Vítejte v Kolektivu, ve světě budoucnosti, který byl zbaven toho největšího nebezpečí - emocí. Nikdo v něm nepociťuje chamtivost, agresi, ale ani lásku a touhu. Silas (Nicholas Hoult) žije poklidným životem jako správný Vyrovnaný, dokud se u něj neobjeví závažné onemocnění - syndrom přepnutí. Obyvatelé s touto diagnózou totiž začínají cosi cítit... Stejný problém má i Nia (Kristen Stewart) a oba dva spolu poprvé v životě propadnou lásce a intimitě. Jenže city jsou zakázané a jedinou šancí je útěk. (Magic Box)

Jimclark

Vůbec nerozumím tomu zdejšímu nízkému hodnocení. Že by to bylo tím, že si všichni ti místní erudovaní filmoví kritici kteří se ještě poměrně nedávno rozplývali nad ONA vzali při premiéře dovolenou, nebo možná odjeli na prázdniny a tohle jim nedopatřením uniklo? Pravděpodobně se taky většině těch zklamaných hodnotitelů nelíbil konec, který pro ně nebyl dostatečně "americky" doslovný. Děj příběhu se ze začátku velmi pomalu, líně, jakoby až hypnoticky zvolna převaluje kupředu za doprovodu esoterické, skoro meditační hudby. A je to velmi příjemné! Později, asi od poloviny to dokonce začne být i napínavé, a na ústřední dvojici, hlavně na úsporně hrající Kristen, se mi fakt pěkně dívalo. Tentokrát mi to prostě sedlo, 75%. ()

kori_kori

mně se to moc líbilo ... hudba vynikající ... místy chladné, místy krásné, místy napětí, nedůvěra ... tempo mi sedlo ... mělo to atmosféru ()

Renynator

POZOR ❗ ASI OBSAHUJE SPOILER!!!! Úžasné a nádherné! Já jim to tak přál! Cítil jsem to s nima. Sakra tenhle film mě dojal a dostal víc, jako cokoliv. ()

wvwrayman

Stále jsem před sebou viděl 1984 v moderním pojetí. Takže depresivní atmosféra od začátku do konce. A "moje" Kristen ... aaach... ()

Matrix44

nebolo to zlé, bola tam správna atmosféra, len tomu niečo chýbalo a celé to bolo dosť predvídateľné. Škoda, dalo sa z toho vyťažiť určite viac. ()

tompolicky

Co napsat....ponuré, smutné, šedé, chladné, mrtvé......přesto ale něčím zajímavé, dobře natočené, poutavé. Tento film ač sezdá zprvu nudný mi nedovolil ho nedokoukat a dovolil mi užít si ho. Dobrá podívaná na sobotní deštivé odpoledne, pro fanoušky filmů podobného žánru. ()

stret

Bolo to dobré, tzn priemerné. Najhoršia je na tomto filme samotná základná futuristická vízia - zákaz emócií, ktorá je blbá už v princípe. ()

vyhnalek

Bohužel stejné jako ostatní podobné distopie - Gattaca, Equilibrium - má stejné kladné i záporné stránky. Skvěle vykreslená atmosféra budoucnosti, všechny sci-fi atributy perfektně zapadají. Bohužel čím dál se film blíží ke konci, tak ztrácí tempo a když už čekáte, že se konečně rozjede, tak najednou skončí. Jinak Nicolas Hoult předvádí další ze svých divných rolích, které umí tak skvěle, ať už je to mladý gay, anti-princ, zamilovaný zombík nebo zdivočelý motorkář. ()

Vaclav.Krali

Nečekal sem nic extra... ale tohle mě dostalo. Naprosto. Kamera brilantní a vše minimalistické, futuristické, intimní a hezky všechno do modra. Možná to chtělo trochu víc akce. Možná to chtělo víc dynamiky a vůbec to celé uchopit trochu jinak. Možná,.... Ačkoliv sterilita z filmu vyloženě stříká na všechny strany, celá atmosféra je přesto natolik pohlcující svojí chladností a ponurostí že se v té prázdnotě bez emocí uplně utopíte.... ale né zcela. Jiskřička naděje v podání Kristen a Nicholase je natolik žhavá, že vás to prostě dostane.... ()

janvanicek

Za poslední roky již několikátý film s tématikou zaměřenou na budoucnost, kde si jsou všichni rovni- zde například, že nemají emoce.. emoce byly vyhlazeny, ale nyní se opět u některých jedinců začínají projevovat. Silas a Nio jsou hlavními aktéry, kteří spolu objevují svět emocí a rozhodnou se spolu opustit Kolonii. V hlavních rolích Nicholas Hoult (Silas) a dobře známá herečka Kristen Stewart (Nio). ()

Jirkacek

Snímek Jako ty mne ke shlédnutí nalákal Sci-fi žánrem, pojednávajícím o uzavřené společnosti lidí, kteří přežili jadernou válku. Nečekal jsem ovšem, že se bude jednat o tak velké komorní drama, které by se klidně mohlo odehrát na půdě kulturního domu nějaké malé vesnice. Ve filmu se mihlo pár herců, ale ta největší tíha za zajímavý děj ležela na dvojici Silas (Nicholas Hoult) a Nia (Kristen Stewart). A ti takovou zodpovědnost prostě nemohli zvládnout, i když budiž čest jejich hereckým výkonům. Pravda je, že hrát s kamennou tváří může být v komedii těžké, v tomto romantickém scifíčku nebylo jistě potřeba podat heroický výkon. A to byl právě problém snímku Jako ty - vše bylo šedivé jako kulisy filmu, děj se sunul rychlostí pádícího šneka, dialogů se člověk dočkal jednou za čas a než se něco začalo dít, trvalo to půl hodiny. Nejprve jsme se seznámili s Kolektivem, onou uzavřenou skupinkou lidí, žijících v moderním světě, velmi hlídaných nějakou vládou, která se ve filmu ale vůbec neobjevila, pouze byla slyšet z amplionů budov. V tomto světě bylo zakázáno se dotýkat, emocioálně jednat, chodit pomalu a spát každý sám. Jenže jednoho dne se Silas začal cítit divně, našinec by řekl, že měl roupy neboli se zamiloval do dívky jménem Nia. Začal jí nadbíhat - pomalu - a světe div se, ona zareagovala pozitivně. Byla totiž také postižená nemocí SOS, což bylo projevování citů a to bylo zakázáno a takoví lidé měli podstoupit léčbu, končící zpravidla smrtí pacienta. A tak jsme doma sledovali, jak se jejich vztah vyvíjí. Po dalších třiceti minutách se dokonce odehrálo pár dramatických situací, kdy mladá dvojice musela vše skrývat až do okamžiku, kdy v nemocnici zjistili, že je Nia těhotná, což bylo samozřejmě zakázáno. Každé početí bylo totiž plánované a probíhalo jako v kravíně. Bože, nedopusť, abych se dožil takového státního zřízení, abych se nemohl někoho dotknout, abych se mohl pomilovat kdy budu chtít, abych se mohl smát a projevovat emoce. Díky ti, Bože. Abych se vrátil k filmu, do jehož konce zbývalo asi 25 minut. Konečně se začalo něco dít, nicméně už nešlo předešlou nudu zachránit. A ten závěr mne velmi znechutil. I když jsem si doteď přál, aby už nezáživný film skončil, tak když se tak stalo, měl jsem dojem, že někdo záměrně ustřihl kus filmového pásu. Ono to totiž nějak nedopadlo, což mne tedy po 100 minutách naštvalo. Bohužel snímek Jako ty u mne propadl a vlastně ani nevím, za co mu dávám dvě znuděné hvězdy, spíše by si zasloužil jednu a půl cípaté. ()

ZionelloSVK

Je to nudné, ale zároveň o to viac to vystihuje práve tú ochudobnenú atmosféru sveta bez emócií, v ktorom by takéto nedemokratické a zbabelé jednanie vrchností mohlo nadobudnúť podobného postavenia a nastoliť dlhodobý a nemenný stav. Budme radi, že podobné snímky nie sú odrazom reality, ale len sci-fi a ako sci-fi to dúfajme naveky vekov aj zostane. ()

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi