodla vydat z Iráku do Betléma po vzoru Tří králů. Vše začíná celkem akčním výsadkem z nákladního Antonova. Jeremy si vzal kabrio Mazdu, Hammond kabrio Fiat a May kabrio BMW. Jako vždy je cesta okořeněná nejen různými defekty vozů, které si hoši sami často cestou upravují, ale i čarokrásnou převážně pouštní a skalnatou přírodou Středního východu a dokonce jedním zraněním jednoho z účastníků.... Co mi tu vadilo byla už jistá forma přehrávání. Divák si samozřejmě uvědomuje, že v každém speciálu když už se točí něco nebezpečného je vždy vše štábem dokonale zajištěno a je jedno zda to je v Linconshire nebo ve Fallůdže. Ty tři vozy se slavnou trojkou doprovází divize štábu BBC s kompletním zajištěním. Vše je dopředu naplánováno a BBC by si asi nemohla dovolit vážné nebo dokonce smrtelné zranění těchto slavných britských moderátorů, proti nimž je náš Leoš Mareš no name človíček... Tohle si u každého speciálu Top Gearu dobře uvědomuji, ale rád se nechávám šálit. Jsem si jist, že na druhou stranu celá řada příhod je opravdová a proto mne to tak baví. Tady se už ale nějak moc tlačilo na pilu a nejedno Jeremyho nebo Hammondová v předstírané hrůze řvané áááááááá znělo uměle. Zůstávám však britsky klidný a přejdu to. Za mne to jsou 4 dveře (neprůstřelné .-) naplněné pískem Jeremyho Mazdy. * * * * ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

V podstatě si myslím to samé, co Velký Medvěd, počet až moc okatě hrané situace prostě vadí, mnohem raděj bych viděl scény společných hovorů u piva, např., moc dopředu připravených věcí prostě škodí, on i ten samotný závěr byl až moc přehnaný a zároveň ne zrovna vtipný. Ovšem přesto je pořád vysoce nadstandardní zábava v podobě zábavného speciálů, které Top Gear prostě umí, navíc okořeněný o jednu scénu, která rozhodně nebyla připravená a u které docela zamrazí (ovšem stejně tak by se mohla odehrávat kilometr od Britského studia). ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Tento speciál má pro mě trošku jinší význam než všechny ostatní ... Ne proto, že by se něčím lišil, byl by něčím zvlášť zajímavý nebo by se mi zdál nejlepší ... Jako dnes si pamatuju, když jsem se dozvěděla, že se Jamesovi při natáčení "něco" stalo ... Nic nebylo potvrzené, nikdo nic nevěděl a mě se hlavou honily příšerné myšlenky ... Viděla jsem ho v kómatu jako kdysi Hammonda ... Příšerné okamžiky ... Byla to pro mě neuvěřitelná úleva, když se na veřejnost konečně dostalo, co se mu vlastně stalo ... Speciálu je možná asi nejmíň vtipný, ale i tak ho moc ráda sledu. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama