Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

Kozlowski8

Příběh lidí, kteří si staví své sny na neštěstí druhých a těch, kteří díky nim (a taky kvůli své hlouposti a naivitě) o své sny přicházejí. Emotivně celkem výživné drama o chamtivosti, amorálnosti, bezohlednosti a tíze svědomí. Nepředkládá nám jednoznačně boj zla proti dobru - Rick Carver není veskrze zlý hajzl - je to dravec (pravda - nemorální a bezohledný), který využívá nezodpovědnosti, hlouposti a naivity jiných, navíc v době finanční krize. Je to obraz dnešní doby a společnosti (nejen té americké a nejen v době finanční krize), kde jsou dravci všudepřítomní a velice aktivní. Skvělý film a mimořádný herecký výkon Michaela Shannona, kterému dobře sekunduje Andrew Garfield. 80 %. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá sociálno-ekonomická dráma, v ktorej sa točia banky, hypotéky, realitky a neplatiči. Je kríza a takmer každý má problém nájsť si prácu. Stavebný robotník Dennis Nash je jeden z nich. Dramatický začiatok plný emócií sa zbehne rýchlo a Dennis s rodinou sa ocitá na dlažbe. Má však šťastie, že sa pripletie znovu do cesty realitnému maklérovi Rickovi Carverovi, ktorý ho pred pár hodinami vysťahoval z domu a má možnosť preňho pracovať. Dostáva sa tak do kolotoča veľkého biznisu. Spočiatku to ide dobre, ale čím viac sa ponára do toho bahna, tým má väčšie výčitky. Vrcholom je otvorený podvod, ktorým pripraví svojho bývalého suseda o strechu nad hlavou. Produkcia je dobrá a dramatické momenty zasiahnu city divákov. Tie sa však postupne menia na malého Vlka z Wallstreet. Herci hrajú dobre. Michael Shannon je bezchybný bezohľadný biznismen a svojím výkonom zatieni aj Andrewa Garfielda sa musí v svojej roli vysporiadať s množstvom emócií. Škoda tak trochu uponáhľaného konca a trochu zbytočne napínaného morálneho váhania na Dennisovej strane. 75% ()

TOPmoovie

magneticky putavy kusok. ani nerozmyslate kde je hranica reality posunuta, ale kazdy vie ze tieto hrozne veci sa stali. slabo uveritelne je iba to ze by sef nevycitil tu jeho dobrotivu dusu. vyborne celkovo, zazitok. ()

Motherlovebone

První půlka mě sice chytila, ale postupně to začne kulhat. Obzvlášť divák, kterej se hůř orientuje v americkým systému vykupování nemovitostí se zapojením vládních organizací, může mít krapet problém s orientací. Ale kdo to nakonec posere totál brutál, je matka se synem, který příběhu dodaj tu správnou atmosféru uplný píčoviny. Morální ponaučení: když chceš zastřelit svoje dítě nebo manželku, nemiř na krabici! ()

Raziel811

Dost ožehavé téma zpracované až neskutečně realisticky. Což jen podporuje uveřitelný Garfield a výborný Shannon. Stačilo pár úvodních minut, abych měl zájem vidět celý snímek i s očekávaným finálem. ()

rengers

Všichni bychom chtěli víc a víc a nic nás při tom nezastaví. Když už máme konečně všechno, zjistíme, že nám chybí duše a lidé, kteří nás milovali, kde jsou? Proč? Dívejte se a pochopíte. Záměrně nepíšu o ději filmu, ale o pocitech, které z něho mám. ()

Neel

Garfield umí skvěle zahrát svoji postavu od čichání smradu až po vyhazování lidí z jejich baráků. Nicméně taťku mu šlo jen stěží uvěřit, ale za to on úplně nemůže. Shannon opět strhující, Dern zbytečná. Jen jsem se prostě chvílema nudila... 60% ()

jojo33

Sceny vystahovavania su naozaj silna kava a filmarsky najsilnejsia zlozka tejto snimky o americkom(ej) sne(nocnej more). Emocionalne i natlakovo bravurne rezijne i herecky zvladnute. Diabol Shannon si opat vacsinu filmu kradne pre seba s hlaskami o vitazoch a porazenych. Garfield skvele prihravajuci, po cely cas bojujuci medzi dobrom a zlom, az kym sa v "zdrvujucom" finale nerozhodne. Na zaver: mam rovnake zmyslanie ako jedna osoba v zavere filmu, ktora hovori, ze ked svieti Slnko, nemoze byt noc (tma). ()

gizi

Poměrně dobře natočený film na hnusné téma, což tedy nemusím a asi byl omyl, že jsem se na to díval. 65%. ()

Konev

Velmi pěkně mě tento film překvapil. Napětí, akce a skvělá hudba s charakterním koncem... u mě za 4*. ()

Roborooney

Odvrátená strana Ameriky, ktorú až tak často vo filmoch nevídať. Takéto filmy sú potrebné aby sme videli, že vykorisťovanie bankami, maklérmi, alebo justíciou sú tu na dennom poriadku. Pred divákom sa odohráva morálna dilema, do ktorej sa dostane hlavný hrdina. U mňa 80% ()

potok.009

99, 100, 1000... čím víc domů, tím víc peněz. Hyenistická hamižnost skřížená s lidskou beznadějí. Stát se to může přeci každému. ()

Jindra_S

Asi do poloviny je film opravdu super - sledovat Nashe, jak se mění v to, co sám nenávidí. Ale pak se to zvrhává a znejasňuje - 100 domů, 1000 domů, velká smlouva s investorem atd.. Bohužel, s blížícím se závěrem je to hloupější a hloupější. Např. matka Nashe je sice ve stavu zoufalství když se stěhují do motelu, ale hrdě odmítá velký dům, který ji koupil syn - a tak mu vezme jeho syna. Ukazuje se taky podivný způsob myšlení - "postižení" si žijí v super domech a očividně na ně nemají, takže neplatí hypotéku, vymýšlejí různé historky a jsou překvapení, když jim domů dojde exekutor. Nikoho ani nenapadlo si sbalit předem nebo vymyslet kam s věcmi. A vrcholem všeho pro mne bylo, když hlavní hrdina, který o střechu nad hlavou před chvíli přišel (a dělá v businessu, kde se o domu přichází každý den) si je schopen ihned půjčit na 12 procentní úrok na 30 let. Motiv s falšováním dokumentace už vypadá jen jako naroubovaný, aby bylo možné jasně říct, kdo je tady ten špatný. A závěrečné zatýkání na základě prohlášení proti zbrani už bylo vysloveně vtipné. Škoda, kdyby ta konfrontace mezi svědomím exekutora (nedělajícího nic nezákonného) a nutnosti se nějak živit trval celý film, bylo by to mnohem lepší. ()

lineker

Ano i taková je Amerika. Země lovců a obětí. Země silných a slabých. Bahrami se nebál to vše ukázat v syrovém a tím pádem i velmi emočně funkčním pohledu. Chceš li se mít dobře, nesmíš za prvé projevit lítost s těmi jejichž utrpení ti má pomoci a za druhé se ne tak úplně řídit zákony. Kdo maže ten jede. Reality jsou perfektním businessem po celém světě a když jste tím správným žralokem, dokážete se rychle orientovat v prostředí a máte pod palcem ty správné lidi, stáváte se milionářem. Tak jak zazní i v samotném filmu "Amerika nepomáhá slabým".Tradičně výborný Shannon a snad ještě lepší Garfield. ()

Scott67

Dobrý film o finanční negramotnosti. Těm, co si berou půjčky na vánoční dárky, aniž by měli představu, co je to bude stát, se možná rozsvítí. Nejde tedy jen o nemovitosti a o Ameriku. Jinak jsem tomu věřil až do okamžiku, kdy se z něj stal Mirek Dušín, neboli bezdomovec (což už nebylo vidět). ()