• Česko

Gambler: Nejvyšší sázka

• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

Rupert Wyatt po opičím dobrodružství úplně změnil žánr a zasedl za hráčský stůl s Markem Wahlbergem, aby sledoval, jak je možné rozházet slušný balík peněz. Jeho šance jsou zoufalé, protože on jednoduše nehodlá zůstat na svém. A odejít od stolu se mu také zrovna nechce. Neumí říct dost, když vyhraje. Vypadá to tedy, že se Wahlberg může přetrhnout, aby si nadělal spoustu problémů. Tvůrci se vyhýbají dynamickému míchání karet a efektnímu hraní si s kamerou a střihem nad ruletami, kartami a blikajícími světly, víc řeší morální témata a cynický až nepřátelský přístup hlavního hrdiny ke svému okolí. Existenční otázky řeší svérázným způsobem, stejně jako jedná se svými studenty. Wahlbergův herecký výkon je podmanivý i odpudivý zároveň, což vnímám jako pochvalu. Pár hlušších míst bych popohnal, ale vesměs spokojenost. Nadržuju, ale čtyři hvězdy dám.(30.8.2017)

Filmu musím dát bez rozmýšlení plný počet, protože: 1) Přesně zobrazuje problém dnešních gemblerů .. i když ono to bylo vždycky stejný, už za starověkýho Japonska kostky apod. 2) Zobrazuje v podstatě jako by část mýho života v minulosti. Sice nejsem gembler, ty jsem jen léčil na psychiatrii, ale bylo období, kdy jsem na tom byl podobně, ne-li stejně. Už tyhle dvě zásadní věci rozhodují o srdeční záležitosti, melancholické vzpomínce na neustálý pád do dna a nakonec "vzkříšení" ... Závislí gembleři hrají přesně tak, jak je ve filmu zobrazeno. Sází všechno na dvojnásobek ... třeba u rulety na černou apod. Je to nejrychlejší a nejpravděpodobnější způsob výhry. Opakování je jistější než střídání, pokud bychom nakoukly do fyzikálně-matematických zákonů relativity, vyšlo by nám, že to tak funguje. Ale do jisté doby a chvíle, stále házet šestku jde, ale kolikrát? Max 10x ... Bohužel závislí gembleři mají přeprogramovaný mozek ve frontálním laloku mozkovém, který jejich emocím stále diktuje, aby vsadili ještě jednou všechno na "černou" apod, až padne červená a jsou v prdeli ... Gembl, stejně jako závislost na drogách není o logice, ale o emocích a změněv nervových spojeních, spíše řečeno biochemických přenosech, v mozku, kterým se nedá bránit, stejně třeba jako intenzivní zamilovanosti. .... Toť výklad teorie a praxe ... Mistr VERBAL" nám zde vyblil výčet členů svojí rodiny, což mne osobně naprosto nezajímá a rasistický podtext zbytečně otravuje ... a s logikou "gemblu" je úplně někde vedle v píči, takže nejde brát vážně a měl by si něco nastudovat ...(29.1.2015)

V životě každej prohraje, nikdo ho zatím nepřežil... Tak z touhle životní fuck you filozofií se dá opravdu dostat do pěkný prdele a já tleskám, protože konečně někdo po sračkách typu Maximální limit nebo Hra na hraně natočil pořádnej gamblerskej film a na všechny ty chytrý kecy co se tu píšou, že hlavnímu hrdinovy je všechno u píči a, že je to nepřirozený se můžu vysrat. Ono to zhruba nějak takhle funguje. Měl jsem totiž možnost zjistit jak pracuje mysl takového patologického hráče. Ne nikoho jsem neléčil jako zdejší pan odborník na všechno, kterej rozlousknul vejce a našel v něm batoh, ale znal jsem týpka co byl takhle schopnej na ruletě projet za večer celou výplatu. Akorát, že jeho příběh neskončil happyendem jako tenhle film, což je tedy zároveň moje jediná zásadnější výtka k tomuhle snímku. Jinak můj oblíbenec Mark opět exceluje a já dávám spokojených 75%(31.1.2015)

Obyčejný příběh hráče, který hraje o vše. Nic víc nic míň. Přestože Marky Mark není dobrej ani raper ani herec, tady se mu docela povedlo zkoubit intoše s blbcem. Brie Larson si hlavně pamatuji z pokoje což je mnohem novější film (gamblera jsem viděl zpětně) tak vím, že krom půvabu je dobrá herečka. Tady byla spíš jen do počtu a to se mohlo o moc víc rozvinout. Jinak asi nemám co vytknout(30.12.2015)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $33,680,992Tržby Celosvetovo $39,171,130Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne od režiséra Ruperta Wyatta by som čakal o trošku viac ale dobre je na čo pozerať aj keď nedá v konečnom výsledku nič väčšie na vrch, Mark Wahlberg to slušne utiahne svojou miestami zádumčivou či premúdrelou postavou, miestami slušne valí, len škoda že v konečnom výsledku to nemalo vyššiu zmyselnosť ta jeho postava, nakoniec to ostalu len u romantickej zamilovanej etape, priemer /65%/(4.4.2015)

• - Do pozície režiséra bol zvažovaný aj Martin Scorsese. (Hudakfilms)

• - Mark Wahlberg schudol pre rolu Jima zhruba 28 kilogramov. Začal na 89 kilogramoch a klesol až na 61. Potom kompletne zmenil tréningový program a prestal piť víno, jesť pečivo a cestoviny. (hollci)

• - Falošným pracovným označením filmu bol názov Los Altos. (MikaelSVK)