Hříčky přírody

The Kitchen Sink

(pracovní název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 92 min

Nahádzať do jedného vreca zombikov, upírov, vlkodlakov a ešte aj mimozemštanov chce poriadnu dávku odvahy. Ešteže v žánre hororová komédia sa dá popustiť uzdu fantázie v podstate až do extrému. No nie vždy sa to samozrejme vypláca. Ale toto bol samozrejme ten lepší prípad. Pobavilo a aj vizuálne dobre vyzeralo..takže za moje hodnotenie sa nehanbím.(11.4.2016)

Nečakal som, že dostanem to čo som dostal. V jednom meste žijú vedľa seba ľudia, upíri a zombíci. V relatívnej symbióze. Problém nastane, keď priletia mimozemšťania ( !!! ). Každá skupina obviňuje tých ostatných, že oni ich sem zavolali, preto sa začnú medzi sebou mlátiť. Do toho samozrejme problémy a vzťahovky hlavných predstaviteľov, ich rodín a podobne. Ako to už býva, človek, upírka a zombík sa musia spojiť, presvedčiť svoje skupiny a spoločne mimozemšťanov s nemeckým prízvukom poraziť. Nechýbajú vám tam vlkolaci?? Nebojte, aj tí sa objavia. Správne krvavé, skvelo zahratí zombíci, infantilný dej, sexi herečky a červený Boxter. Príjemné prekvapenie. 3 z 5(11.3.2016)

• Streeper

Tak tohle se vážně nepovedlo. Chápu, že to bylo dělané zřejmě jako parodie, a ty já opravdu nemám ráda. U tohoto filmu jsem se vůbec nezasmála, příběh nebyl ničím originální, jediné, co se mi na tom všem líbilo byl svět ve kterém žili normální lidé, zombie a upíři dohromady, vlastně film poukazuje na to, jak je důležité se spojit i s těmi, kteří nám připadají odlišní, ale jinak je to šílená blbost!(13.5.2016)

• TomX2

Aké by to bolo, keby na Zemi žili aj iné bytosti? Žili by všetci šťastný život, alebo by vypukla vojna? To všetko sa dozvieme pri sledovaní hororovej komédie ,,Freaks of Nature" Mesto Dillford je na prvý pohľad také, ako každé iné. S tým rozdielom, že v ňom už niekoľko rokov nežijú len ľudské bytosti, ale aj upíri a zombie. Všetci spolu žili šťastne aj navzdory tomu, že boli úplne inej rasy. To sa však rýchlo zmení v tom momente, kedy do Dillfordu pristane mimozemská loď. Pre všetkých občanov mestečka nastane chaos a všetci dobre vedia, že sedieť doma v kuchyni s popcornom nepomôže a tak v meste vypukne vojna. Zvíťazí dobro nad zlom? A ako to všetko nakoniec dopadne? Celkový dojem: Tomuto snímku som veľmi neveril, keďže natlačiť horor a komédiu do jedneho vrecka je niečo, čo ma nikdy veľmi neohromilo. A inak to nie je ani u Freaks of Nature, ktorý si k tomu všetkému nebojí vykradať iné známe horory, používať čiernočierny humor, trochu si pohrať s efektmi a tiež sa zaoberať viacerými známymi hororovými žánermi - v tomto prípade vampires, zombie, werewolf, alien, gore exploitation splatter a kto vie čo ešte iné? No musím povedať, že mi v tomto prípade nesadlo vôbec nič. Humor mi prišiel úplne bez vtipu, bol nevtipný a trápny, či dokonca aj detský. Postavy sa chovali ako z nejakej tureckej telenovely a herci nepredviedli žiadny výkon, o ktorom by bola reč - ba dokonca mi aj prišli, ako keby boli zdrogovaní a nasilu chceli niečo bez snahy zahrať a nakoniec sa zmohli len na blbé a trapné výrazy, ktoré mi až nechcene pripomenuli amatérske výkony slovenských hercov, teda pootvorené pysky ako by chceli, aby im tam niekto napchal rožok. Čo mi však nedalo boli efekty, ktoré boli miestami až nevtipne vtipné - viete o čom táram, do každej scény museli cpať tuny digitálnej krve (tá tiež po sekunde nejakým záhadným spôsobom zmizla.. prišiel tam Potter a urobil abrakadabra, či len ten scenár je úplne katastrofálne napísaný? No vlastne odpad by bol z možnosti prvej a druhej..) Ale aj napriek veľkým mínusom musím tie 2 hviezdy dať - predsa ma to bavilo, nenudil som sa a bez problémov som to dopozeral do konca. Avšak druhý krát by som o to radšej ani nezakopol. Moje hodnotenie: 30% (28.10.2017)

• KNTRFKT

Mohla to být celkem slušná podívaná, plná vyhřezlých střev, krev-sajících pičusů, vlkodlaků a ufonů, kdyby si to nevzal do rukou Robertek a neudělal z toho napůl vyblitou teens Potterovinu, která u mě místo smíchu vyvolávala akorát tak pocit trapnosti. Je to naprostý opak Scouts guide to the zombie apocalypse, která aspoň stála za to. Od odpadu to zachránila akorát závěrečná scéna s ufonem, jinak to bylo zábavné asi jako prasklý žaludeční vřed a hororové jako příloha Rytmu života. To měli fakt radši zavolat Saulovi.(8.2.2016)

• - Scenár k filmu sa v roku 2010 objavil na "Čiernom zozname", čo je zoznam najlepších scenárov, ktoré neboli spracované do filmovej podoby. (Da_reba)

• - Dej filmu sa odohráva v Dillforde, fiktívnom meste v Ohiu. (Da_reba)

• - Počas záverečných titulkov môžeme sledovať nepodarené a vystrihnuté scény. (Johnny.ARN)