Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

CSSML

Manželka si jej přála vidět. Zvládli jsme však jen první polovinu se dvěma rozpitvanými těly a postupně houstnoucí atmosférou, potom už jsme se moc báli a raději jsme si zbytek děje pouze přečetli. A musím říct, že mi moc smysluplný nepřišel. Horory obecně nemám rád, není v nich žádný vývoj postav, krize, katarze, prostě nic. Jen snaha o vyvolání pudového strachu okoukanými triky blikajících světel za bouřky, šerých koutů, vzdálených úderů, oživlých těl... Tenhle není výjimkou. Nadto je tu zlo prezentováno jako všemocné, nezničitelné, což je do nebe volající nehoráznost. ()

NICOX

Uvíznout na patologii s pár mrtvola... to je moje noční můra!!! Film skvěle odsejpá, Emila Hirsche mám moc ráda (btw. musim se zase po letech podívat na Útěk do divočiny), postupný odkrývání tajemství a "zlo", který se celý film ani nehne mě prostě baví... Jen jsem zaslechla cinknutí zvonku a už sem byla pos**ná až za ušima. Já jsem opravdu spokojená!! 80 % ()

MatejNosal

Koniec roka priniesol konečne niečo zaujímavé vo svete hororu. Naposledy som bol tak nadšený pri Dont Breathe, čo bol ale iný podžaner hororu ako tento, no pobavil rovnako dobre. Hustá atmosféra vytvorená hlavne dobrou kamerou plýžiacou sa po depresívne tiesnivých chodbách márnice a skvelá hudba spolu s napaditym scerarom, ktorý vlastne len recykluje už dávno videné, no v takomto strasidelnom kabatiku sme to tu ešte nemali. Slušná strašidelná nádielka! (80%) ()

Corpsegrinder

Na horor odehrávající se na jednom místě je to překvapivě hodně zábavný a minuty ubíhaj dost rychle. Celá pitva jde dost do detailu a tak si užijete spousty krve, orgánů a svlečený kůže z pouhý jedný postavy neboť Janičku rozeberou jak Lego. Samotná pointa příběhu se odhaluje jak divákovi tak hlavním postavám v průběhu práce takže nějakou tu dobu si to drží i to záhadno. Snad jediný negativum je pro mě scéna s kočkou protože tohle se prostě nedělá a jsou určitý hranice i pro hororový filmy :)) ()

Junglista

Škoda, že ve filmu nebyl víc bububu pasáží, protože ty, co byly, tak neměly chybu. Atmosféra by se dala krájet až do doby, než Brian Cox přišel na to, jaká bit... pardon witch mu leží na stole (bohužel podezřele rychle). Pak už bylo jasný, co se bude dít a konec už se nesl v duchu většiny hororů. Škoda, ale fanoušci žánru by rozhodně minout neměli. ()

Pat.Ko

Takže Jane Doe, malo to pár zaujímavých a dosť znepokojujúcich scén. Takéto tipy filmov ako je tento mám rád; ste v napätí, núti vás to rozmýšľať a menšia dávka strachu. Aj keď som prv videl The Possession of Hannah Grace (takže mal som o tom širší prehľad, ale „Jane Doe“ ma dokázala prekvapiť. Aj keď niektoré scény neboli dosť strašidelné, na druhej strane tie scény u vás vyvolávajú pocity znepokojenia (v tom „dobrom“ zmysle); pri hororoch je rovnako ako vyvolať u diváka strach je tak isté vyvolať pocit znepokojenia a v tomto filme to znepokojenie funguje. No ale prečo nie plné hodnotenie? Slabé herecké výkony, hlavné postavy mali trápne odhady a prebiehali medzi nimi trápne dialógy, alebo skôr nezaujímavé. 8/10. ()

kolemjdouc

film absolutně nezapadá do žánrů které vyhledávám.Potěší milovníky extrémního mysteriozna.Já se držím při zemi. ()

Schuldiner

Jako horor to pro jednou funguje moc dobře! Napětí i lekačky ujdou, jen zkrátka musíte přistoupit na dějové okolnosti a příliš se v tom nepitvat :-) ()

Ještěřák

Alerta, alerta, spoiler-fascista! Sexy čarodka s chlupatou frndou se záhadně vyspawnuje do 21. století, aby robila lidem, co se s ní nepářou a klidně ji rozpářou, problémy jak cyp. Od začátku bylo jasné, že nevyholená kočka s vosím pasem asi nebude žádné moderní děvče :-) První racionální přízemní půlka, kdy se řeší "co to kurwa jest", popř. "co prozradí vnitřnosti", jednoznačně lepší, já moc nežeru takové ty horory, kdy se vědecky pojatý horor na pětníku změní v céčkovou paranormální chujovinu, triky jako oheň, nebo otevřená Janička, a teď opravdu nemluvim o její frendly povaze, ba ani přístup děvčete k mužskému plemeni nedostává se na přetřes, vypadají jakoby také přišly ze 17. století. Na druhou stranu práce se světly a stíny je velmi dobrá, celkově jde o takový čtyřhvězdý v klidu horůrek, co ve vás probudí cinefila, nekrofila, úchyla a amatérského vymítače ďábla... ()

Danken

9/10 Vynikající podívaná, která splnila do puntíku přesně to, co bych od hororu očekával - strach, napětí, mysteriózno, uleknutí, beznaděj, husí kůži. ()

Paldiny

Síce poučná exkurzia do priestorov márnice, ale mala na viac. Chce si zakladať na napätí, strachu a v krajných prípadoch aj emóciách, lenže dostavilo sa ku mne iba to napätie. Samotné mysteriózno šlo na pol pary a ja márne čakal na moment aký by so mnou vážnejšie zamával. Takto zostalo najsilnejšou pasážou pátranie po príčine smrti, ktorá mala byť iba predohrou. Dokonca si myslím, že by som mal pre film lepšie rozuzlenie, než to s akým vyrukovali tvorcovia, tiež doň nevracal niektoré postavy. Ale zas kvalitka to je, kamera neuhýba, obaja herci hrajú a mŕtvolka je až chorobne charizmatická // Druhé pozretie ešte väčšmi potvrdilo silné stránky a lepšie sa dokázalo vyrovnať s tými slabšími, 4* budú spravodlivejšie. ()

Shimargh

No konečně po dlouhé době po úchvatném Sinisteru, zase něco co mě rozbilo na prach, atmosféra, že by se dala krájet a trenky, ty snad ani nemá cenu prát! ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál