Reklama

Reklama

Transformers: Poslední rytíř

  • USA Transformers: The Last Knight (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima. (CinemArt)

(více)

Videa (32)

Trailer 3

Recenze (625)

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Možná o chlup uměřenější a ve výsledku ne tolik ubíjející jako čtyřka, ale pořád nejhorší film série, potažmo celé Bayovy výrobní linky. Všechno, co kdy dělalo jeho filmy špatnými, je zde znásobeno do obludných rozměrů. Vizuál je naleštěný jako prototyp Mercedesu a smyslný jako křivky doktorky z Oxfordu Laury Haddock. Každý (a jak mi po hodině došlo, tak opravdu každý!) záběr je přestylizovaný kýč, jemuž je podřízeno i to, že pokud mají hrdinové stát v protizáběru padajícího slunce, bude jeho západ trvat i celý den (kuk na hodinky při finále). A někde pod povrchem toho zvráceného fetiše se skrývá děj, který nedává ani kapku smyslu. Série nikdy neoplývala hlubokou inteligencí, ale vždy to vyvažovala určitou dávkou šílenosti a pokleslé zábavy (Devastatorovy koule). Tady se první hodinu děj nehne nikam a s přesunem do Anglie to ztratí i poslední zbytky běžného tvůrčího postupu o stavbě, vývoji, návaznosti a alespoň kapce logiky. Tady absentuje vše, a i když Anthony Hopkins cítí, že tohle je jeden velký tvůrčí přehmat, užívá si to s nedbalou elegancí. A tím to hasne. Michael Bay je posledním rytířem filmové zhovadilosti. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Hodně markantní zhoršení už tak z minula slabší úrovně. Tam kde minulý díl ještě dokázal i přes chabý děj a nesympatické postavy zaujmout, tam Poslední rytíř dotáhl vše k naprosté "dokonalosti." Přestože jsem si sjel předchozí díly a například 1 a 3 bych označil za dosti povedené, tak 5 absolutně nestačí a považuji ji za naprostou ztrátu času. Jasně vzniklo nám tady 5 dílů za 10 let a jen těžko se u těchto dvou a půl hodinových kolosů hledá prostor pro originalitu, ale Poslední rytíř je už nebetyčně hloupoučký a skoro bych řekl že trpí senilitou vinou svého tvůrce, který se absolutně vyčerpal a došly nápady. Takže se dějově ocitáme v prostředí kolem rytířů kulatého stolu ve starodávné Anglii. Sledujeme nalitého Merlina, kterak jde prosit Transformery aby pomohly jeho armádě proti Sasům. Optimus letí se vypořádat se svými stvořiteli a na Zemi zuří boj lidí proti robotům. Do toho všeho dostává roli Anthony Hopkins a své si ke všemu řekne Agent Simmons, toho času na Kubě. Pokud si myslíte že tohle už přeci nemůže nikoho zajímat, tak ...máte naprostou pravdu. První díl je příjemná rodinná zábava, dvojka je dobrodružná, trojka trošku konspirační a naposledy aspoň trošku zábavná. Čtyřka sází alespoň na jednu zajímavou akci, Lockdowna a na konci příjdou i Dinosauři. Pětka do guláše přihodí i legendu o Merlinovi a jsem upřímně rád že pohořela i v kinech a my si nějakou dobu od Transformerů odpočineme. Protože s tímhle tempem by 6. díl byl čiré zlo. Vykrádání hlášek jako Say hello to my friend a jiných trapáren mě už přestalo bavit. Megatrone třeba se ještě někdy potkáme, ale doufejme že to jen tak hned nebude. 30% ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

SPOILER ALERT: Pokud jsem Posledního rytíře pochopil správně, je to celý o tom, že Země přijala uprchlíky ze Cybertronu, ale po závalu teroristických útoků ze strany Decepticonů byli všichni kolektivně uvrženi do No-go zón, kde je loví speciální vládní jednotky celýho světa. Načež se ukáže, že puč na Cybertronu kdysi neprovedla Megatronova ISIS samovolně, ale byla financována nějakým robotickým Asadem/Erdoganem. Pak v tom hrají nějakou roli rytíři Krále Artuše, ožralej Merlin, tříhlavej robodrak, Mark Wahlberg, fest pedofilně snímaná čtrnáctka, nějaká buchta z porna, co prej učí na Oxfordu a hrajé pólo, a super zlej Optimus Prime, z kterýho se stane klaďas po parafrázi na batmanovskou "Marthu" a kterej zjistí, že azyl nikdy nebude domovem a musí si jít ten svůj nóbl robotickej bejvák vybojovat sám i s celou armádou svejch stereotypně rasistickejch robo-kámošů. Jak říká jedna z postav: "Optimus Prime, I love that guy, goosebumps everytime." ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nesnesitelně úmorné. Nevydržel jsem se ani dívat nonstop na plátno, protože držet hlavu nastavenou jeho směrem nestálo za vynaloženou energii - tak jsem občas koukal prostě do země nebo zjišťoval, jestli postřehnu, jak se hýbe hodinová ručička na mých hodinkách. Bohužel se moc nehýbala a těch 151 minut patří k těm nejúmornějším, jaké jsem kdy v kinosálu zažil. Chápu tisíce hodin lidské práce a snažil jsem se vcítit do těch, kteří obdivují Bayovu hyperaktivní režii - ale pro mě bylo opravdu těžké fyzicky se donutit dívat směrem promítání, natož se orientovat v desítkách postav a šílené akci. Z tohohle filmu nemám ani náznak prožitku, ostatně ani nevím, jestli to považuju za film. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Transformeři tu už jsou popáté. Popáté je režíruje Michael Bay, popáté to stojí obrovské peníze (217 milionů), počtvrté to trvá přes 2 hodiny a půl (151 minut) a popáté.......... je to neuvěřitelně řemeslo která nemá obdoby. Když jsem si sedl do toho kina čekal jsem opravdovou břečku kterou jsem podle recenzí očekával. Dostal jsem však překvapivě fungující film. Michael Bay točí pořád dobře což (pokud se vám líbily předchozí 4 díly) není na škodu. Hnedka úvod ve středověku je zahájen středověkou bitvou než na scénu přijde Merlin (Stanley Tucci) a jeho hrátky s rytíři Cybertronu. Tucci si toto cameo neuvěřitelně užívá a úvod ve středověku je opravdu fajn. Michael Bay točí pořád dobře což (pokud se vám líbily předchozí 4 díly) není na škodu.Transformers 4. Vrací se Major Lenox se kterým Transformeři kdysi spolupracovali a jediný Lenox transformerům stále důvěřuje protože si pamatuje jak společně bojovali. Mark Wahlberg je pořád neuvěřitelně sympatický hrdina, Anthony Hopkins hraje opět úžasně a je vidět jak si v 79 letech roli užívá (Dal bych cokoliv za to abych s ním mohl probrat co si o filmu myslí) a to nové mladé děvče je celkem fajn i když nakonec toho prostoru zase moc nemá. Transformers: Poslední rytíř je v podstatě popáté to samé. Komu se předchozí díly líbili užije si to a ty ostatní...... by radši měli jít na cokoliv jiného. Ale jedná se o kvalitní rozšíření mytologie. Abych taky něco vytknul je vidět, že Michael Bay už je trosku svojí režii vyčerpaný a doufám, že se opravdu jedná o poslední díl který on režíruje i když se loučí s nejslabším dílem. Rád bych totiž viděl co se sérii udělá nová krev. PS 1: Trailery nevyzradili vše a ve filmu je minimálně jeden zvrat který nikdo nečeká PS 2: Potitulková scéna je krátce po začátku titůlku a je celkem podstatná pro dalších 14 pokračováních. PS 3: Hlavní song je slabší než u předchozích filmů a na What I've Done se vůbec nechytá. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (24)

  • Merlin (Stanely Tucci) pije z průhledné skleněné lahve. V cca 5. století nic takového neexistovalo. (glumka)
  • Režisér Michael Bay sa nechal počuť, že ide o posledných Transformers, na ktorých sa podieľal čoby režisér. Rovnako tak má ísť o poslednú účasť Marka Wahlberga (Cade Yeager). (WalterIK7)

Související novinky

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si… (více)

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (více)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (více)

Reklama

Reklama