Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Film figuruje v tisícovke filmov, ktoré musíte vidieť než zomriete. Pritom navonok vyzerá ako stovky podobných svadobných romantických filmov. Ale to zase Muriel nie je. Je naopak tak nejako sa viac približujúca našej bežnej.realite. Balansuje medzi smutnými až tragickými momentami života, nebotyčnou trápnosťou a nadhľadovým humorom. Do toho porcia piesní skupiny ABBA. Vo výslednici príjemný film. Možno trochu nadhodnocujem, pretože takto nejako si predstavujem normálny, dobrý, jemne nadpriemerný film o predsvadobných peripetiách, no nakoľko v tomto žánri prevládajú neriedené výkaly, nazývajúce sa filmami, Muriel si určite 80% zaslúži.(26.4.2017)

Nejedná se o svatební romantickou komedii, ale spíše netradiční drama s prvky romantické komedie. Životní nepříjemnosti a traumata jsou tu sdělována s humorem a nadsázkou, ale občas při tom může jednoho až píchnout u srdce. Děj i závěr jde mimo klasický scénař. Doprovodné melodie skupiny Abba vás nenechají na pochybách, že život má smysl brát s lehkostí ikdyž jde o sebetěžší trable. Stejně ûsměvný a elegantní je závěr filmu v duchu hesla "don't worry be happy "ať už jste jakkoli zvláštní.(23.2.2012)

Zvláštní svatební film, který bych spíš než za komedii označil za téměř čistokrevné drama s pár téměř černohumornými vtípky. Jinak je tu daleko víc tragických událostí (rakovina, sebevražda atd.) než pozitivních, takže svatební komedie na způsob Nevěsty na útěku to rozhodně není. Postavy jsou všechny dost originální, možná až moc, protože tam víceméně žádnej člověk nebyl normální, a to zvlášť z rodiny Muriel, kde to vypadalo jako na srazu retardů. Ale kdo ví, možná se tak v Austrálii normálně chovají. Hlavní postava Muriel byla zahraná velmi dobře, scénář byl taky celkem zajímavej. i když poměrně nekonzistentní a v jednotlivostech neoriginální. Písničky od ABBY nemusím, ale tady jsem to přece jen nějak přežil, jelikož do rámce postavy Muriel tahle hudba docela seděla. Celkově tedy lehká spokojenost, ale kdo čeká oddechovou komedii, nedočká se. Kdo má rád lehce odlehčená dramata, může být ale spokojen. 55 %(7.8.2013)

• Lou_DeLarge

ten film je plnej prazvláštní patologie, nějak mi to celkově nedává smysl. až je to vlastně srandovní, ale na druhou stranu v symbolizaci trapnosti a obyčejnosti a nicotnosti je film tak extrémní, že je spíš mrazivej. ani ty paralely s abbou jsem nějak nezvládala. dobrý je, že dějově je film bohatej, nenudí. zahraný je to taky slušně, líbila se mi hlavně Rachel Griffiths.(20.10.2012)

• Cimr

Dlouho jsem neviděl film s takovou koncentrací nesympatických herců. Dokonce i postavy, co mají být kladné (např. Muriel nebo její matka) jsou protivné a iritující. Člověk má chuť úplně všechny proplesknout a říct jim jedno velké ,,wake up"! Hlavní postava, které by mi zřejmě mělo být líto, je taková tlustá trapka, že naprosto chápu, proč je za outsidera. Upřímně - ani já bych se s ní nechtěl bavit a místo litování se, poslouchání ABBY a holčičkovském snění o dokonalé svatbě bych jí doporučil jít si zacvičit a udělat si make-up. To o čem mluvím se ještě dá snést v první polovině, protože je natočena v komediální nadsázce. Ale když se film překlopí do poloviny druhé a začne vážně řešit všechny problémy lidstva (lehký SPOILER) od rakoviny, ochrnutí, korupce, nevěry, imigrantství až po smrt blízké osoby, aby dospěl k převratnému poznání, že pravá láska a přátelství je to nejdůležitější na světě, je to už opravdu špatné a působí to jako horší díl Kroku za krokem. Je mi líto, tento kult mě minul.(24.1.2014)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Belinda Jarrett. (Pumiiix)

• - Toni Collette přibrala kvůli roli Muriel 18 kilo. (zuza99)