Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

M1k9

Olwen Catherine Kelly debutovala jako sexxxy mrtvola! Atmosféra první poloviny byla skvělá. Druhá polovina to pokazila s nějakými tuctovými zombiečusy ve tmě. Škoda. 4.5/10 ()

Blueeyes

Další z mých počinů ze soudku "nehororka sleduje horor". Nebo možná spíš nehoror? Nejděsivější na celém snímku je totiž poster, tam je všechno správně zneklidňující. Úvodní část s pitvou je zajímavá, atraktivní, divák čeká co dalšího z té holky vytáhnou. Líbí se mi rodinný pitevní podnik Patologie otec a syn, to je super. Prostředí pitevny je boží. Jenže, na můj vkus a na obecná hororová měřítka tam bylo trochu mrtvo :-). A pak tedy příslovečný konec a zvonec, vtipné, ale už skoro parodické uzavření. No, mohlo být líp. ()

bolan

V rámci žánru svěží patologický větřík. I dva koroneři a jedna mrtvola můžou zahrát velké divadlo. ()

Matli

Na jednu stranu se mi to hodně líbilo, na druhou stranu naprostá pecka to taky nebyla, každopádně celkem originální námět, což se cení. Nejlepší na tom je, že člověk vůbec neví o co jde, co se z toho vyklube, takže trošku mrazivé překvapení. Určitě za podívání stojí! 77% ()

TaanStari

Kvalitně zahrané, napětí udrží celou dobu, ale kazí to pár logických děr závěr tak nějak vyšumí do klasického klišé. Hodnotím lehce pozitivně, ale Lovec trollů byl úplně jiná třída. ()

Saur.us

Vcelku originální horor, který se spoléhá na atmosféru navozenou nepříliš příjemným prostředím márnice a na hlavní herecké duo, kterému sekunduje na můj vkus až moc prkenná O. C. Kelly (vtip). Velmi dobrá část týkající se vyšetřování a pitvy a lehce horší, povinná hororová část se všemi stereotypy, která by si zasloužila míň keců a více promyslet. ()

zahadum

Zase klasika....do cca 50 minút sa pripravte na poriadne nabitú atmosféru pri ktorej nejedzte, nevšímajte si podozrivé zvuky v byte / dome / kdekoľvek...zhruba v polovici ale príde syndróm druhej polovici a ...autorom dôjde dych...atmosféra sa vytratí..žiaľ odoberie sa preč aj logické myslenie ( logika padá skoro na celej čiare ). Záver povinne v akčnom besniacom duchu aby ste....aby som nekrivdil tak námet a spracovanie je na jednotku...tá stará rodinná márnica je teda ale miesto..sála z nej to pravé chladné ale kvalitné spracovanie miesta kde na stole končia ľudia. Otec a syn ktorí sa raz večer podujmú na pitvu neznámej ženy sú sympatické zohraté duo ktorému to proste veríte. Ako už písal POMO... "herecký výkon " Olwen Catherine Kelly je skoro niečo ako " rekvizita " ale...ten pohľad....mimochodom spomínal som..nejedzte ! ()

Extrakritik

O tomhle filmu jsem se dozvěděl čirou náhodou.Jedná se o horor z prostředí márnice.Pokavaď máte rádi hororové filmy s "čarodějnickou" tématikou,směle do toho.Určitě budete mile překvapeni,jako jsem byl já.Autor snímku André Øvredal se od Lovce trolů vydal po temnější cestě hororu a to je moc dobře. ()

phamphi

Mnoho lidí ten film kupodivu nechápe. -- SPOILER ALERT -- Ta pointa je v podstatě podobná Kruhu. Patologové otec a syn si nejdříve myslí, že slečna, co ji v 17. století umučili, byla nevinná, tak jako všechny tehdejší údajné čarodějnice. A tím, jak byla mučena, tak se v ní nechtěně probudily ty speciální "čarodějnické" schopnosti a ona se jen celou dobu snaží těmi schopnostmi (strašení, mlácení, probouzení jiných mrtvol atd.) upozornit na to, co se jí tehdy stalo a zbavit se bolesti. No jenže pozor, ono je to tak, že byla překvapivě skutečnou čarodějnicí, a lidi tehdy, aby se jí zbavili, na ní museli udělat hrozný rituály, speciálně ji umučit a pohřbít ji. Ale tím ji jen paralyzovali, nikoli zcela zabili či vymýtili. Takže vždycky, když ji jednou za čas někdo odněkud vykope, tak ona hned začne šířit zlo, co v sobě má. Byť asi jen v omezené podobě, což je dáno tím, že je paralyzovaná v mrtvém těle. Takže když chce spáchat pořádný kousek, dokáže to např. jen za předpokladu, že jí to její oběť nabídne a přijme to bez boje, jak se stalo v případě otce patologa. ()

chelsea17

Ve výsledku je to škoda. První půlka filmu byla zajímavá a s napětím jsem čekal co bude dál ... A co bylo dál? Podprůměrná duchařina s mrtvolami a úplně nudným závěrem. Počet hodnocení: 8994 ()

Bozvav

Dokud divák neví o co jde dobré, pak snímek ztrácí své kouzlo a je z toho klasická bubu vyvražďovačka, která se ničím nevymyká těm ostatním, ba spíše naopak, je nudnější. Prostředí pitevny v tomto příípadě není až tak ponuré ani strašidelné., nicméně jistou atmosféru to má. Za mne 55%. ()

warrenur

Pozrel som si film po siedmych rokoch znovu. Bola chut na horor a vidiac vyssie hodnotenie ako som vtedy udelil, dufal som, ze som len vtedy nemal idealnu naladu. Nemenim vsak. Urcite vsak nadpriemer, ktory nie je ruseny vtipnymi, ci hlupymi klise blbostkami. Hoci i tu samozrejme vidime mnohe obrazy uz po x-ty-krat. Pozitivne vsak hodnotim najma atmosferu a vynikajuceho Brian Cox-a. Zrejme to je i druhym vzhladnutim, ale napatie som uz takmer necitil. Aj ked projekcia bola tradicne v noci a na sluchadlach. 60% Odporucam, stale uspokojivy zazitok. ()

M.Myers

" Herecké výkony lze rovněž pochválit, zejména pak Olwen Catherine Kelly, která velmi přesvědčivě ztvárnila roli mrtvého těla Jane Doe. " Toto prohlásil největší hororový expert na csfd pan Psychor!!! Tak to joooo ty vole. Perla za perlou, co napíše tenhle dement. Nechápu, proč šéfové těchto stránek tolerují takové existence. Už mě to vážně sere, u každého filmu jsou ty jeho sračky. A to jak v komentářích, tak v diskusích. Vím, komentář nemá s filmem nic společného, ale na téhle databázi už je to vlastně jedno. ()

Wargoo

Výborné, mrazivé, originálne a navyše, dvaja skvelí áčkoví herci. Prostredie tak originálne, ako to len v súčasnej kinematografií môže byť. A moje trenky utržili zopár kŕčových pohrození... O zimomriavkové scény nieje núdza, a síce tá mŕtvola patrila veľmi atraktívnej žene, tú strigu by som zakopal minimálne 6 metrov do zeme, a život radšej strávil v celibáte. Takmer za plných 5*****, ale niečo málo mi chýbalo k dokonalosti. Skvelé ! 4**** a 80,127% ()

KNTRFKT

První půl hodinu by se mně krve nedořezal, skvěle budovaný napětí, ten zápach sanitačních prostředků z toho doslova čpí a já jsem z toho dostal chuť naložit někoho do formaldehydu. Jenže najednou se něco zlomí a vy si připadáte jako kdyby vám někdo hodil na xicht hadr napuštěnej étherem, nebo třeba kalhotky Haliny, zkrátka výsledek je stejnej-usnete. Celý to ježibabování pak působí spíš groteskně a neuceleně a nezachraňujou to ani ty pobledlý trojáky. Určitě je ale tahle Jane krokem vpřed od unylýho Lovce trotlů, kdesi v zapadákově. ()

Qeo

Asi nemá smysl se v tom moc pitvat, protože pitvy už mám akorát tak plné zuby. Překvapivě originální námět na hororový bonbónek. Konečně zase horor u kterého si člověk zakrývá oči a drží se křečovitě křesla. Sem tam to drhlo, ale celkově jinak paráda. ()

Raziel_cz

Originální film, o kterém lepší dopředu nic nevědět, protože je to podobná situace jako I Am Not a Serial Killer a dlouho si s vámi hraje. S tím jsou tedy spojené otravné lekačky, jež nemají žádný smysl a akorát narušují atmosféru, ale že to jinak atmosféru má! Hutnou, napínavou, znepokojivou – takhle by to mělo vypadat. A ještě je to krásné na pohled. Tady si dal někdo s kulisami šílenou práci a někdo jiný je parádně nasvítil. A vyplatilo se to, protože díky nim snímek vypadá jako kříženec BioShocku s horory od Hammeru, což je prostě luxus. Scénář možná líp funguje v první polovině, kdy se zabývá vyloženě pitvou, ale i potom rozhodně má co nabídnout. Jasně, je možná ke škodě záhady příliš doslovný a hrdinové si často přehazují role skeptika a důvěřivce, ale to jim díky charisma Coxe a Hirsche odpustíte. Øvredal umí. Jenom by mohl umět častěji. Jedna z top žánrovek minulého roku. ()

Rockerman

Mám rád tyto komorní horory, když jsou dobře udělané. A Jane Doe je moc dobře udělaná! Sice tu a tam to trochu drhne (také si mohli odpustit ty tradiční kecy, pronášené ve výtahu) a chybí ta závěrečná top scéna, ale je tu parádní tíseň, která se stupňuje s každým střihem na tvář a každým řezem skalpelem do těla mrtvé dívky. Na strnulý a kalný pohled a cinkot zvonečku budu určitě nějaký čas vzpomínat. ()

BOURQUE

Od začiatku až do posledných 15 minút je to takmer bezchybná vec (a to z hľadiska kvalít dnešných „horor“ filmov je veľmi veľké slovo). Ten veľký „prekvapivý“ efekt alebo nečakaný obrat tu chýba. B. Cox and E. Hirsch connection je výborná. P.S.: Tie oči (Olwen Catherine Kelly) mi zostanú v pamäti ešte nejaký ten čas. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Deratizer

Tohle není film pro citlivé jedince. Má velmi syrovou a mysteriozní atmosféru, na diváka přenáší silný pocit nejistoty a mrazení a divák se cítí, že ten pobyt v pitevně absolvuje s dotyčnými patology. Je to depresivní horor už z podstaty, kdy se děj odehrává v márnici v pitevně, což není zrovna ideální místo pro pohodu mysli a duše a k tomu se nešetří detailními záběry při pitvě. K tomu všemu se budou dít nadpřirozené a nevysvětlitelné věci s atmosférou jak řemen určené pro hororové nadšence. Dlouho divák neví, co se z toho vyklube a pak to přijde. To pak je otázka, zda to za těch 5* stojí, ale za tu dokonalou atmosféru a pocit mrazení s tím nemám problém. Je jasné, že při opakované produkci se hodnocení takového filmu snižuje, stejně jako napětí z neznémého. Hodnoceno po prvním zkouknutí. Film je nutné si pustit o samotě a v noci po tmě, ideálně na domácím kine v multikanálové stopě, aby vliv na diváka byl takový, jaký tvůrce zamýšlel. Zvuk je v určitých momentech hlasitostně přepálem k lekacímu efektu, ale milovníci lekacích zvuků to ocení. Zrovna jeden příklad zvukové nereálnosti---spoušť obyčejného foťáku dělá zvukovou expolozi v reproduktorech větší, než mnohdy v reálu mnohem hlasitější činnost. To je jeden z nereálných prvků filmařů, aby navodili pocit leknutí i tam, kde skutečně není. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál