Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

Aljak odpad!

Preboha, kto vymýšľa takéto chujoviny? Film som si pozrel len kvôli tomu, že tam hrá Justin Long. Už samotný popis znie dosť podivne, no v skutočnosti to bolo ešte horšie ako som čakal. Že je vôbec niekto ochotný do takéhoto idiotského scenára investovať peniaze? No a čo príjme hercov ísť hrať do takéhoto niečoho? Či už to bolo myslené ako recesia alebo hororová komédia, tak či tak to bola hrôza. Ak chcete vidieť ako si nejaký mrožofil potrebuje vybíjať svoje komplexy, tak nech sa páči... ()

peiton

SPOILER:Rozmýšľala som,že niečo je so mnou asi špatne,kedže mne sa to zo začiatku páčilo a bola som odhodlaná uvaliť snímke až 4 hviezdy,hlavne pre jej neskutočnú atmosféru,prihliadnuc na to,že sa snímok pohyboval chvíľu v rovine eventuálne reálnej.Lenže to by nesmel prísť onen zlom zhruba od 2.polovice filmu a zmieňovaná nielen atmosféra pošla sťa čerstvo napadnutý sneh.Mala som pocit akoby režiséra snímku premenili na mroža a nahradili ho iným.Za stvárnenie postavy psychopata by som udelila hercovi nobelovu cenu a naopak postava stvárňujúca francúzske súkromné očko mi prišiel skôr ako náš sused odvedľa čiže poliak.Záver totálne spackali,ved kto by už chcel žiť DOBROVOLNE v koži zvieraťa.Väčší bullshit som nevidela.Pre hore zmieňované fakty snímok nedokážem ohodnotiť,kedy 2 hviezdy sú málo,štyri zase veľa a priemerná snímka to takisto nieje.Podivné,veľmi podivné. ()

Havaj8

Na to, že to nebylo žádný béčko (známí herci, dobrej vzhled celýho filmu) tak to po stránce scénáře byla strašná pakárna. Strašně hodně nudnýho vyprávění. Ono jako ten první pohled na toho mrože byl trošku nechutnej, muselo to bejt určitě peklo, ale nic moc mi to neřeklo. Jako pochopil jsem, o co tomu psychopatovi šlo na základě těch příběhů, ale jako námět na film? Zbytečný. Ostatní herci tam v kontextu byly úplně k ničemu. Ani ten Johnny D. to nedokázal zachránit. Jediná výhoda, že si to nehrálo na čistokrevnej horor, i když do komedie to mělo taky daleko. Předem se obávám dalšího filmu od stejnýho režiséra, kupodivu stejnej žánr, stejný obsazení. Nedivil bych se něčemu ujetě podobnýmu. ()

Martin741

Mno, jak tak pozeram, zase ten nestastny pokus spojit komediu s hororom, zatial to najlepsie slo Peterovi Jacksonovi v jeho Braindead a Bad Taste. Lenze to uz uplynul nejaky ten piatok, a tento film je len dalsi snimok bez chuti a bez tempa. Kevin Smith /Clerks 1994, Dogma 1999/ je tu rezisersky uplne bezradny, film je to bizarny a podivinsky. To by az tak nevadilo, len horsie ze je bez hereckych vykonov, totiz Justin Long /Die Hard 4, Jeepers Creepers 2/ hrat nevie, Michael Psrks mi nehovori nic a Haley Joel Osment uz asi nevidi mrtvych ludi jak tomu bolo v 6. zmysle z roku 1999 - alebo 2000, neviem presne. Haley J. osment komplet vyhasol - ako povedzme Entony Majkl Holl z National Lampoon´s Vacation 1983 alebo rovnako ako isty Macaulay Culkin zo serie Sam Doma. Neviem koho vsetko Smith ako reziser zosmiesnuje, kritizuje ... len viem, ze tempo bolo slabucke a dialogy v strede tvorili az priserne plane plky : 40 % ()

honajz2

Další film, co jsem kdysi viděl a nehodnotil ho. Je to bizarní blbost, místy dost nepříjemná, hlavně tím, jak vypadá ten mrož. Ten je fakt hnusnej. Sice to dokáže šokovat, ale nedokáže to nic jiného. Pamatuju si, když jsem se na to díval tehdy v televizi, tak že jediný, co mě nedonutilo přepnout bylo to, že jsem prostě chtěl vědět, jak ten chudák skončí. Bohužel jsem se k té odpovědi musel pronudit zbytečně dlouhými scénami a nefunkčním humorem. 2* ()

Figu

Jak jen ty lidičky mají velkou představivost. Někdo si sní o penězích, někdo o lásce, někdo o zdraví, no a Kevča si vysnil takovýho pěknýho Longa přešitýho za mrože. Proč né, jeden si šije stonožky, druhej zase toto... Nicméně je to dost bizarní kousek, na kterej moc lidí zřejmě nebude mít koule a žaludek. Prostě jeden z těch filmů z kategorie ÚLET a kokotina na entou! A ještě jsem si myslel, že se mrože vyslalo zachraňovat prase, než jsem zaostřil zrak a všiml si, že jde o malýho Osmenta ze Šestýho smyslu... No asi se chlapec prostě špatně nemá... 40% ()

Rodriguez odpad!

Hrozně nudná ptákovina (a to se držím na slušné vlně, jinak by mě vypískali) u které se člověk nudí od začátku do konce. Nic hororo-komediálně stupidního jsem v poslední době opravdu neviděl! 0% ()

dezorz

Robit si srandu s hviezdnych vojen, to ide K. Smithovi dobre. Ale robit si srandu z morozov a hviezdnych vojen, to mu uz nejde. ()

cariada

Tohle byla ,ale úchylárna. Opravdu hodně morbidní, název zněl jasně, ale že si pod tím představit doslova mrožího muže mě nenapadlo. Jako komedie už mě to nepřišlo vůbec ,spíš jako hodně velká absurdita. Johny Deepa jsem tam vůbec nepoznal, ani mě nenapadlo ho tam hledat. Docela by mě zajímalo kolik si za tohle řekl? Pro mě průměr , který si už asi nepustím, ale určitě je to film , který si velice rychle vybavím. Na to se jen tak nezapomíná. ()

dubinak

Na tohle jsem se docela dost těšila a dlouho čekala na titulky. K mé smůle nemám ráda Justina Longa, ale byla jsem ochotná to opomenout. Nejvíc samozřejmě lákal námět. Nic takového jsme tu ještě neměli, avšak jméno režiséra působilu rozpaky ještě před vypuštěním. Humor byl bohužel velmi chabý a spíš než hororová komedie, se to podobalo nešikovné parodii, která měla jen jeden bizární a stejně nepovedený výjev. Nakonec to působilo prostě stejně blbě. ()

PavelVanekArt

Hrozná sračka. Stupidní nápad vyvažuje zdlouhavé nic, které se děje celou stopáž. Na tenhle film jsem málo hloupý. Mroží muž. To už raději žížalí Dádu. Jednu hvězdu za vyžraného Osmenta. ()

StanislachKo

Nízkym hodnoteniam som nevenoval pozornosť.. Povedal som si, že tomu bolo ako u RED STATE, proste Smith zostal opäť všeobecne nepochopený... Možno som sa nemýlil, ale v tomto prípade ho nechápem ani ja :). Jeho rukopis sa na malú chvíľu ukáže až vo finálnom zápase, no ani ten nezachránil to kvantum vaty pozostávajúcej z nesympatických hercov (Osment čo do vizuálu radikálne morfujúci na režisérovu podobu, či Mercuryovský Long... Dialógy nech sú akokoľvek Smithovsky vtipné, oni na to chuďáci nestačia). Flashbacky a slzy pri mackovi Pu bol síce jasný vtip, ale minul ma trojkilometrovým oblúkom. A Johnny Depp vo svojej najdementnejšej role (sorry Willy W....) ani neuvedený v titulkoch. A ctihodný charaktérny herec Michael Parks po dramatickom monológu a následným "mrožím" oblečkom... ?? Čím viac o tom píšem, tým viac žasnem, čo si ten Kevin dovoľuje... Resp., čo si môže dovoliť. ()

Radiq

Ať už jste viděli v životě ledacos, něco takovýho jste určitě ještě neviděli. Nebudu z toho dělat bůhvíjakej kult, ale docela mě to pobavilo. Nejdřív to vypadalo na vydařenou komedii plnou vtipnejch hlášek a kníru a Not-See Party, ale pak přišel šílenej vědec a jeho ještě šílenější experiment. Trochu mi to připomnělo Lidskou stonožku, ale tohle bylo míněný fakt spíš jako humor, černočernej humor... i když pro někoho je to asi horor. Kromě výsledného mrože vyloženě pobaví Johnny Depp coby švidrající Guy LaPointe s baretem a vtipnou frenč mluvou a taky Michael Parks jakožto úhlavní magor má svoje místo mezi legendami všech různejch padouchů jisté (a jeho epizodka v roli šišlajícího dědka je taky herecké mistrovství). Akorát ten podcast, kde se ti dva furt chlámou jak pičusi, je nuda. A protože vím, že film vychází z podcastu Kevina Smithe, mám takovej dojem, že ti dva pičusi vychází tak trochu z těch skutečnejch. A tak si položíme základní otázku, která zužuje lidstvo od počítku věků: "Is man, indeed, a walrus at heart?" ()

Khumbac

Začátek jakž takž, potom nelogičnosti jako: Možnost nechat zavolat mobilem na krbu, jídlo jako makrela, komediální francouzký detektiv, který to odlehčil a zároveň potopil, paradox posměchu useknuté nohy mečem - posměváček přijde o obě nohy, konec to zabil úplně. Zbytečný film, ale v dnešních bizarnostech se není co divit...felace mrožem. ()

Aargh

Hororová první polovina je vážně dobrá. Ale pak se na scéně objeví nepochopitelně obsazený Johnny Depp, Smith začne dělat žánrové veletoče... a jde to úplně do háje. Jestli si Smith myslel, že mu u fanoušků projde cokoliv, tak se šeredně spletl. ()

Doudis19

Ohledně tohohle projektu mám dost otázek.. Kam se proboha poděl talent Kevina Smithe!? Co tam proboha dělal ten Johnny Depp s rodinkou a co to vůbec celý, do háje zelenýho, mělo znamenat!? Ani ryba, ani rak (horor/komedie). Tady už chyběl opravdu jen ten Jay a Silent Bob. ()

Lolita

Já jakoby asi úplně nevím co k tomu říct. Tohle je divnost nad všechny divnosti. Hororový trošku, nechutný hodně... koukat na vlastní nebezpečí. ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014