Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

ErzebethB

Roztomilé, něžné, božsky vtipné a dojemné.... přesně to jsem od toho očekávala a dostala jsem to.... Ano, je to známé klišé , ale tady je to prostě k sežrání.... a bez pardónu, ten medvěd má skvělou mimiku!!!! ()

Von Kempelen

Po celou dobu zábavnej a milej medvěd i film. Sice všechno podle stokrát viděnýho scénáře, ale s osobitým pojetím a šmrncem, že se ani nestihne dostavit pocit nudy nebo opakování. Příjemnej skutečně rodinnej film, jakejch dneska moc není. ()

somme

Nevim, pro deti mi to prijde preci jen docela temnejsi nez Krtecek s kterym ho tak hojne porovnavaji. Mile - ano, i s prihlednutim na cilovou skupinu - za me ne. ()

Denzen

Zlatučké a veľmi milé, s jednoduchou zápletkou a super scénou v kúpeľni. Paddington je úplne opačná verzia Teda od Setha MacFarlaneho a možno som si ho obľúbil aj viacej. ()

Welington

Zázraky nečekejme, nemá cenu je vyhledávat, avšak pokud se podaří vymanit nám z pasti nepřeberného množství scénáristického klišé, zůstane nám tu opravdu velice krásná rodinná podívaná. Sám jsem dlouho během filmu uvažoval, zdali jsem v posledních dnech, snad i měsících, ba dokonce letech, viděl lepší rodinný film, ale nemohu se ubránit pocitu, že snad nikoliv. Film je to velice povznášející, snad i uklidňující, a i když místy kráčí po již vyšlapaných cestičkách, lze si ho svým způsobem oblíbit. Animace je vyvážená, medvídek působí neskutečně roztomile a spousty narážek a humorných momentů to všechno krásně podtrhují. Až se mi zdálo, že vše ubíhalo s každou vteřinou o minuty napřed. Zkrátka je to zdařilá podívaná, která nenudí, pohodlně si pluje a místy jemně zašimrá. Jak jsem řekl na začátku, není to žádný zázrak, ale je to pohodlné, nenásilné vytržení z reality, jaké občas potřebujeme všichni. ()

burg

Hodně mi to připomnělo Myšáka Stuarta Littleovic jen teda TOHLE mi přišlo daleko, daleko vymazlenější, britštější, parádnější...! ()

bratr_jezek

Vtipný a sympatický medvěd se po demolici domoviny rozhodne jít tam, kam ho srdečně zval jeden cestovatel, do Anglie. Londýn už bohužel není tak dobrosrdečný a rodina, kde najde nocleh, se taky netváří, že by to bylo natrvalo. Paddington si ale dokáže získat mnohá srdce a nám příjemně uplyne čas u rodinné klasiky,místy ozvláštněné "novým" hrdinou a pár humornými situacemi. ()

Ajbell

Film som si musel pozrieť až na dvakrát. Nie preto, lebo by ma tak zaujal. Práve naopak. Prvý krát som ho vypol, keď už som nevydržal trpieť tú primitívnosť. Neskôr som sa k nemu vrátil, že však to už nejako vydržím. A naozaj. Dalo sa to. Avšak, musel som sa hrať na veľmi naivného a sprostého diváka a veriť všetkému, čo vidím. Je to rodinný film pre deti max tak 11-12-ročné. Nachádzajú sa tu prvotiny žánrov, napríklad k akčňáku, komédii či dráme. Pre deti to môže byť zaujímavé a čo viac, môže ich to dobre pripraviť na "dospelejšie" filmy. ()

metfor odpad!

Čteme-li vzkaz mezi snímky, jedná se o propagandistickou bajku hovořící o nezbytnosti zvířete z pralesa v každé normální bělošské rodině. Cílem filmu je smířit diváka s tím, že Londýn bude brzo ryze medvědím městem. Jednoznačnost poselství je podtržena tím, že jediný, kdo kromě vtěleného zla pracuje (dá-li se to tak nazvat) dnem i nocí a za každého počasí je banda černošských šumařů. Nevím kdy započala invaze pomerančových marmelád na náš trh, ale počátek migrační krize nápadně koreluje s vydáním tohoto filmu. Hvězdami hodnotím politickou stránku této nepokryté agitace. ()

Pavlis.xxx

Z počátku jsem byl k tomuto filmu dost skeptický. Postava medvěda se mi moc nelíbila a jeho podoba už vůbec ne, navíc filmy proplítající skutečný svět a animovanou postavu (ještě k tomu mluvící zvíře) mě nikdy moc nebrali a dost často narazí. Radši klasickej animák. Už ta nereálnost mi vadí,ale potom co mě dcera vytáhla do kina na druhý díl řekl jsem si,že to prostě přejdu jako třeba v případě Králička Petra a podobných filmů a zkusím to přežít a docela jsem byl mile překvapen. Hned po shlédnutí dvojky jsem si doplnil i jedničku,která se mi líbila sice o trošku méně nebo spíš mi přišla míň komická, ale celkovej dojem z filmu z tohohle ranku docela v pohodě. 70% ()

Jirkacek

První příběh medvídka Paddingtona jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, který tvrdil, že se jedná o pěkný rodinný film. Po uplynutí 91 minut jsem mu musel dát za pravdu a dokonce jsem se přistihl, že se mi ten jednoduchý příběh líbil, takže jsem přemýšlel i o plném počtu hvězdiček. Na můj věk docela překvapující zjištění, ale když on ten méďa béďa byl tak miloučký ! Kdybych měl hodnotit jen to digitální provedení huňáče, neváhal vysypat k nohám filmařů plný pytel žlutých hvězd, ale i ostatní atributy snímku byly fakt dobré. Několik situací mě plnohodnotně rozesmálo, třeba když soused rodiny Brownových volal z telefonní budky jako anonym nebo když hospodyně vylezla opilá na střechu muzea ke konci filmu. Nicméně vše začalo v dalekém Peru, kde si spokojeně žila medvědí rodinka, než jejich domov zničilo zemětřesení. Strýček malého medvídka zahynul, tetička odešla do domova huňatých důchodců a poslala juniora do Londýna, kde prý žijí hodní lidé, kteří se o něj postarají. Když však méďa do hlavního anglického města dorazil, vše bylo úplně jinak a dnešní uspěchaná doba na dobré skutky nebyla stavěná. Přesto získal dočasný azyl u rodiny Brownových, tedy hlavně zásluhou maminky, protože dětem to bylo jedno a tatínek posedlý pořádkem a bezpečím v rodině s přijetím chlupatého medvídka rozhodně nesouhlasil. Jenže i já mám zkušenosti s tím, že tatínek míní a maminka mění, takže se Paddingtona ujali, čímž si zadělali na problémy. I když byl huňáč ještě malý, dokázal udělat byť neúmyslně velký nepořádek a rozpoutat spoustu šílených eskapád. Když však dopadl kapesního zloděje stal se konečně uznávaným i mezi lidmi. Mimochodem ta honička byla také velmi zábavná. Nicméně legrace byla jen vedlejším produktem hledání rodiny, která by se medvídka ujala natrvalo, protože Brownovi to neměli v úmyslu. Tedy mysleli si, že to tak bude.....Jenže hledání se komplikovalo a navíc tu byla ještě šílená pracovnice muzea, která ráda preparovala živá zvířátka a i Paddington se měl stát její obětí. Potěšilo mne, že si preparátorku zahrála rozkošná Nicole Kidman, pro mne to bylo navíc jediné známé jméno na seznamu herců a hereček u tohoto filmu. Paddington mne bavil, líbil se ten příběh i medvídek samotný a tak jsem si jej v červnu 2020 koupil za zvýhodněnou cenu spolu s druhým dílem na blu-ray disku.Samozřejmě jsem se s chutí sympatického medvídka podíval podruhé. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho po roce a půl moc nepamatoval, takže jsem si druhé podívání náležitě užil. Krásný rodinný film s nádechem romantiky se mi hodně líbil. stejně jako pořád pěkná Nicole Kidman, byť zde hrála zápornou roli. Své investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, snímek Paddington ode mne dostal čtyři medvědí hvězdy ****. ()

IvanIII

Nádherná pohádka, která bavila u nás doma všechny generace. Roztomilý medvídek z Nejtemnějšího peru se zabydlí v Londýně. Ano to je návod na velikou spoustu problémů, ale i vtipných a dojemných situací. Některé pasáže mi dost připomněli Návštěvníky, ale i tak jsem se jim dokázal zasmát a přejít fakt, že něco už zaznělo jinde. Medvídek Paddington je něčím novým, co už dlouho rodinné filmy potřebovali. ()

Wolfis

Sprvoti som sa obával kombinácie hraného a animovaného filmu, keďže práve toto spojenie neeviduje veľmi pozitívne výsledky a samotné hodnotenia, ale Paddington je toho pravý opak. Jedná sa o milú rodinnú komédiu z prostredia Peru a Londýna s rozkošnými medvedími postavami a originálnym dobrodružným príbehom. Paddington je slušne vychovaný medveď, ktorý sa snaží šíriť spravodlivosť, radosť a pozitívnu energiu, takže vo filme má aj určitý výchovný charakter. Hneď na začiatku po energickom úvode prichádza nečakaný smutný zvrat a už vtedy viete, že Paddington vám po skončení filmu zostane v srdci. Vizuálna stránke je na veľmi dobrej úrovni spolu s animáciou a prispieva k tomu aj hravá kamera s originálnymi prvkami. Herecké obsadenie je v poriadku a ujde aj zápletka so zápornou postavou. Jednoducho, Paddingtona s jeho marmeládovým sendvičom si zamilujete! /marmeládových 100%/ ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)