• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 111 min

Až zbytečně utahaný, ale ve výsledku chytrý a výborně zahraný (převážně Goodman je excelentní) snímek, kterému chybí klasické thrillerové napětí a drive a funguje hlavně hutnou atmosférou.(26.5.2015)

• JJ.Gibson

Bylo to trošku jiné, než jsem čekal. Což by až tak nevadilo, ale nedokázal jsem si oblíbit postavu Marka Wahlberga, zkrátka to nešlo. Takovej "sráč" bez pudu sebezáchovy, který absolutně na všechno kašle a přiživuje se na ostatních, nevím nějak mi to nesedlo. Bavili mě lichváři, především John Goodman a konec byl trošku zajímavý, ale viděl jsem již pár filmů s touto tématikou a byly rozhodně lepší než Wahlbergova verze...(10.9.2015)

|| Scenár: William Monahan | Hudba: Jon Brion, Theo Green | Distribúcia: Paramount | Štúdio: Chartoff/Winkler, Closest to the Hole, Leverage | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 39,2 milióna $ | Ocenenia: - || Vzhľadom k tomu, že najlepšie časti v tomto filme nie sú tie gamblerské, ale tie na univerzite, by som označil Wyattov film za silne nekonzistentný čo sa zdelenia myšlienok týče. Na jednej strane vidíme človeka, ktorý takmer bez rozmýšlania rozhadzuje peniaze postačujúce na celý život behom večera, a na strane druhej Wahlberga, ktorý sa snaží cez výklad Shakespearovej postavy a témou talentu vysvetliť žiakom, ako to vlastne vo svete chodí - a ide mu to celkom dobre. Otázkou je, či tými výkladmi chce scenár podporiť význam jeho hazardného konania, alebo sú to dve totálne odlišné roviny - pretože pre mňa to práve nebolo úplne jednoznačné, a práve preto som mal z filmu rozporuplný pocit. Ako by som bol zaplatil do Las Vegas, ale dostal Boston. Každopádne to, že všetci od filmu očakávajú tradičnejšiu pokrovú alebo ruletovú jazdu, robí Gamblera vcelku jedinečným, iným filmom, na ktorý sa tým pádom raz určite oplatí pozrieť. 60% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(1.4.2015)

• RedAK

Zatímco jedni vstávají každý den ve čtyři ráno do fachy kopat studny a z účtu se jim pravidelně strhává nevýhodná hypotéka s velmi zkurveným RPSN, tak jiný nemakčenka, kteří se stále mylně domnívají, že míchačka je jenom hospodská přezdívka jejich otylé matky, si svůj pofidérní život protáčí na bednách v Kajotu, kde s každou další criss cross kombinací prožívají vytoužený orgasmus. Jako nevím, o co se vlastně režisér Rupert Wyatt v tomto případě snažil, ale očividně má doktorát z nudy, poněvadž jsem během celého filmu agilně přemýšlel, že bych si zubama ukousal levé chodidlo a lýtkovou kostí si neodkladně provedl lobotomii na mozku. Wahlberg je se svoji extramastnou hřívou drsnej asi jak dia oplatek ve slevě, takže máte sto chutí ho plesknout po tý papuli a poslat ho spát bez večeře, páč se z nevýrazné tváře letních blockbasterů přetransformoval do nudného kokota s hereckým výrazem drůbeží paštiky. Zkrátka a dobře, ač trailer sliboval libovou nenáročnou jízdu, tak se z filmu vyklubala jen velkolepá trapnost o síle dvou a půl Rytmusů. Jednu hvězdičku dávám sám sobě za to, že jsem to vůbec dokoukal a teď si znechuceně odcházím vyšetřit hemeroidy záchodovou štětkou, abych si aspoň trošku zpříjemnil zbytek života. Zdar.(4.2.2015)

Existencializmus pre 21. storočie. Špirálovitý zostup (v zrkadlovo prevrátenom odraze však výstup) nihilistického antihrdinu, ktorý číta Shakespeara, žije Camusa a jeho filozofia pozostáva z populárneho slovného spojenia „fuck you“. Rupert Wyatt v spojení s kameramanom Greigom Fraserom sú zárukou vysokého štylistického nadštandardu a Monahanov scenár po dlhej dobe opäť zakotvil v dobrom prístave. Atmosférou podobné Killing Them Softly, ku ktorému sa po tomto určite vrátim a ešte prehodnotím. 85%(25.10.2015)

• - V hlavní roli Jima se mohl objevit také Leonardo DiCaprio, kterému byla role nabídnuta jako prvnímu. (Stoka)

• - Do pozície režiséra bol zvažovaný aj Martin Scorsese. (Hudakfilms)

• - V závěrečné scéně si lze všimnout, že James (Mark Wahlberg) běhá několik záběrů v kruhu. Například vícekrát mine reklamní poutač ,,Massage". (TheRIKO)