Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Malarkey

Mel Gibson, Goldie Hawn a hudba Hans Zimmer. Já zklamaný nebyl. Vzpomínám totiž na chvíle, kdy jsem film viděl jako malý a hrozně se mi líbil. V té době totiž Mel Gibson pro mě byl obrovskej frajer, kterej lítal z jedný Smrtonostný zbraně do druhé a já ty jeho neurotiky měl hrozně rád. Nicméně tady mi tu nádhernou vzpomínku zprznil televizní kanál Universal Channel, který snad předabovává všechny klasický komedie, který já znám. A věřte, že to fakt nasere. Už si ten kanál nikdy nezapnu. ()

Kingjiri

Akčně-komediální klasika 80. let, která však kromě povedenýho finále v ZOO a obsazení Mela Gibsona nic moc zajímavýho nenabídne. Ale minimálně komediální složka měla díky návratům Ricka na místa, kde vždycky chvíli působil pod jinou identitou, slušnej (avšak nevyužitej) potenciál. Typická žánrová jednohubka na volnej večer. ()

Arsenal83

Vták na drôte, to dozaista nie je pre muža veľmi príjemná predstava, hoci na určitých pochodoch za lásku vídame aj takých mužov, čo si kľudne aj zošívačkou prejdú žaluď len aby zaujali, keďže diera na latexových nohaviciach je už tak nejak "out". Našťastie Mel Gibson nepatrí na tú stranu a vtáka nechal v gatiach. Filmu dal presne to, čo sa od neho v tom čase očakávalo. Gagy, šialené grimasy a akciu. Zlatá pani Hovnová zas dala tomu svoju uziapanosť a to už boli niekedy také nepríjemné decibely, že by ich počul aj Beethoven. A to, že prekričala pol filmu kompenzuje len tým, že na svoj vek výborne vyzerala. Výsledkom je typická komédia 90. rokov s občasne netradičnými zápletkami, taká pohodovka, ale vyšumí. ()

mzss1

|50%| Mela Gibsona mám rád, podle toho co jsem si tak nějak o tomto dílku zjištoval, jsem byl přesvědčen, že mi film sedne daleko více. Gibson měl docela trhlou roli, trochu mi tím připomněl roli Martina Rigse ze Smrtonosné zbraně. No, herečka Goldie Hawn co tu hrála hlavní roli s Gibsnem, tak ta už mi moc nesedla. Nebyla úplně špatná, ale ten její ječák – to jsem myslel, že umřu. Snad v každé akční scéně řvala, jak já nevím co. :D Po akční stránce to bylo takové obyčejné, standartní pro potřeby těch to typů komedií. Hudba od skvělého Zimmera byla taková normální (což se dalo pochopit, že nebyla extra skvělá – v té době teprve začínal). O nějaký záživný příběh zde moc nešlo. Pár vtipných momentů zde je. Ještě tak ze začátku nebo ve finále – ale velké množství jich není. Špatný film to není, takový kovatelný průměr a velmi slabé 3 hvězdy. K zabití nudného odpoledne to účel splnilo. ()

pakobylka

Ztřeštěná dobrodružná krimikomedie, která kromě komediálního talentu ústřední dvojice sází především na bláznivé atraktivní honičky. Málo platné - má už svá léta, občas to v ní zaskřípe ... a nemůže za to jenom pronikavý hlas Goldie Hawn. Zkrátka už ve mně nevyvolává zdaleka takové nadšení jako dřív, ale pořád si dokážu vybavit tu skvostnou zábavu, kterou mi kdysi poskytla - a finále v ZOO je pořád stejně super. Takže by nebylo fér nějak přehnaně spekulovat nad 4*. ()

• Film sa oficiálne odohráva na americkom Stredozápade (Detroit, St. Louis), avšak režisér John Badham naznačil, že pôvodne chcel, aby sa odohrával v New Yorku (Arsenal83)
  • Pre natáčanie v zoo boli navezené tri druhy piesku. To zahŕňalo 16 nákladných áut, ktoré boli prepravené z Oregonu. Tri druhy piesku sa zmiešali a potom trikrát preosiali, aby sa odfiltrovali a odstránili všetky sklenené častice, ktoré by mohli poraniť labky veľkých mačiek. (Arsenal83)
  • Jméno muže, který vede hotel, kde se ubytují Mel a Goldie je Norman, stejně jako ve filmu Psycho. (HellFire)