Top Gear speciál: Napříč Evropou

• Velká Británie Top Gear: The Perfect Road Trip
všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2013, 2x44 min

Jeremy a Richard vyrážejí na dokonalý výlet napříč Evropou. Z Benátek zamíří do francouzského Pau - města, kde se jela vůbec první Velká cena. Po cestě prostřídají hned několik vozů. Od veteránů po ta nejdražší sportovní auta... (TV Prima)

Zeck

Já jakožto divák speciálů mohu konstatovat jen to, že tohle je ten nejslabší, který jsem viděl. Pokud sleduju speciál, je to pro sarkastický humor této legendární trojice, teatrální autenticitu, zajímavé lokace a příběh/dobrodružství. Tento speciál neměl ani jedno a navíc v něm chyběl James May. Klakson a Hemond v něm mění luxusní káry každých deset metrů cesty a místo nějaké ucelené myšlenky a scénáře to ukázalo jen dva zazobané Brity po krizi středního věku na dovolené, kteří okázale dokazují, že mohou řídit auta, nad kterými normální člověk může tak maximálně honit ptáka u google images. Působí to zkrátka dojmem, že si tam přijeli pohonit triko, udělat dojem na místní smetánku a plážový kundy, a točení filmu byla až sekundární záležitost. Zklamání, ale věřím, že ortodoxní fandové kár si na tom to své našli. 60% ()

Frajer42

Úvod mě lehce vyděsil a pomyslel jsem si, že tento speciál bude stát za vyliž prdel. Přeci jen má člověk nakoukané speciály, kde kluci brázdí všelijaké lesy, hory, džungle, stepi, savany, pouště či třeba projíždějí řeky v těch vůbec nejméně vhodných autech, což je vždy neskutečná prdel. To vše v tomto speciálu vyměnili za jakousi snobskou projížďku civilizovanou Evropou, což rozhodně nenastaví atmosféru plnou očekávání a těšení se na to, co všechno cestou poserou. Navíc nechali doma Jamese, který je mohl minimálně příjemně brzdit nevhodným výběrem aut. Nakonec naštěstí vše relativně dobře dopadlo a nebyl to ani zdaleka takový průšvih. Cestu si dokázali naplánovat vskutku zábavnou a zajímavou a při výběru aut tentokrát neexistoval strop rozpočtu. Pastva pro oči, která sice nedosahuje kvalit těch nejlepších speciálů z exotických krajin, ale koukat se na to rozhodně dá. [77 %] ()

Korbitch

Celkem zbytečný speciál, který není úplný. A to hned ve dvou aspektech. Za prvé chybí James May, který doplňuje elegancí Clarksonovu vychcanost a Hammondovu dravost. Za druhé ten konec nemysleli vážně, že ne. Celý díl vás lákají a pak hovno s octem. Víceméně je to jen hele, my na to máme a kdykoliv budeme chtít, můžeme si zadovádět v půlce Evropy. Pár dobrých momentů to má - rallye, veterán v Monaku, ale jinak je to fakt docela zbytečnost. ()

hellstruck

Tenhle díl byl tak trochu jako tequila bez soli - a tequila pouze s limetkou přece není tequila :) Ač James May není můj favorit, v plném počtu jim to jde prostě nejlépe. Tentokrát jsem měla trochu dojem, že čas neubíhá tak rychle, jak by měl a závody v bahně mě chvílemi dost nudily. Zato pohled na překrásnou italskou a francouzskou krajinu? To jen tak neomrzí. Navíc se objevily i mí favorité Bugatti a Lamborghini. Škoda jen, že kluci měli tentokrát málo kreativních nápadů a tak víceméně jen závodili nebo se hádali, čí auto je lepší. Každopádně kousek s nepřeparkovatelným vozem pobavil. Mimochodem někteří komentující by si měli uvědomit, že Jeremy s Hammondem si po skončení všechny ty káry domů neodvezou ;) ()

FFilipCZ

Jak již řekl Hammond s Clarksonem na začátku. Speciál Perfect Road Trip je únik ke snům o perfektních autech a bezvadných cestách. Pro automobilového fandu pastva pro oči. Jeden zajímavý kousek vedle druhého, a že se jich za celý díl vystřídá pěkná řádka. Prostředí cest je taky ohromující (uličky Monaka, závodní okruh v Monze, pobřeží Saint Tropez,..). A známá dvojka je opět vtipná jako vždy. Jeden z nejlepších TG speciálů, které jsem viděl. ()

• Jeremy Clarkson a Richard Hammond sa pri natáčaní natoľko rozvášnili, že za volantom Aston Martin Vanquish a Porsche 911 GT3 prekročili povolenú 90 km/h rýchlosť o viac ako 50 km/h. Od miestnej diaľničnej polície dostali vysokú pokutu a trojmesačný zákaz šoférovania na území Francúzska. (hollci)