• maddy

Štandardne zrežírované (Rupert Wyatt vie udržať konzistentné tempo), fajn zahrané (Mark Wahlberg má charizma na rozdávanie), ale podpriemerne napísané. Hlavným problémom tu je totiž chabý scenár, z ktorého bohužiaľ dobrý film nevydoluje ani Wyatt s Wahlbergom a tak to tu lepšie dopadnúť ani nemohlo. Titulná postava „gamblera“ totiž ani nie je tak patologickým hráčom ako debilom, ktorý neovláda ani základy hrania. Namiesto toho, aby hral čo najviac a čo najčastejšie, lebo to ako závislák na hazardných hrách potrebuje, tak jeho hra prebieha spôsobom, že všetko vsadí na jedno číslo, vyhrá, potom vsadí všetko znova na to isté číslo a všetko prehrá. Po hre je tak do dvoch minút. Žiadne rozdelenie výhry na viaceré ťahy, žiadne rozdelenie rizika, žiadna neustála potreba hrania. Jednoducho len jedna hra štýlom všetko alebo nič a je po „zábave“. No on sa nielen počas hier, ale počas celého filmu chová ako skôr ako prvotriedny idiot než ako univerzitný profesor závislý na hazarde. A vôbec, celkovo mám „veľmi rád“ tých Amíkov s bohatými mamičkami, ktorí žijú sami v luxusnom niekoľko izbovom dome a pred domom im parkuje červené fáro, ale mám ich ľutovať a počúvať ich reči o tom ako sú na mizine, bez peňazí a ešte aj niekomu dlžia štvrť milióna! Čo tak predať byt, dom, auto a nasťahovať sa dočasne do garsónky, kde síce nebude žiť v luxuse, ale aspoň mať pokojný spánok?! To asi neprepadá do úvahy. Film by tak chcel byť „gamblerskou sondou“ do života zbohatlíka, ale namiesto toho je neskutočne odtrhnutý od reality a celý ten pokus o zobrazenie seba-deštrukcie hlavnej postavy je maximálne povrchný. K tomu hŕstka vedľajších postáv (mamička, študentka), ktoré v prvej polovici zdatne sekundujú hlavnej postave a pôsobia, že na ňu môžu mať podstatný vplyv, no v druhej polovici sú odpratané z deja, aby sa v ňom už viac nevyskytli. A aj tí gangsteri skôr než by budili strach pôsobia ako „dobrí tatkovia“, ktorí znova požičajú aj niekomu kto im už dlhuje 250 000€, ktoré bude mať očividne z učiteľského platu problém splatiť a ešte mu radia ako zo šlamastiky formou ďalšieho hazardovanie von. Celé to pôsobí tak prikrášlene, že počínanie Gamblera nemá žiaden emocionálny dopad a jeho osud je divákovi akurát tak ukradnutý. Aby som len nekritizoval, tak Mark Wahlberg to slušne tiahne a jeho monologické výstupy počas prednášok sú celkom štýlové, Wyatt na režisérskej stoličke má stále remeslo v malíčku a dokáže aj z takejto látky natočiť celkom svižne odsýpajúci film, počas tých dvoch scéna „gamblovania“ cítiť aj kúsok napätie (ale to vyplýva skôr zo spôsobu hrania a toho, či Gamlber všetko prehrá alebo nie). Akurát je dosť problém pokiaľ film s názvom Gambler má najlepšie časti tie, ktoré sa odohrávajú v školských laviciach, než tie v kasíne. Od Ruperta Wyatta by som čakal rozhodne viac, ale na to ako slabá látka Gambler je sa s tým popasoval celkom znesiteľne. Akurát tu chýba zmysluplný príbeh, zmysluplné konanie postáv alebo niečo navyše čo by strhlo, akákoľvek zaujímavejšia scéna alebo situácia. Vo výsledku je to akurát štandardne natočený film, ktorý ani nemohol byť s podobne chabým scenárom ničím viac. Neviem čo viedlo Wyatta práve k tejto voľbe. CELKOVO: 2,5* (5/10)(10.4.2015)

Osobně mám hodně rád "hráčské" filmy a tak jsem se těšil na dalšího geniálního hrdinu, který propracovaným systémem / geniálním podvodem připraví ostatní o jejich peníze. Místo toho jsem dostal - spoiler - loosera, který snad ani vyhrát nechce. Přišlo mi, že je nejšťastnější, když o vše přijde. Jestli bylo cílem filmu abych si rval vlasy zoufalstvím, tak účel splnil. Takže jediné, co ve mě film zanechal je jediná otázka - jak se mohl hlavní hrdina s takovým chováním dožít takového věku?(2.7.2015)

Originál som nevidel, ale tento film si ma získal svojim nepriklášeným a podľa mňa aj realistickým stvárnením života antihrdinu Jima Bennetta, ktorý žije dvojitý život a hazarduje úplne so všetkým. Pre neho neexistuje čiastková prehra alebo čiastková výhra. Buď vyhrá všetko, alebo naopak príde o všetko. Neskutočne silný film s nádherným koncom. Jednoznačne odporúčam pre všetkých, ktorí sú znudení dnešnými mnohokrát prázdnymi filmami a majú chuť na niečo hlbšie. Herecké výkony Marka Wahlberga, Johna Goodmana a Brie Larson tomu ešte viac dodávajú šmrnc.(24.1.2019)

"Tělesný pudy nelžou.. Ty nikdy !!" Prostě to buď pude nebo nepude.. A tohle rozhodně šlo !! ;) The Gambler totiž platí za hodně výživný Wyattův remake, byť tedy zejména stojícího pevně na základech elegantního scénáře tradičně luxusního Williama Monahana, rovněž výborného snímku britského Čechoslováka Karla Reisze s jednoznačně nejlepším Markem Wahlbergem, jakého jsem vlastně vůbec kdy viděl, jakého vůbec (ne)pamatuji.. Stejně jako dlouho nepamatuji film s podobně skvostně obsazenými vedlejšími rolemi, s tou vůbec poslední, byť kratičkou, George Kennedyho na čele.. Elektrizující záležitost..(23.3.2016)

• mzss1

|13%| No, to jsem si teda dal. Do tohoto filmu jsem vkládal jisté naděje. Předpokládal jsem, že mi to sedne. Wahlberg nemá špatné filmy. V tomto případě se rovněž snažil, ale jeho postava se mi vůbec nelíbila. Jak už tu píšou jiní, jemu bylo ve filmu vše ukradené a mě také. Co k tomu mám dál povídat ? Prohraje, půjčí si, nevrátí, někdo ho zachrání od průšvihu (třeba jeho máma) – a on udělá co ? Je mu to totálně u zadku. Furt pronáší svoje otravné dristy a tak to pokračuje až do konce. Neexistuje nic, co by mě vytrhlo, žádný překvapující moment, žádná zajímavá scéna. Odpad to nedávám, je to opravdu na hraně, ale nějaká myšlenka ve filmu byla, mě to avšak nesedlo a i celkově si myslím, že se film nevydařil. Wahlberg hrál celkem dobře, ale jeho postava mi byla ukradená. Hudba ? Té jsem si ani nevšiml, navíc zde nebyla ani tak moc potřebná. Ostatní herci ? Nevšiml jsem si žádného superhereckého výkonu. Ještě zezačátku jsem si říkal, že to snad nebude špatné, ale mýlil jsem se. Naprosto zbytečný film a ztráta času.(27.2.2015)