sv.augustin

Prijde mi to tak trochu zbytecne, tyhle filmy o uvzatosti, ktere nejsou podle skutecnosti, kdyz existuje tolik skvele natocenych zivotopisnych snimku. A citace filmu Bird od Eastwooda, hrana na autenticitu zrejme skutecnosti, mi prisla spise jako vykradeni nez pocta. ()

Lykr

Je těžké nekouknout se na hudební drama když hrajete 15 let na klavír. Bál jsem se co udělá s tímto "úsporným" filmem obsazení, no..fuuu..Ta energie, která z filmu jde je neskutečná a člověk úplně cítí, jak to s ním "kejve". Všechny klišé jsou pryč a nikdo nechodí kolem horké kaše. Po druhém shlédnutí hvězda navíc. ()

Kozlowski8

Příběh mladého, talentovaného jazzového bubeníka, který je odhodlaný podřídit celý svůj život hudební kariéře... Chápu, že má film velmi mnoho fanoušků a beru i ta mnohá ocenění, které získal. Příběh má určitý náboj a silné vnitřní pnutí, které probíhá mezi dvěma muži a které v závěru graduje. Oba muži jsou silné osobnosti, ale také svým způsobem magoři, zahledění do své jedinečnosti a do svého světa. (Raději zemřu v pětatřiceti bez přátel a blízkých, ale něco po mne zbude, než v osmdesáti - se spoustou přátel a kamarádů, avšak s tím, že jsem nic nedokázal. Tak přece může uvažovat jenom sebestředný blázen). Já se mezi velké fanoušky anímku určitě nezařadím. Zdál se mi příliš jednotvárný a to neustálé a opakované řvaní Fletchera na Neimana a ostatní kluky a jejich ponižování stále dokola, mne postupně přestávalo bavit a psychické napětí se vytrácelo. V jednu chvíli jsem měl dokonce chuť oběma pomyslně nakopat prdel a nechat se překonat počínajícími dřímotami. To se ale nestalo, a dobře, že tak. Příběh nakonec vygradoval do celkem vyvedené pointy. 65%. ()

Angelo987

Hudobné filmy moc nemusím, ale tento bol fakt hustý, skvelý herci, dobrá pointa ako s niekoho urobiť najlepšieho bubeníka...dirigent v podaní J.K. Simmons nemal ani jednu chybu, skvelé! ()

janinka123

Skvělé drama, které se točí kolem velmi talentovaného mladého bubeníka a jeho učitele, jehož metody jsou naprosto nechutné. Naprosto skvělé finále! ()

Lukys

Jeden s nejvíce emotivně přesahujících snímků, co mé oči kdy viděli. Za mě mistrovské dílo s chytrým a zábavným uchopením, výborně zahranou postavou J.K Simmonse a scénami, které dokáží vykouzlit údiv, hněv a hlavně zášť neuvěřitelně silným působením. Výsledkem je emočně silná podívaná s gradujícím finálem, které to celé vystřeluje do kvalitativních výšin ke hvězdám. ()

Chandra

Není to příjemný film. Člověk se co chvíli třese vztekem, čím dál naléhavěji a hlasitěji vyzývá bubnujícího hrdinu (co hrdinu, magor je to!) k fyzickému násilí a ztrácí kredit u sousedů. Je děsivé sledovat, co všechno člověk udělá a nechá si udělat, aby dosáhl svého cíle, pokud je dostatečně umanutý. Sadistický sociopat Fletcher se až příliš řídí rčením o tom, že z oliv dostanete to nejlepší, až když je pořádně zmáčknete v lisu, a utahuje šrouby, až stříká krev, pot i slzy (nikoliv jen obrazně). Oliva Andrew má svůj sen a cíl a je ochoten dřít a překousnout opravdu hodně a ještě víc, aby si jej splnil. Talent a vůli k tomu má. I ten lis by dal. Divák, jehož ambice nejsou zdaleka tak vysoké, nechápe a klade si otázky, jestli to celé za to vůbec stojí - má cenu při vykřesávání jednoho zářícího génia zašlapat tolik skutečně dobrých a talentovaných hudebníků a zdeptat je tak, že s hudbou nadobro skončí a svůj talent zahodí? Pozná běžný posluchač rozdíl mezi excelentním a geniálním? Nebude z excelentního výkonu stejně unešený jako z geniálního? Co bych rozhodně vyzvedla, je vedle fyzické výdrže Milese Tellera hlavně výkon J. K. Simmonse - ta jeho dokonale holá hlava hrozivě vystupující ze tmy a nespokojená gesta rukou mě budou ještě dlouho rozčilovat. Právě za ně (a za vynikající hudbu) přidávám čtvrtou hvězdičku. Jinak bych zůstala u tří, protože koukat se na to, jak někdo někoho psychicky týrá, moc příjemné není. Každopádně je to film, který se hned tak z hlavy nevytratí. ()

Desmi

Whiplash má pár drsných scén, které stojí za vidění, to jednoznačně. Má jedinou dějovou linkou a stejné skryté poselství jako mnoho dalších filmů. Jediné, co musím ocenit, je, že odvaha, odolnost, odříkání a oddanost cíli je většinou promítána skrze bojové snímky, u borců z konzervatoře se to jen tak na plátně nevidí. ()

vandamator

Velmi originální snímek, skvělé obsazení a mistrovská hudba. Film není o hudbě, ale o píli a touze něčeho docílit, jít si za snem i přes bolest a přes nedůvěru okolí. I když si myslíte že to s vámi někdo myslí špatně, nemusí tomu tak být. Ze Simmonse jde strach až za hrob. ()

UniFly

Hudebně i zvukově vynikající, herecky dost dobré, všecko téměr OK.... až na příběh, ten bohužel místo aby gradoval tak se nějak rozmaže a rozbabře. To, co mělo být asi kulminací je spíše série WTF momentů a závěr je prostě divný. Ale každopádně jsem rád, že jsem to viděl. Doporučuji i přes zmíněný nedostatek. ()

argo.smile

Simmons v červenom rohu vs. Teller v modrom rohu ... A víťazom sa po 107 minútach stáva .... To už všetci predsa dávno vieme! ()

Danny Nolander

Parádní snímek! Všechny postavy jsou jak skvěle napsané, tak i skvěle zahrané. Z pana učitele jsem měl místy strach i já, jako divák. Velmi obdivuji bubnování Milese Tellera, protože to, co zde předvádí, je neskutečné. Už v těchto letech strká do kapsy řadu profesionálních bubeníků, kteří hrají celý život. Atmosféra, hudba, námět, herecké výkony, záběry, střih - všechno na jedničku. Divím se, že film nevydělal více, zasloužil by si to. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona