Transformers: Poslední rytíř

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Čína / Kanada, 2017, 154 min

Cez ciaru, presne ako by sa od 5. pokracovania Transformerov dalo cakat. :) Po prvej vete prenesenej "Merlinom" mi bolo jasne, ze v takom parodickom duchu budu dalsie dlhocizne dve hodiny, a zmierila som sa s tym, takze som si to v podstate aj uzila. Vizual povacsinou fajny, i ked sa najdu miesta, ktore ma az rusili, ako by potrebovali este par tyzdnov za pocitacmi... Ale ziadne zdaleka nebolo rusive tak ako vlasy oboch hrdiniek, ktore boli v dospelackej cielovke v kazdej scene ine a v tej detskej zasadne cez tvar. :) Zaver: Bolo by to ovela coolovejsie, keby skratili na polovicu a davali v nejakom jazyku, ktoremu nikto nerozumie, aby sme si mohli predstavovat, ze hovoria nieco uderne alebo aspon k veci.(22.6.2017)

• Allien.9

Co se to s režisérem dvojitých "Mizerů" (*****, ****), "Armageddonu" (*****), "Skály" (*****) a "Ostrova" (*****) jenom stalo?!? Tohle mohlo být bez nadsázky znovuzrození série a místo toho... ále, škoda slov. Po deseti letech v robotickém universu ztratil Bay už definitivně kontakt s realitou, má problém udržet myšlenku a zachovat kauzalitu mezi jednotlivými scénami, natož pak napříč dvě a půl hodiny dlouhým vyprávěním. Nezná míru, odmítá se pohnout z místa (každý díl je recyklací předchozích) a zorientovat se v desítkách zbytečných postav a šílené akci, je v podstatě nemožné. A o co že v pátých "Transformerech" vlastně jde? Po bitvě o Chicago přijal svět jistá opatření, mezi nimiž byla i likvidace VŠECH Transformerů. Ti, kteří zlikvidováni nebyli, byli zatlačeni do jakýchsi hlídaných zón, kde akorát leží a korodují (kdyby se pohnuli, dostanou raketou), popřípadě tančí na prosluněné Kubě. WTF?!? Takovými WTF je film bohužel doslova protkaný. Co je řád Witwicků a co mají společného se Samem? Posledním z Witwicků je Edmund Burton, znamená to tedy, že je Sam mrtvý? Proč musejí mít roboti ty dementní přízvuky a proč se někteří chovají jako černoši / cikáni? V prvním díle jsme viděli, jak na Zemi přistáli „první“ Transformeři, přesto se tu dozvídáme, že pomohli králi Artušovi, účastnili se obou světových válek, ze kterých jsou dochované motivační plakáty (!), a dokonce měli prsty v zabití Hitlera. Eee...?!? Na koho je tenhle vlastně film cílen? Na vypatlaná americká děcka? Nebo si snad tvůrci myslí, že jsme takoví idioti, že nám nestačí Merlina vidět, abychom poznali, že je opilý? Musí nám to po lopatě sdělit nějakou cool hláškou typu "ježiš, jsem na káry" a - speciálně pro ty Američany - ještě hlasitě říhnout? Nemám energii to dál rozebírat, téhle sérii už nepomůže NIC, snad jen podpálení filmových studií. Neustálé oživování mrtvých Transformerů bez jakéhokoli vysvětlení je ubíjející, stejně tak lidé, kteří jsou díl od dílu horší (poznámka: Wahlbergovi ty delší vlasy nicméně seknou). Z celkem průměrné podívané se stal paskvil nejhrubšího zrna, který (konkrétně v tomto díle) zachránil od odpadu! jen drolící se Cybertron, fight mezi vlnami na vesmírné lodi a Steve Jablonsky, který dokáže vyvolat husinu i u sebevětší pí*oviny. Btw... Pochopil někdo tu post-titulkovku? Teda krom toho, že bude další díl.;-)(9.7.2017)

|92%| Viděno v kině (CZ DABING). Já jsem si ty Transformery prostě zamiloval. Nemůžu si pomoct. Vždy se řídím vlastním úsudkem. Recenze a hodnocení jiných uživatelů mě absolutně nezajímá. U oblíbených si maximálně přečtu komentáře, ale jen tak po zajímavost. Nějaká objektivita? Co to sakra je? Mizerné hodnocení posledních částí této série mi poměrně dost vrtá hlavou. Docela se směju páč když čtu některé komenty, říkám si, že je tu každý druhý uživatel ovce. Proč všem krucipísek vadí Bayova velkolepá destrukční akce? Uznávám, že příběhem se to asi už nikam neposune, ale i tento primitivní děj funguje na plné obrátky. Takže už zbývá kritizovat akci? Že je digitální? Že je přeakčnělá? Bože, dyt několikrát do roka vznikají současné blockbustery, které jsou podobně nabité akcí, a to vám nevadí? Akce v těhle Transformerech je opravdu brilantní, lepší než současné marvelovky a i jiné blockbustery, které jsou víceméně tvořeny akcí. No, nic, nechám to být. Já si film prostě užil. Mark Wahlberg tu byl opět skvělý a zde i tak trochu víc šílenější, což mi vyhovovalo. Oproti předchozím dílům se tento nedá moc brát vážně. Je to celé bráno s nadhledem a skvělým humorem, vtipnými scénky a hlášky. V tomto byl podle mě Bayův záměr. Nejenže, akce je nasnímána do neuvěřitelných detailů, ale i vtipné scény a hlášky jsou neuvěřitelné. Fakt jsem zíral – v dobrém slova smyslu samozřejmě. Protože hláška typu: „Pozor, na tyhle hodinky, ty zabili Hitlera“ mě totálně rosekala až jsem se v kině málem posral smíchy. Podobných scén je zde opravdu dost. Hudba byla opět dobrá – sice nic nového, ale fungovala. Jedině bych trochu, ale opravdu jen trochu vytkl finále. Jednak už to bylo moc dlouhé, kdy jsem si říkal, že to asi skončí a už to nemělo na mě takový efekt. O nějakém napětí se tu ani nedalo mluvit. Ale zásadní chybou to není, tím si skvělý filmový požitek nezkazím. No, jsem zvědav, kam se tato série dál ubere. Ale minimálně ještě jeden podobný díl bych ještě rád viděl.(6.7.2017)

Michael uzmul olejničku z šicího stroje značky Bay a vytřel s ní všelijaké záhyby zkorodovaných Tranďáků. Film svou stopáží dává záhul a křeslo v mžiku znepohodlní sedací ústrojí natolik, že polohy se transformují s každou přibývající vteřinou. Akce jak je zvykem u Baye střídá další akci, že chvílemi vůbec nevím co se tam krom mých sedacích poloh vlastně transformuje. Příběh semlela černá díra a jak kulička zmrzlého ložiska si pluje časoprostorem. Je na čase, aby Bay skočil do jiné filmařské vody, neb tato je natolik prosáklá olejem, že už v ní není skoro nic dobrého vidět.(23.6.2017)

Pamatujete si jak sem u filmu, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, napsal toto "No to mi ho vyndej a třikrát s ním zatoč" jestli si to nepamatujete, tak si to znovu připomeneme. Pač tady se to, tak trošku opakuje, no to mi ho vyndej a pět krát s ním zatoč !!!! Sám sem překvapen, jak je tenhle díl o tolik lepší, než předchozí filmy a z mé strany o nějakém nadržování nelze mluvit, protože předchozí Transformers sem hodnotil takto : Transformers - 1* , Transformers: Revenge of the Fallen - odpad, Transformers 3 - 2*, a Transformers: Age of Extinction - odpad. A čím je tenhle díl lepší, než ty předchozí ? No to je jednoduché, trojice scénáristů, dva scénáristi co stojí za prvním Iron Manem a pak scénárista, který napsal scénář k filmu Černý jestřáb sestřelen. A hned v úvodu se to projeví, film působí dospěleji a vše co se ve filmu stane, dává logicky smysl, neni to jen snůška pubertálních nápadů, kdy Transformer okolo sebe moči a lidi mu za to v kině tleskají. Nic takového, je tady sice opět..........hloupý humor, ale ten nepůsobí tak trapně jako u předchozích dílů, působí prostě vtipně. Co se týče akce je rychlá, Bay značně zrychlil, pár zpomalovaček tady sice je, ale opět oproti předchozím dílům, to je nic. A byť je akce rychlá, je přehledná, takže sem si užil každý výbuch, střílení či bitku. Soundtrack je tady výborný, dynamický a úderný, a akční scénám dává šmrnc. Wahlberg celkem snesitelný, i ten jeho černoch celkem pobaví, jo prosím vás ve filmu hraje černoch, tak se nelekejte, Laura Haddock celkem sympatická a určitě lepší herečka než Megan Fox. Ale z herců mně asi nejvíc oslovil Anthony Hopkins, který v určitých chvílích krade film pro sebe a je opravdu vynikající. Dále mně potěšil psychicky narušený komorník, co se snaží Wahlberga zabít, no koho to už nenapadlo že ? Největší chyba filmu, je že Decepticoni sou zde odsunuti na druhou kolej a neni jim dán takový prostor, jaký by si zasloužili. Jelikož naše hrdiny nahání vojáci, kteří sice pak obrátí a postaví na tu správnou stranu, aby ve výsledku zdrhli z boje a pokuď možno, se u toho budou chovat maximálně zbaběle, to je prostě špatně. Optimus Prime na zlé straně sice pobaví, (Sem tvůj otec Bumblebee) ale jeho napravení je na facku, představoval sem si to trošku jinak, než jak to bylo ve filmu. A výsledek ? Je to čtyřka, ale s odřenýma ušima, se zavřenýma oběma očima a s hlavou zaraženou mezi nohama. PS : Pobavil kripl VALL-I a krávy z Metal Gear Solid: Guns of the Patriots, tady se někdo nestydí okatě vykrádat ostatní :))(24.6.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 18. června 2017 v Londýně. (Varan)

• - Prvý zverejnený trailer k tomuto filmu prekonal hranicu 100 miliónov pozretí za dva dni. (Nu.Fylyp)

• - Režisér Michael Bay sa nechal počuť, že ide o posledný film zo sveta Transformers, na ktorom sa podieľal čoby režisér. Doposiaľ priviedol k životu všetkých 5 filmov a už pripravovaný spin-off Bumblebee (2018), nebude v jeho rukách. Rovnako ide o poslednú účasť Marka Wahlberga (Cade Yeager). (WalterIK7)