• Jara.Cimrman.jr

"Život je jedna velká prohra. Stačí se s tím smířit." Tolik optimismu jsem si snad ani nezasloužil. Mně tedy rozhodně nepřipadá zábavné nekonečné sledování sebedestrukce člověka, který kašle na podání pomocné ruky a radši si vezme další kartu. Naštěstí jsem si všiml jeho závěrečného intelektuální vzepětí a určitě budu následovat jeho cestu. Prodám dům, auto, zahradu, zastavím majetek všech příbuzných a obdržené peníze investuju na jistotu - vsadím vše na černou. Jak já jsem si přál, aby Jamesovi padla červená a aby z něj mafiáni nadělali sekanou. A to asi není dobře, když nepřeju nic dobrého hlavnímu hrdinovi, ale na svou obhajobu skoro až dospěle uvádím, že on si začal.(11.2.2016)

Slušné. Přestože Marky Marka jako herce moc nemusím (tím méně jako homozpěváka), jeho role gamera byla snad prvním dramatickým výkonem, který jsem mu kdy herecky uvěřil. Jeho postava je inteligentní, cynická, znuděná a přednasraná persóna, která se narodila se zlatou lžičkou v puse a jen tak z ničeho nic si začala sekat obrovský existenční problémy a z těchto důvodů ve mě vzbuzovala zvláštní směsici sympatií a odporu. Film o patologickým hráči, kterej vytlouká dluh dluhem by byl poměrně průměrný, nebýt geniální (a tradičně epický) role Johna Goodmana, kterej mě potěšil už jen tím, že se po letech politováníhodné pohublosti opět vyžral do své předchozí kolosálnosti. Co se fyzického vzhledu týče, tak ještě bych poznamenal k Markymu, že dost zechcípákovatěl a načesal si dost podivnej kokrhel.(13.4.2015)

Nihilismus jako lék na existencionální krizi není něco, co ze zámořského filmového knížectví vidíte denně. Ten film není o gamblingu, nýbrž o uvědomění neexistence všeho, co člověka definuje, o osvobození z odpovědnosti. Samozřejmě to pak nabourá holka, ale s tim se už nedá nic dělat, navíc Já + Brie Larson = VSL(18.4.2015)

Moje krevní skupina a šálek kávy. Ani ne tak doslovný remake, jako spíš reinterpretace původního námětu s Jamesem Caanem od Tobacka. Pojetí filmu je podobný, ale příběh není situován do New Yorku, nýbrž je zasazen do současnýho nočního Los Angeles. Konec a celkový vyznění je prostě jiný. Každopádně studie osobnosti sebedestruktivního "gamblera" zachována. Ačkoliv se film navenek tváří, že je o závislosti na hraní, pravda je někde jinde. Postava Jamese Bennetta není gambler, pouze týpek, co vzdal naději na dosažení svých snů a bolest se snaží zahnat sebedestruktivním chováním a jako zbraň pro samoléčbu si vybral hazard. Wahlberg není lepší, ani horší než Caan, je prostě svůj. Důvod negativních recenzí vidím v tom, že většina lidí nepochopila pointu. Film není o hazardu, ale o stavu mysli člověka, který se nedokáže smířit s tím, že by měl trávit život dennodenně něčím průměrným, to radši bude riskovat i za cenu toho, že kvůli tomu chcípne!(18.1.2015)

• RedAK

Zatímco jedni vstávají každý den ve čtyři ráno do fachy kopat studny a z účtu se jim pravidelně strhává nevýhodná hypotéka s velmi zkurveným RPSN, tak jiný nemakčenka, kteří se stále mylně domnívají, že míchačka je jenom hospodská přezdívka jejich otylé matky, si svůj pofidérní život protáčí na bednách v Kajotu, kde s každou další criss cross kombinací prožívají vytoužený orgasmus. Jako nevím, o co se vlastně režisér Rupert Wyatt v tomto případě snažil, ale očividně má doktorát z nudy, poněvadž jsem během celého filmu agilně přemýšlel, že bych si zubama ukousal levé chodidlo a lýtkovou kostí si neodkladně provedl lobotomii na mozku. Wahlberg je se svoji extramastnou hřívou drsnej asi jak dia oplatek ve slevě, takže máte sto chutí ho plesknout po tý papuli a poslat ho spát bez večeře, páč se z nevýrazné tváře letních blockbasterů přetransformoval do nudného kokota s hereckým výrazem drůbeží paštiky. Zkrátka a dobře, ač trailer sliboval libovou nenáročnou jízdu, tak se z filmu vyklubala jen velkolepá trapnost o síle dvou a půl Rytmusů. Jednu hvězdičku dávám sám sobě za to, že jsem to vůbec dokoukal a teď si znechuceně odcházím vyšetřit hemeroidy záchodovou štětkou, abych si aspoň trošku zpříjemnil zbytek života. Zdar.(4.2.2015)

• - Natáčelo se v Los Angeles a Las Vegas. (Terva)

• - Film měl premiéru 10. listopadu 2014 na AFI Festu. (Terva)

• - Mark Wahlberg schudol pre rolu Jima zhruba 28 kilogramov. Začal na 89 kilogramoch a klesol až na 61. Potom kompletne zmenil tréningový program a prestal piť víno, jesť pečivo a cestoviny. (hollci)