Transformers: Poslední rytíř

• USA Transformers: The Last Knight (více)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima. (Cinemart)

TOPmoovie

parodia. miestami vazne vykony wahlberga a hopkinsa a zmyli vas to. je to ako nepodareny kresleny komix do ktoreho nasilne vstrihate ich silne herecke prejavy. dokonaly priklad prazdneho vizualu. zaver je velmi velmi nepodarne okopirovany den nezavislosti 2. je to cista visual studia (nie film) pretoze o deji a myslienke neni rec. no strih a efekty su fantasticke. a ano je to pre 13 rocnych, ale tí zase nepochopia co sa tam deje a tych starsich zase vyrusuje absurdnost, trapnost, neprirodzene vtipy, preexponovane emocie postav. na cely film 2-3 dobre gagy su ako nic, ale cele je to tak stupidne, ze ich citite ako vyznamne osviezenie :DD ..sorry , je to ukrutne dlha nuda. poprosim minutovy zostrih naj vizualu a to bude ono. ()

Corrivati odpad!

Blbej námět vem čert. Ale ten scénář a dialogy, největší průser, který přebije libovolný díl Ulice. To se modlíte, aby hlavní postavy zavřely tlamu a začlo se to mlátit. Protože alespoň na to se dá trochu koukat. Ale i tadychybí šťáva, je to epický, ale nudný... Jedna hvězda je moc, film má bavit, v tom selhává. Odpad! ()

Trunks odpad!

Bay dostal na hraní 200 mega a určitě se při filmování dobře bavil. Tak proč já musím v kině tak trpět?! ()

looose

Jsem jenom rád, že jsem na to nešel do kina, a pustil si to na šichtě, kterou šlo lépe zabít. Cool akce a humor za každou cenu mi přišel moc přehraný, a to jsem se to snažil okořenit čínskými titulky. Co už, hlavně, že byl vývar. ()

Ja.Malachi

neviem čo tu všetci horekujete a filozofujete???...ak chcete psychologické blafy ,drámy muzikály a 50odtienov strakobarkavé hovadiny tak tu nemáte čo kydať...toto jedena fajná,efektná ,zábavná jazda na oddych a pastva pre oči a uši,výborný zvuk aj efekty...neviem čo od toho čakáte??? uvedomte si že to je SCI FI o velkých živých robotoch...kto tu hladá logiku-realizmus tak sedí v zlej kinosále!!!toto je vymyslená oddychovka na odreagovanie ,výborne natočená,aj ja som vyrastal na komixoch a mám v archíve aj pár o transformeroch,neriešim rýchle zvraty/skoky/diery v deji,beriem to ako akčný tobogán parádnych efektov! budem sa opakovať kto čakal polhodinové psychologické rozhovory o zmysle života tak si kúpil zlý lístok !!!za mna 1,4 a5ka najlepšie diely,2ka ušla ..ale trojku stiahla dolu tá umelá nezničitelná blondína..:) ()

Reall

Takhle moc posrat, snad už, poslední díl to chce odvahu. Starý dobrý Transformers v tom nehledejte, tohle je, jen pohádka pro děti. Ani nemá cenu psát něco o scénáři, protože je to sračka. Už z toho necejtim, ten dobrej pocit, kterej jsem měl u prvníh dílů, kdy začala hrát Jablonskyho hudba. Ani hudba tohle nemohla zachránit. Neskutečně nezáživný... Obsazení vypadalo dobře, ale ani to nezachrání něco, co se chce tvářit, jako sračka pro desetiletý prcky. Dal jsem dvě, protože mám Transformers rád, jinak to vidím na.. možná i odpad. Tohle bylo prostě moc bez koulí. ()

Fritaaa

Popáté a zase to samé dokola. Země v největším nebezpečí, plno trapných laciných vtipů a tak dále. Namísto výbuchů zase ohňostroje jako na koncertech a ty hlavní hrdinky vybírá Michael čím dál mladší – začínám o něj mít strach. Docela mě to přišlo i jako vykrádačka jiných současných filmů. Jako například Batman vs Superman či nový Robocop. Ale na druhou stranu byly fajn odkazy na minulé díly – zničená ulice Chicaga, rozebraný vrchol pyramidy a tak. A dokonce i Michael krutě ubral amerického patriotismu a v každém záběru nevidíme dvě americké vlajky (y) Ale mimo to všechno byla první hodina celkem našlapaná, potom to zpomalilo, u scény s ponorkami se mi oči protočily tak, až jsem si uviděl mozek a poslední půl hodinku to byly skvělé vizuální orgie. Takže vlastně hodně smíšené pocity. Chtělo by to ubrat laciných nevtipných vtipů, vzít to vážněji, vymyslet jako fakt příběh a když má něco jako bouchnout, tak bych prosil více ohně a méně prskavek. No, za rok máme další díl a za rok zase další. Popravdě ale... se mi třeba tenhle díl líbil více než minulý. ()

zurivymlok

Už mi fakt přijde trapné do Transformers tahat různé věci z historie jako Merlina, egyptské pyramidy, nacisty, atp. Na Transformers je však patrně nejhorší, že když dáme dohromady všech pět dílů, tak ten vesmír vůbec nedává logiku. Jeden díl popírá druhý, jedna mytologie stojí proti druhé, kromě pár hlavních postavy transformerů mizí a objevují se, jak se scénáristům zlíbí. Je to poměrně paradoxní, že jediná série, která si udržela zatím režiséra pro všechny díly a která má potenciál vytvořit konzistentní vesmír, na to naprosto rezignovala, a tak divákovi nezbývá nic jiného, než k jednotlivým dílům přistupovat jako k izolovaným filmům. Dalším problémem je, že už to není ani originální a ani vtipné. Sérii tak zbývá už jen jediné a to jsou nadstandardní efekty a slušný režisér, který však neustále a neinvenčně opakuje to samé. A já se nedivím, pracovat pětkrát se stejnou látkou, která je vnitřně nekonzistentní, to si nelze udržet originalitu a kreativitu.// To, na čem stály trailery, tj. konflikt mezi optimem a hlavními hrdiny, není vůbec vytěžen a souboj s bubleebeem na který jsem se těšil byl nezajímavý a hlavně přerušovaný tím, že jsme se věnovali i Wahlbergovi a tradičnímu digitálnímu bordelu kolem. To považuji za největší zradu, protože nebyl vytěžen největší tahák pátého dílu.// Nicméně ať uzavřu pozitivně - z filmu bylo vidět, že pokud by Bay dostal dobrý scénář a stál mu někdo za prdelí, kdo by ho pohlídal, aby se neutrhl ze řetězu, docela rád bych ho viděl natočit nějaký historický film. ()

zekon

Tak půjdu proti proudu :) Když to srovnám s Nolanovýma sračkama co tu dostávají hafo hvězd tak toto je aspoň zábava s nadprůměrným zvukem a obrazem. IMAX formát tomu parádně sedí a po slušné 1 konečně dívatelný kus díky frkům kterých mohlo být klidně i víc. Hopkins a Wahlberg parádní koncert. A ano, proti tomu stojí stupidní nesmyslný děj a hrozný dějový maglajz. Díky defakto skečům a tomu lepšímu kdyby to mělo 100minut bude lépe. Nicméně kvůli kameře trikům a srandě to lze vidět!!! ()

srazer

Opat nalozeny kasovy trhak. Fanusik pozrie a oceni, a prdosi co tu davaju negativne hodnotenia, hrajuc sa pritom v komentaroch na velkych filmovych kritikov, pouzivajuc pritom odbornu terminologiu, ktori hodinu googlovali, len aby posobili doveryhodne, nad tymi sa len pousmiat :) ()

Jarv

Transformeři se vrací znovu a znovu, ale tentokrát je to překvapivě menší katastrofa, než by člověk bežně u pátého dílu podobně klesající série čekal. Ta nejvydatnější akce je opět odsunuta hlavně na finále, za což nehezky zaplatil daň především díl třetí. Oproti němu však pětka servíruje slušné tempo od začátku, takže než jsem se pořádně rozkoukal a děj se tak nějak ustálil, hodina filmu pryč. Má to i svůj obrovský zápor, který trval prakticky celý snímek. Strašný chaos. Takže nudit se nebudete, ale zato v tom budete mít slušný nepořádek. Vyberte si. Postavy jsou tou nejhůře zvládnutou složkou. V popředí se udržuje Mark Wahlberg, po něm se výrazně déle dostaví Laura Haddock a Anthony Hopkins, z něhož jsem měl docela radost, jelikož filmu dodává zajímavější a vtipnější nadhled. I Josh Duhamel si odpracuje své. Zbytek osazenstva je poněkud nadbytečný a nedůležitý - Isabela Moner a Jerod Carmichael. Stanley Tucci a JohnTurturro vás možná mírně pobaví, a to je tak asi vše, co udělají. Mě ovšem nejvíce překvapili dosavadní nejklíčovější tahouni. Bumblebee ve filmu slouží spíše jako nahrávač a Optimus Prime....nad jeho rolí se musím pozastavit. Objevuje se snad na všech plakátech, přitom v první polovině jej spatříme zhruba třikrát na pár minut a jeho "zlé" já figuruje pouze ve dvou kratších částech. Veškerý prostor si nahání koncem, ale z doposud hlavního hrdiny se stal téměř vedlejší loutku. Trochu nepochopitelné. Ač to ani tentokrát Bay úplně nezvládl, natočil něco, v čem se není lehké zorientovat, přesto vás alespoň neunudí a místy nakopne komičností. 65% ()

mammutcz

Až na tu artušovskou berličku spokojenost. Kdo očekával hluboké myšlenky, si měl zajít na něco/někoho jiného, než je M.Bay :-). P.S. komentář z roku 2007: KevSpa ***** Bay je bůh.. nepsala jsem to už někdy?:-) ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (více)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (více)