Transformers: Poslední rytíř

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Čína / Kanada, 2017, 154 min

• st.ranger

S každým novým filmem o robotech je třeba řádně zašťourat v historii a nejlépe popřít díly předchozí. V tomto případě, alespoň při psaní tohoto komentáře je z mého pohledu vyvrácena podoba stvořitelů z předchozího dílu, kde se nám v úvodu naskytl pohled na organickou paži, zde je stvořitel po stránce designu hodně odlišný. S dalším filmem dojde jistě k nějakému vysvětlení, ale na druhou stranu se Poslední rytíř nesnažil ani zdůvodnit návrat dvou doposud za mrtvé považované charaktery, prostě se najednou objeví na scéně. Ostatně cokoliv je nutné vysvětlit, je podáno natolik iritujícími monology, občas protnuté tupou slovní přestřelkou snažící se vážný duch konverzace odlehčit.(23.6.2017)

Pamatujete si jak sem u filmu, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, napsal toto "No to mi ho vyndej a třikrát s ním zatoč" jestli si to nepamatujete, tak si to znovu připomeneme. Pač tady se to, tak trošku opakuje, no to mi ho vyndej a pět krát s ním zatoč !!!! Sám sem překvapen, jak je tenhle díl o tolik lepší, než předchozí filmy a z mé strany o nějakém nadržování nelze mluvit, protože předchozí Transformers sem hodnotil takto : Transformers - 1* , Transformers: Revenge of the Fallen - odpad, Transformers 3 - 2*, a Transformers: Age of Extinction - odpad. A čím je tenhle díl lepší, než ty předchozí ? No to je jednoduché, trojice scénáristů, dva scénáristi co stojí za prvním Iron Manem a pak scénárista, který napsal scénář k filmu Černý jestřáb sestřelen. A hned v úvodu se to projeví, film působí dospěleji a vše co se ve filmu stane, dává logicky smysl, neni to jen snůška pubertálních nápadů, kdy Transformer okolo sebe moči a lidi mu za to v kině tleskají. Nic takového, je tady sice opět..........hloupý humor, ale ten nepůsobí tak trapně jako u předchozích dílů, působí prostě vtipně. Co se týče akce je rychlá, Bay značně zrychlil, pár zpomalovaček tady sice je, ale opět oproti předchozím dílům, to je nic. A byť je akce rychlá, je přehledná, takže sem si užil každý výbuch, střílení či bitku. Soundtrack je tady výborný, dynamický a úderný, a akční scénám dává šmrnc. Wahlberg celkem snesitelný, i ten jeho černoch celkem pobaví, jo prosím vás ve filmu hraje černoch, tak se nelekejte, Laura Haddock celkem sympatická a určitě lepší herečka než Megan Fox. Ale z herců mně asi nejvíc oslovil Anthony Hopkins, který v určitých chvílích krade film pro sebe a je opravdu vynikající. Dále mně potěšil psychicky narušený komorník, co se snaží Wahlberga zabít, no koho to už nenapadlo že ? Největší chyba filmu, je že Decepticoni sou zde odsunuti na druhou kolej a neni jim dán takový prostor, jaký by si zasloužili. Jelikož naše hrdiny nahání vojáci, kteří sice pak obrátí a postaví na tu správnou stranu, aby ve výsledku zdrhli z boje a pokuď možno, se u toho budou chovat maximálně zbaběle, to je prostě špatně. Optimus Prime na zlé straně sice pobaví, (Sem tvůj otec Bumblebee) ale jeho napravení je na facku, představoval sem si to trošku jinak, než jak to bylo ve filmu. A výsledek ? Je to čtyřka, ale s odřenýma ušima, se zavřenýma oběma očima a s hlavou zaraženou mezi nohama. PS : Pobavil kripl VALL-I a krávy z Metal Gear Solid: Guns of the Patriots, tady se někdo nestydí okatě vykrádat ostatní :))(24.6.2017)

• Isherwood

Možná o chlup uměřenější a ve výsledku ne tolik ubíjející jako čtyřka, ale pořád nejhorší film série, potažmo celé Bayovy výrobní linky. Všechno, co kdy dělalo jeho filmy špatnými, je zde znásobeno do obludných rozměrů. Vizuál je naleštěný jako prototyp Mercedesu a smyslný jako křivky doktorky z Oxfordu Laury Haddock. Každý (a jak mi po hodině došlo, tak opravdu každý!) záběr je přestylizovaný kýč, jemuž je podřízeno i to, že pokud mají hrdinové stát v protizáběru padajícího slunce, bude jeho západ trvat i celý den (kuk na hodinky při finále). A někde pod povrchem toho zvráceného fetiše se skrývá děj, který nedává ani kapku smyslu. Série nikdy neoplývala hlubokou inteligencí, ale vždy to vyvažovala určitou dávkou šílenosti a pokleslé zábavy (Devastatorovy koule). Tady se první hodinu děj nehne nikam a s přesunem do Anglie to ztratí i poslední zbytky běžného tvůrčího postupu o stavbě, vývoji, návaznosti a alespoň kapce logiky. Tady absentuje vše, a i když Anthony Hopkins cítí, že tohle je jeden velký tvůrčí přehmat, užívá si to s nedbalou elegancí. A tím to hasne. Michael Bay je posledním rytířem filmové zhovadilosti.(29.9.2017)

To je zase keců... Pro mě je především s podivem, že se na to ty lidi furt serou, když je to tolik nezajímá, ale co už já letos poprvé odcházel z kina takřka maximálně spokojen. Bay opět servíruje okázalou akční destrukci kde nemá smysl řešit žádný píčoviny jenom si to užít tohle si fakt na nic nehraje a plnej počet tomu bere jenom ta emancipovaná čtrnáctka která už by se dala obtáhnout, ale tyhle drsný pubošky co ještě nemají ani pořádný kozy, ale už všechno zažili a bojují proti celýmu světu mě ze sedadla fakt nezvednou, jinak pecka.90%(22.6.2017)

• castor

Hodně často jsem měl pocit, že Michael Bay nabídl svým fandům, že si můžou usmyslet, co by rádi v pátém transformeřím výplachu měli, ti si přáli kdejakou pytlovinu a on to celé uhnětl dohromady. Takže mladý Rodrigo si přál robodraka, milovník historie Dimitrij si představoval zapojit Krále Artuše a kouzelníka Merlina, zrzek Larry zatoužil po variaci na C3PO, obdivovatel televizní červené knihovny Horst vyžadoval trochu laciného křečovitého humoru, romantička Květa si přála hlavně hrdiny stojící v protizáběru padajícího slunce.. Můj někdejší oblíbenec, nyní totální tvrdohlavec ztratil míru a kontakt s realitou. Měl své ego uspokojit dvěma díly a ne v téhle nesoudné megalomanii pokračovat. Mohli jsme se namísto toho dočkat dvou tří akčních pecek, které by se přiblížily kvalitě Skály nebo heroickému Armageddonu. Pořád je to trikově vymazlené, jenže je to plné otravného vysvětlování a mizerných rozhodnutí. Roztahané, nabubřelé, chaotické. Prosím, dál už ne. A znovu opakuji, že by mě docela zajímalo, co by Michael Bay dělal, kdyby mu třeba měsíc nesvítilo slunce.(7.1.2018)

• - S rozpočtom 260 miliónov dolárov ide o najdrahší diel série Transformers. (Da_reba)

• - Josh Duhamel potvrdil svůj návrat do série Transformers stylově přes Twitter zprávou se slovy: „Poručík Colonel Lennox se hlásí do služby" (Butcher of Blaviken)

• - Santiago Cabrera, ktorý hrá postavu Santosa (vodcu jednotky TRF), pred účinkovaním v tomto filme nevidel žiadnu časť filmovej série Transformers. (Nu.Fylyp)