Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

Guzo

Většinu filmu skvělá režie, zajímavá zápletka i komornost filmu (téměř celý se odehrává na jednom místě s pár herci). V podstatě z toho nešlo vytřískat víc, jen by šlo asi dopilovat chování dvou hlavních postav v určitých situacích. Jsem rád, že nebylo použito zbytečně moc triků a když už byly, tak kvalitní. 65 % ()

Dagoussek

Už při prvním pohledu na mrtvou ženu je zřejmé, že vypadá nedotčeně, skoro jako živá a při pohledu do jejích očí čekáte, kdy na vás mrkne. Během pitvy se postupně zjišťují dost podivností a celá jsem napjatá co vyplave dál na povrch. Napínavý povedený horor s duchařinou. ()

kklepkaa

Tak tohle bylo to nejděsivější, co jsem za dlouhou dobu viděla. Atmosféra márnice udělala svoje. Jen škoda toho konce, ten se moc nepovedl. ()

Hugo01

Červené hodnocení je dle mého názoru naprosto zasloužené. Komorní snímek se svižným tempem rozhodně nepostrádá atmosféru a jeho 86 minut je fajn strávený čas. ()

jefff

Už dlouho jsem se skutečně u filmu nebál. U The Autopsy of Jane Doe prakticky od začátku až do konce. Tísnivá atmosféra je brutálně děsivá až k nesnesení a lekací momenty fungují perfektně. Tahle žánrovka se bezesporu povedla. ()

blackkocour

Tak borci mi před práh dveřmi nechají nahou mrtvolu, naší "tajemné", v oblasti nohou a pupíkem, je tahle část po několikáté zanícena, jako kdyby se do ní borci snad střídali, a vy máte buď jednu možnost. Náhlasit to chlupatým, ať si tu chlupatou píču hodí do popelnice, nebo jí čirou náhodou pitvat v domácí pitevně, kde se moje zaučovaní po internetu konečně vyplatí! To, že Seveřané umí asi nejlíp točit kriminálky, ve skvělém syrovém stavu, a být co nejméně obezřetný, to dokazuje i tady. Ono, jak ten film stále a stále běží a pokračuje, stále je víc a víc zajimavý. Ono, já sice nevím, co se naší slečny neznámý stalo, a jakým šmirglpapírem borci používali na brušení bradavek, a jakýma kulatýma nůžkama stříhali, naší bílé paní, jazyk od traťové sítnice, ale hele, mohli ste mě taky pozvat, já bych vám to zase oplatil nad mou živou přítelkyní, ale to, vy úchylný nekrofilové, asi rádi nemáte! ()

Soweek

Kdo by to byl řekl, z čista jasna se v roce solidním na horory objeví další pecka. K ději nebudu nic prozrazovat, k dokonalosti chyběla trochu delší stopáž, protože těch 86 minut mi uteklo jako voda a zápletka, ač uzavřená, měla našlápnuto na mnohem větší bizarnost. ()

Tejkina

Ze začátku to vypadalo na hodně slušný thriller, postupně se ale atmosféra zhoupla spíš ke klasickému hororu (což je trochu škoda). Nicméně zajimavý námět, z kterého se ale podle mě dalo vytěžit mnohem víc. Milovníci hororů ale budou určitě nadšeni. ()

coscarelli

Som citlivy na zaverecne rozuzlenia v podobne ladenych mystériách. V pripade tohto velmi -fajn-komornaku, postihnutého kristalovo-cistou strasidelnou atmosférou a veselym prostredim ma vsak finále pekne nasralo a poslalo piatu hviezdu do horúcich pekiel. Inak som po veeelmi dlhom case strasne spokojny a vdacny za takyto prinos. Nabudúce si preistotu zhliadnem nieco podobne priamo na porcelánovom trone, budem mat istotu ze vsetko stihnem nacas. Teraz je spravny cas preplakat postelne prestieradla. ()

Forsberg11

Atmosféra filmu je tak ako sa na správny horor patrí hrozivo ťaživá a veľmi dusná, gore fantastické, herci na úrovni, ľakačky fungujú, kamera a réžia skvelá. Scenár však pokrivkáva, a to riadne. Toľko logických dier a neskutočných hlúpostí, ktoré sa odohrali v tomto filme za niečo viac ako 80 minút nebolo ani vo všetkých častiach Ramba dohromady. Po skončení filmu ma napadá len: prečo?, ako?, načo? odkiaľ?, kedy? A to nemyslím tak, že by film samotný vytváral tieto nezodpovedané otázky. To by mi vôbec nevadilo. Vadilo mi však to ako sa to všetko v tom podzemí odohralo. Ako sa tam napríklad dostala Emma, keď výťah nefungoval a dvere boli zavalené? Prečo, keď už bola tam tak nekričala a nevolala na svojho frajera ale radšej sa ticho zakrádala po tmavej chodbe? Prečo si Jane Doe vybrala práve týchto dvoch nevinných ľudí a prečo takýmt spôsobom? Celé mi to do seba vôbec nezapadá a nesedí mi to. No ale ak ste schopní si nepripustiť tieto veci, dostanete jeden veľmi hororový a silne atmosferický zážitok s postavami, na ktorých vám bude záležať. Svojim spôsobom je to horor aký tu už dlho nebol. Ešte raz škoda tých nelogickostí, s ktorými sa dalo naložiť určite aj inak. 70 %!! ()

sedm.1

Mohl to být dost dobrý a mrazivý thriller. Mohl. Nebýt bohužel ale závěrečné pointy, která celý snímek hodila do naprosto směšné roviny a tím zároveň i do podprůměrných filmových vod. Něco přes hodinku stopáže totiž The Autopsy of Jane Doe funguje jako velice působivý a především skutečně mrazivý napínák, kdy jsem byl opravdu upřímně zvědavý, jak se to bude celé vyvíjet. Gradace k tomu též fungovala velice přesvědčivým způsobem, a prostě to tak celé směřovalo k velkému, nečekanému, šokujícímu finále. Se závěrečnými deseti minutami pak onen šok skutečně přišel, ovšem ve zcela negativním smyslu. Něco tak nenápaditého a doslova odfláknutého jsem totiž vážně nečekal, a je smutné, že tvůrci nevyužili byť jen minimum fantazie, aby to vysvětlení nevyznělo nakonec tak přihlouple, nudně a plitce. A škoda je to o to větší, že „pitevní atmosféra“ byla jinak opravdu skvělá, brrrr, na tuhle práci už musí mít člověk fakt žaludek, nehledě na to, že si tvůrci k tomu navíc i docela solidně vyhráli s efekty, takže vše působilo skutečně a přesvědčivě a i napětí se místy dalo doslova krájet a Cox s Hirschem byli též přesvědčivý. Zkrátka, já byl skutečně ochotný jít do zatraceně vysokého a pozitivního hodnocení, ale tu pointu jsem prostě nakonec naprosto nekousl, a to si myslím, že jsem hodně tolerantní divák. ()

Sdoom

Prostředí soukromé márnice v opuštěném domě je opravdu velmi dobrý nápad. Bohužel horší nápad už byl zapojit do atmosférického hororu jakési nadpřirozené čarodějnické síly. Tohle prostě fakt nežeru. Navíc to ani nebylo příliš strašidelné, lekl jsem asi asi 2x spíš kvůli zvuku než scéně samotné. Průměrné 2 hvězdy. (Netflix, orig.) ()

JADIM

Prvá polovica veľmi sofistikovaná. Tá patológia a pitvanie záhadného tela bola naozaj zaujímavá detektívka a mal som veľké očakávania od rozuzlenia. Rozuzlenie však už také sofistikované nebolo a film sa snažil byť strašidelný a zaujímavý a vôbec mu nevadilo, že robil chyby a obchádzal logiku. Strašiť však dokázal vynikajúco, až to bolo nepríjemné a musel som zasvietiť svetlo. Minimalizmus tohto filmu som si uvedomil až po jeho dopozeraní, keďže to vôbec nedáva najavo. Rozpočet činil 10 tisíc dolárov! 7,5/10 (Videné 19.2.2021, Originálne znenie) ()

herr_carter

Slušné psycho, řeknu Vám. Tady by si všichni noví tvůrci hororů měli brát příklad, jak s minimem efektů na pár metrech čtverečních může vzniknout skvělá bububu podívaná s dokonale budovanou tíživou atmosférou. Pro mě tenhle film (jakožto milovníka žánru ) splňuje téměř vše potřebné k dokonalosti - čarodějnická tématika, minimum digi efektů, stísněné prostory a lekačky typu "James Wan a jeho zlatá doba Insidiousů"..............................moje hodnocení = 8 z 10. ()

see_sawandrew

Je to jen o fous, ale nakonec nejlepší horor letošního roku. The Autopsy of Jane Doe sice často hraje s klasickými kartami, takže v ní najdete známé lekačky i stokrát viděnou práci se světlem a tmou, její hlavní trumfy ale jaksi nespadají do tradiční kombinace strašení. Přísahám, že po dvacátém záběru do očí Jane Doe jsem chtěl zdrhnout co nejdál od obrazovky. Závěr sice trochu ztrácí dech, ale první polovina je zralá na totáně hnědé trenky. Hororovému začátečníkovi bych tohle rozhodně nepustil. Well done, Jane Doe! 90% ()

666Carnage

Tak tu máme hned na první den v novém roce slušnej horor. Dost originální námět a moc pěkné zpracování. Horor spíše o třech postavách a vyklubalo se z toho moc pěkný pokoukáníčko. Pokud ale někdo nemá silný žaludek, tak ať radši mrkne na nějaký ten animák. Poctivých 80% ()

Wally

Moc povedený horror! Stopáž akorát, super atmosféra, povedené lekačky a exceletní výkon v podstatě pouze dvou herců. Vřele doporučuji! ()

bari68

Slabý námet, chabý scenár a klasické dejové klišé. Naviac, celkom slušne rozjetá ducharina s aspoň ľahkým oparom atmosféry sa rozplynula do prachsprostého béčka. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál