Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

SeBig

Bál jsem se jen když Hopkins dostaval ty sví cholerický záchvaty a ta loutka když byla ve tmě v okně. Hnus. Jinak docela a celkem pěkná nuda s vraždícím schizoušem v hlavní roli což asi bylo jediný co mě na tom filmu bralo. Horší průměr, protože vim že dřív měli trochu jinej pohled na horory. ()

corpsy

Kúzlo sa nekoná! Ani horor, ani thriller, ani úžasný herecký prejav Anthony Hopkinsa. To čo poznačuje pána herca posledné roky - teda mnohonásobné prehrávanie - pôsobilo aj v jeho skorších hereckých výkonoch. Malér na každom umeleckom poste. Zrejme aj na tých upratovacích. ()

Tryskomyš

Fíha, mladý Hopkins. Dost se změnil. Avšak Ann-Margret je pořád stejná. Zdatně jim sekundují David Ogden Stiers z M.A.S.H. a Burgess Meredith z Rockyho. ()

PKD

V podstatě dosti špičková záležitost a opět, totálně 70tková se vším všudy. Zlověstná Goldsmithova harmonika v pozadí to perfektně doplňuje. Viděl jsem verzi s ještě klasickým dab. tam též nemá co vytknouti, i když by mě pochopitelně zajímal i orig. zvláště kvůli Fatsovi. Dal bych i plný počet, ale ten ´´konec´´ mě poněkud vytočil. Ovšem, zda jest toto horor...tak to bych se hádal. ()

Vampireman

Attenboroughovi horor vůbec nejde, ale Kouzlo není ani režijně neotřelé drama. Na půli cesty exponovaný mišmaš o schizofrenním Corkym bez hlubších kořenů, rozveklý na 107 minut, je poprávu zapomenutý. Vynikající je pouze Jerry Goldsmith a zejména jeho nervní čtyřtónovka na harmoniku. ()

Lucjen

Anthony Hopkins tak ako ho poznám. Úplný génius, ktorému verím každé slovo. Striedanie emócii, kričanie a hádanie sa s Fatsom je pre mňa možno najlepší herecký výkon aký som videla. Scéna, kde má byť Fats 5 minút ticho je naozaj.. Hopkinsova :) Fats pre mňa vďaka nemu pôsobil naozaj živo, bod aj za vonkajšiu podobu :) ()

honajz2

Popravdě jsem od toho čekal víc. Tohle má skvělý rozjezd, ale pak je docela dost jasné, oč se bude hrát a než se to naplno potvrdí, je vše před tím ještě poněkud roztahané. Umí si to sice udržet atmosféru po celou dobu a i přes odhalení všech karet to je stále napínavé a takové i hodně, hodně, hodně lehce psychologické, ale dojmy mi pak dost pokazil závěr, který se za mě prostě nepovedl. SPOILER Fakt jsem čekal, že nožem zabije tu loutku, ne že se spolu s ní vydá na onen svět. Tohle je prostě odbyté a nechci si tu honit triko, ale varianta, která mě při sledování napadla, je chytřejší, propracovanější a víc sedí do celku, než tohle. KONEC SPOILERU Ale vlastně se tu ani nepřechvaluji, tohle napadlo už víc lidí. Není to tedy špatné a i když jsem neměl jinou možnost, než to vidět v dabingu (který teda za moc nestál, co si budem), měl jsem možnosti si to i přepnout na angličtinu, což jsem taky občas udělal a musím uznat, že v něm je skvělé namluvená loutka a že i mladý Anthony Hopkins je velmi dobrý, jen v tom závěru mi přišlo že krapet přehrává. Na čtvrtou hvězdu to ale pro mě prostě není. Silné 3* ()

Martin741

Vyborny film zo 70. rokov o bruchomluveckej babke. Film ma neskutocne pomale tempo, ale herecky vykon Hopkinsa drzi film nad vecou, a vdaka nemu a tej sympatickej pani dam nadpriemer. Hopkins vsak ani tymto filmom neprerazil, a 60. roky, kedy bol znamy v Londynskom divadle boli uz davno prec. 77 % ()

cariada

Ano jak jsem předpokládal, když v tom hraje Hopkins bude to v červených číslech. Jenže pro mě to byla jen nebetyčná předlouhá blbost s břichomluvcem, který magoří jak to jenom jde. Nemám rád filmy s loutkama. ()

Nivenx

Díky skvělému výkonu Anthonyho Hopkinse jde o velice zdařilý horor u kterého je parádní napětí a výborná atmosféra. Opravdu dobrá práce. 75% ()

filmmovier

Nenápadný filmík, který ale rozhodně stojí za pozornost. Kouzlo sice není žádný velehit a nemá ani nijak převratnou zápletku, ale je originálně natočený a Richard Attenborough v něm opět dokázal své kvality. Film je to sice dlouhý s pomalým tempem, být kratší, asi by mu to nijak neuškodilo, ale v téhle podobě je taky fajn, zejména pak v samotném finále. Pravda ale je, že nebýt Anthonyho Hopkinse, který je tradičně fenomenální a nejlepší, nejspíš by mi celý film byl úplně jedno, právě on je tím hlavním tahounem a díky němu to stojí za největší kus divácké pozornosti. Hopkinsovy dialogy s Corkym jsou ovšem fantastické, atmosféra je sugestivní a výkony famózní. Corky je jedna z nejvíc cool loutek filmového plátna. Na Kouzlo se už sice asi nepodívám, ale jako jednohubka je to nesmírně příjemné a navíc kvalitní. 75%. ()

YumiOkami

❝𝘐'𝘥 𝘭𝘪𝘬𝘦 𝘵𝘰 𝘴𝘢𝘺 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘨𝘰𝘪𝘯' 𝘵𝘰 𝘣𝘦𝘥 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘺𝘰𝘶 𝘪𝘴 𝘮𝘢𝘺𝘣𝘦 𝘵𝘩𝘦 𝘣𝘦𝘴𝘵 𝘵𝘩𝘳𝘦𝘦 𝘵𝘩𝘪𝘯𝘨𝘴 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘦𝘷𝘦𝘳 𝘩𝘢𝘱𝘱𝘦𝘯𝘦𝘥 𝘵𝘰 𝘮𝘦. 𝘈𝘯𝘥 𝘐'𝘥 𝘭𝘰𝘷𝘦 𝘴𝘰𝘮𝘦 𝘤𝘰𝘧𝘧𝘦𝘦. 𝘈𝘯𝘥 𝘐 𝘢𝘥𝘰𝘳𝘦 𝘺𝘰𝘶. 𝘈𝘯𝘥 𝘐 𝘵𝘢𝘬𝘦 𝘪𝘵 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘤𝘳𝘦𝘢𝘮 𝘢𝘯𝘥 𝘴𝘶𝘨𝘢𝘳. 𝘈𝘯𝘥 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘣𝘳𝘦𝘢𝘴𝘵𝘴 𝘣𝘦𝘭𝘰𝘯𝘨 𝘪𝘯 𝘵𝘩𝘦 𝘓𝘰𝘶𝘷𝘳𝘦, 𝘸𝘩𝘪𝘤𝘩 𝘪𝘴 𝘢 𝘮𝘶𝘴𝘦𝘶𝘮 𝘪𝘯 𝘗𝘢𝘳𝘪𝘴 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘐 𝘱𝘭𝘢𝘯 𝘰𝘯 𝘷𝘪𝘴𝘪𝘵𝘪𝘯𝘨 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘺𝘰𝘶 𝘰𝘯𝘤𝘦 𝘺𝘰𝘶 𝘨𝘦𝘵 𝘸𝘪𝘴𝘦 𝘢𝘯𝘥 𝘥𝘦𝘤𝘪𝘥𝘦 𝘵𝘰 𝘭𝘦𝘢𝘷𝘦 𝘵𝘩𝘦 𝘰𝘭𝘥 𝘦𝘢𝘳-𝘣𝘭𝘰𝘸𝘦𝘳.❞ ()

Roseinka

Nebylo to špatné. Asi bych to nenazývala thrillerem/horrorem, ale mělo to takový mrazivý nádech. Asi bych si to už nepustila, ale musím ocenit, že Anthony Hopkins je opravdu brilantní herec ve všech rolích. ()

Lisabellla

Já vám nevím .. Mě osobně to nijak zvlášť nechytlo. Hopkins sice dokázal, že hrát vždy uměl, ale to mi prostě nějak nestačilo. Čekala jsem víc. Ne - já jsem chtěla víc! Potřebovala jsem víc než jsem dostala. Emotivně to byl celkem slušný zážitek (vzhledem k zajímavosti lidské psychiky samotné). Ale .. já nevím, něco mi tam chybělo, něco nesedělo, něco přebývalo .. a to celé dohromady z toho udělalo film, který já už si nikdy víc nepustím a až se někdo bude ptát, jakou dobrou starou klasiku pustit, tohle dílo nedoporučím. ()

Han22

Člověk by čekal podle plakátu a obsahu horor o vraždící loutce a ono se z toho vyklube docela obyčejné drama o schizofrenii. Neříkám že je to špatný film. Hopkins hraje i za mlada jako pánbůh a celý příběh i přes pomalé tempo ani nenudí, dokonce druhá půlka je celkem napínavá. Jenže podobný námět už jsem viděl několikrát a celý příběh je prostě čistý průměr. Od režiséra filmů jako Gándhí, Chaplin nebo Příliš vzdálený most bych čekal lepší zážitek. ()