V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

shaacul

Výjimečný film o výjimečných lidech filozofujících o obyčejných věcech. Film o lidech kteří mají co říct, ale neřeknou a lidech, kteří by toho chtěli říct ještě hodně ale nikdo je už nechce poslouchat. Film který se jmenuje Mládí, ale je testamentem stáří a to i v nás mladých. Pokud se chcete pobavit a vypnout mozek tak proboha hledejte jinde, pak se s filmem minete a z filmu zůstane jen pár vtipů, dlouhé filosofování a jeden zvrat. Pokud máte chuť na něco těžšího, otevřete si víno a vychutnejte. Na plné skóre to nebude ale přesto lze jen doporučit. ()

blondboss

Sorentinova tvorba je veľmi špecifická a nie každému padne vhod. Ja som v tomto dosť neutrálny, nakoľko mám vcelku rád inteligentné filmy so zaujímavými dialógmi, neprekonateľnou atmosférou a hlavne ideou. Tu som to našiel. Čo mi ale vadilo, bola stopáž filmu, ktorá mohla byť kľudne oklieštená napríklad o poslednú opernú 20-minútovú sekciu. 65 % ()

MagicM

Tenhle film mnou asi zůstane nepochopen. Bohužel se mě to nějak nedotklo a přestože je zde pár krásných scén, perfektních po vizuální stránce, nezvládla jsem se dodívat. Možná stojí za to mu dát šanci, asi je to o vkusu a chuti a u někoho se zkrátka mine účinkem. ()

hwnd

Ta komediální část nebyla nic moc a na tu intelektuálně-uměleckou jsem asi nebyl v tom správném rozpoložení. ()

jungewolf

Vynikající hořká komedie, komentář přidávám s určitým zpožděním (viděl jsem ho v kině buď v r. 2015 nebo 2016) : 5 hvězd a 78 % . ()

Parabot

V souvislosti s Mládím se nabízí otázka, zda nebyl Sorrentino součástí nějakého eugenického programu typu Lebensborn, protože i malé dítě, či miss universe je zde inteligentnější, ba dokonce moudřejší, než polovina mé sociální bubliny. To je ale docela malý škraloup na jinak velmi příjemném, vtipném a vizuálně opulentním rozjímání o životě dvou starců v podání Michaela Cainea a Harveyho Keitela. Chemie mezi nimi je vůbec největší devíza tohoto filmu. Velmi zdatně jim sekunduje stále krásná Rachel Weisz.___"You say that emotions are overrated. But that's bullshit. Emotions are all we've got." ()

JollerCZE

Velice pěkná filmová symfonie, která mě svým pomalým vyprávěním příběhu doslova nadchla. Velice pěkné výkony jak od M. Caina, tak i od H. Keitela. R. Weisz a P. Dano v pozadí moc nezaostávají. Takovýchto filmů, pro mě s náznakem jistých filosofických otázek a pohledem na život, není nikdy dost. Dost pěkná práce, na které je detailně dokonalé vše, od malých detailů až po krásnou scenérii. Posledních 20 minut bylo zajímavé, leč dobře zpracované zakončení. ()

megajalec

Veľmi veľa artu a poetiky na mňa. Evidentne sa autor snažil podať čo najviac vecí cez obraz. Sem-tam si starci pokecajú o živote, čo zažili, čo si (ne)pamätajú, či sa vyčúrali. Inak to boli väčšinu času nesúvislé obrazy a scény. Vystihla to scéna s nahou miss Universe, keď samotná ústredná dvojica nezakrývala prekvapenie, ale po chvíli to zobrali ako samozrejmosť, ako keby sa nič neudialo a nestálo ani za ich komentár. ()

Leník

Těšila jsem se na své oblíbené herce v roli staříků, jak si budou tak trochu dělat legraci ze stáří, ze života a sami ze sebe. Že dostanu úplně něco jiného, by mi nevadilo, kdyby ovšem to jiné nebyl rádobyfilozofický útvar, kde hlavní hrdinové vedou více či méně smysluplné, více či méně banální řeči, které zřejmě měly být skrytými životními moudry, která se zadřou hluboko pod kůži. To se prolíná se surreálnými panoptikálními výjevy ze sanatoria, kde všichni pobývají. A nesmím zapomenout na tlustého Maradonu, ten měl asi taky nějaký skrytý význam. Možná to celé měl být vtip, každopádně už dlouho mě žádný film tak neiritoval. ()

Koky666

Je Vám 80 a výš? Ideální film pro Vás. Teda pakliže půjdete z kina a budete si pamatovat všechny dějové nitky. Pokud ne, budete od půlky koukat na hodinky, hrát si s užmoulaným papírovým kapesníkem v kapse a přemýšlet, jestli bude na hajzlech zase taková fronta jako minule. Film si troufá býti uměleckým dílem, ale je to stejné, jako by se Rytmus snažil napsat novou hymnu s textem: "Voda hučí, ty kokot, po lučinách, yeah, ...". Hodnota nula. Omlouvám se nule, hodnota mínus 5. Několik dějových linek, mělkých jako hrob pro tchýni, drží pohromadě stejně jako americko-ruské přátelství po útoku na Sýrii. Nechybí slzy, kozy, bobry, ani Hitler. Jinak chybí vše, co by měl film, který s chutí doporučíte i bývalé ženě aniž byste se báli, že vám za to nechá zvýšit alimenty, mít. ()

Gregor_Samsa

Velmi mnohovrstevnaté a velmi dobré. Když se díváme dalekohledem opačným směrem, je to jako ze stáří se dívat do minulosti. Nevím, jestli to tak je či bude. Zásadních témat je ve filmu více a jak jsem někde četl, je to jako hudební skladba; různé motivy, některé delší, jiné kratší, některé zásadní, jiné chvilkové. Harvey Keitel i Michael Caine jsou skvělí a u Rachel Weisz člověka opravdu nenapadne, že by snad měla zůstat sama. Krásný film. A abych nezapomněl – slyšet Godspeed You! Black Emperor v tomhle filmu, to mě docela dostalo (a potěšilo)... [90%; 2015-10-18; Kino Aero]. ()

ProfiDivak

Keď prišla Veľká nádhera, neočakával som nič a našiel som niečo pre mňa vtedy kultové. Teraz pribudli ambície zo strany režiséra a (nielen moje) očakávania a nemohlo to (u mňa) dopadnúť inak. Ale možno to fakt chce zmenu štýlu. ()

Nugat

Doporučuji sledovat pouze v kině - velké plátno... a nesledovat, je-li Vám 50+ pak by to byla opravdu velká deprese.... ()

universal

Věci, které zaujaly - Maradona, Marx, Masérka, Miss Universe. Zbytek velmi plachý a velmi lehce kritizovatelný. Film od současného předního umělce, který otevřel miliardy nových obzorů o jakémkoliv pojednávaném tématu, nemůže být považovaný za nic jiného, než za úspěch. ()

aannemer

Neskutečně přeceněný film o stáří. Hubačovým Nezralým malinám to nesahá ani po kotníky. Stejně tak Romeo a Julie na konci listopadu nebo Lístek do památníku. Uznávám, že se mi líbila kamera a krajinné scenérie byly úchvatné. No, Alpy... ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)