Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

Lolita

Já jakoby asi úplně nevím co k tomu říct. Tohle je divnost nad všechny divnosti. Hororový trošku, nechutný hodně... koukat na vlastní nebezpečí. ()

ecceHOMMO

V každom prípade bizardné....Miestami som si pripadal viac v komédii než v horore (vlastne poväčšine). Absolútnym trapasom však na moje prekvapenie neskončil samotný mrož, ale trápny vyšetrovateľ, ktorý ma nesmierne iritoval. ()

JimmyII

Původní SModcast a forma geniální, ale Kevin Smith fakt jaksi zapomněl pokoru doma a ten pozlátkový obal nenaplnil pořádným obsahem. Takže je z toho jen záležitost pro krajní fandy, která nemůže uspokojit ostatní. Navíc to Deppovo cameo - už máme jeho šaškáren všichni plné zuby a jestli do roka nepotká roli á la Dead Man, tak je mrtvý muž už. Nicméně Parks je ve své roli brilantní a Haley Joel Otylý Osment potěšil. Nefandové Smithe si asi můžou hvězdičku odečíst. ()

Avathar

Úprimne, po všetkých tých ohlasoch som čakal väčšiu pohromu. V zásade sa jedná o klasickú smithovku jemne líznutú absurdnom. Atmosféra je prekvapivo fajn. Až do chvíle, kedy sa na scéne objaví Depp. Tam to začne ísť dosť z kopca, škrípe to, vtipy nie sú vtipné, samotný Deppov výkon je skutočne mizerný (pritom Smith tu mohol vytvoriť naozaj zaujímavú postavu a nie len trápnu karikatúru), dej drhne, prešľapuje na mieste a záverečný mroží fight je vcelku trápny, Lapointov flashback totálne mimo. Skrátka, akoby to Kevin nemal pevne v rukách, resp. nezvládal prechod medzi rôznymi žánrami. Na druhej strane, Michael Parks je opäť vynikajúci a všetky jeho dialógy/monológy sú výborne podávané, takže človeka sem tam aj jemne zamrazí. Zvyšok hercov odohral, čo sa žiadalo, v pamäti nikto moc neutkvie. Chcelo by to lepšiu gradáciu, hlavne v druhej polovici a možno nejaké to napätie. Ale sklamaný nie som, rozhodne sa film oplatí vidieť. Druhého dielu TRUE NORTH trilógie YOGA HOSERS sa však – po vzhliadnutí príšerného traileru – dosť bojím. ()

Helmutek

Bizár, nebo jedno velký WTF? Nebo to je to samý? Nebo to je vlastně jedno? Já totiž vůbec nevim, jak ten film brát. Uměl bych si užít, kdyby to byl čistej bizár. Uměl bych si užít, kdyby to byl jen trolling jakožto výsledek hospodskejch keců typu "Karle, víš, co by bylo fakt úchylný? Kdybysme natočili chlápka, co předělává lidi na zvířata. Třeba na mrože. A bla bla. A todle a tamto, víš co. Oukej, deme na to!" Uměl bych si užít, kdyby to byl atmosférickej horor typu Mouchy, nebo kdyby to bylo něco jako nějaká zfilmovaná povídka od Dahla - ten byl na podobný bizarnosti expert (jenže u něj to fungovalo). Užil bych si, kdyby to byla komedie, kdyby to mělo nějakou pointu nebo aspoň (mnou pojmutelnej) tvůrčí smysl - jenže tohle byla prostě jenom splácanina všeho a ničeho. Atmosféra první poloviny filmu byla bezvadná, i když mě trochu srala estrádně pitvořící se hlavní postava, ale vodevr. Pak ale nastoupila druhá půlka, kterou završil konec podle mě potvrzující, že film žádnej smysl mít nemá a že si nic moc říct ani nesnaží (poslední scéna v tý zoo, kdy mu ta jeho/kamarádova holka řiká, že ho dycky budde milovat - eh?! Wut?). Podle mě to klidně mohlo bejt tak, že z původně nevinně zajímavýho námětu se tvůrcům povedlo vykřesat něco víc, takže ve filmu bylo spousta zajímavejch náznaků a rozjetá spousta pěknejch nápadů, ale ve výsledku to vlastně zas tak promyšlený neměli, stalo se to tak trochu omylem, a i proto to prostě bylo na konci všechno tak zabitý - protože prostě najednou nevěděli, jak to na tom scénáři ukončit nějak únosně. Každopádně KNTRFKTovi díky za tip, protože jinak bych se k tomuhle výkřiku asi jen těžko dostal (jeho tip taky bylo, že to taky mohla bejt třeba i sexuální fantazie přeživšího jebloně, paralela na krutý zacházení se zvířatama, nebo "jen" zvrácená lovestory). Znamenat to mohlo cokoli a všechno by asi dávalo stejnej (nijakej) smysl. Bohužel to všechno zní líp, než jak to nakonec dopadlo. ()

Ryuuhei

Pořád jsem nevěděl, jestli sleduju podivnou komedii, nebo těžce zvrácený horor. Ukecané scény, které se až příliš snažily vyplňovat děj, střídaly občas trochu detailnější záběry na celou tu hrůzu, kterou se rozhodl úhlavní psychopat stvořit. Bylo to nevyvážené a sotva se člověk odreagoval, dostal následně další zvrácenou perdu - zděšením mi lezly oči z důlků. Postavy tu jsou zajímavě prokresleny - člověk se o nich dozví maximum. Jak tedy o hrdinovi, který si bohužel prošel odpornou transformací, tak i o vedlejších postavách, nebo hlavně o úhlavním psyhopatovi, jehož vyšinutost fungovala na maximum. Přítomnost Johnnyho Deppa mě překvapila - chvíli jsem nevěřícně koukal na postavu až příliš upovídaného detektiva, kterou nakonec opravdu zastupoval právě on. No, celkově - obsahově asi ten nejodpornější a nejznepokojivější film, jaký jsem za poslední desítku let vidět. Tohle si v mém žaludku ještě chvíli poleží. Že by malé zocelení na Lidskou stonožku? 60% ()

Sfinkter

Smith přišel s bizarním příběhem, jehož nechutnost je změkčena vysvětlující dějovou linkou a vtipnými dialogy, které v určitých pasážích mohou na některé diváky působit zdlouhavě. Depp k nepoznání a Long v životní exploitation roli. Film pro fandy, ne pro masové obecenstvo. ()

Luk80

Někdo vytváří stonožku a někdo zase mrože. Oba dva nápady jsou skvělé. U Tusku bude asi problém, že je zahalen do skrytých vtipů, co jen tak někdo nerozluští, nebo jim nemůže přijít na kloub. Kevin se s tím nesere. Možná bych to nazval i smutným příběhem. ()

PetrVabruscak

Rozhodně bych se nenechal odradit nízkým hodnocením. Hold hodnotí lidi, kteří jsou zvyklí na jiný rukupis. Dialogy byly, jak je zvykem od Smithe, pecka! Sedl mi příběh... ...ideální porce hnusu, zoufalství, ponížení, vtipu a skvěle vykreslená postava psychopatického Michaela Parkse. ()

Pavlínka9

Tak tohle bylo rozhodně „zajímavé“ :D :D Ale ne tak, jak by mělo, aby to u mě dostalo vyšší hodnocení :) Trojice mladých, kteří jsou typickými američany, kteří jedou do Kanady, jeden šílenec, který miluje mrože a věčně opilý detektiv, který se tam dostane tak nějako omylem. Celý ten nápad je super, ale celé to provedení již ne. Je tam pro mě plno nesrovnalostí, mohlo se tam více vytěžit z té „přeměny“, kdy mě také napadlo plno otázek, jak to v tom „obleku“ mrože vlastně funguje a co všechno může a co ne… Konečná scéna mi přijde totálně nejabsurdnější, jelikož si myslím, že lékaři by mohli udělat víc a bylo to jen zbytečně patetické a přeplácané. Že tam hraje Johnny Depp jsem neměla ani tušení, ale když jsem jeho postavu viděla, ihned jsem ho poznala :) :) Prostě když ho sledujete již 20 let, tak ho pak poznáte v čemkoliv :) ()

Bobik9

Nemůžu si pomoci, ale já v tom spatřuji cosi strašně smutného. Ani ne tak v tom, že se z knírače stane mrož, ale spíše v tom příběhu, kdy magora zachrání mrož a on ho pak sežere. Kevin Smith dělá pro mě naprosto nepochopitelné věci, ale myslím, že tímhle to posunul na totálně mimozemský level. Naprostá magořina! Rozhodně tomu nejde upřít originalita, ale je škoda, že komedie se z toho vytratila asi po 40 minutách. "Velká filmová chvilka" pro Justina Longa a Johnnyho Deppa. Je sympatické, že Depp podpoří dceru a Long své přátele v takovýchto "srandách". RIP Michael Perks. ()

MikeZ

Slušný bizár. Bohužel to ale začne být zábavné až v posledních deseti minutách, do té doby docela zoufalost. Nemá to žádný spád, pořád někdo mluví a mluví a mluví, pouštní běžci se kutálí přes prašnou cestu, panebože zastřelte někdo toho Deppa! Ale zatímco ve scénáři a humoru (!!!) Fatman tápe, překvapivě šel do sebe v technických kategoriích a s klidem můžu říct, že žádný jeho film ještě nevypadal tak dobře. No a chválit Parkse má asi stejný smysl jako házet špínu na Jersey Girl. Bohužel ta nosná myšlenka víc než jeden mp3 soubor neutáhne. #WalrusMeh 5/10 ()

SadAngel

Kevine! Musíme si promluvit. Je fajn, že jsem se naučila nové užitečné slovíčko walrus. Za těch spousty let angličtiny jsem ho neměla tu čest potkat v praxi. Po tomhle filmu jsem si to vynahradila na milion let dopředu. Nenudila jsem se. Pamatovat si to budu dlouho. Můj vnitřní fanda céčkovejch filmů chvilkama plesal. Jenomže. Čekala jsem chlapa co natočil Clerks. Je jasný, že tohle je jinej kluk, jiný hřiště a jiný bábovičky a lopatička. Bohužel, místo uchechtnutí nad mrožákem se dostavil facepalm a nepříjemná repetice what the fuck did I just watch. Ale nezoufej, třeba se za pár let zvedne fandom vlna rebelujících teenagerů proti komerci a ocení tvou strukturální poctu Psychu. ()

Yoda sama

Kokocina, ktorá je tak moc over the top a polovica tých povznesených viet je tak moc do vetra že to je nad rámec únosnosti. Ale strašne som sa na tej stupídnej a tak trochu desivej premise pobavil a vlastne mi nebude vadiť, keď to ešte niekedy uvidím. Typ filmu ktorého existencia sa toleruje len vďaka tomu že je jeden svojho druhu, aj keď je to v podstate len kanadská odpoveď na Ľudské stonožku. ()

hroubek

Něco takového se jen, tak nevidí. Kevin Smith má talentu na rozdávání a chápu, že si chce zkoušet nové věci, ale jestli je tohle krok správný směrem, tak to rozhodně nevím. Nevím jestli jsem více znechucený nebo pobavený. Herci hrají svým způsobem velmi dobře a Johnnyho Deppa jsem rozhodně nepoznal. Masky vypadají velmi realisticky. Tohle je hodně zvláštní záležitost. ()

Unnamed

Jeden z nejlepších filmů 2014. No kidding! Průměrné hodnocení to má otřesné, ale vážně je to film, který stojí za zhlédnutí. Na odreagování ideální, protože člověk se hodně nasměje nad bizarností scén (a naštěstí to nebyly žádné nechuťárny, i když to chvílemi vypadalo, že se k nim směřuje, dopadlo to dobře). Nebýt závěrečné scény "o rok později", dám filmu nejvyšší hodnocení, takhle alespoň silné 4*. ()

VanTom

Kevin Smith nám tedy přichystal pěknou habaďúru - lehce úchylný komediální horor (?) o vraždícím starci milujícím mrože, kde chudák náhodný návštěvník Justin Long na vlastní kůži a údy pozná, jaké to je být jedním z nich ("Je člověk skutečně v srdci mrož?"). Ujetý námět z podcastu zněl jistě zábavně, ale na celovečerák sotva vystačil, a tak byl natahován všude možně, ať už v oplzlých kecech či v mladíkově hýkavém "mrožím údělu". 50% ()

SamVimes

Podcastové vymýšlení Mrožího muže (SModcast #259) v podání Kevina Smithe a Scotta Mosiera bylo bohužel mnohem zábavnější než následně film samotný. A herecký výkon Johnnyho Deppa je tady tak daleko za hranicí trapnosti, že by už ani nenašel cestu zpátky. ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014