Vypráví příběh vysokoškolského profesora literatury Jima Bennetta (Mark Wahlberg), který kromě toho, že byl měl učit, po večerech vysedává v kasinech a zkouší štěstěnu v blackjacku, v ruletě nebo jiných hazardních karetních hrách. Jimy spoléhá jen na své pocity, které mu říkají vsad' na černou - a ono padne červená. Tak znovu, černá a zase červená. Navíc se Jimy zaplete s gangstery, kteří u sebe nenosí lízatka, ale revolvery a dlužná částka pořád narůstá a aby toho nebylo málo, zaplete se do milostného románku s jednou ze svých studenek. Z filmu mám vskutku radost. Herecké výkony (hlavně tedy Marka Wahlberga), byly opravdu velmi dobré, taktéž i celý film obstál. Hazard je svině, na to pozor.(3.3.2016)

Existencializmus pre 21. storočie. Špirálovitý zostup (v zrkadlovo prevrátenom odraze však výstup) nihilistického antihrdinu, ktorý číta Shakespeara, žije Camusa a jeho filozofia pozostáva z populárneho slovného spojenia „fuck you“. Rupert Wyatt v spojení s kameramanom Greigom Fraserom sú zárukou vysokého štylistického nadštandardu a Monahanov scenár po dlhej dobe opäť zakotvil v dobrom prístave. Atmosférou podobné Killing Them Softly, ku ktorému sa po tomto určite vrátim a ešte prehodnotím. 85%(25.10.2015)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $33,680,992Tržby Celosvetovo $39,171,130Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ osobne od režiséra Ruperta Wyatta by som čakal o trošku viac ale dobre je na čo pozerať aj keď nedá v konečnom výsledku nič väčšie na vrch, Mark Wahlberg to slušne utiahne svojou miestami zádumčivou či premúdrelou postavou, miestami slušne valí, len škoda že v konečnom výsledku to nemalo vyššiu zmyselnosť ta jeho postava, nakoniec to ostalu len u romantickej zamilovanej etape, priemer /65%/(4.4.2015)

• mzss1

|13%| No, to jsem si teda dal. Do tohoto filmu jsem vkládal jisté naděje. Předpokládal jsem, že mi to sedne. Wahlberg nemá špatné filmy. V tomto případě se rovněž snažil, ale jeho postava se mi vůbec nelíbila. Jak už tu píšou jiní, jemu bylo ve filmu vše ukradené a mě také. Co k tomu mám dál povídat ? Prohraje, půjčí si, nevrátí, někdo ho zachrání od průšvihu (třeba jeho máma) – a on udělá co ? Je mu to totálně u zadku. Furt pronáší svoje otravné dristy a tak to pokračuje až do konce. Neexistuje nic, co by mě vytrhlo, žádný překvapující moment, žádná zajímavá scéna. Odpad to nedávám, je to opravdu na hraně, ale nějaká myšlenka ve filmu byla, mě to avšak nesedlo a i celkově si myslím, že se film nevydařil. Wahlberg hrál celkem dobře, ale jeho postava mi byla ukradená. Hudba ? Té jsem si ani nevšiml, navíc zde nebyla ani tak moc potřebná. Ostatní herci ? Nevšiml jsem si žádného superhereckého výkonu. Ještě zezačátku jsem si říkal, že to snad nebude špatné, ale mýlil jsem se. Naprosto zbytečný film a ztráta času.(27.2.2015)

• Zeck

Čím víc stárnu a mám nakoukáno, tím víc se stává z mého původně milovaného Wahlberga má uchylova pata. Mark měl zkrátka zůstat u své pózy tvrdého MTV MC Markyho Marka, na německých diskotékách nechtěně parodujícího americký rap pro šílící nazi lolitky, občas rozbít nějakému asiatovi hubu s rasistickými kecy, aby vzápětí s partou negrů předstíral, že je jeden z nich, s železnou pravidelností šňupat kokain a předvádět pro Calvina nejnovější gay slipy na trhu, ačkoliv je homofób, a v kristových letech to zabalit a odejít do zaslouženého důchodu zaschlého, původně vlhkého snu všech adolescentek a gayů 90. let. Bohužel mu brácha dohodil pár štěků ve filmu a z něho se stal herec, a tak jsem musel dvě hodiny trpět při sledování jak tento netalentovaný, kdysi cool týpek, paroduje charismatického docenta, napolo literárního génia a blázna, totálního gamblera neovládajícího ani základní zásady hraní, a apatického vyhořelého zmda k tomu. Nejenom, že to bylo úděsný, ale i ten příběh byl úplně stupidní, nudný a hrající si na něco pompézního. Mít to vtip, nadsázku a divák se mohl voyeursky potěšit pohledem na pokusy hráče přechcat kasíno, asi to mohlo být i zábavné. 44%(2.2.2015)

• - V závěrečné scéně si lze všimnout, že James (Mark Wahlberg) běhá několik záběrů v kruhu. Například vícekrát mine reklamní poutač ,,Massage". (TheRIKO)

• - Na konci filmu Mark Wahlberg dlhý čas beží. Vyhlásil, že to bola najťažšia časť z celého filmu, pretože po tom, ako schudol 28 kíl, jednoducho nemal dostatok energie. (chesterko)

• - Mark Wahlberg bral svou roli profesora vážně. Proto navštívil plno vysokoškolských přednášek na různých kalifornských vysokých školách, kde bedlivě sledoval profesory a jejich styly vyučování, aby vypadal jako profesor literatury důvěryhodně. (dan4815)