ipar1

Film o nadanom bubeníkovi a jeho akčnom učiteľovi, ktorý ma ale veľmi neoslovil. Pri ctižiadosti mladého Neimana to ani inak nemohlo skončiť. Záverečný bubenícky part výborný, no celkovo u mňa priemer. ()

Martazoe

Šikana může být velmi i pozitivní - kdo chce úspěch, musí překonat překážky a pak dosahuje dokonalosti. Učitel Fletcher je tak úchylnej a drsnej až leze mráz po zádech, ale je vlastně nástrojem, který Andrewovi pomůže vydolovat to nejlepší,co v něm je. Krásný film pro nás, kdo máme rádi černý inteligentní humor. ()

judas p

Jazz je hudba, kterou nemusím. Nemá v sobě ten typ energie, kterou mám tak rád u bigbeatu. Ale respektuju, že právě tenhle styl je na instrumentální výkony srovnatelně náročný jako vážná hudba a nejlepší muzikanti jsou blázni, co dřou hodiny denně, aby podávali odpovídající výkony. Ale ani drill neudělá vrcholného muzikanta sám od sebe, chce tam mít ještě onu zvláštní nadstavbu, kterou rozdává pánbu jen několika málo vyvoleným. A i u nich to občas musí někdo vidět a objevit dřív, než to zjistí oni sami. Způsoby můžou být různé, jak nám ukazuje tento film. A naznačená otázka, jestli je správné, když se mentor chová jako agresivní a arogantní hovado, zůstává pro diváka. U lidí typu Johna Petrucciho (kytarista Dream Theater) by to možná pomohlo a nakoplo ho k nadlidské velikosti, u někoho jako je Angus Young by to dovedlo jen k tomu, že by do 5minut měl učitel vyčištěnou hubu od zubů a kytaru omotanou kolem krku. Ale herecký výkon J.K. Simmonse je excelentní a posunuje film o třídu výš. ()

Conriocht

Vážne som neveril tomu, že po tom kvante komerčných a bezduchých chujovín ešte uvidím nejaký dobrý film, ale stalo sa. Whiplash je fakt vydarený psychologicko - dramatický snímok z prostredia jazzovej hudby. Nejde o typicky hudobný preromantizovaný film plný komerčnej hudby a tanečných kreácií, ale temné, pochmúrne dielo s niekoľkými šikovnými zvratmi a famóznym hereckým výkonom J. K. Simmonsa. ()

Tobias_Sin

Tenhle film mě naprosto odrovnal!! Nejprve musím říct, že obdivuju bubeníky a jejich nástroje, takže ihned v úvodu filmu jsem se očima přisál k obrazovce a neodtrhnul!! Po hudební stránce dokonalost, herecké výkony snad ani není potřeba zmiňovat - prostě koncert!! Už dlouho jsem film takhle neprožíval.. A konec? Nepopsatelné.. PS: V Simmonsově postavě jsem marně hledal J.J. ze Spidermana ;-) a nenašel a o to jde.. ()

quido.morava

Naprosto geniálně a přesvědčivě zahrané. Pro mne je až neuvěřitelné, kam dokáže zajít urputnost a posedlost umělců. Nebudu ten film sice milovat, ale velké uznání sdělit musím. Supr hudba. ()

Jan00

První celovečerní film o bubeníkovi, který jsem měl možnost zhlédnout. Nezdá se mi, že by byl natočen jiný celovečerní film konkrétně o výuce žáků na bicí nástroje. Fletcher (dle mého názoru psychopat) byl učitel, který by ve skutečnosti odradil budoucí bubeníky. Výuka učitele byla naprosto nesmyslná. Žák na bicí nástroje musí hrát naprosto uvolněně, ne křečovitě a se strachem…. ()

Kolemjdouci

Těžko uchopit tento film...největším problémem je, proč má tak vysoké hodnocení? V posledních letech je stále větší obliba filmy, které jsou prázdné jako nafukovací balón hodnotit nadprůměrně. Pokud divák vydrží až do konce filmu, což chce mimochodem velkou odvahu, vytrvalost a bohatý doprovodný program, dočká se rozuzlení v podobě snad čtvrthodinového bubnového sóla...největší uspokojení přišlo v okamžiku posledního úderu bubnu. K čemu je tedy film dobrý? Dá se říci, že je v něm celkem slušný Jazz hudební podkres, takže se dá klidně zužitkovat jako jukebox při úklidu bytu...pro kvalitní filmový večer si vyberte něco jiného :-) ()

TheJohana

Na to jako jednoduchý příběh tento film má z něj dokázali vytěžit opravdu hodně. Řekla bych, že J.K. Simmons si tu zahrál jednu ze svých nejpovedenějších rolí vůbec. Příběh hudebníka který došel až na vrchol za pomoci tyranské učitele, který to vlastně celé myslel dobře. ()

11FrAnK12

Mladík, který veří svému Americkému snu, avšak on ví, co vše to obnáší. Je otázkou, zda toho je schopen. Film nabírá postupně na své hodnotě a už jenom kvůli hodně napínavému závěru stojí film rozhodně za to. Dokáže mladík se životem plného nepřátel, včetně učitele přemoct i sám sebe? @ ()

Clareeta

film, který mě zaujal už trailerem. Vtáhne do děje a nepustí. Ani když ten zlej strejda rukou ve vzduchu signalizuje konec představení. ()

mickcor

V loňském roce se na udílení filmových cen Oscar sešlo nezvyklé množství skutečně kvalitních filmů. Ať už to byl Grandhotel Budapešť, Birdman, Teorie všeho, Hon na lišku, Kód Enigmy, nebo Ida. Jeden film byl ale pro mne z této nabídky tím nejfilmovějším - Whiplash. Neexistují slova, která jsou škodlivější než "dobrá práce", říká Terrence Fletcher a kamera zabírá oči jeho studentů. Je jasné, že s tímto učitelem budete platit potem - pokud jste přijat na prestižní hudební školu. Psychicky více než vyčerpávající, psychotický duel, který je nádherně rozehrán mezi studentem a jeho profesorem, je umocněn neuvěřitelným hereckým i hudebním výkonem obou hlavních předsavitelů. Hra na bicí, až vaše ruce krvácí a mysl odchází do jiné dimenze. Detailní záběry kapiček nefalšovaného potu klouzajího po tváři studenta. To vše vyvolává atmosféru podobnou klustrofóbii. Rytmus je dokonalý, ale kde je jeho hranice? Stojí vůbec za to být geniální? To jsou morální otázky, které se prezentují v horečnatém okouzlení podstaty tělesné zkušenosti. Až do posledního bubnového sóla je tento příběh nepředvídatelný a Miles Teller ve své roli zářící jako závislý karierista. JK Simmons v roli profesora, mne opravdu fascinuje. A né jen on, ale hlavně režisér, kterému se tímto filmem skutečně podařilo posunout hranice současného filmu opět o něco dál. ()

fxfxfx

Jeden z těch lepších filmů, co se nás snaží přesvědčit, že chcete-li se v dnešním světě dostat na některý z pomyslných vrcholů, tak prostě musíte být především arogantní sociopatické hovado. ()

Kolja008

Ten kto maka aj ked ostatny su uz na pive...Talent nestaci, vzdy je za tym nieco viac. Koniec som si vychutnal,odporucam. 90% ()

Rajca

Jednoducho skvelé! Srhujúci výkon Simmonsa, ktorý si oprávnene za rolu despotického Fletchera odniesol v roku 2015 snáď všetky filmové ocenenia. Dychberúci, miestami šialený, nielen filmový, ale najmä hudobný zážitok, ktorý prinúti milovať jazz aj tých najväčších odporcov tohto hudobného žánru. Takže, hor sa na A - - - - - po soundtrack ;) ()

Necrophobic

Při Whiplash jsem si vzpoměl na základní vojenskou službu.Protože metody používané Terencem leč nedosahují vynalézavosti(ale podoba je markantní) některých mazáků na vojně po příjezdu bažantů na rotu.U Terence ale nějak nemůžu rozeznat jestli je používá pouze za účelem zrození vyjímečného talentu a nebo v něm tkví tyran a sadista.Nicméně co člověka nezabije toho posílí a bez toho drilu by Andrew Neiman nikdy vyjímečný nebyl. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona