To nebol gambler, ale debil - teda aspoň čo sa jeho taktiky týkalo. Vsadiť vždy všetko, tak to je fakt vrcholne naivná taktika. Podľa popisu to vyzeralo naozaj sľubne, vrátane slušného obsadenia. Ale po dejovej stránke som čakal rozhodne niečo viac. Nebolo to zlé, ale so svojou jednoduchou pointou až príliš zdĺhavé. No a napríklad postava študentky Amy bola v tom celom úplne zbytočná, aj keď tie úvahové dialógy mali čosi do seba. A inak, pochybujem, že všetci tí ktorým James dĺžil by mali toľko strpenia a pochopenia, a ešte mu aj znovu požičiavali ako keby to bol ten najspoľahlivejší človek na svete. Chcel som dať 2*, ale záver bol naozaj vydarený, tak napokon o hviezdu navyše. Vždy je lepšie skončiť na nule ako v mínuse...(29.1.2015)

• maddy

Štandardne zrežírované (Rupert Wyatt vie udržať konzistentné tempo), fajn zahrané (Mark Wahlberg má charizma na rozdávanie), ale podpriemerne napísané. Hlavným problémom tu je totiž chabý scenár, z ktorého bohužiaľ dobrý film nevydoluje ani Wyatt s Wahlbergom a tak to tu lepšie dopadnúť ani nemohlo. Titulná postava „gamblera“ totiž ani nie je tak patologickým hráčom ako debilom, ktorý neovláda ani základy hrania. Namiesto toho, aby hral čo najviac a čo najčastejšie, lebo to ako závislák na hazardných hrách potrebuje, tak jeho hra prebieha spôsobom, že všetko vsadí na jedno číslo, vyhrá, potom vsadí všetko znova na to isté číslo a všetko prehrá. Po hre je tak do dvoch minút. Žiadne rozdelenie výhry na viaceré ťahy, žiadne rozdelenie rizika, žiadna neustála potreba hrania. Jednoducho len jedna hra štýlom všetko alebo nič a je po „zábave“. No on sa nielen počas hier, ale počas celého filmu chová ako skôr ako prvotriedny idiot než ako univerzitný profesor závislý na hazarde. A vôbec, celkovo mám „veľmi rád“ tých Amíkov s bohatými mamičkami, ktorí žijú sami v luxusnom niekoľko izbovom dome a pred domom im parkuje červené fáro, ale mám ich ľutovať a počúvať ich reči o tom ako sú na mizine, bez peňazí a ešte aj niekomu dlžia štvrť milióna! Čo tak predať byt, dom, auto a nasťahovať sa dočasne do garsónky, kde síce nebude žiť v luxuse, ale aspoň mať pokojný spánok?! To asi neprepadá do úvahy. Film by tak chcel byť „gamblerskou sondou“ do života zbohatlíka, ale namiesto toho je neskutočne odtrhnutý od reality a celý ten pokus o zobrazenie seba-deštrukcie hlavnej postavy je maximálne povrchný. K tomu hŕstka vedľajších postáv (mamička, študentka), ktoré v prvej polovici zdatne sekundujú hlavnej postave a pôsobia, že na ňu môžu mať podstatný vplyv, no v druhej polovici sú odpratané z deja, aby sa v ňom už viac nevyskytli. A aj tí gangsteri skôr než by budili strach pôsobia ako „dobrí tatkovia“, ktorí znova požičajú aj niekomu kto im už dlhuje 250 000€, ktoré bude mať očividne z učiteľského platu problém splatiť a ešte mu radia ako zo šlamastiky formou ďalšieho hazardovanie von. Celé to pôsobí tak prikrášlene, že počínanie Gamblera nemá žiaden emocionálny dopad a jeho osud je divákovi akurát tak ukradnutý. Aby som len nekritizoval, tak Mark Wahlberg to slušne tiahne a jeho monologické výstupy počas prednášok sú celkom štýlové, Wyatt na režisérskej stoličke má stále remeslo v malíčku a dokáže aj z takejto látky natočiť celkom svižne odsýpajúci film, počas tých dvoch scéna „gamblovania“ cítiť aj kúsok napätie (ale to vyplýva skôr zo spôsobu hrania a toho, či Gamlber všetko prehrá alebo nie). Akurát je dosť problém pokiaľ film s názvom Gambler má najlepšie časti tie, ktoré sa odohrávajú v školských laviciach, než tie v kasíne. Od Ruperta Wyatta by som čakal rozhodne viac, ale na to ako slabá látka Gambler je sa s tým popasoval celkom znesiteľne. Akurát tu chýba zmysluplný príbeh, zmysluplné konanie postáv alebo niečo navyše čo by strhlo, akákoľvek zaujímavejšia scéna alebo situácia. Vo výsledku je to akurát štandardne natočený film, ktorý ani nemohol byť s podobne chabým scenárom ničím viac. Neviem čo viedlo Wyatta práve k tejto voľbe. CELKOVO: 2,5* (5/10)(10.4.2015)

Osobně mám hodně rád "hráčské" filmy a tak jsem se těšil na dalšího geniálního hrdinu, který propracovaným systémem / geniálním podvodem připraví ostatní o jejich peníze. Místo toho jsem dostal - spoiler - loosera, který snad ani vyhrát nechce. Přišlo mi, že je nejšťastnější, když o vše přijde. Jestli bylo cílem filmu abych si rval vlasy zoufalstvím, tak účel splnil. Takže jediné, co ve mě film zanechal je jediná otázka - jak se mohl hlavní hrdina s takovým chováním dožít takového věku?(2.7.2015)

Chytlavý snímek pro náročného diváka jak nápis Herna pro gamblera. Ovšem v tomto případě je to jen zástěrka pravé identity problému, na kterou nikdo zatím, viz komenty výše-níže, nepřišel. Vůbec mě to nepřekvapuje, spíš bych se tuze divila. Hrdina pod tíhou naloženého břímě rodinného impéria...ač nadprůměrně inteligentní, přesto některá daná pravidla coby kletby, se holt nedají obejít normální cestou, natož se s nimi rozumně poprat. Ono sebemrskačství v podobě boje proti xhlavému drakovi se dnes jaksi nehodí do krámu, tudíž se volí jiná cesta "spásy", např. gambling. Širší souvislosti jsou patrné z filmu, a proto se k nim nebudu vracet, natož je podrobně rozebírat. Linie psycho mě bavila, režijní pojetí na vysoké úrovni, hudební podkres velmi podmanivý. Celkově si snímek i díky výtečnému Markovi zaslouží plnou palbu, ale opět jsme u stejného amorálního tématu jako minule, takže 1* dole. Intelekt je předurčen najít nejoptimálnější řešení a ne jít nejsnadnější cestou hazardu. Můj osobní názor i vlastní zkušenost.(19.4.2015)

• Haney

Snažil jsem se. Opravdu ano! Ale tomu blbečkovi to bylo všechno jedno. Asi se mi nikdy nestalo, že bych tolik přál hlavnímu hrdinovi fyzickou újmu. Ovšem pokud máte kolem sebe ty nejměkčí gangstery v historií organizovaného zločinu, tak se mu nedivím, že neměl strach. Aspoň trhat nehty nebo vyrvat zuby a týpek by si rozmyslel jestli prachy vrátí nebo to zase prosází.(18.12.2015)

• - George Kennedy sa vo filme objavil iba na 2 minúty. (Hudakfilms)

• - V závěrečné scéně si lze všimnout, že James (Mark Wahlberg) běhá několik záběrů v kruhu. Například vícekrát mine reklamní poutač ,,Massage". (TheRIKO)

• - Mark Wahlberg uviedol, že úloha Jima Bennetta bola najnáročnejšia úloha v jeho kariére. (chesterko)