Transformers: Poslední rytíř

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Čína / Kanada, 2017, 154 min

• VojinRyan

Ako to dnešná mládaž nazýva, "digi-bordel?". To bude asi to správne slovo. Už po 3 diely som si povedal, že Michael to už asi nikam neposunie a rotprával donekonečne že každý diel je jeho posledný. A pozrime sa, dotiahol to na 5. diel série. (len dúfam, že to nechce ťahať k takým číslam ako je Fast séria). Mám Baya rád za jeho staršie filmy, kde tomu dokázal aj pri jeho neskutočne veľkom počte výbuchov dať trošku originality a príbehu. Lenže tu je to už stále to isté dookola a dookola a mňa to už popravde nebaví. Pri spomínanej Fast sérii, ta sa aspoň za 8 dielov dokázala vyvinúť a posunúť ďalej, zmeniť kompletne smer ale toto je copy paste to isté od 3 dielu. Menia len roboty a záporáka. Kde tu to bola chobotnice podobná jedná ježibaba, ktorá bola slabá ako knedla od segedinskeho gulášu. Možno som až moc kritický ale ja som sa vážne nudil, nič ma neprekvapilo a budem rád, keď dá Bay od toho už ruky preč. Ale podľa konca dedukujem, že minimálne ešte jeden diel bude. Dúfam, že už pod iným vedením, to by som si pre záujem ešte pozrel. Inak nie. 30% - 2*.(16.9.2017)

• Tom Hardy

Je vlastně až s podivem, jak tvrdohlavě si Michael Bay jede to svoje a odmítá se někam filmařsky posunout. Pro nejnovější díl Transformers v mnoha ohledech platí to, na co jsme v sérii zvyklí - znovu je to hrozně dlouhé, emočně šíleně strojené a nefunkční, dějově nablblé (tentokrát navíc i značně nepřehledné, někdo tu příliš koukal na Šifru mistra Leonarda) s tunou nudné vaty a toporným Wahlbergem v hlavní roli, který to nechtěně často posouvá do parodie. Nemluvě o tom, že i sexy šortky tentokrát chybí (místo toho se kamera až nezdravě fixuje na čtrnáctku v rozpuku). ALE úvod ve stylu historických fláků Ridleyho Scotta má něco do sebe a finále tentokrát v tempu dost slušně šlape. A určité body sbírá i Anthony Hopkins, který dokáže prodat i sebedebilnější scenáristické výmysly. Výsledný dojem je každopádně hodně blízký tomu, co si člověk říkal po odchodu z kina z dvojky/trojky/čtyřky. Detaily se možná mění, celek si ale (bohužel) drží stále ten samý tvar.(22.6.2017)

To je zase keců... Pro mě je především s podivem, že se na to ty lidi furt serou, když je to tolik nezajímá, ale co už já letos poprvé odcházel z kina takřka maximálně spokojen. Bay opět servíruje okázalou akční destrukci kde nemá smysl řešit žádný píčoviny jenom si to užít tohle si fakt na nic nehraje a plnej počet tomu bere jenom ta emancipovaná čtrnáctka která už by se dala obtáhnout, ale tyhle drsný pubošky co ještě nemají ani pořádný kozy, ale už všechno zažili a bojují proti celýmu světu mě ze sedadla fakt nezvednou, jinak pecka.90%(22.6.2017)

• AllShallFall

Transformers už měli dávno skončit. Tohle je už jak seriál. Už se to jen rozmazává a o ničem. Příběh vždycky přinese protivníky větší a větší, už to jsou skutečně blbosti. Jednička byla super. Dvojka neurazila. Byla fajn. Trojka už to bylo na hraně, ale pořád se to dalo. Čtyřka už na to člověk jen kousek a kroutil hlavou no a pětka, to je bejkarna. Už to stačilo. Ach jo.(9.4.2018)

Digitální Bayfest. Každý záběr se hodí jako tapeta na plochu. Tony Hopkins v cool zpomalovačce kráčí ke Stonehenge vymasit Megatrona, kovový drak chrlí oheň, Bumblebe krosí nácky, Optimus seká hlavy atp. Vizuální žranice od začátku do konce. Jenže je tak vyčerpávající to sledovat. Není se čeho chytnout, dějová linka není čitelná. Skáčeme od postavě k postavě. Herci odříkávají své repliky a divák z toho nic nemá. Finále je asi největší nářez co v Transformerech byl, ale dojet k němu je sakra náročné. I ty animáky před třiceti lety dávaly větší smysl. Jablonského hudba ovšem famózní. Dal si záležet.(27.6.2017)

• - Natáčelo se od 25. května do 4. prosince 2016 v Anglii, Irsku, Norsku, Arizoně, Kalifornii, Illinois a Michiganu. (Varan)

• - Santiago Cabrera, ktorý hrá postavu Santosa (vodcu jednotky TRF), pred účinkovaním v tomto filme nevidel žiadnu časť filmovej série Transformers. (Nu.Fylyp)

• - Merlin (Stanely Tucci) pil z průhledné skleněné láhve. V cca 5. století neexistovaly průhledné skleněné láhve. (glumka)