Tenhle film mi z nejakeho duvodu zachranil jeden vecer. Mam slabost pro tyhle existencialni sebedestruktivni pribehy. Imho misty velmi chytry a zaroven vtipny scenar, dobra atmosfera, solidne vyhorelej & arogantni fracek Wahlberg pohybujici se mezi dvema svety a disponujici velmi slusnym intelektem. Pral bych si o neco vice onech kontrastnich / filozofujicich scen z prednasek nebo rozhovoru se studenty. Par mene logickych momentu clovek rad odpusti, zvlast kdyz to sympaticky funguje i jako gangsterka, a to s vtipem. Nema na filmovych portalech prilis dobre hodnoceni, ale zas tam hodnoti spousta idiotu a dost veci je subjektivnich. Mne to sedlo. Trailer se imho nepovedl, doporucuji se ridit spise zapletkou...(8.8.2016)

Wahlbergovo drsňáctví bylo vždycky především k smíchu. Zatímco podvědomě vysílá signály zakomplexovaného prcka, navenek se snaží stylizovat do podoby macho drsňáka. Ve výsledku pak působí jen jako zastydlý puberťák. Pro takovýhle film, jehož postava je načrtnuty poněkud komplikovaněji, se tím stává přítěží.(25.1.2015)

"Vyhral si o stotisíc dolárov viac, nechceš ich?" Na túto otázku odpovedá gambler v nie príliš presvedčivom podaní M. Wahlberga : "Nasrat!" Sledoval som film, ktorý celkom ušiel a keby bol záver iný ako ten, ktorý si vie domyslieť každý blbec, možno by som hviezdu pridal. Jeho "nasrat" (film som výnimočne sledoval s cz dabingom) nasralo mňa. Toto hovorí gambler , ktorý prišiel takmer o všetko, nemá už ani auto a jeho vzťah s matkou, ktorá ho financovala je na bode mrazu? Niekoľkokrát si počas filmu poviete ako môže byť niekto tak blbý napriek tomu, že je vzdelaný? Ja viem, sú aj horšie kombinácie , ale tento gambler bol celkom zaujímavý, až kým to celé neskazil záver. Iba priemer. 60%.(5.10.2015)

Obyčejný příběh hráče, který hraje o vše. Nic víc nic míň. Přestože Marky Mark není dobrej ani raper ani herec, tady se mu docela povedlo zkoubit intoše s blbcem. Brie Larson si hlavně pamatuji z pokoje což je mnohem novější film (gamblera jsem viděl zpětně) tak vím, že krom půvabu je dobrá herečka. Tady byla spíš jen do počtu a to se mohlo o moc víc rozvinout. Jinak asi nemám co vytknout(30.12.2015)

Definice gamblera zní, že je to patologický hráč psychicky neovládající puzení ke hře na úkor sociálních, materiálních, rodinných a pracovních hodnot a závazků, jehož motivem již není výhra, nýbrž samotný pocit ze hry. V pořádku. Nikde se však nepíše, že hraje jako naprostý pičus a sází na jednom místě furt dokola dably, dokud o všechno nepřijde jako tuhle Márky Márk. Dokonce i ta nejvypatlanější cigánská socka, co měsíčně naháže do jednorukého bandity veškeré sociální dávky, čorki a výtěžek ze sběrny, změní v půlce automat, pokud vidí, že nedává, a to ani nemá doktorát z cigánské literatury, ani nevyučuje na zvláštní škole ostatní kofoly teorii her toho gadža Šejxpíra jako Kupec pandžábský, Macpes, Veselé matrony chánovské, Zkrocení černé kurvy, Rom Dežo a Julie, Večer tříčorkový, Romlet, Něco za nic, Mnoho povyku pro barevné kovy nebo Roman III.. A to mě na téhle povrchní a nenáročné, avšak na druhé vcelku zábavné a svižně odsejpající kokotince vcelku sralo. Ovšem pod vlivem nedávného traumatu, kdy jsem zhlédl tu nejhnusnější, nejdebilnější, artovými teplomety najvyhajpovanější a nejvíce iritující pičovinu, jaká kdy byla natočena, považuji i takto prostoduchou sračku za naprostý skvost, a jelikož Iňáriju nemá slony, budu po vzoru Catona staršího neutuchat v plivání na ni, dokud nezmizí z filmových análů. Ostatně soudím, že Birdman musí být zničen!(26.1.2015)

• - Mark Wahlberg schudol pre rolu Jima zhruba 28 kilogramov. Začal na 89 kilogramoch a klesol až na 61. Potom kompletne zmenil tréningový program a prestal piť víno, jesť pečivo a cestoviny. (hollci)

• - V závěrečné scéně si lze všimnout, že James (Mark Wahlberg) běhá několik záběrů v kruhu. Například vícekrát mine reklamní poutač ,,Massage". (Atjov91)

• - George Kennedy sa vo filme objavil iba na 2 minúty. (Hudakfilms)