Reklama

Reklama

Noc v zasněženém New Yorku, milovaný učitel, šokující zločin – toto provokativní drama skládá střípky záhadného života jednoho muže těsně předtím, než se navždy změní. Jednoho večera je Walter Zarrow (Sam Waterston), oblíbený profesor filozofie z Kolumbijské univerzity, cestou domů násilně přepaden na ulici. Snímek se v retrospektivě vrací o týden zpět a sleduje bizarní řetězec událostí, které vedly k tomuto zdánlivě nesmyslnému útoku. Postupně začnou vyplouvat na povrch skryté souvislosti mezi na první pohled nesourodou skupinou lidí – včetně sebedestruktivní studentky (Kristen Stewartová), hospodyně z předměstí holdující alkoholu (Gretchen Molová) a jednoho zoufalého muže (K. Todd Freeman) – a vytvoří spletitou a fascinující mozaiku ztracených duší, které spojila dohromady tragédie. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nic moc jsem od filmu nečekal, v podstat jsme se na něj s přítelkyní podívali hlavně proto, že tam hraje Kristen Stewart, kterou máme celkem rádi. Respektive přítelkyně určitě víc. Ale nakonec se ukázalo, že tenhle propletenec osudů je natolik zajímavý a natolik dobře napsaný, že mě to bavilo. Není to jen o hercích, ale i o tom, co se zde povídá a děje. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Umenie ako žiť, je otázka, ktorá ľudstvo trápi už od nepamäti. Mnohí síce odpovedajú vzletnou frázou v štýle - predsa tak, aby všetci plakali keď zomriete - ale ako to docieliť už nikto presne nepovie. Nuž, na to si asi musí každý odpovedať sám, a myslím, že tomu profesorovi sa to aj celkom podarilo... Hlavná os príbehu a film ako celok ma síce až tak neoslovil, no niektoré mini príbehy boli minimálne zaujímavé. Tiež zopár myšlienok stálo za to, hlavne čo sa týka toho záverečného prejavu profesora - to bolo brilantné. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Snaží sa o film ako bolo Love Actually alebo Men, Women & Children, ale nie je to úplne ono. Nechcem tvrdiť, že "Anesthesia" je zlý film, no myslím si, že naši hrdinovia nie sú tak zaujímaví na to, aby dokázali ťahať film a ani všetky ich samostatné príbehy tak zaujímavé nie sú. Budem úprimný, že tam je pár dobrých a zaujímavých myšlienok a myslím si, že záver filmu je veľmi dobre spracovaný, ale inak si myslím, že všetko sa snaží byť dobré a celkovo to aj do kategórie "dobré" spadá. Neviem ale čo by som na filme tak výrazne pochválil, aby som si povedal, že by bol hodný toho, aby sa k nemu ľudia vrátili, alebo čo by ho odlíšilo od iných filmov v podobnom duchu. Ale som rád, že som film videl aspoň raz. Škoda, že to len nie je zaujímavejšie, lebo jednoznačne je cítiť, že to byť mohlo. Hodnotenie: B ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Jednotlivé příběhy jsou docela v pořádku. Sami o sobě jsou celkem zajímavé a dobře zahrané. Problém však nastává ve struktuře samotného filmu. Příběhů je mnoho a 90 minut je pro jejich pořádné rozpracování zatraceně málo času. Celý film tak zůstává podivně nakousnutý a nedokončený, přičemž emoční dopad na diváka je tak téměř nulový. Velká škoda. 5/10 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Anesthesie vypadá jako další z mozaiek, ale mozaika dává dohromady ucelený obraz a to se tady nestalo. Jde spíš o sérii minipříběhů několika lidí, do jejichž osudu nezvratně promluví útok na starého profesora. A nutno dodat, že v minimálně dvou případech je to promluva silně účelová. Ale to mi vlastně nevadilo, protože problémy, ze kterých se jednotlivé postavy snažily vybřednout, byly opravdové a zahrané bez teatrálních gest nebo přehnaně emotivních proslovů, takže vše působilo uvěřitelně. Větší potíž jsem měl jen s Kristen Stewart, jejíž role byla blbě napsaná a ještě hůře zahraná, ale celkově velmi dobrý dojem mi nijak zvlášť nezkazila. 75% ()

Galerie (45)

Zajímavosti (1)

  • Herečka Katie Chang se na place cítila jako doma, sama totiž v době natáčení studovala první ročník kreativního psaní na Kolumbijské univerzitě. (Ajjinka)

Reklama

Reklama