Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

SHit4U

Když už se vám zdá, že horor je vyčpělý a jen težko jde vymyslet něco nového, přijde kolega Ovredal a postaví Coxe a Hirsche do márnice před mrtvou slečnou. Ano, opravdu je tak jednoduché a taky to jednoduše funguje. První detektivní polovina si s divákem lehce pohrává a vy pomalu zjišťujete, že na téhle pitvě byste účastni být nechtěli, a to ani jako mrtvola v boxu. To, co se odehrává potom, popisovat nebudu, jenom naznačím, že slovíčko horor v popisu žánru tohoto filmu dostane velmi jasné, mrtvolně nechutné obrysy. Prostě režijně sebejistý nenápadný horor se skvělým nápadem a skvělými herci. Ano, občas jsou tam logické nesrovnalosti, ale kdo z nás něco podobného zažil, že? Já jsem spoki a moje trenky dávají čtyři hnědé pruhy z pěti. ()

Mimomisu

Skoda, že tomu spadne řemen v poslední třetině, resp. se moc zachází do klasických klišé, ale i tak jeden z nejlepších hororu roku. Proč to minulo nejen naše kina je mi záhadou, zvláště když letošek hororum tak přál ()

ProgLaney

Atmosféra naprosto skvělá, jsem fakt příjemně překvapen. Zase po nějaký době dobře udělanej horor, kterej - ač nepřichází s ničím zásadně novým a leckdy se uchyluje ke "klasice" - dokáže to napětí kvalitně budovat a taky udržet. Herci dobře zapadají do celkovýho obrazu a hezky se na to celý kouká, není tam moc rušivejch elementů. Fakt pěkný. ()

Renfield

Především první polovina výborná, i když právě ta byla spíše thrillerem. Práce patologa je zde podána v jakési "odlehčené formě", samozřejmě pouze ze začátku. Brian Cox umí a baví, vše navíc podpořeno kvalitní kamerou, střihem, občasným "humorem" a hudbou. Ve druhé polovině už se začíná hororově přitvrzovat, kvalita je stále vysoká, hlavní dvojice se vše podivné snaží vědecky vysvětlit, což je zase zajímavé a tak mohu opomenout i několik těch "náhod". Závěrečných vysvětlení se příliš nenabízelo, proto jsem vcelku spokojen. Ono je lepší, že to bylo jak bylo... nějaké digitální duchařské orgie, či hluboké hlasy ze záhrobí by vše vybudované zničily. 70% ()

Yardie

Povedené. Hodnocení asi odpovídá. Komorní, civilní, odehrávající se na malém prostoru. K tomu odpovídající kulisy, kdy vše bylo laděno tak postaru a vlastně i to tvořilo tu atmosféru. Zajímavý námět, zajímavé prostředí, zajímavé záběry. Osobně se mi líbila spíše první část, ta zkoumací a objevovací. Druhá část, kdy už to šlo spíše do mysteriózna a hororu mě úplně neoslovila. Toho nejsem úplně fanda a trošku mi to k sobě nepasovalo. Ale i tak to bylo velmi dobře podáno, dostatek emocí, napětí, tajemna. Ale více mi sedla ta první část. Každopádně, jako celek je to velmi dobré a líbilo se mi to. Howgh! ()

Magika82

Že se nedá bez velkého rozpočtu, slavných - Oskarových jmen natočit vynikající mysteriózní horor? ... Zde se mohou páni režiséři a scénáristé učit, jak takový filmový snímek vytvořit... A to setsakra vynikající snímek, jemuž z mé strany do 100% schází pouze drobná chybička ve scénáři: Pakliže dívka byla nevinná, měla dodržet dohodu s otcem chlapce... Nicméně, nejistotu o této chybičce zpochybňuje ono kompletní tetování (divák jenž snímek viděl, již ví), poukazuje spíše na možnost, že se otec v úsudku o nevinnosti dívčiny zmýlil, a ta tak dohodu nedodržela... Tato nejistota pro diváka, jenž u filmového děje přemýšlí, musí notně zviklat v otázce: "Co tím chtěl básník vlastně říci?"... Přesto 80% a vřele mohu doporučit ke shlédnutí.... ()

jarmik

Povedený „rodinný“ kousek ve stísněné atmosféře. Koukal jsem sám o půlnoci při jedné svíčce a přísahám, že jsem slyšel rolničku, i když ji neslyšely hlavní postavy. ()

aLPaC

Začátek velmi dobrej + to herecké obsazení, který je teda na levnej horor hodně áčkový. Nicméně potom to začne trochu drhnout a ten konec byl už fakt divnej. Škoda. ()

Ollie235

,,There used to be a time it was hard to tell a comatose person from a dead one, so coroners tied bells to everybody in the morgue. So if they heard a 'ting', they knew somebody down there wasn't quite ready to go." Otec, syn a jedna neznámá na pitevně. Atmosféra je od samého začátku vskutku skvostná a nese se v duchu očekávání až se začne něco pořádného dít. Minimalistickému úvodu a práci s napětím se nedá vůbec nic vytknout - první polovina je prakticky dokonalá. Druhá část už ale tolik netáhne - přichází jednotlivé nelogičnosti a zbytečná snaha posunout film někam do zbytečně klišoidních hororových vod. I tak jsem si ale tento snímek ve výsledku velice užil. ()

TheSpearCZ

Kdo by čekal, že až 10 dní před novým rokem se najde horor roku 2016? Nikdo. Naprosto úžasný a napínavý horor, u kterého si naprosto každý vybere (od pitvy a všelijaké orgány až po infarktové lekačky). Také se do filmu člověk neskutečně vžije, takže stopáž 86 minut utekla opravdu rychlostí blesku. André Øvredal mi dva dny před vánoci nadělil opravdu skvělý dárek v podobě jednoho z nejlepších hororů, který jsem kdy viděl. Horor roku 2016 5* ()

Heero

Nekrofil by si tento film užil do sytosti. Atmosféra byla místy hustá, ale zase to nebylo nic přehnaného, prostě tak akorát. V dnešní době je již těžké vymyslet nové hororové téma, André Øvredalovi se to však podařilo náramně. ()

Flopik

Veľké prekvapenie.Vôbec som nečakal že to bude až tak dobré.Film ktorý keby bol v zlých rukách mohol vyznieť naozaj zle našťastie sa to nestalo.Skvelé prostredie, úžasné detaily a hudba skvelá.Čo sa hercov týka nemohol som si priať lepších.V podstate malý horor ktorý ale s prehľadom vie konkurovať aj tým velkým.Atmosféru chválim, škoda že nevyužívali troška viac tých mŕtvych.Kvôli koncu uberám hviezdu.Ale inak palec hore určite za mňa doporučujem. ()

Hernycztek

Tak pro mě jednoznačně nejlepší horor roku. Takhle detailní pitvu jsem nikde neviděl. Tady nechybí opravdu nic co má horor mít. Hustá atmosféra, parádní hudba, skvělí herci, zvraty, lekačky a luxusní gore. Mrtvola, která při pitvě dává jednu otázku za druhou, o překvapeních nemluvě a zkušení patologové, kteří nám zas odkryjí co se vlastně ,,nebohé'' Jane Doe stalo. Zážitek je o to větší, že jsem o tomhle hororu vůbec nevěděl a vyklubala se z toho taková TOPka. ()

majec4

Bolo to super. Malo to vsetko co mi na sucasnych hororoch chyba, no chcelo to lepsi zaver. Da sa povedat, ze to skoncilo celkom fajn, ale mozno trosku predvidavo. Chcelo to na zaver nieco prekvapive, nieco kvoli comu by som nevahal buchnut plny pocet. Inak je to fakt super film, ktory vas dostane atmosferou. Mna v napati drzalo aj to, ze slo o pitvu a tie zabery su fakt brrrr. Milovnici hororu film urcite ocenia. ()

PanTumnus

dobré ale předvídatelné. pointa filmu mi byla jasná po 20 minutách. EDIT PO ČTYŘ LETECH A DRUHÉM SHLÉDNUTÍ: na podruhé nemá snímek čím překvapit a jediné co zůstává jsou trapné lekačky, nesympatické postavy a nechutné pitvání které nemá děsit ale šokovat. meh. ()

arcticsky

Asi nemá cenu psát, jak skvělý má film úvod a atmosféru a jak zhruba poslední třetinu děje klopýtá k slabší až klišovité pointě - napsala to tu spousta komentujících. Nicméně stojí za to film vidět už kvůli hereckým výkonům tří hlavních protagonistů. A také upozorňuji, že jako otrlý divák všemožných hororů jsem sice otužilý vůči lekačkám - ale zde jsou minimálně dvě extra luxusní a dost nečekané... ()

Blue.Shark

Tohle je správný atmosférický horor. Celá první polovina divákovi pomaličku vpravuje do žil dlouho neviděnou plíživě-hororovou atmosféru. V té perfektně funguje práce s časem, tedy nic není uspěchané a divák má čas vstřebat děsivé prostředí, děsivou práci, děsivou hlavní rekvizitu a mnohé další sice léty prověřené principy, ale zde bezchybně aplikované. Upřímně, do konce první poloviny filmu to byl aspirant na nejděsivější horor, který jsem kdy viděl. Potom ale došlo na tu druhou, rozlítanější část a tam se projevily mírné slabiny filmu. Jsou to lekačky, které, ač bývají na provedení nejjednodušší, zde vůbec neděsily, což je trochu paradox. A také ne moc děsiví hlavní bubáci, což je škoda. Myšlenka filmu byla dobrá, provedení téměř excelentní, a abych nezapomněl, hlavní hrdinové byli opravdu sympatičtí a moc mě zaujalo, že jejich postavy nebyly typičtí vystrašení posránci, ale ke všemu přistupovaly s chladnou logikou. Škoda mírné ztráty atmosféry v druhé polovině. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál