Muriel se vdává

Muriel

Muriel sa vydáva

Komedie / Drama / Romantický

Austrálie / Francie, 1994, 106 min

Hodně potenciálních diváků bude mít díky názvu filmu a zápletce za to, že si pouští romantickou komedii, ale kdepak. I já jsem čekala něco trochu jiného. Byla jsem ovšem mile překvapena. Od režiséra Svatby mého nejlepšího přítele jsem čekala vlažnou svatební romanci. Muriel se vdává je ale mnohovrstevnatý, vřelý a dojemný příběh o hledání svého pravého já, ceně přátelství, splnění svých snů a hlavně o tom, že „Dancing Queen“ se můžete stát i bez svatebních šatů. A Toni Collette je v této roli oslnivá.(7.5.2012)

Myslím, že tento film môžem smelo označiť za film , ktorým moja obľúbená T. Collette naplno prerazila. Myslím, že na tému "svadobný film" som nič lepšie nevidel a je dosť možné, že nič lepšie už ani nevznikne. Ja viem, nikdy nehovor nikdy, ale predsa...Film výborne zobrazil chudobné rodinné pomery Murriel a práve v tomto sa film líši od hromady podobných, romantických, presladených hovadín. Skvele je obsadený i zahraný otec rodiny ale zapadli i všetci ostatní. Murriel si jednoducho obľúbite, je iná, ale je fajn, má rada ABBU a konečne sa chce vydať. Vo filme mi chýbalo iba jediné. Po plánovanej svadobnej fraške tvorcovia vôbec neukázali ako si Murriel aspoň čiastočne zaslúžila to, že jej slávny plavec povedal, "že sa v jej spoločnosti cíti dobre". Inak nemám čo vytknúť. Výborná komédia s dobre riadenou sociálou linkou a fantastická T. Collette. V rámci žánru "romantická" komédia dávam jemne nekompletný plný počet. 90%.(26.12.2017)

Komediálně laděné drama o dospívání a zrání jedné venkovské holky, která hledala štěstí ve velkoměstě. Velmi pozitivně vyznívající film, který mi připomíná Lásku nebeskou a ke kterému stále rád vracím. Hudba skupiny ABBA se sice objevuje v řadě filmů, ale v tomto případě je zkombinování této pohodové muziky a filmového příběhu asi nejpovedenější. Celkový dojem: 90 %. Právě v tomhle snímku jsem objevil výbornou herečku Toni Collette, která díky němu záhy pronikla do Hollywoodu.(24.6.2006)

Spojenie austrálskej produkcie a žánru romantickej komédie sľubovalo nevšedný zážitok. Ten sľuboval aj obrovský ohlas tohto filmu vo svete. Zase som raz ostal stratený v preklade. Bohužiaľ nemôžem prísť na to, prečo by mi mala byť hlavná predstaviteľka sympatická, ak sa chová ako jednoduchá hus. Muriel sa vydáva je skôr dráma, čo je možno ten hlavný problém, ktorý s filmom mám, pretože som čakal niečo ľahšie. No videl som to dávno, možno by som dnes zmenil názor, lenže televízie na tento slávny film dávno zabudli.(11.8.2012)

Tak teda žiadny rozmarný film o svadobných trapasoch. Skôr dráma o outsideroch, ktorí chcú tiež prežiť kus svojho životného šťastia. Bez ohľadu na použité prostriedky a následky. Následky na druhých ľudí a vzťahy s nimi sú často zničujúce. Tento príbeh Popolušky po austrálsky sa dosť komplikuje rôznymi okolnosťami a tak jej nestačí iba stratiť črievičku, aby našla svojho princa. Napriek úvodnému váhaniu sa mi film nakoniec páčil a aj vďaka hudbe outsiderov, skupine ABBA, ho považujem za príjemný. –––– Kdo ji chytil? – Muriel! –––– Já chci vyhrát. Celej život chci vyhrát! – Já taky!(18.4.2018)

• - Toni Collette přibrala kvůli roli Muriel 18 kilo. (zuza99)

• - Poslední film ve kterém si zahrála Belinda Jarrett. (Pumiiix)