cyright

Na tomto filmu si vážím zejména toho, jak se vyhnul všem nechutným, sladkobolným, mravokárným a radobykladné hodnoty demonstrujícím klišé, ve kterých by nás utopili konvenční američtí tvůrci, a současně jak efektně odvyprávěl přesně to, co chtěl (a to jsou dle mého názoru také důvody, proč byl film sice blahosklonně nominován na Oskary za nejlepší film a scénář, nikdy je ale nemohl vyhrát). Ve vyprávění je bezohledně přímočarý a vypouští přebytečné vyprávěcí dimenze. Nechce po nás, abychom si hlavního hrdinu oblíbili, fandili mu a doufali v happy end. Chce, abychom byli prostě zvědaví, jak tahle psychohra dopadne. A daří se mu to. Ovšem tím také tento komorní apel na ambivalenci postrádá aspekty, které by z něj udělaly skutečně velký film. Nepotřebuje je. ()

TomasRichtr

To prostě nejde sledovat jinak než přikovaní do sedačky a se zatajeným dechem. Úžasný příběh o muzice a síle lidské vůle. Hlavní protagonisté Teller a Simmons naprosto vynikající! ()

markotter

Nebýt výtečného výkonu J.K.Simmonse, asi bych hodnotil níž. Protože jakmile Simmons sleze z plátna, tak je to obyčejný hudební film s hudbou, kterou nemusím. Ale to jsem věděl...Závěr mně vysloveně naštval, mělo to skončit o těch 9 minut dřív - to by ale odporovalo všemu, co se stalo před tím - já vím. Nicméně moje sympatie byly na straně J.K.Simmonse, i když přiznávám, že šel často se svým hrubiánstvím přes hranu. Ale Milles Teller hrál takovýho blba a ještě sám o sobě mi byl dost nesympatický, že jsem pro něj moc pochopení neměl. ()

Shaleman

Doba, kdy jsme chtěli být Rocky Balboa je pryč. Teď vyměňujeme boxerské rukavice za bubenické paličky, šortky za funebrácké sako a místo do pytle bušíme do bubnu a doufáme v toho našeho démonického Simmonse, jak na nás hystericky řve, co jsme za zbytečné čůráky, když mu kazíme zápas, bez práva na život, aby se naším ringem stalo jeviště, zbrocené krví našich mozolů, protože TO JE KURVA JAZZ! ()

Xenon

Skvělá hudba a jako film to nebylo špatný. Ale asi sem od toho čekal víc a myslel si dle traileru, že se bude jednat o jedinečnej film, ve kterým bubeník bude opravdu hrát. Asi sem byl moc natěšenej. Ale musím uznat, že v nekterejch pasážích to vypadalo opravdu reálně. Nejvíc fail považuju "trénování" až do krve. Krev se dá pochopit. Ale s tim ultra-křeč držením fakt jazz/swing nezahraješ kámo. ()

danny_21

J . K. Simmons je pěkná svině :-) i vzhledem k tomu, že paralelně mám rozkoukaný Oz, kde jakožto Schillinger rozjebává všechny milé spoluvězně, a proto musím uznat, že mu role despotického dirigenta Fletchera padla jako málokomu a milej J.K. vypadal, že si užívá jako nikdy. Určité pasáže toho, jak pucoval mladýho Andyho jsem si pouštel několikrát, nejen kvůli tomu, jak dokázal přecházel z absolutního nadhledu do naprosté kadance fuckujícího staccata - NOT QUITE MY TEMPO, ale i samozřejmě díky perfektní chytlavé, vymazlené zvukové stránce. Velkolepý jazzový hudební zážitek a jediný hudbení film doposud, který nejen že za něco stál, ale uhranul, samozřejmě v originále nutností !! - 90 % ()

neo93

Parádní film, který si mě získal od začátku až do konce. Od první minuty jsem byl naprosto unešen a napnut až do poslední chvíle, kdy celý tento úžasný snímek skončil. Co dokáže touha být nejlepší ? Andrew chce být tím nejlepším bubeníkem, který kdy existoval a to za jakoukoli cenu. Nezastaví ho ani arogantní a namyšlený Fletcher ani nic jiného. Naprosto brilantní kousek, který se nevidí každý den. Každý okamžik je zachycen výbornou kamerou a doprovázena nezapomenutelnou hudbou, která je hlavním hybatelem celého příběhu. A asi nějak takto by mělo vypadat herecké umění, které je oceněno Oskarem, jenž získal J.K. Simmons za svou roli, kterou zahrál neuvěřitelným způsobem a tím se rozhodně zapsal jako jedna z nejodpornějších postav filmu. Věděl jsem, že se jedná o velmi dobrý film, ale že to bude taková pecka, to jsem teda nečekal. ()

kwaicheng

Dobře snim vyběhl s tim plešounem... Hezký přerod ze snaživého chlapce k opravdovému projevení autentického prožívání a naturelu. Supr. Taky jsem to zkoušel doma bubnovat vareškama na hrnce ale prd. ()

chaturga

Tento film doporučuji všem lidem, co si myslí, že umí na něco hrát :) Toho učitele bych nechal navštívit 95% našich českých kapel a asi by je všechny musel zabít :) ()

Ergon

Koncert, kde hudba orchestru je "pouze" kulisa pro duet, souboj učitele a žáka. Neskutečná síla odhodlání hlavní postavy - bubeníka jít si za svým snem je opravdu velká, až mně úplně pohltila. Souboj, kde létají židle a facky, teče krev, pot a slzy, je tak nabitý emocemi, až by je mohl rozdávat jiným "dramatům". Po druhém shlédnutí si mne film nakolik získal, že zvedám hodnocení na 5*. Opravdu silné hudební drama. ()

crackonosh

Od začátku úplně střelená zápletka o šíleném dirigentovi a neméně šíleném bubeníčkovi funguje ne proto, že je ve filmu skvělá hudba, ale především proto, že je to dobře napsané, zahrané a hlavně sestříhané. Díky tomu si člověk skoro ani nevšimne, že dobrá hudba (zvlášť v orchestru) se nikdy nedělá tak, že hrajete co nejrychleji a z rukou vám stříká krev. Tento skoro ryze sportovní aspekt filmu, odkoukaný nejspíš z Rockyho, mimochodem naznačuje, že kdyby se celý točil kolem baletu, skoků plavmo nebo šachových turnajů, výsledek to ovlivní jen málo. Kdybyste mi ještě včera řekli, že se 107 minut budu bavit u bijáku, ve kterém jeden chlap řve, druhý se potí a většinu času se tam mládí do bicích anebo fouká na žeště, tak se vám asi vysměju, protože to přece nejde. Ale je to svatosvatá pravda, že výsledek vysoce předčil má očekávání a užijí si ho nejspíš i ti, co jazz nemusí. Netřeba chodit na to do kina, stačí domácí projekce; jen odněkud vytáhněte dobré repráky. ()

E lan

Za životní herecký výkon Simmonse toto hodnocení stojí. Hudba je ve filmu jistě také kvalitní a ostatní herecké výkony vůbec nekulhají. Na druhé straně je to náročné dílko, které tak troch zvláštně končí. Jinak ale nesmírně zajímavá podívaná. ()

Brinkley

Jak už jsem několikrát uváděla, pro filmy o "mužské zažranosti" do čehokoli mám slabost. V případě Milese Tellera určitě muselo jít o hereckou posedlost reálnou, pro jeho pot a krev netřeba maskérů. Samozřejmě výborná muzika a grandiózně despotický cholerik J.K. Simmons. Jeden z nejlepších filmů loňského roku a povinná "četba" každého počínajícího jazzmana. ()

lakart

Neobyčejně silný, emotivní a dynamický je tento komorní nenápadný filmový kousek. Přišel jako blesk z čistého nebe a seslal nám mistrovský kousek, kde se vryje do paměti především grandiózní finále, které by ovšem bez předchozích velmi vypjatých scén nemohlo tak dobře fungovat. Musím také vyzdvihnout výkony obou představitelů a práci střihu. 100% ()

bearmeedek

Tento film asi oslovuje diváky z různých důvodů. Ale u mě prostě musel zabrat. Coby bývalý muzikant a ještě k tomu přímo bubeník jsem přijímal děj jak připojený přímo do zásuvky. Příběh dvou extrémních fanatiků nemusí být až tak uvěřitelný a nemusíme ani jednomu z nich fandit (oba se chovali jak volové), ale je to paráda, že je na tom postavený celý film a funguje to. Když už to vypadá, že všechno bylo řečeno a jde se spát, přijde nečekaný konec: "Vím, že jsi to byl ty ..." Potom fantastické podání skladby Caravan a jako bonus vygradovaný souboj bubeníka s dirigentem, ve kterém zvítězí profesionalita a dojde k hudebnímu usmíření ... Já jsem fakt potom zatleskal. ()

kraval

Samozřejmě všichni víme, že takhle to prostě v žádné zušce nechodí! Ano, je to nereálné - protože je to film! A opravdu dobrej film! Bubenické finále je jen třešnička na strhujícím dramatu dobře napsaných charakterů ústřední dvojice a samosebou plného výborné hudby. ()

Gardenboy

Film, ktorý som nedokázal dopozerať celý naraz. Tak veľmi ma znervóznil ten holohlavý hajzel. normálne som sa pristihol, ako nedávam pozor a predstavujem si, akoby som sa mu bránil. ()

Sweat55

Tluče bubeníček, tluče na buben. Výborný film plný emocí s výbornou hudbou a výbornými herci. Postava J.K. Simmonse je geniální. Teller zahrál velkolepě. Neskutečnej nátěr, až je mi stydno, že jsem to viděl až teď. ()

Mira90

Oskar za zvuk? Tak ne asi. Co jiného byste čekali od dramatu o jazzovém bubeníkovi, že ano... Miles Teller má sice přinejmenším Aspergera ale na bicí umí. Ovšem ještě více odmítající jakoukoliv diskuzi je Oskar za vedlejší roli pro J. K. Simmonse, jehož démonický/drakonický dirigent je...démonický a drakonický. (Mimochodem, v nové Justice League bude hrát komisaře Gordona) A Melissa Benoist je už jen příjemná třešnička na dortu. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona