Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

Trailer 1

novoten

Nesnadná podívaná, kde si hlavní hrdina neváží ničeho, nikoho a nejméně sám sebe. Snad každá jeho křižovatka končí tak, že se rozhodne špatně a při klíčových situacích myslí kompletně za roh. Jenže všechny jeho eskapády jsou natočeny tak sugestivně a dynamicky, že každý, kdo do casina alespoň strčil hlavu, nervózně podupává a čeká, do jaké další šlamastyky strčí hlavu Mark Wahlberg. Velké díky za parádní soundtrack a za to, že zlatým kompasem je pro Jima studentka s tváří Brie Larson. ()

Ellmariachi

Tak trochu film, který balancuje na osobní rovině. Jsem totiž vášnivým hráčem. Ne BJ, ale pokeru. I proto chápu pohnutky hlavního hrdiny. Prostě ten moment, kdy se vám dostane pěkné výhry stojí za všechny prachy světa. Bohužel já se ale musím držet při zemi a s lichváři bych se určitě nezamotával. To MW se toho nebojí a v dalším filmu mě přesvědčuje o tom, že mě prostě baví. Jen nečekejte kdo ví co akčního. Mark tentokrát nepoužívá ani bouchačku ani pěsti. Ale jako správný vysokoškolský profesor jen svou hlavu. 70 procent. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $33,680,992Tržby Celosvetovo $39,171,130Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne od režiséra Ruperta Wyatta by som čakal o trošku viac ale dobre je na čo pozerať aj keď nedá v konečnom výsledku nič väčšie na vrch, Mark Wahlberg to slušne utiahne svojou miestami zádumčivou či premúdrelou postavou, miestami slušne valí, len škoda že v konečnom výsledku to nemalo vyššiu zmyselnosť ta jeho postava, nakoniec to ostalu len u romantickej zamilovanej etape, priemer /65%/ ()

verbal

Definice gamblera zní, že je to patologický hráč psychicky neovládající puzení ke hře na úkor sociálních, materiálních, rodinných a pracovních hodnot a závazků, jehož motivem již není výhra, nýbrž samotný pocit ze hry. V pořádku. Nikde se však nepíše, že hraje jako naprostý pičus a sází na jednom místě furt dokola dably, dokud o všechno nepřijde jako tuhle Márky Márk. Dokonce i ta nejvypatlanější cigánská socka, co měsíčně naháže do jednorukého bandity veškeré sociální dávky, čorki a výtěžek ze sběrny, změní v půlce automat, pokud vidí, že nedává, a to ani nemá doktorát z cigánské literatury, ani nevyučuje na zvláštní škole ostatní kofoly teorii her toho gadža Šejxpíra jako Kupec pandžábský, Macpes, Veselé matrony chánovské, Zkrocení černé kurvy, Rom Dežo a Julie, Večer tříčorkový, Romlet, Něco za nic, Mnoho povyku pro barevné kovy nebo Roman III.. A to mě na téhle povrchní a nenáročné, avšak na druhé vcelku zábavné a svižně odsejpající kokotince vcelku sralo. Ovšem pod vlivem nedávného traumatu, kdy jsem zhlédl tu nejhnusnější, nejdebilnější, artovými teplomety najvyhajpovanější a nejvíce iritující pičovinu, jaká kdy byla natočena, považuji i takto prostoduchou sračku za naprostý skvost, a jelikož Iňáriju nemá slony, budu po vzoru Catona staršího neutuchat v plivání na ni, dokud nezmizí z filmových análů. Ostatně soudím, že Birdman musí být zničen! ()

Figu

Celkem solidní syrovej filmek o tom, jak si docela v pohodě zkurvit díky hazardu život a dělat, že jde o hovno. Ano, takovej James Bennett v podání Marka Wahlberga byl. Chátrající troska bez cílů, bez peněz, bez úcty a vychování. Za krásnou koncovku filmu, šarádu s dluhy a skvělou pecku Outro Extended Alternate v pozadí jeho běžeckýho maratonu hodnotím za silný tři. 65% ()

• V hlavní roli Jima se mohl objevit také Leonardo DiCaprio, kterému byla role nabídnuta jako prvnímu. (ČSFD)
  • Mark Wahlberg bral svou roli profesora vážně. Proto navštívil plno vysokoškolských přednášek na různých kalifornských vysokých školách, kde bedlivě sledoval profesory a jejich styly vyučování, aby vypadal jako profesor literatury důvěryhodně. (dan4815)

Související novinky

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)