Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Znuděný velice dobře zajištěný starý muž Denis Farraud býval kdysi bouřlivákem, dobrodruhem do morku kostí a lupičem, dnes však již nemá možnost se ke starému životu vrátit, i když by možná chtěl. Nabídku na "kšeft" dostává posléze od mladého gangstera Beckleyho na uskutečnění jeho již dávného snu a chtějí z toho oba vynechat šéfa zdejší bandy, který si již dlouhá léta dělá zálusk na obchody pana Farrauda.. Uloupit z banky větší sumu peněz a navíc americkým vojáků, to není legrace a proto je třeba dobrý promyšlený plán. Denis s Beckleym dávají dohromady malou skupinu, která celou akci provede, vše si pečlivě předpřipraví a provedou, avšak v pozadí je stále tvrdý šéf bandy Henri, který si zdaleka nechce nechat ujít příležitost okrást okradající... (LiVentura)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (75)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Jak vykrást banku. Jean Gabin, herec nebývale skromný, a přitom ve všech svých rolích fascinující, si ve filmu Le Soleil des voyous střihl jednu ze svých typických pozdních kreací – bývalého hochštaplera a profesionálního zloděje, který v okamžiku, kdy se na scéně objeví jeho dávný přítel ze starých časů, Jim, neváhá a vrhá se vstříc novému dobrodružství. Plán se zdá být perfektně promyšlený, jenže je tu ještě nesmiřitelná a bezskrupulózní konkurence... Film překvapivě zabrnká i na odlehčenější strunu (skvělý Albert Michel), není v něm ale ani nouze o dramatické zvraty a rozhodně se jedná o jeden z nejlepších počinů v bohaté filmografii Jeana Gabina i dalších zúčastněných. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

„Obrazy jsou jako ženský. Člověk se v nich nikdy nevyzná.“ No jo, ženská! Zase v tom nemohla chybět a zase to pěkně zvorala!! :o) Když se zamýšlím nad tím, čím by tahle loupežná kriminálka s nádechem humoru i funkčního dramatu v sobě mohla vyčnívat z velmi bohaté dobové produkce, nenapadá mě nic. Snad jen to, že Jean Gabin má vedle sebe netradiční kolegy z mimofrancouzské oblasti (jeho hlavního parťáka-spolukomplice Beckleyho dokonce ztvárnil americký herec). Máme tu příběh se zápletkou i jednotlivými situacemi, jaké lze sledovat v celé řadě kriminálek, přičemž zážitky z podobných filmů se vám velmi brzy začnou překrývat. Přesto jsem měl Slunce rošťáků po celé dva roky spojené v souvislosti s jednou konkrétní scénou, která se mi vryla do paměti (rozhovor se strážnikem po injekci v transu + následné otevírání trezoru s obrovskou nejistotou u posledního čísla). Přesto ponechávám bez problémů původní 4 hvězdičky, protože divácky přítažlivý snímek ze staré francouzské školy se tvůrcům po všech stránkách povedl, krásně odsýpal v dobře nastaveném tempu a promyšlené postupnosti bez hluchých míst a spolehlivě mě dokázal pohltit i při opakovaném zhlédnutí. Což je samo sebou ve výsledku obrovské plus, které mnoha sebeoriginálnějším snímkům na druhé straně leckdy chybí. 75% ()

Reklama

PORTER44 

všechny recenze uživatele

Docela dobrá starší Francouzská kriminálka.J.Gabina už nudí styl jeho života a jen co se objeví starý kamarád tak už plánuje vyloupení banky.Po úspěšném vyloupení se to komplikuje a nakonec jsou z toho mrtvoly a peníze pryč.I když je spousta krimi s tímto námětem,jiný způsob vyloupení dělá z filmu zajímavou podívanou. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Už som si film nepamätal a bol som zvedavý, či má tú povestnú kvalitu šesťdesiatkových francúzskych kriminálok  s Gabinom, Delonom alebo Venturom alebo to priemerné hodnotenie, ktoré som mu dal pred takmer 15 rokmi bolo odôvodnené. A musím konštatovať, že bolo.  Nie je to ani zďaleka špičková kriminálka, ale produkt  scenáristu s bujnou fantáziou a hercov, ktorí sa tiež nevyznamenali. Aspoň viem na čom som. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tohle přesně byly role pro Jeana Gabina a vidět tohoto herce v akci je prostě lahoda. Příběh není jen o tom, kterak se dva staří parťáci chystají téměř geniálně "udělat banku", ale též o tom, že do kšeftů se prostě nesmí míchat ženská. A o přátelství, které nerozdělí ani peníze, i když je to s podivem. Příjemný film, který nenudí, zabaví a díky stopáži rychle uteče. Stará dobrá klasika. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama