Fanfán Tulipán

• Itálie Fanfan la Tulipe (více)
TV spot

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion: Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou. (Česká televize)

hrumsrt

Je skoro k nevíře, jaké popularitě se tenhle sedmdesát let starý kousek pořád dostává a to navíc musím říct, že naprosto právem.. On totiž Fanfán Tulipán je nejen dobrodružně-romantickou klasikou, ale navíc dal za základ hned několika českým pohádkám, na které si při sledování jednotlivých scén hrdě vzpomenete. Minimálně já jsem odhalil dvě - Honza málem králem, a pak S čerty nejsou žerty, kde ale to už poznejte sami.. Fanfán je představou mladé roztržité nedospělé povahy, který neváhá pro ženské pohlazení riskovat vlastní život, ale současně utíká před skutečným závazkem.. Jde o velmi zábavnou podívanou, na kterou bych se mohl dívat častěji a asi tomu tak i udělám, když jsem si už tuhle klasiku konečně doplnil.. Ve složitých šedesátých letech, kdy se sem snímek dostal musel být velmi příjemnou vzpruhou. A když se k elegantnímu a talentovanému Gérardovi Philipemu přidala i jedinečně krásná Gina Lollobrigida jako Adélka, jejíž exotickému vzhledu se stěží hledá konkurenta, možná by i tu kolorovanou verzi měli zakázat.. Nesmírně roztomilá a nestárnoucí podívaná, kterou snad při opakování ještě více ocením.. Bravo! "Vidím soutěsku a dva kopce" glosoval Fanfán při pohledu svrchu na Gininy neobyčejné poklady... Nesmrtelné. 80% ()

fiorela

Och, moja srdcovka. Gina ako cigánka vo svojom najlepšom veku a rozkošný sukničkár Gérard... juj, vždy s radosťou kuknem zas a zas... a zas... ()

Pavlin

Dobrodružný film první kategorie s vynikajícími herci.Gérard Philipe i Gina Lollobrigida byli moc sympatický.Zábavné,napínavé,romantické víc si přát v tomto žánru nelze.Čas tomuto filmu vůbec neublížil. ()

benedict

Nezlobte se na mně,ale koukat na proutníka,kterej načne holku v každém stohu a ještě je za to chválen,tak to radši Angeliku! Gérard Philipe byl skvělý herec,ale víc se mi líbil ve filmu Červený a Černý... ()

martins

Jo toto je těžká nostalgie, francouzská klasika, jeden z mnoha dobrodružných filmů té doby. Ale dvojice Phillip a Lollobrigida na to se nezapomíná. ()

harycek

Toto je film mého mládí je sice starší než já o šest let , ale já ho jako kluk miloval měl pro mne tehdy vše :Lásku, válku, romantiku i legraci a souboje šermířů, tehdy totiž nefrčelo kung-fu a podobné bojové techniky , ale vládly meče , šavle a kordy případně kolty!!A ještě jsem byl ovlivně maminkou ta Gérarda Philipa milovala!!! ()

Simako

ÓÓÓ sladká to Francie!! Další skvělý historický kousek, naprosto bezchybný. Jako bonus kouzelná Gina. Dávám za pět!! ()

klapqua

Phillipe a Lollobrigida spolu a navyše v takomto roztomilom filme, to sa nedá neľúbiť! Krásna klasika, ktorú si nikdy neodmietnem pozrieť a mám ju rozhodne radšej ako remake s Cruz. ()

Delmondo

Gérard Philipe v životní roli nám představil ukázku toho jak by měl vypadat opravdovej chlap to znamená s ničím si neláme hlavu, s prací to nepřehání, klátí ženský kolem sebe a odvaha mu nechybí. Francouzská klasika kterou už nic nepřekoná a režisér Christian-Jaque dokazuje že je nekorunovaným králem romantických dobrodružných filmů té doby. ()

pold

Je to škvár, složený z teatrálních gest, patetických výstupů a trapných replik na úrovni špatných rodokapsů. Philipe je tu vysloveně trapný a Lollobrigida jen na ozdobu (a místy taky trapná). Jenomže - jak už je to s filmy, které člověk viděl poprvé v osmi letech.... Dojem z dětství za slušných *** a 1/2 ()

PTuranyi

Briskná francúzska komédia o vtipnom ľahtikárovi ktorému osud ide na ruku a šťastie mu praje, takže získa slávu aj lásku krásnej ženy. Námet nie je príliš hlboký ale prevedenie je veľmi dobré a herecké výkony na dobrej úrovni. Atmosféra francúzskeho kráľovstva dýcha časmi Angeliky. ()

xander

Nestarnúca klasika má aj po päťdesiatich rokoch isté čaro. Zaujme nielen milovníkov romantických a dobrodružných filmov, Gérarda Philipea a Giny Lollobrigidy. ()

jonnybe

Doba, kdy ženy nebyly upejpavé a muži se oddávali své nejmilejší zálibě, válce. Jo to byly časy (trocha ironie). Ne a teď k filmu. Philipe má neuvěřitelné charisma a je to frajer a Lollobridgida je krásná (můžeme si vyprávět o soutěsce a dvou kopcích) a děj je lehký a vtipný a reflektující historii s šarmem jak to umí jen Francouzi. P.S. Klasický dabing s panem Kostkou a paní Švormovou (Angelikou) je prostě paráda a to nemůžu zapomenout na další. Zlaté časy dabingu. Ach jo. ()