Fanfán Tulipán

• Itálie Fanfan la Tulipe (více)
TV spot

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion: Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou. (Česká televize)

Joski

Tento film započal celú plejádu "francúzskych hrdinov" v podaní mnohých hereckých idolov (nemusím menovať... je ich v dejinách francúzskej filmografie nepočítane až po súčasnosť). Okrem svižného deja najviac zaujme čistá cinemato-fotografická kamera. Pekné uhly na hercov a exteriéri, obrazovo vyvážené scény a dokonale prekreslený čiernobiely obraz. Akčná, zábavná a pritom filmová lahôdka. Nestarnúca klasika, ktorá sa dokázala udržať v medziach filmových kvalít. ()

BigBang

Vydařený starší film. Silně připomíná české filmové pohádky z té doby, jen využívá francouzské tradice dobrodružných románů z ludvíkovské doby. Hlavní silou je, že přese všechna klišé se film snaží být nějak pořád realistický. ()

Acrobat

Ako byť nešťastným, keď sa tu podáva prvotriedne voňajúce dobrodružstvo, romantizmus a tie najkrajšie pahorkatiny :) Nevzrušivo podvedený v množstve definícií, ktoré minulá tvorba vo vybraných prototypných snímkoch dávkovala rozumne, avšak s plnou gráciou, dôverou s cieľom priniesť oživenie všetkých zmyslov. Prorocké zvolanie Phillipea, že nebude mať dlhý život, pri ktorom sa aj slza vyroní. (videné 06.01.2016,STV1 archív) ()

kyLuke

Francouzská klasika a pro mně naprosto dokonalý dobrodružný film . Ano - působí už to dnes sice staře , ale stále má tenhle film své kouzlo . Skvělé herecké obsazení , skvělá hudba a výborný scénář . Dobrodružná podívaná , jak má být ! ()

Godhaj

,,A když počet mrtvých převyšoval počet živých, oznámilo vedení, že početní stavy byly sníženy.“ Starý Fanfán je vtipnou a milou komedií s přesně mířeným a velmi zábavným satirickým tónem na všechny války a panovníky. Herci jsou sympatičtí a dobří, nejvíce mě však rozesmál velitel pluku, který byl prostě delikátní. Gina Lollobrigida byla sympatická, i když mi přišlo, že hrála spíše svým výstřihem. Bohužel jsem nedokázal zkousnout akční scény, které jsou nepochopitelně zrychlené a působí směšně a nevhodně. V druhé půlce filmu také ubývá humoru a vtipných momentů a více se sází na napětí a akci, u které jsem se ale trochu nudil. Přes tyto zápory mě však tento film příjemně pobavil. ()

Tamdydam

Až na postarší kolena jsem se dostal k této legendě. Po shlédnutí životopisného dokumentu o Gerardu Philipovi, poté, co jsem na zmínku o tomto filmu narazil v různých autobiografiích, vzpomínkách prarodičů, rodičů a podobně... Na film jsem se díval se svojí pětiletou dcerou a velmi se líbil jak mě, tak dcerce. Takže myslím, že můžu konstatovat, že je opravdu nadčasový a pro všechny věkové kategorie. Úplně stručně: Ten film je krásný. A přitom neuráží ani inteligenci dospělého (přestože ho vstřebá i pětileté dítě. Pravda, zatím neotupělé chytrým telefonem nebo tabletem) Což je něco, co dnes marně hledám i u soudobých pohádek. Zabíjení tu probíhá mile a vesele, hlavní hrdinové jsou sympatie sama, hudba krásná, exteriéry krásné,... Doporučuji ()

Hawaj

Naprosto bezstarostná klasika, typicky francouzsky jednoduchá s příběhem jak z komiksu. Gérard svým bezelstným elánem smetl z plátna všechny dosavaddní hrdiny a do výstřihu Giny Lollobrigidy by chtěl skočit každej kluk. Červená knihovna jak vyšitá. Jako dítě jsem to miloval, teď už je to jen úsměvný sentiment. Teď už to obarvili, takže klasickej černobílej zážitek dostal trochu nafrak. ()

PAVLIS

70% Akce ke konci je z dnešního pohledu už trochu nuda a sráží celkový dojem, ale to předtím, to sledovat je čistá radost. Vtipné dialogové přestřelky, nadsázka, energičnost Philipa nebo krása Lollobrigidy zajišťují Fanfánovi nesmrtelnost. ()

PlayEasy

Takže jsme konečně po hrooozně dlouhé době tuhle dobrodružnou klasiku zhlédli znovu a nebyli jsme vůbec zklamáni. Gerard Philipe ve své životní roli (ale měl jich více!!!) září a nelze jinak než litovat jeho předčasné smrti, kdo ví, co by nám ještě předvedl! Skvělá klukovská podívaná u, které jsme jenom fandili Fanfánovi ať už jak zachraňoval Adélku a nebo mečoval na střeše proti svému rivalovi (další nezapomenutelná scéna). Fanfán je hrdina, dobyvatel ženksých srdcí a statečnost sama o sobě a na film, který byl o něm vydán by si nemohl stěžovat ani Gándhí, ale ten zřejmě dostal taky slušný film, akorát, že Fanfán je fiktivní a to je právě ono!!! 80% ()

ostravak30

Slavný film Fanfán Tulipán asi může být těžko překonán jinou verzí. Byť jsem se divil, že existuje jen jedna moderní. A i dnes, po šedesáti letech, film funguje. Je to klasická ukázka francouzských dobrodružných filmů. Šermířské souboje, efektní souboje. Prakticky totéž se používalo například ve snímku Zorro: Tajemná tvář natočeném o mnoho desítek let později. Zde navíc neměli možnost používat moderní vymoženosti dneška. A s tím, co měli k dispozici si vystačili náramně. Vše totiž vypadá efektně na pohled. Film má lehce přes hodinku a půl, ale snesl bych i víc, což je vždycky záruka kvality filmu. Pro Gérarda Philipa nejspíš byla role šitá na míru. Bohužel zemřel moc brzy, aby se vymanil ze své nejslavnější škatulky, ale proč taky? Fanfán bude už navždy Gérard Philipe. A nádherná Gina Lollobrigida je jen třešničkou na dortu jinak i vcelku úsměvnému filmu. ()

Pete

Tak jsem viděl oblíbený film mého dědečka i babičky až nyní, 70 let od vzniku, to je ale ostuda. Musím s překvapením říct, že stáří mu neubralo ani dost málo ze svižnosti, vtipu a nadhledu, kterými oplývá skutečně v míře požehnané. Nečekal jsem, že je Fanfán až taková pohádka, a má v sobě tolik komedie. Kolik už inspiroval dalších filmů, mimochodem třeba i zdánlivě tolik vzdálené s Čerty nejsou žerty (to je do očí bijící), a žádný se mu nevyrovná! Herci jsou úžasní, Gina neodolatelně půvabná, český původní dabing tradičně kvalitou posouvá snímek ještě výš. Je to vlastně tak roztomile odzbrojující, že se mi ani nechce kazit srandu a hledat zápory jak hnidopich. Až na pár hlušších míst uprostřed je to jízda na horské dráze od začátku po Fin. ()

mac000

Ke klasice francouzského romantického dobrodružného filmu z 50 . let patří černobílá verze, promítaná v našich kinech (později v kinech Ponrepo). Kolorovaná verze , uváděná u nás v TV, ubírá část kouzla, jakým film na diváka působí. A o pokaženém remakeu s Vincentem Perezem ani nemluvě... ()