Transformers: Poslední rytíř

• Irsko

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 151 min

Cez ciaru, presne ako by sa od 5. pokracovania Transformerov dalo cakat. :) Po prvej vete prenesenej "Merlinom" mi bolo jasne, ze v takom parodickom duchu budu dalsie dlhocizne dve hodiny, a zmierila som sa s tym, takze som si to v podstate aj uzila. Vizual povacsinou fajny, i ked sa najdu miesta, ktore ma az rusili, ako by potrebovali este par tyzdnov za pocitacmi... Ale ziadne zdaleka nebolo rusive tak ako vlasy oboch hrdiniek, ktore boli v dospelackej cielovke v kazdej scene ine a v tej detskej zasadne cez tvar. :) Zaver: Bolo by to ovela coolovejsie, keby skratili na polovicu a davali v nejakom jazyku, ktoremu nikto nerozumie, aby sme si mohli predstavovat, ze hovoria nieco uderne alebo aspon k veci.(22.6.2017)

• luka4615

A teď už fakt vážně. Čekal někdo po mizerném "Transformers: Age of Extinction" něco jiného? Jistě, vizuální stránka je zde opět velmi nápaditá a vtahující, nicméně o zbytku tohoto šíleného koktejlu se to vážně říci nedá. Michael Bay totiž bezuzdně vykrádá některé slavné snímky, přičemž se nebojí řádně "ztrestat" i historickou stránku, což vyústí v opilého Merlina s roboty Kulatého Stolu či infiltraci v nacistickém Německu v režii Bumblebeeho jakožto tajného agenta. Vězte, že nesmyslů a naprostých šíleností či přímo blbin je zde značná spousta, takže i povedený vizuál má co dělat, aby udržel Vaši pozornost alespoň v té nejmenší míře. Po celou dobu trvání snímku mi přišlo, že režisér Michael Bay už drahnou řádku let uvázl na mrtvém bodě a není se schopen od této franšízy posunout někam dál. Pořád nám servíruje přepálenou akci na přepálené stopáži a pořád se nenaučil, že bez solidní příběhové kostry vzniknou jen klipovité a nesmyslné útržky, které nedrží pohromadě. Upřímně, je mi lehce smutno, kam se celá robotí série společně s Bayem dostala. S nostalgickou jiskrou v oku vzpomínám na první "Transformers", které jsou geniálním mixem rodinné komedie, hutné akce a božské Megan Fox. A čím dál tím víc mám pocit, že tyhle časy, kdy robot měnící se v auto byl epickým "wow" momentem se už nikdy nevrátí. Už to prostě zabal Michaele! PS: Největším "higlightem" filmu je aristokrat s mimikrami Anthonyho Hopkinse. Ten chlap fakt dokáže prodat i ten sebevětší scénáristický hnůj! „It started as a legend, one of the greatest of all... For a thousand years, weve kept it hidden, to protect Earth from what is expected to arrive...“(30.7.2017)

Radši bych dal 2 hvězdičky, ale pořád jsou to mí Transfomeři. No, co k filmu? Nepřehledné akční scény, nepřehledný scénář...fakt jsem se chvílema ztrácel, a hledal, co mi uniklo v předchozích scénách nebo dílech? Prostě typický Bay. Byly vám v minulém díle Dinoboti málo? Fajn, tady máte draka! Chcete nové Decepticony představované jako v hudebním videoklipu? Máte je mít! Epické proslovy, kde až na jeden funkční moment, to nefunguje? Prosím. Mezititulkovou scénu? Jak libo. Nejvíc jsem se zasmál, když jsem si po hodince filmu říkal, že už do pátého dílu by mohli dát, že nás transformeři zachránili i v 2. světové válce. A Bay mě nezklamal. Ono je ta myšlenka už tady. :-D A tak za zmínku stojí především John Turturro (a vůbec Kuba), hláškují Hopkins a jeho komorník a dabéři Transformerů. A škoda málo využitého hlavního hudebního motivu.(22.6.2017)

Presne toto som potreboval po tyzdni pozerania artoviek. Bay uplne u*ebal dekel. Je tam uplne vsetko a este viac, bez nejakeho kluca nahadzane cez seba. Kvalitativne plus minus take iste ako predchazadzajuce tri pokracovania. Takze opat sa na to netreba kukat ako na film, ale ako na atrakciu a mozno to nikoho z vas nezabije.....mozno. je to totiz vycerpavajucejsie nez kukat tarkovskeho. 7/10(24.6.2017)

• MrHlad

151 minut. Z toho nějakých šedesát minut by mohlo jít okamžitě pryč. A ten zbytek osekat. A nechat jen finále. A klidně vyhodit i to… Pátí Transformeři jsou docela utrpení a bolelo koukat se na ně. Michael Bay sice předvádí v akci víceméně to, co od něj člověk čeká, jinak jde ale o docela schizofrenní podívanou. V jeden moment se tváří jako film pro děti. potom dostaneme velkou military sci-fi, následuje teenagerská komedie, kde je místo Stifflera Anthony Hopkins, a pak se tam chvilku řežou roboti. Bayhem funguje správně. Jestli vás bavil dřív, bude vás bavit i tentokrát, bohužel Transformeři ztrácí na všech ostatních frontách. Postavy nezaujmou, humor je křečovitý, děj se pohybuje podivně skokově, takže většinu času jsem neměl nejmenší tušení, co se na plátně odehrává a jestli jsou Mark Wahlberg a Josh Duhamel už kámoši, nebo pořád protivníci. A že bych si zapamatoval něco pozitivního z těch dvou a půl hodin, fakt říct nemůžu. Největší dojem na mě tak nakonec udělala úvodní hodina, která se ani nepokouší předstírat, že by měla jiný účel než představit co nejvíc roztomilých robůtků, kteří vezmou útokem hračkářství. Tenhle cynický a pragmatický přístup si zaslouží respekt.(16.8.2017)

• - Blenheim palác byl vyzdoben jako nacistické sídlo pro scény z druhé světové války. To vyvolalo odpor britských válečných veteránů, kteří protestovali, že palác byl někdejší rezidence válečného hrdiny Winstona Churchilla a takové zacházení si nezasloužil. Michael Bay vysvětlil, že toto byla část filmu. Churchillův vnuk, sir Nicholas Soames, kritizoval britský tisk za upozornění na pouhou filmovou scénu. (MessiM)

• - Santiago Cabrera, ktorý hrá postavu Santosa (vodcu jednotky TRF), pred účinkovaním v tomto filme nevidel žiadnu časť filmovej série Transformers. (Nu.Fylyp)

• - Josh Duhamel potvrdil svůj návrat do série Transformers stylově přes Twitter zprávou se slovy: „Poručík Colonel Lennox se hlásí do služby" (Butcher of Blaviken)