Blafuj jako Beckham

• USA Bend It Like Beckham (více)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiální text distributora)

suzanne1997

Co k tomuhle filmu napsat? Možná tohle. Byl to takový méně obvyklý snímek, kdy ona hrála fotbal a zamilovala se do svého trenéra, já jsem od toho filmu čekala víc, ne jenom snímek na zabití času. První polovina byla docela dobrá, ale ta druhá mohla být lehce lepší, tomuhle filmu chyběla ta jiskra, to co by jej mělo dělat pro lidi zajímavějším. Byl to celkem rozumně napsaný film, ale něco mu chybělo, tenhle film stačí vidět jednou a i když nepředvídáte, stejně víte, o čem bude, proto spíše nedoporučuji, snad jen pro ty, kteří jsou velkými fandy dívčího fotbalu. ()

Jaro_slav

Archie Panjabi, spousta angličtiny s indickým přízvukem, záběry na Heathrow, záběry na náctiletý fotbalistky v šatně, záběry na náctiletý fotbalistky na hřišti, záběry na indický jídlo, "stará Čína", chytlavá hudba = feel good porno. ()

kaze

Celkom milá, jednoduchá komédia, ktorá má svoje chybičky, ale zapôsobila na mňa viac, ako niektorá americká teenagerská komédia. A Beckham je fakt blbec :) ()

Tomislav

Mírně nadprůměrná komedie, která trochu překvapivě není vůbec určena fanouškům fotbalu. Pokud fotbalu až tak nerozumíte nebo dokážete velkoryse mávnout rukou nad často komickým ztvárněním rádoby fotbalových scén, pak vás tenhle film určitě neurazí. ()

Zeek

Tahle romantická komedie s britským nádechem se mi líbila. Komedie, která řeší problémy kultur a střet generací. A komedie, která je o tom, že bychom měli jít za tím, po čem toužíme. Bylo to svižné, zábavné a vtipné. A vůbec poprvé mě v tomhle filmu okouzlila, tehdy 17letá, Keira Knightley. Beckhama vůbec nemusím, a tak mě potěšilo, že název je zavádějící a Beckham se ve filmu objeví pouze na pár vteřin. Moje hodnocení: 70% ()

Snake.Charmer

Rozhodně nečekejte komedii s třeskutým humorem. Tou Blafuj jako Beckham rozhodně není. Nabízí nám však zajímavý pohled na střet dvou zdánlivě velice odlišných kultur a na jejich rozdíly, které však nakonec vůbec nejsou tak propastné jak by se mohlo zdát - vždyť všem rodičům jde vždy v první řadě o to, aby bylo jejich dítě šťastné... Přestože je film v podstatě velice milý a příjemně se na něj kouká (samozřejmě i díky sexy bříšku Keiry Knightley), hodnotím pouze průměrnou známkou. Důvod je prostý - film ničím nepřekvapí a i nepříliš protřelý divák moc dobře ví, jak to bude dál a jak to nakonec všechno dopadne. ()

Pradlík

Tenhle film není o fotbale, je to o těch holkách a o Indech, což není příliš zajímavé. Kdo fotbal nehrál, nepochopí. Jediná hvězda ve tmě je v tomto filmu Keira Knightley. ()

matini

Dobré herecké obsazení, zajímavé prostředí, a děj který je od začátku jasný :) ale kdo má rád happy end tak doporučuji ()

Colleague

Další film z nekončící série filmů o tom, že když něco chceš a jdeš si zatim, dostaneš to i kdyby trakaře padaly. Navíc s mojí oblíbenou herečkou Keirou. Moc se mi líbil! ()

char_t

Až nečekaně pohodový kousek... Vedle Hollywoodských trháků a megafilmů je to příjemná změna, žádné přehánění a ukrutná love story, ale příjemná zábava na volný večer. ()

RedDuck

Mám rád komedie kde se střetávaj odlišné kultury, mám rád fotbal a kam jinam umístit děj filmu než do Anglie? Z toho námětu se slušným rozpočtem a obsazením prostě musel vzejít dobrý film, ale celkově cítím že z toho šlo vytřískat víc. Výkony fotbalistek byly jen díky střihům a ty scény slavících Indů zbytečně natahovaly stopáž. Jo a pro fotbalu zřejmě neznalé překladatele, faleš a blafování jsou ve fotbale dvě různé věci. ()

skleboun

je to kravina, ale dobre se na to diva a je to takove nenarocne oddechove a hlavni predstavitelka je opravdu sympaticka :) .jen je skoda, ze je to tak zoufale predvidave... 70% ()

asentra

Docela origiální podívaná se slušným obsazením, zajímavou zápletkou, trochou romantiky a přehlídkou indických zvyků. Čekala jsem nějakou průměrnou, spíš podprůměrnou, slaďárnu o ničem, ale byla jsem příjemně překvapená. Kromě hlavní zápletky, nesouhlas rodičů s fotbalem, tam bylo spousta dalších věcí jako svatba sestry, sice až na několikátý pokus ale co, kamarád milující Beckhama, nová kamarádka s tím spojená nepostradatelná hádka a nakonec, samozřejmě, chlap. S takovým množstvím materiálu bylo naloženo dobře, ani rozvleklý, ani uspěchaný, prostě pohodová podívaná na páteční večer. ()

Jeand´Boa

Kdo by to byl řekl, že se najde někdo, kdo je ještě konzrvativnější než Angličané - Indové!!! A když se tyto kultury střetnou tváří v tvář, nastane rána větší, než když dojde k prokopnutí fotbalového míče... Příjemný snímek o střetu kultur... ()

cogi

Sundej ty boty se svých lesbických nohou ... k tomuhle filmu se nedá nic dodat, inteligentně vtipné s dobrým hereckým obsazením ... matka Jess mě dostala a má moje sympatie ()