Transformers: Poslední rytíř

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Čína / Kanada, 2017, 154 min

• Xmilden

Hodně markantní zhoršení už tak z minula slabší úrovně. Tam kde minulý díl ještě dokázal i přes chabý děj a nesympatické postavy zaujmout, tam Poslední rytíř dotáhl vše k naprosté "dokonalosti." Přestože jsem si sjel předchozí díly a například 1 a 3 bych označil za dosti povedené, tak 5 absolutně nestačí a považuji ji za naprostou ztrátu času. Jasně vzniklo nám tady 5 dílů za 10 let a jen těžko se u těchto dvou a půl hodinových kolosů hledá prostor pro originalitu, ale Poslední rytíř je už nebetyčně hloupoučký a skoro bych řekl že trpí senilitou vinou svého tvůrce, který se absolutně vyčerpal a došly nápady. Takže se dějově ocitáme v prostředí kolem rytířů kulatého stolu ve starodávné Anglii. Sledujeme nalitého Merlina, kterak jde prosit Transformery aby pomohly jeho armádě proti Sasům. Optimus letí se vypořádat se svými stvořiteli a na Zemi zuří boj lidí proti robotům. Do toho všeho dostává roli Anthony Hopkins a své si ke všemu řekne Agent Simmons, toho času na Kubě. Pokud si myslíte že tohle už přeci nemůže nikoho zajímat, tak ...máte naprostou pravdu. První díl je příjemná rodinná zábava, dvojka je dobrodružná, trojka trošku konspirační a naposledy aspoň trošku zábavná. Čtyřka sází alespoň na jednu zajímavou akci, Lockdowna a na konci příjdou i Dinosauři. Pětka do guláše přihodí i legendu o Merlinovi a jsem upřímně rád že pohořela i v kinech a my si nějakou dobu od Transformerů odpočineme. Protože s tímhle tempem by 6. díl byl čiré zlo. Vykrádání hlášek jako Say hello to my friend a jiných trapáren mě už přestalo bavit. Megatrone třeba se ještě někdy potkáme, ale doufejme že to jen tak hned nebude. 30%(10.7.2018)

• Bauer

Nikdy by mě nenapadlo, že filmu, který režíroval můj oblíbenmý režisér Michael Bay, dám jen 2*! První tři díly Transformers se mi líbili hodně! Samozřejmě jednička je nejlepší! Čtvrtý díl se mi celkem taky líbil a to pi přes nové obsazení. Docela jsem se těšíl na pátý díl. Jedná se prostě o filmy, kdy člověk nemusí moc myslet a jen si užívat akci. Jediné, na co jsem ale musel myslet u pátého dílu bylo, jak už mě to nebaví! Dvě a půl hodiny nuda a já už prosil, aby to skončilo. Transformers už nemají čím překvapit. Místo toho dostáváme jen akci, který je už prostě nudná a to je co říct, když to řídí Michaeal Bay. Efekty stápe na vysoké úrovni. Herecké obsazení v čele s Wahlbergem mě taky nebavilo. A největší otázkou je, proč do toho šel Anthony Hopkins? Proč tam byl úplně zbytečený John Turturro? A řada dalších otázek PROČ?! Pokud bude (a že asi bude) další díl, tak děkuji pěkně, ale vynechám! Transformers jsou podle mě vyždímany a nemají už co nabídnout.(8.10.2017)

• Kaka

Bay si jede pořád to svoje a stále dokola. Proto budete mít u pětky pocit, že dost možná sledujete čtyřku, nebo trojku. Originalita je pryč, scénáristická nápaditost rovněž a pohužel prvotní kouzlo a nápad taky. Wahlberg si tam to svoje odehraje vždycky a do toho v každém díle přitaká nějaká sexy kočulinda - to už je skoro tradice jako v bondovkách. Nelze tomu upřít vizuálně pompézní finále a chtěnou sebeparodii, ale prolnutí příběhu s rytíři kulatého stolu - to už je i na Hollywood trochu příliš silná káva. Navíc to podle finále vypada na dalších alespoň 1-2 díly. Potěž pánbuh.(17.9.2017)

Jak kdyby Bay chytil druhej dech. Po mizernym ctvrtym dile rozhodne krok spravnym smerem. Uvod me naprosto navnadil, popravde receno, kdyby se celej film odehraval v minulosti, at uz v Artusovo casech nebo aspon za druhy svetovy, mohlo by to bejt kulervouci (Jak by asi vypadal Kral Artus v Bayovo rezii?). Takhle to po chvili spadne do starejch vyjetejch koleji, ale nastesti se zdlouhave nepredstavujou postavy a hned se de do akce. Pribeh s ohledem na znacku rozhodne nadprumernej, i kdyz misty uz lehce prekombinovanej, herci fajn, obzvlast jistota Hopkins, ale prekvapive i Wahlberg, jen tu chybi nejaka fajn rostenka, triky samozrejme spicka, akce libiva, jenom ta delka je porad zbytecne prehnana. Je tu i zadelano na dalsi dil, ale dost pochybuju, ze vznikne a celkove konec mohl bejt urcite i epictejsi. Ale vlastne jsem spokojenej, zabavnosti prvnich dilu to nedosahuje, ale porad to je o nekolik trid lepsi nez Zanik.(26.2.2018)

Pro Transformery mám pořád docela slabost, ale tentokrát to Míša už opravdu nezvládá a při nejlepším jede na neutrál a občas i zpátečku. Scénář je tak překombinovaný, že ani nevíte, proč a za co se tentokrát bojuje a ve výsledku z filmu zbude jen těch pár pěkných obrázků a výbuchů, kterých je tentokrát překvapivě málo.(2.4.2018)

• - Merlin (Stanely Tucci) pil z průhledné skleněné láhve. V cca 5. století neexistovaly průhledné skleněné láhve. (glumka)

• - Tento díl Transformes je teprve druhým hollywoodským filmem natáčeným na Kubě po Rychle a zběsile 8 (2017). Shodou okolností má Tyrese Gibson (v Transformers jako seržant Epps) významnou roli v obou sériích. Další lokací je Velká Británie, konkrétně Northumberlandské pobřeží a hrad Hamburgh. (MessiM)

• - Josh Duhamel potvrdil svůj návrat do série Transformers stylově přes Twitter zprávou se slovy: „Poručík Colonel Lennox se hlásí do služby" (Geralt z Rivie)