Transformers: Poslední rytíř

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Čína / Kanada, 2017, 154 min

|92%| Viděno v kině (CZ DABING). Já jsem si ty Transformery prostě zamiloval. Nemůžu si pomoct. Vždy se řídím vlastním úsudkem. Recenze a hodnocení jiných uživatelů mě absolutně nezajímá. U oblíbených si maximálně přečtu komentáře, ale jen tak po zajímavost. Nějaká objektivita? Co to sakra je? Mizerné hodnocení posledních částí této série mi poměrně dost vrtá hlavou. Docela se směju páč když čtu některé komenty, říkám si, že je tu každý druhý uživatel ovce. Proč všem krucipísek vadí Bayova velkolepá destrukční akce? Uznávám, že příběhem se to asi už nikam neposune, ale i tento primitivní děj funguje na plné obrátky. Takže už zbývá kritizovat akci? Že je digitální? Že je přeakčnělá? Bože, dyt několikrát do roka vznikají současné blockbustery, které jsou podobně nabité akcí, a to vám nevadí? Akce v těhle Transformerech je opravdu brilantní, lepší než současné marvelovky a i jiné blockbustery, které jsou víceméně tvořeny akcí. No, nic, nechám to být. Já si film prostě užil. Mark Wahlberg tu byl opět skvělý a zde i tak trochu víc šílenější, což mi vyhovovalo. Oproti předchozím dílům se tento nedá moc brát vážně. Je to celé bráno s nadhledem a skvělým humorem, vtipnými scénky a hlášky. V tomto byl podle mě Bayův záměr. Nejenže, akce je nasnímána do neuvěřitelných detailů, ale i vtipné scény a hlášky jsou neuvěřitelné. Fakt jsem zíral – v dobrém slova smyslu samozřejmě. Protože hláška typu: „Pozor, na tyhle hodinky, ty zabili Hitlera“ mě totálně rosekala až jsem se v kině málem posral smíchy. Podobných scén je zde opravdu dost. Hudba byla opět dobrá – sice nic nového, ale fungovala. Jedině bych trochu, ale opravdu jen trochu vytkl finále. Jednak už to bylo moc dlouhé, kdy jsem si říkal, že to asi skončí a už to nemělo na mě takový efekt. O nějakém napětí se tu ani nedalo mluvit. Ale zásadní chybou to není, tím si skvělý filmový požitek nezkazím. No, jsem zvědav, kam se tato série dál ubere. Ale minimálně ještě jeden podobný díl bych ještě rád viděl.(6.7.2017)

Opět od čtvrtého dílu zase nad míru spokojený protože zase užasna jízda se skvělým příběhem, výborným Markem jeho novou číčou, Anthony se tam hodil taky výborně a co musím opět nejvíc dodat je opět skvělá hudba prostě dokonalá, ta se vám prostě v ryje do těla. Hodnocení tady vůbec nebudu řešit protože pro mě to je výborný film a tím zůstane i po dalších zhlédnutích. A co musím podotknout Michael Bay je zatím jeden režisér který nezklamal v ničem a doufám že to tak zůstane. Je pravda že mi vždycky chyby staří známi ale já to nezměním a někdy je to škoda že nechávají jen některé a ten zbytek jako by nikdy nebyl :((31.7.2017)

• predators

Sakra! A já mu tak věřil!!! Tak to dopadá, když se oči nají a koza zůstane celá...nebo tak nějak. Jednoduše, trailery pecka! Čekal jsem zradu, souboje, přesvědčovaní, doufání v nápravu Optima Prima...a nic. Možná by tato myšlenka a cesta byla daleko lepší, než další zachraňování Země s monstrózními souboji. Právě to jsem čekal, že bude hlavní motiv, leč Optima zblbla jedna kunda, stane se zázrak-Bumble Bee promluví svým hlasem, a za 5 minut je vše ve svých kolejích. Rozmrdat toho pokud možno co nejvíc. Shrnu dále, co mi vadilo...nesmyslné skoky v ději a pohybu všeho, množství postav a robotů, neosobitost, opět téma "my můžeme všechno" lidé proti "zlým" transformerům a ačkoliv je na soubojích a bitvách tento film postaven, tak už lezou fakt krkem. A důvod? Chybí tomu nápad, myšlenka, něco nového...myslím, že Bay dosáhl hranice své fantazie někde ve 3. díle. Od té doby vykrádá sám sebe! Už ani ti vojáci nestojí za to! Díky jménu patrně nepůjde o finanční propadák a vypadá to, že ztrátoví T's nebudou, ale asi to chce vážně změnu na židli nejdůležitější a tou je ta režisérova. 40%(28.6.2017)

• tron

„Vynašiel som plno vecí.“ – „Napríklad?“ – „No plno vecí proste.“ – „Dobre, ale konkrétne aké?“ – „Určite si o nich počula.“ – „Nie, nepočula som o nich.“ – „Musela si.“ – „Vravím ti, že som nepočula.“ – „Tak budeš. Momentálne sú na patentovom úrade a čakajú na schválenie.“ Ja neviem. Táto séria ma nikdy nechytila. Jednotka išla mimo mňa a dvojka s trojkou ešte viac. Štvorka však bola o dosť lepšia, pomohlo hlavne angažovanie Marka Wahlberga, ktorý do univerza vdýchol sviežosť. Štvorka sa začala dobre a prvá hodina šliapala na veľmi vysokej úrovni. Lenže Bay (oproti ktorého filmom pôsobia tie od Rolanda Emmericha ako nízkorozpočtové televízne rozprávky s Janom Kronerom) rád nakrúca 150-minútovky a i štvorka doplatila na nerozvážne vysokú minutáž. Jej vinou začala v druhej polke nebezpečne nudiť a ku koncu už to bola bayovsko-transformerská klasika: plno kriku, digibordelu a akcie bez ladu a skladu. Pätka je ešte slabšia. Wahlberg, dominanta štvorky, je v nej akýsi nesympatický a dosť otravný, má divne nafarbené pery (wtf?) a čudácke dlhé vlasy. Preč je sympaťák zo štvorky, zostal čudný štatista, ktorému chýbajú dôstojní ľudskí spoluhráči (John Turturro sa len mihne na Kube v ponožkách a sandáloch). Jedinou pozitívnou výnimkou je snáď iba nečakane do série angažovaný Anthony Hopkins, ktorý sa sem nakoniec prekvapivo dobre hodí a je celkom zábavný. Avšak ani on a ani presun deja z USA do Anglicka zadýchanej pätke nedodá žiadny zvlášť vydarený švih. Film sa potáca od jednej nudnej megalomanskej akcie k druhej a s vami to nič nerobí, rovnako tak vedľa vás niekto mohol vysmážať bedle. Poslednú hodinu som už ozaj poriadne nevnímal, čo sa deje. Stále všetko (a všade) vybuchovalo, vojaci už päť filmov strieľajú do gigantických robotov obyčajnými samopalmi, ktorými im ale nemajú najmenšiu šancu ublížiť (pritom od jednotky mali množstvo rokov, aby vynašli dostatočne účinné zbrane). Potešilo ma pár dobrých nápadov (Artuš, etuda z 2. svetovej) a vydarených hlášok („Teraz ste obaja na mojom zozname hovád.“).(24.10.2017)

Jak kdyby Bay chytil druhej dech. Po mizernym ctvrtym dile rozhodne krok spravnym smerem. Uvod me naprosto navnadil, popravde receno, kdyby se celej film odehraval v minulosti, at uz v Artusovo casech nebo aspon za druhy svetovy, mohlo by to bejt kulervouci (Jak by asi vypadal Kral Artus v Bayovo rezii?). Takhle to po chvili spadne do starejch vyjetejch koleji, ale nastesti se zdlouhave nepredstavujou postavy a hned se de do akce. Pribeh s ohledem na znacku rozhodne nadprumernej, i kdyz misty uz lehce prekombinovanej, herci fajn, obzvlast jistota Hopkins, ale prekvapive i Wahlberg, jen tu chybi nejaka fajn rostenka, triky samozrejme spicka, akce libiva, jenom ta delka je porad zbytecne prehnana. Je tu i zadelano na dalsi dil, ale dost pochybuju, ze vznikne a celkove konec mohl bejt urcite i epictejsi. Ale vlastne jsem spokojenej, zabavnosti prvnich dilu to nedosahuje, ale porad to je o nekolik trid lepsi nez Zanik.(26.2.2018)

• - Tento díl Transformes je teprve druhým hollywoodským filmem natáčeným na Kubě po Rychle a zběsile 8 (2017). Shodou okolností má Tyrese Gibson (v Transformers jako seržant Epps) významnou roli v obou sériích. Další lokací je Velká Británie, konkrétně Northumberlandské pobřeží a hrad Hamburgh. (MessiM)

• - Santiago Cabrera, ktorý hrá postavu Santosa (vodcu jednotky TRF), pred účinkovaním v tomto filme nevidel žiadnu časť filmovej série Transformers. (Nu.Fylyp)

• - Ken Nolan napísal rolu Sira Edmunda Burtona špeciálne pre Anthonyho Hopkinsa. (belinko)