Klaun a mistr slapstickových gagů Norman Wisdom již ve filmu Problémy v obchoďáku vytvořil typickou postavu malého človíčka stojícího proti celému světu a ztvárnil ho s jadrností a za pomoci taškařic jako z němých grotesek. Zásah v pravou chvíli zaznamenal největší divácký úspěch v celé Wisdomově kariéře a v době svého uvedení v Londýně lámal rekordy v návštěvnosti. Velkoměstská nemocnice a dobrácký nemotora - slibná kombinace pro crazy komedii. (oficiální text distributora)

klúčik

Je to pamiatka na moju mladosť. Vždy som sa tešil na tento film a býval vždy na silvestra. Nikdy som nezabudol ako Pitkin trhal zuby , je to veľká sranda, ale aj veľká nostalgia. Dávam 85%. ()

Han22

Groteska nebyla nikdy mým šálkem čaje a tohle je prostě jak z němého filmu. Už úvodní nakládání do sanitky mě připadalo pekelně stupidní, stejně jako celá postava Pitkina, který se zoufale snaží dostat do nemocnice. Nemá to žádný příběh a OK, párkrát jsem se i zasmál (ples na konci), ale jinak nic pro mě. ()

Jeremiah

Proč se mě tento film hodně líbil ? Protože je v něm nádherná ukázka LIDSKOSTI, se kterou se již tak málo setkávám v nynějším světě. Jeden z filmů, kde jsem se smál a zároveň mě tekly i slzy štěstí a dojetí. Proč nedávám 5 * ? Na mě tam bylo více než zdrávo rušivých prvků z grotesek. Ale i tak, přes svůj datum vzniku, velmi kvalitní film. ()

kamigava

Velmi komediální! Komedie s rychlým spádem, při které se budete divit, jak pan Pitkin může vůbec nadělat takové voloviny. ()

Barak

Dost gagů a hlášek, ale většina z nich vyzní do ztracena. Norman Wisdom je dobrý komik, nicméně hodně dobrých "scének" je tu pomálu. Když se film nesnaží - jako je tomu v několika pasážích - hrát na city, tak se to dá.... ()

bull!nka

Na tento film si pravidelně vzpomínám u zubaře a musím se usmát, ta zubařská scénka je totiž zábavná i po letech, dokonce mě více baví než Mr.Bean u zubaře... ()

sanikope

Prva scéna keď Pitkin zareve 'chopper' ma naozaj pobavila. Nasledne po zač. titulkoch scéna s policajtom a naťahovačka s nositkami ma takmer unudila k smrti po nej som sa vsak naladil na atmosferu grotesky a do konca som sa už len rehotal nad neschopnosťou všetkych hrdinov a dôvtipom hlavného hrdinu Pitkina ktorý si robí zo všetkeho len dobrý deň. ()

sornilka

Tuto komedii řadím mezi své nejoblíbenější, ačkoliv byla natočena již v roce 1963! Neskutečné grotesky, mne dodnes dostávají do křečí a slzy stříkají z očí :o)...bezva film s velkou porcí humoru...smích léčí :o))) ()

hiczech

Juchůů! Po mnoha letech jsem se konečně dočkal toho, že po mém bodování se pohnula procenta v hodnocení filmu a že to uvidím na vlastní oči :) Ale zpět k filmu. Jako kluci jsme se TEHDY s kamarády v kině váleli smíchem a řvali u toho přitom jak tarzani - jak nás film dostal. A po mnoha letech to u mne nedopadlo jinak. Prostě klasika, která se zakousla do dětského podvědomí docela hluboko :) Jen jsem místo válení se pod stolem aspoň trochu posprejoval monitor... Takže tak nějak. ()

Amras

Tento film je úžasnej! Už jen při úvodní scéně na operačním sále se téměř nemůžu smíchy udržet. Tento film jsem viděl asi již třikrát, ale pokaždé se zasměji. Přiznám se ale, že když jsem ho viděl poprvé, měl jsem rozporuplné pocity. Teprve až po druhém shlédnutí jsem usoudil, jaká je to dobrá komedie. Nezapomenutelný výkon Normana Wisdoma jako pan Pitkin. Je to jedna z nejlepších britských komedií, které jsem kdy viděl. ()

Duke90

Těžká klasika u které se musí snad zasmát i ten největší suchar, protože Pitkinovy patálie jsou zkrátka nezapomenutelné. Už jen když si vzpomenu na cukající oko v "lehátkové scéně" nebo náročnou chvíli v roli zubaře, se mi chce znovu smát. Norman Wisdom je jako naprostý nešika nesmírně sympatický a bavil mě královsky. Ale jak už tu někdo napsal - nejvtipnější scény jsou ty, u kterých se nemluví. ()

VlastaFlaksa

Jako malý holce se mi tenhle film hrozně moc líbil, připadal mi ve stylu starých němých grotesek, jen ozvučený a pak jsem se na něj podívala znovu po letech a ..........člověk by si asi v některých případech měl nechávat iluze z dětství a nevstupovat znovu do téže řeky. Takže moje hodnocení je nadsazené a spíš z nostalgie. ()

Manson13

Nejdříve jsem chtěl dát hvězdičky čtyři. Z počátku zábava a to upřímně i dost. Ovšem pak jsem se velmi podivil, tři hvězdičky za moralizaci a laciné citové vydírání na konci filmu. Možná se nedokáži přesunout do britského myšlení sedmdesátých let. Ale samotný vztah mezi holčičkou a hlavní postavou působil silně a vyrovnaně i bez zmiňovaného zakončení. ()

Chlo0opek

I přesto, že jsem přihlédnul i na stáří filmu, nemohu dát jiné hodnocení. Film byl o ničem, styl "humoru" mi rozhodně nesedí, herecké výkony také nenadchnou. Po shlédnutí filmu jsem si tak říkal, že by mi stačilo, kdybych tento snímek už nemusel nikdy vidět a byl bych s ním takto spokojený. ()