Top Gear speciál: Napříč Evropou (TV film)

Top Gear: The Perfect Road Trip

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2013, 2x44 min

Phil Churchward

Stuart Roslyn

Oproti jiným speciálům, které jsou někdy na místech, kam byste se ani ve snu nepodívali, to po jižní Evropě bylo krapítek slabší, ale vtipné momenty nechyběly. I když tam nebyl James May, tak tam jakoby byl s nimi. Zajímala by mě jeho reakce, až by se na to podíval. No a ta jejich rozdílná reakce na ten jejich výlet. Výlet k balkónu z pohádky, jídlo z chobotnice super tričko "I ♥ James May"(17.8.2017)

Jak již řekl Hammond s Clarksonem na začátku. Speciál Perfect Road Trip je únik ke snům o perfektních autech a bezvadných cestách. Pro automobilového fandu pastva pro oči. Jeden zajímavý kousek vedle druhého, a že se jich za celý díl vystřídá pěkná řádka. Prostředí cest je taky ohromující (uličky Monaka, závodní okruh v Monze, pobřeží Saint Tropez,..). A známá dvojka je opět vtipná jako vždy. Jeden z nejlepších TG speciálů, které jsem viděl.(6.12.2013)

Celkem zbytečný speciál, který není úplný. A to hned ve dvou aspektech. Za prvé chybí James May, který doplňuje elegancí Clarksonovu vychcanost a Hammondovu dravost. Za druhé ten konec nemysleli vážně, že ne. Celý díl vás lákají a pak hovno s octem. Víceméně je to jen hele, my na to máme a kdykoliv budeme chtít, můžeme si zadovádět v půlce Evropy. Pár dobrých momentů to má - rallye, veterán v Monaku, ale jinak je to fakt docela zbytečnost.(27.12.2013)

Dívat se na to podruhé už není taková pecka. Hemeroid jezdí na motorce a Jezza ve člunu, vystřídají i několik aut a zamažou se blátem, po Francii to mydlí tak rychle, že do cíle ani nedojedou, protože jim francouzská policie sebere řidičáky. Jezza zase jede ty svoje podrazy jedno za druhým. Nejhezčí je asi projížďka po Monte Carlu. 70%(2.2.2016)

Já jakožto divák speciálů mohu konstatovat jen to, že tohle je ten nejslabší, který jsem viděl. Pokud sleduju speciál, je to pro sarkastický humor této legendární trojice, teatrální autenticitu, zajímavé lokace a příběh/dobrodružství. Tento speciál neměl ani jedno a navíc v něm chyběl James May. Klakson a Hemond v něm mění luxusní káry každých deset metrů cesty a místo nějaké ucelené myšlenky a scénáře to ukázalo jen dva zazobané Brity po krizi středního věku na dovolené, kteří okázale dokazují, že mohou řídit auta, nad kterými normální člověk může tak maximálně honit ptáka u google images. Působí to zkrátka dojmem, že si tam přijeli pohonit triko, udělat dojem na místní smetánku a plážový kundy, a točení filmu byla až sekundární záležitost. Zklamání, ale věřím, že ortodoxní fandové kár si na tom to své našli. 60%(5.1.2014)

• - Jeremy Clarkson a Richard Hammond sa pri natáčaní natoľko rozvášnili, že za volantom Aston Martin Vanquish a Porsche 911 GT3 prekročili povolenú 90 km/h rýchlosť o viac ako 50 km/h. Od miestnej diaľničnej polície dostali vysokú pokutu a trojmesačný zákaz šoférovania na území Francúzska. (hollci)