Transformers: Poslední rytíř

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 151 min

• D.Moore

Naprosto zbytečně přeplácaný brak a nejhorší Transformers vůbec. Vážně. Předchozí díl se mi líbil, ale tohle je ani ne tak skok, jako spíše pád dolů, který nezachrání ani ta triková exhibice nebo akce, jež žádnému z dřívějších snímků série bohužel nesahá ani po robotické kotníky. Na lidech tentokrát scenáristům ani režisérovi vůbec nezáleží, dějově se jedná vyloženě o parodii (ale nevtipnou)... A navíc to je příšerně dlouhé. Škoda, čekal jsem zábavu.(1.7.2017)

• KarelR

120 minut zmateného popcornového peklíčka, 30 minut epické finální akce, u níž zaplesá každý fanda robotího divočení. Ano, přesně takhle vypadá pátý díl transformeří ságy, nový rekordman v čekání na návrat opulentního Bayhemu. Už úvod filmu, který se z konkurence Pána prstenů rychle zlomí do scénky od Monty Pythonů, dává tušit, že Bay pořád nezná hranici ani míru. A to v tu chvíli ještě nevíte, že vás čeká nekonečný mix asi 4 velkolepých blockbusterů, jenž se ve střižně musel lepit snad poslepu. Řemeslně jsme samozřejmě neopustili ačkovou ligu, o tom žádná. Jinak se ale připravte na tradiční bayovský bordel, z něhož si vážně odnesete jen přepálené megalomanské rozloučení. (5/10)(22.6.2017)

Neskutečně přepálená délka filmu, kdy je až místy úmorné sledovat zběsilé tempo a přeskakování z jedné scény do druhé. Rozhodně mít film o hodinu méně, pořád by to bylo více než dost. Opravdu nechápu, proč se první hodinu děj vyvíjí kolem puberťačky, jejíž postava se následně úplně vytratí a hraje zbytečné třetí housle. Opět se zde nachází banda military, která nefungovala už v předchozích dílech a jako hrdinové nebyli schopni film utáhnout. Takto by se dalo hovořit úplně všech. Anthony Hopkins zůstal jedním z mála pozitivních článků mezi nemasnými postavičkami, i když mi někdy rozum stál, proč se snaží z dědka dělat cool hláškaře. Zápletka rozhodně potěší více, než u posledních Transformerů, nicméně neustálé omílání Artušových legend už také nepřekvapí a nenadchne. První dvě hodiny je čekání na epickou vřavu, demolici planety. Bohužel i přes vypiplanou akci, neskutečných vizuálních efektů se na place děje takový nepřehledný guláš, že jsem měl pocit z lobotomie. Když do toho připočtu nesmrtelnost ústřední dvojice, jakákoli osudovost se vytrácí sakum prásk. Ke konci Prime neustále promlouvá, ale vše vyznívá k smíchu a neubránil jsem se několikanásobnému obrácení oči v sloup. Rozhodně jsem čekal horší podívanou, ale tato série by potřebovala definitivní restart v novém kabátu.......5/10(22.6.2017)

• Frajer42

Excalibur aneb jak to doopravdy bylo... Jsem si jistý, že tento snímek vnesl nemalý zmatek do všech dětských pokojíčků. Snímek si legendu patřičně "vyzdobil" po svém. Chápu, že scénář nebyl věcí, která měla jako magent přitáhnout diváky do kin. Tuto úlohu u podobných snímků zastává hlavně popkorn. Spousta přátel se mi svěřila, že mají-li popcorn, tak častokrát snímek zapomenou úplně sledovat. Scénář v tomto případě není hodný ani vytření prdele. Sráží tohle "epické veledílo" do ještě hlubších sraček než by bylo nutné. Z dialogů mě po chvilce rozbolela hlava a po zbytek stopáže jsem jim nevěnoval takřka žádnou pozornost. Zřejmě se tři pánové "scénáristi" předháněli, kdo dokáže do snímku zakomponovat větší píčovinu. Sám bych si netroufal rozsoudit, která pasáž byla nejstupidnější. Marka Wahlberga jako herce moc nemusím. Když se k tomu přidá ta zle napsaná role, tak jsem místy nefalšovaně trpěl. Anthony Hopkins na hodně stará kolena pohřbil poslední zbytky herecké cti a střihl si jednu ze svých nejhorších rolí v životě. Vzhledem k tomu, že mi od prvního herce do posledního vadili úplně všichni, usuzuji, že se v tomto filmu ani nedalo zahrát dobře svůj part. Nějaké hvězdičky se z mé strany, jako i ze stran všech ostatních hodnotitelů, což není těžké vydedukovat, sypou jen a pouze za audiovizální zážitek. Soundtrack Jablonskyho nemá chybu a akce je zpracována opět hezky. Aby bylo hvězdiček více, tak by bylo třeba zkrátit stopáž, tzn. oprostit ji od hodiny všech dějových píčovin, které jsou nestravitelné ani po kompletní mozkové lobotomii a naložit divákům jednu nepřerušovanou 90 minutovou akci. Tenhle vývoj je však velmi nepravděpodobný, a proto k dalšímu dílu usednu minimálně s dvojkou v krvi.(21.9.2017)

• Skejpr

Absolutní galymatyáš zcela nesouvisejících několika vteřinových úseků, z nichž je poskládán dvou a půl hodinový crazy komediální PlayStation 3 digifest, ve kterém nic nedává smysl a Anthony Hopkins jede na koksu. Otázek se nabízí víc, než relevantních odpovědí a bohužel nezbyly žádné mozkové buňky, které by si s nimi dokázaly poradit...(13.11.2017)

• - Peter Cullen (hlas Optimusa Prime-a) je jediný herec, ktorý sa objavil vo všetkých častiach filmovej série Transformers, hoci sa na plátne nikdy neobjavil. (Nu.Fylyp)

• - Prvý zverejnený trailer k tomuto filmu prekonal hranicu 100 miliónov pozretí za dva dni. (Nu.Fylyp)

• - Ken Nolan napísal rolu Sira Edmunda Burtona špeciálne pre Anthonyho Hopkinsa. (belinko)