Anayka

Když vás dokáže absolutně pohltit film na téma, které vás vlastně ani nezajímá, tak si to těch 5* zaslouží. ()

samkko

Woow, ani ve snu by mě nenapadlo, že hudební film může být takto dokonalý. Po dobu 1h 40m sem si užíval každou minutu (což se mi moc často nestává). Film měl neuvěřitelně povedené postavy, dialogy byly napsány realisticky a mohli jsme v nich cítit ty emoce které byly v danou chvíli potřeba. Vizuál, hudba, kamera, střih.... také nezklamaly a herecké výkony byly úžasné. Ke každé z postav jste si vybudovali ten vztah, který byl třeba. Za mě asi nejpozitivnější překvapení roku. 10/10 ()

Nix

Jazz mi nic neříká, i když mi nevadí, tak co se týče takového úvodu do světa hudebníků jazzu, to posloužilo dokonale. Naprosto skvěle natočené drama, kde být ten nejlepší je důležitý a je potřeba do toho jít do krve a ukázat, že to za to stojí. A ústřední postava to dělá opravdu doslova, po bouračce jít hrát, nechápu. J.K hraje naprosto famózně a nejradši by ho člověk poslal někam a taky mu dělal, to co dělá on. Ale prostě si ho nejde neoblíbit. Film má obrovské kvality, i když kulisy jsou minimální, ale hlavně tu jde o ten příběh a o to, co ten film představuje. Dlouho jsem neviděl něco takového, must see movie. ()

Nemmonn

Nikdy jsem nečekal že zrovna Whiplash bude můj jeden z nejoblíbenějších filmů, které jsem kdy viděl. Tento film ve mně vybudil nespočet emocí, J. K. Simmons tu vykonává úžasný herecký výkon a dělá to z něj jednoho z nejlepších záporáku ve filmové historii. Miles Teller tu hraje postavu, který začnete ihned věřit a fandit. Právě díky tomu si jeho postavu neskutečně užijete a zamilujete. Co musím také zmínit je ta těžká cesta k úspěchu kterou tu Andrew Neiman (Miles Teller) předvádí. Velice tento film doporučuji všem. 10/10 ()

GTS_PUNK

Mnohými cenami, vrátane troch Oscarov, ocenené dielo režiséra Damiena Chazelleho o neurotickom učiteľovi hudby a dirigentovi Terencovi Fletcherovi (J.K. Simmons) a mladom bubeníkovi Andrewovi Neimanovi (Miles Teller). Snímka z roku 2014 je zároveň mnohými vo všeobecnosti veľmi pozitívne hodnotená, čo je pomerne prekvapujúce. Chazelleov film sa síce snaží budovať svoju silu predovšetkým na charakteroch jednotlivých postáv, ktoré sa v ňom objavujú, ale v konečnom dôsledku divákovi v príbehu skôr prekážajú. Správanie, potom predovšetkým v prípade postavy Fletchera, sa stáva postupne čoraz viac neznesiteľnejším. Je zrejmé, že vykresliť ho v tomto svetle bolo cieľom tvorcov, ale viac-menej sa tento pokus v praxi míňa účinku. Aj nanajvýš nepríjemné a neurotické postavy sa dajú napísať dobre, v prípade Fletchera to však určite neplatí. Andrew Neiman, stojaci voči Fletcherovi na opačnej strane pomyselnej barikády, takisto príliš neohuruje. Na diváka pôsobí skôr nemastne-neslane, nanajvýš nevýrazne a nezaujímavo. A keďže práve na tejto dvojici v podstate stojí príbeh celého filmu, musí sa to logicky premietnuť aj do jeho celkovej kvality. Na Chazelleovom diele sa preto iba ťažko hľadajú výraznejšie pozitíva. Snímka paradoxne nedokáže osloviť ani svojou hudobnou stránkou, ak divák vyložene neobľubuje jazzovú hudbu. Whiplash je predovšetkým sklamaním. Divácky nemá príliš čím nadchnúť, ale nie preto, že by išlo o prepadák. Ide o film natočený bez akýchkoľvek väčších (technických) chýb, jednoducho však nedokáže dostatočne zaujať svojím obsahom. Práve na slabosti a nezaujímavosti príbehu, ale aj nesympatických hlavných postavách, následne zlyháva Chazelleova snímka ako celok. ()

waska

Brilantní, originální se skvělým finále. Jen ta hudba není můj šálek kávy. J.K.Simmons fantastický, Miles Teller neméně tak. ()

RAFT

Whiplash,parádní snímek se skvělími herci.A hlavně s dobrým hercem J.K.Simmons,který měl neskutečně skvělou roli a dal tomuto filmu ,opravdu vzkutku dobrý zážitek.Herci Miles Teller sem moc nevěřil ,že bude mít nějaké dobré filmy ,po filmech projekt x ,mě tady dost překvapil ,tahle role mu naprosto sedla,jen tak dál.No trocha toho Jazzu neuškodí. ()

DD

Když bych si odmyslel ty "komerční" oscarovky jako Interstellar a Gone Girl, tak tohle mi snad i přišlo nejlepší. A to tenhle typ hudby opravdu nemusím. Velké překvapení. ()

Nešpi

Naprosto ukázkově odporný J.K. Simmons kterému velmi slušně asistuje Miles Teller. Skvělá práce zvukařů a kameramanů. Pro mě jeden z nejlepších filmů tohohle, možná i předchozího roku. ()

hero_bk

O něco slabší než Grand Piano, které je taktéž z Chazellova pera. Každopádně parádní hudební podívaná bez slabšího místa, co určitě zabaví. Pokud by Whiplash dostal Oskara, tak bych se určitě nezlobil, i když asi nebude mým hlavním favoritem :) ()

polonius

Obecné nadšení nesdílím. Scénář je schematický tak, že víc už to průhlednější být nemůže. Herec ve VR - oprávněná nominace na Oskara. ()

Colchack

Síce mi k tomu niečo chýbalo, aby to bol plný počet hviezd, ale aj tak sa jedná o výnimočný kúsok, či už vo svojom žánry alebo celkovo. Skvele vygradovaný "boj" medzi učiteľom a žiakom s dokonalým finále. J.K. Simmons si pravdepodobne ide pre oscara. ()

boo-boo

Na rozdiel od klasických "hecovacích" filmov sa Whiplash nehrá na morálnu autoritu. Rozpráva o ambicióznosti, o pôvode a pomyselných hraniciach motivácie a takisto o cene, ktorú velikáni za prekročenie štandardu platia. Na hraciu plochu hodí dvoch psychopatov, postupne zmenšuje ich manipulačný priestor, tlačí na nich kým to ide a potom s úsmevom naservíruje výbušné finále. Či a ako ďaleko bol ten plešatý parchant za hranicou, to si už divák musí zosumarizovať sám. Film sa akémukoľvek súdu vyhýba - pojednáva o veciach aké sú, nie aké majú byť. ()

strixa

Příběh je předvídatelnej a scénář místama trochu pokulhává... ALE úchvatná hudba (!!!), to vypětí podaný se vším všudy a emoce vyhnaný do extrémů + výtečnej J.K. Simmons. Jak už kdosi zmiňoval, škoda, že je to evidentně točeno pro širší veřejnost, ten zbytečnej místama patos a občas trochu nelogický zvraty v chování hlavních postav to bohužel poněkud znehodnocujou. Ale za tu dokonalou hudební stránku jsou 4 hvězdy jasný. ()

sWONDER

Chazelle ukočíroval Whiplash bez problémov a jeho práca si zaslúži absolutórium. Bezpochyby aj ústredná dvojica, obaja sú fantastický a predvádzajú neskutočné divadlo. Simmons rulezz. Perfektný film, no nie pre každého. Ja som sa s ním celkom nestotožnil, ale kvalitu mu uprieť nemôžem. Jedno je však isté, jazz vie byť sakramentská drina. 80% ()

Kukolar

Jeden z ďalších dôkazov, že talent sám o sebe neznamená nič a o opaku ma nik nepresvedčí. Hard work je hard work a to sa oklamať nedá. Simmonsove šialené psychopatické autoritatívne vojenské správanie malo za cieľ dostať z človeka všetko to, čo v sebe ešte nenašiel. Najskôr som si myslel, že má všetko vopred premyslené, ku koncu to bol obyčajný zdochliak , aby som si nakoniec po neskutočnom sóle uvedomil, že to asi naozaj s tým chalaniskom myslel dobre. Nebyť Simmonsa, tak ma ten film asi až tak veľmi neodrovná, jeho výkon bol grandiózny, k čomu skvele zapadol Teller a film si zaslúži za všetkých 107 minút plnú pecku. ()

misar3

Ušlo to... Ne, bylo to faking awesome. Až sadistický dirigent vs. bubeník, to jsme tu ještě neměli. Oscarovka jak se patří. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona