Hříčky přírody

(pracovní název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 92 min

• Streeper

Tak tohle se vážně nepovedlo. Chápu, že to bylo dělané zřejmě jako parodie, a ty já opravdu nemám ráda. U tohoto filmu jsem se vůbec nezasmála, příběh nebyl ničím originální, jediné, co se mi na tom všem líbilo byl svět ve kterém žili normální lidé, zombie a upíři dohromady, vlastně film poukazuje na to, jak je důležité se spojit i s těmi, kteří nám připadají odlišní, ale jinak je to šílená blbost!(13.5.2016)

• kaylin

Asi jsem čekal, že to bude ještě o něco vtipnější, ještě o něco zábavnější, ale po snímku "Skautův průvodce zombie apokalypsou", který byl tematicky hodně podobný, je tohle celkem špatné. Ten svět, který je nám na začátku představen, není využit naplno a je z toho vlastně jen rádoby komediálně hororová "moralita".(31.1.2016)

Mestečko Dillford sa riadi jasnými pravidlami, kde moc nad všetkými bytosťami drží skupinka upírov, čomu sa musia prispôsobiť nie len zombie, ale i zvyšná osádka skladajúca sa z obyčajných ľudí. Všetko prebieha podľa nepísaných zákonov až do momentu neočakávanej invázie mimozemšťanov, ktorá kompletne narúša zabehnutú rovnováhu. Pokiaľ však chcú obyvatelia malého Dillfordu prežiť, musia upustiť od vzájomného "požierania", spojiť sily a poraziť tak spoločného nepriateľa. Záver roka 2015 i začiatok toho 2016-teho priniesol niekoľko teen hororov. Niektoré boli nápadité viac, niektoré menej, pričom každý z nich mal inú silnú stránku. Musím uznať, že "Freaks of Nature" je originálny počin so solídne spracovanými maskami. Bohužiaľ, tu plusy tohto snímku končia. Gore síce taktiež dostáva priestor, no ani z ďaleka ho nie je natoľko, aby fanúšik hororu výskal od radosti. Čo sa týka humoru, toho je tiež poskromne, takže v relatívne krátkom období je "Scouts Guide to the Zombie Apocalypse" proste o dosť lepší počin. S odretými ušami tri hviezdy - 55%(28.1.2016)

• agentmiky

Americké ztřeštěné komedie se zombie námětem se někdy podaří jako v případě filmu skautův průvodce zombie apokalypsou,ale tady to tvůrci trochu přepálili.Už herecké obsazení je velmi slabé,v zásadě tam nehraje nikdo známý a ten,kdo tam hraje,ten hraje pěkně špatně a nedůvěryhodně.Samotní zombíci a k tomu i upíři a mimozemštani byli docela dobří.Někdy mě štvaly hlášky,které se do těch momentů prostě nehodily.A když si vzpomenu na příběh,tak to už radši s recenzí skončím.Spíše podprůměr.Hodnocení:50%(27.3.2016)

Škoda že Robbie Pickering zbytečně míchal žánry a celou první hodinu je film vlastně parodie na pubertální filmy a seriály jako Beverly Hills a podobné, jen šmrnclé hororem který se bohužel rozjede až v poslední půl hodině.Paradoxně pro mě film fungoval i jako parodie na sociální drama tak i jako parodie na horor.Kdyby režisér tuhle notu líp vyvážil a nenechal hodně času Upíry, Vlkodlaky a Zombíky jen zbytečně mluvit, setkal by se asi s vlídnějším přijetím diváků.Kdo má ale nakoukáno a nemá v hlavě úplně nasráno, ocení ten koncept a dojde mu, jak to režisér myslel.Freaks of Nature není taková darda jako třeba Scouts Guide to the Zombie Apocalypse, ale místy to má možná mnohem větší vnitřní obsah a formu.Já se u toho natlemil jako prase a finální řežba je geniální.69%.(26.6.2016)

• - Scenár k filmu sa v roku 2010 objavil na "Čiernom zozname", čo je zoznam najlepších scenárov, ktoré neboli spracované do filmovej podoby. (Da_reba)

• - Nicholas Braun a Aurora Perrineau spolu v minulosti účinkovali aj v snímke Jem and the Holograms (2015). (Da_reba)

• - Logo vlka, ktoré môžeme vidieť na stene v telocvični, je emblémom Univerzity Nového Mexika. (Da_reba)