Transformers: Poslední rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 151 min

Máloktoré série si vedia udržať latku, ktorá určuje úroveň zábavnosti a divákovu sústredenosť a oddanosť. Lenže pomaličky všetky dnešné populárne franchise začínajú mať klesajúcu tendenciu, s čestnými výnimkami. TRANSFORMERS začali ( u mňa ) upadávať. Týmto najnovším dobrodružstvom sa dostali do zatiaľ najinfantilnejšieho módu a umeleckého bahna. Ak by som nebol fanúšikom, ak by som bol intelektuálom, ak by Michael Bay opäť neservíroval akčné orgie, dávam odpad. Ale...(25.6.2017)

Bay už nějak tak rezignoval... dřív to dávalo alespoň trošilinku smysl, pátý díl jde ještě dále a servíruje nám totální bullshit xD Jako jo, dobře se na to v Ajmaxu dívá, akce střídá akci, film je doslova napěchovaný akcí, auta jsou krásné...ale na popáté už mě to nějak neoslní i když mám TF sérii rád (byli moji první TF v IMAXU a to 3D je tam fakt kulervoucí). Byl to úlet jako prase:) [IMAX 3D](26.6.2017)

• st.ranger

S každým novým filmem o robotech je třeba řádně zašťourat v historii a nejlépe popřít díly předchozí. V tomto případě, alespoň při psaní tohoto komentáře je z mého pohledu vyvrácena podoba stvořitelů z předchozího dílu, kde se nám v úvodu naskytl pohled na organickou paži, zde je stvořitel po stránce designu hodně odlišný. S dalším filmem dojde jistě k nějakému vysvětlení, ale na druhou stranu se Poslední rytíř nesnažil ani zdůvodnit návrat dvou doposud za mrtvé považované charaktery, prostě se najednou objeví na scéně. Ostatně cokoliv je nutné vysvětlit, je podáno natolik iritujícími monology, občas protnuté tupou slovní přestřelkou snažící se vážný duch konverzace odlehčit.(23.6.2017)

• Praxis

Jsem zmaten... Vážně, nevím co si o tom mám myslet. Bylo to tak nesmírně chaotické, že vlastně netušim, jak na na sebe jednotlivé scény navazovaly (pokud vůbec). Akce ok, je u toho Míša, tak aby to nevypadalo fucking epicky. Ale to co se mezi výbuchy odehrávalo, to prostě nějak nestíhám. Fetiše na auta, nájezdy na poprsí Viviane (celkem kočka), Hopkins, který evidentně netušil, co hraje a do čeho se to proboha uvrtal a hrozně moooc dlouhé a úmorné. Mít to o půl hodiny míň, vůbec nic by se nestalo. Vystřihly by se zmatené scény a alespoň by se to urychlilo a možná i vyčistilo. Takhle to bylo pomalu fyzicky náročnější, než jízda na kole v těchto tropických dnech. I přes ten všechen balast mě to ve výsledku bavilo více než totálně odpadkoidní čtvrtý díl. Nicméně Miško, už si ty lajničky prosím nedávej a už to prosimtě netoč. S každým dalším dílem je transformeří universum víc a víc otravnější... 45%(22.6.2017)

|92%| Viděno v kině (CZ DABING). Já jsem si ty Transformery prostě zamiloval. Nemůžu si pomoct. Vždy se řídím vlastním úsudkem. Recenze a hodnocení jiných uživatelů mě absolutně nezajímá. U oblíbených si maximálně přečtu komentáře, ale jen tak po zajímavost. Nějaká objektivita? Co to sakra je? Mizerné hodnocení posledních částí této série mi poměrně dost vrtá hlavou. Docela se směju páč když čtu některé komenty, říkám si, že je tu každý druhý uživatel ovce. Proč všem krucipísek vadí Bayova velkolepá destrukční akce? Uznávám, že příběhem se to asi už nikam neposune, ale i tento primitivní děj funguje na plné obrátky. Takže už zbývá kritizovat akci? Že je digitální? Že je přeakčnělá? Bože, dyt několikrát do roka vznikají současné blockbustery, které jsou podobně nabité akcí, a to vám nevadí? Akce v těhle Transformerech je opravdu brilantní, lepší než současné marvelovky a i jiné blockbustery, které jsou víceméně tvořeny akcí. No, nic, nechám to být. Já si film prostě užil. Mark Wahlberg tu byl opět skvělý a zde i tak trochu víc šílenější, což mi vyhovovalo. Oproti předchozím dílům se tento nedá moc brát vážně. Je to celé bráno s nadhledem a skvělým humorem, vtipnými scénky a hlášky. V tomto byl podle mě Bayův záměr. Nejenže, akce je nasnímána do neuvěřitelných detailů, ale i vtipné scény a hlášky jsou neuvěřitelné. Fakt jsem zíral – v dobrém slova smyslu samozřejmě. Protože hláška typu: „Pozor, na tyhle hodinky, ty zabili Hitlera“ mě totálně rosekala až jsem se v kině málem posral smíchy. Podobných scén je zde opravdu dost. Hudba byla opět dobrá – sice nic nového, ale fungovala. Jedině bych trochu, ale opravdu jen trochu vytkl finále. Jednak už to bylo moc dlouhé, kdy jsem si říkal, že to asi skončí a už to nemělo na mě takový efekt. O nějakém napětí se tu ani nedalo mluvit. Ale zásadní chybou to není, tím si skvělý filmový požitek nezkazím. No, jsem zvědav, kam se tato série dál ubere. Ale minimálně ještě jeden podobný díl bych ještě rád viděl.(6.7.2017)

• - Transformers: Posledný rytier prichádza do kín rovnú dekádu po uvedení toho prvého (2007). (Da_reba)

• - S rozpočtom 260 miliónov dolárov ide o najdrahší diel série Transformers. (Da_reba)

• - Santiago Cabrera, ktorý hrá postavu Santosa (vodcu jednotky TRF), pred účinkovaním v tomto filme nevidel žiadnu časť filmovej série Transformers. (Nu.Fylyp)