Transformers: Poslední rytíř

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 151 min

No uznávám byl to chaos na druhou, ale akční pasáže byly super ( to Bay prostě umí) a od posledního dílu se přidalo i na humoru,což mě taky potěšilo. No a robot Cogman , ten byl naprosto fenomenální ( doufám že se objeví i v dalším díle). Ale jinak je to super letní AKČNÍÍÍ Blockbuster o tom žádná.(24.6.2017)

Na pětku jsem šel bez nějakých větších očekávání, protože to je furt dokola to samé, ale dostal jsem epickou akční nálož s hláškami, jaké jsem dlouho v žádném akčňáku neviděl. Akce střídá akci, každá postava tam šíleně hlásí a je to jízda. Skoro jsem ani netušil, o čem to vlastně bylo, nebo mě to spíš nezajímalo, a místo toho jsem si užíval to všechno ostatní kolem. Stopáž byla jako obvykle přepálená, ale dalo se to. Největším překvapením rozhodně britské zastoupení v čele s Anthonym Hopkinsem, který film táhne takovým způsobem, že klobouk dolů. A jeho komorník hlásil asi úplně nejlíp. Slušná letní jízda.(24.6.2017)

Asi hodinu je to pekelne nudná sračka, ktorá nedáva žiadny zmysel. Ale od príletu do Anglicka tomu začne šéfovať Hopkins, ktorý pôsobí dojmom, že ho už dobrých 15 rokov nič nebavilo viac než táto scenáristická žumpa. K tomu sexica Laura Haddock, vtipný robotický komorník a neopísateľné trikové orgie, ktoré vyzerajú dvakrát drahšie ako celý Avatar. A tak sa stalo, že som z kina odchádzal so spokojným úsmevom.(25.6.2017)

• Mr.KarlAdler

Noví Transformers ukazují, že Michael Bay definitivně ztratil kontakt s realitou. Ztratil schopnost odvyprávět příběh a utopil se v epické akci takového levelu, že způsobuje ochromující pocit, při kterém člověk mimoděk pozuruje, jak mu odumírají tkáně. Dobře, tohle bylo ještě mohlo za jistých okolností v kině fungovat, kdyby to nebyl zároveň nekustečně tupý a přitom tak extrémně komplikovaný film. Stoprocentně se jedná o blockbuster s historicky největším počtem vedlejších postav, které se navíc většinou objevují bez jediné logické příčiny své existence a z pusy jim padají infantilní repliky o alkholismu, sexu, placení daní nebo taky o ničení planet. Pak, stejně z nenadání jako se objevily, zase zmizí a třičtvrtě filmu se neukážou, aby se mohly po čase znova vrátit s důležitou poznámkou - akorát už si nikdo nepamatuje proč. Z tohohle samovolného vznikání a zanikání linií se samozřejmě vytváří monstrózní guláš, ve kterém Bay ke všemu patlá dohromady krále Artuše, opilého Merlina, sirotky automechaniky, černochy bez zdravotního pojištění, nacisty, francouzské komorníky, britské ponorky, sexy a přitom zastydlé oxfordské historičky, atomové bomby a sem tam nějakého autobota. Je to skutečně jako když chcete do megafilmu narvat všechny podstatné složky a zaujmout všechny věkové kategorie, ale nějak se vám to vymkne z rukou a zapomenete, co jste tím chtěli říct - tak to nasypete dohromady a rozházíte všude kolem. I když si nikdo, kdo na tenhle výlev zajde, nebude druhý den pamatovat, o čem byl - jedno v hlavě zůstane: Optimus Prime, Optimus Prime! Takže hračka na poličce stejně skončí.(22.6.2017)

• Tuxedo

Film, ve kterém se důležité figury třeba i na hodinu vytratí z děje (přičemž Nemesis Prime je jenom strašák, ale žádná velká hrozba to není; souboj o hlavní ženskou hrdinku nakonec vyhraje profesorka, protože formule otec-dcera ze čtyřky nepovolovala milostné špičkování). Proč jednoho z robotů asi na minutu mluví Steve Buscemi? Co tam dělal John Turturro? O co tam přesně komu šlo a co přesně byl ten macguffin? Nikdy jsem nechápal tu nenávist vůči téhle sérii a nářky, že je až nepřijatelně hloupá a nezábavná. Ale tentokrát se k nim musím přidat. Dynamickou, nápaditou akci a jednoduchý příběh, ve kterém bych byl schopen usledovat, kdo, odkud a kam běží, jsem tentokrát nedostal.(22.6.2017)

• - Blenheim palác byl vyzdoben jako nacistické sídlo pro scény z druhé světové války. To vyvolalo odpor britských válečných veteránů, kteří protestovali, že palác byl někdejší rezidence válečného hrdiny Winstona Churchilla a takové zacházení si nezasloužil. Michael Bay vysvětlil, že toto byla část filmu. Churchillův vnuk, sir Nicholas Soames, kritizoval britský tisk za upozornění na pouhou filmovou scénu. (MessiM)

• - Megatron má nově vytvořenou helmu odvozenou ze vzhledu jeho klasické hlavy ve tvaru kbelíku ze seriálu Transformers (od r. 1984). Původně měl helmu podle podoby v Transformers (2007), ale filmoví tvůrci se rozhodli, že tato helma nebyla dostatečně hrozivá. (MessiM)

• - Josh Duhamel potvrdil svůj návrat do série Transformers stylově přes Twitter zprávou se slovy: „Poručík Colonel Lennox se hlásí do služby" (Butcher of Blaviken)