Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Myslím, že tento film môžem smelo označiť za film , ktorým moja obľúbená T. Collette naplno prerazila. Myslím, že na tému "svadobný film" som nič lepšie nevidel a je dosť možné, že nič lepšie už ani nevznikne. Ja viem, nikdy nehovor nikdy, ale predsa...Film výborne zobrazil chudobné rodinné pomery Murriel a práve v tomto sa film líši od hromady podobných, romantických, presladených hovadín. Skvele je obsadený i zahraný otec rodiny ale zapadli i všetci ostatní. Murriel si jednoducho obľúbite, je iná, ale je fajn, má rada ABBU a konečne sa chce vydať. Vo filme mi chýbalo iba jediné. Po plánovanej svadobnej fraške tvorcovia vôbec neukázali ako si Murriel aspoň čiastočne zaslúžila to, že jej slávny plavec povedal, "že sa v jej spoločnosti cíti dobre". Inak nemám čo vytknúť. Výborná komédia s dobre riadenou sociálou linkou a fantastická T. Collette. V rámci žánru "romantická" komédia dávam jemne nekompletný plný počet. 90%.(26.12.2017)

Když jsem si film pouštěl tak jsem očekával, že to bude romantická komedie ve stylu "Moje tlustá řecká svatba" apod. Avšak i když to tak ze začátku vypadalo z filmu se v pozdějších fázích stávalo spíše drama, takže jsem humor hledal marně. Ale i tak zajímavý film, který se odehrává v rytmu hudby od Abby a kde podává skvělý výkon Toni Collette.(28.4.2008)

Austrálie rulez! Hořkosladkokyselá komedie, která nejede podle nějakého připitomělého mustru. Přitom využívá docela omšelé téma, jak nebýt věčným outsiderem a vymanit se z té "debilní díry, kde jsem se narodila a určitě tu nechci i zemřít". Muriel je typický venkovský balík, přitom fajn holka, kterou stačí jen popostrčit. Tím strkadlem je živelná Rachel Griffiths, které je šoufl ze všech těch nafintěných pipek, které byly omylem její spolužačky. A to jsem snesl i dabovanou verzi... "Jsi hrozná Muriel..."(6.12.2009)

Ze začátku se to tváří jako přihlouplá romantická komedie o ošklivém káčátku, končí to jako trochu naivně optimistická óda na přátelství, provozují se v tom tanečky na Abbu a navštěvují svatební salóny, ovšem v jádru toho všeho je čistokrevné sociální drama v nejlepší britské tradici. Až se jeden diví, jak něco tak málo povrchního mohlo tak komerčně uspět.(21.6.2018)

Komediálně laděné drama o dospívání a zrání jedné venkovské holky, která hledala štěstí ve velkoměstě. Velmi pozitivně vyznívající film, který mi připomíná Lásku nebeskou a ke kterému stále rád vracím. Hudba skupiny ABBA se sice objevuje v řadě filmů, ale v tomto případě je zkombinování této pohodové muziky a filmového příběhu asi nejpovedenější. Celkový dojem: 90 %. Právě v tomhle snímku jsem objevil výbornou herečku Toni Collette, která díky němu záhy pronikla do Hollywoodu.(24.6.2006)

• - Toni Collette přibrala kvůli roli Muriel 18 kilo. (zuza99)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Belinda Jarrett. (Pumiiix)