Jessica Jones - Série 3

(série)
USA, 2019, 11 h (Minutáž: 44–56 min)

Epizody(13)

V poslední sérii Jessica změří síly s kalkulujícím sériovým vrahem a Trish s novými schopnostmi se v boji se zlem nebojí jít do extrému. (Netflix)

Víteček

Ani nedokážu přesně říct proč, ale tahle řada mi prostě sedla. Dokonce víc než první, což už je co říct. Zatímco z druhé jsem si pamatoval úplné minimum (a když už, tak spíše části s poldou než s matkou), a to i přes úvodní rekapitulaci, tak tady jsem se prostě bavil a zůstalo to se mnou. Možná to bylo tím, jak byli všichni úplně v prdeli, ale měl jsem z toho skvělý pocit (vždy si člověk užije utrpení jiných, ne?) Opravdu mi sedl Sallinger, "obyčejný" člověk, jako padouch. Stejně tak Erik jako velký zoufalec se schopnostmi či celkem očekávaná, ale vesměs dobře podaná Trishina cesta. Po pravdě, v mnoha ohledech byla v téhle řadě důležitější než samotná Jessica, ale nevadilo mi to. 90% ()

CrazymanM

Tak tohle byla za mě nejlepší řada JJ!Po 2.řadě jsem se na to chtěl vyprdnout,ale pak jsem se donutil dodívat na všechny tyhle Marvelárny(Iron Fist,Luke Cage a Daredevil) a s touhle poslední? řadou jsem velmi spokojen,ani bych to nečekal. ()

BaronMartin

SPOILERS! Se třetí sérií nám neskončila jenom samotná Jessica Jones, ale i celá éra Marvelovských seriálů od Netflixu a taky jedno z nejkvalitnějších období Marvelu vůbec. A je to strašná škoda. Pozitivním faktem alespoň zůstává, že se Defenders loučí na poměrně podařené a příjemné notě. Třetí sérka Jessicy se totiž na rozdíl od neskutečně plytké druhé řady vrací tak trochu zpátky ke kvalitě první série, na kterou to sice stále nemá, na to byla první řada až moc skvělá, v porovnání právě s druhou sérií má ale ta třetí konečně zajímavé aspekty, do popředí se opět dostává detektivní a noirový příběh a hlavně zde dostáváme i dost povedeného záporáka, což všechno té minulé řadě prostě scházelo. Abych nějak začal, na úvod samozřejmě musím zmínit herečku Krysten Ritter a samotný charakter Jessicy, který je naprosto stejný jako v předchozích 2 řadách, ale stále funguje parádně. Na Jessice je prostě hrozně super, že to není tradiční hlavní postava. Jessica není nijak extra sympatická, má tunu charakterových vad, mezi které patří například přehnaná náladovost a choleričnost, ráda utápí své problémy v alkoholu a celkově je to poměrně negativní osoba. A to je strašně super. Je hrozně fajn mít hlavní postavu, která není perfektní, která má své chyby a která se chová jako člověk. Jessica asi navždy bude jeden z nejunikátnějších a nejzajímavějších charakterů celého Marvelu právě tím, jak odlišně a hrozně moc lidsky působí. Jessica je odtažitá, straní se lidí, na všechny křičí a nadává jim, občas ale, během nějaké emocionální scény, vyplyne na povrch proč je vlastně taková a proč se tak chová, což Jessicu jako charakter ještě víc prohlubuje a dělá jí to lidskou. Další postavy jsou většinou též dobré, Malcolm je stále strašně fajn a jedná se o hrozně příjemnou a dobrou postavu, dostáváme zde i novou postavu Erika, který má díky své cynické a satirické povaze skvělou dynamiku s Jessicou a navíc má poměrně dost zajímavou superschopnost. Další postava, o které chci mluvit, tak je Jeri Hogarth, což je první výtka, kterou k třetí sérii mám. Jeri totiž, vlastně naprosto totožně jako ve druhé sérii, zde má svou vlastní osobní linku, která nejenže není moc zajímavá, ona naprosto vůbec nesouvisí se zbytkem série a s tím, co se v ní děje. A zatímco ve druhé sérii se celá linka o tom podvodníkovi s léčivými schopnostmi začala projevovat až na konci, zde má její část s milenkou Kith extrémní množství prostoru od úplného začátku a opravdu to není moc zajímavé. Jeri později sice dostane jakousi mini linku o právním boji proti superhrdinům, ta ale trvá asi 1 a půl epizody a následně je okamžitě ignorována. Navíc, nebudu ani zmiňovat jak extrémně nesympatická Jeri je (doslova zde dožene jednoho týpka k sebevraždě a její výčitky zmizí asi po půl minutě) a celou dobu akorát čekáte, jestli vůbec uvidíte její smrt na ALS (spoiler, neuvidíte :D). Schválně jsem přeskočil druhou nejdůležitější postavu řady, Trish, a to právě kvůli tomu, abych jí mohl zmínit teď. Trish se zde totiž konečně stává opět zajímavou postavou (ne jak ve druhé sérii, kde byla totálně na přesdržku), dostává zde hodně zajímavou a povedeně zpracovanou linku o její vlastní superhrdinské kariéře jakožto Hellcat, která je navíc krásně propletena do té hlavní dějové linky, a extrémně se mi líbí, jak se tvůrci nebáli tuhle postavu změnit k nepoznání. Zatímco na začátku série s Jessicou spolupracují a snaží se dělat nějaké ty správné činy, v závěru dostáváme velkolepý souboj mezi těmito dvěma sestrami a z Trish se zde stává v podstatě hlavní záporák celého seriálu, což je nejen celkem odvážný krok ze strany tvůrců, udělat ze side-kicka, který rozvíjíte 3 série, někoho, koho musí hlavní hrdinka zastavit a porazit, je to ale skvěle provedené a dynamika mezi Jessicou a Trish je, hlavně právě ve finále, naprosto výborná. S finálem obecně mám jediný problém, a to ten, jak uspíšené vlastně je, jinak je to ale naprosto skvělý díl a perfektní způsob, jak ukončit celý seriál. Poslední charakter, který chci zmínit, je samozřejmě hlavní záporák řady, Gregory Sallinger, u kterého můžu jenom říct, že se sice nedokázal vyrovnat Kilgravovi (kdo ale taky dokáže :D), je to ale velice povedený padouch. Zaprvé, je strašně super, že zde dostáváme někoho, kdo nemá vůbec žádné superschopnosti a kdo sází především na svou inteligenci, je strašně osvěžující, že zde máme někoho, s kým Jessica vlastně nemůže vůbec bojovat (protože kdyby mohla, tak by to byl celkem jednostranný souboj :D), zato je pro ní ale Sallinger silnou psychickou hrozbou. Zadruhé, já osobně mám hrozně rád sériové vrahy a celé toto téma, proto mít jako záporáka zvráceného a psychopatického, extrémně inteligentního a chladného sériového vraha, který taktizuje a je vždy 10 kroků před vámi, to je prostě výhra. Sallinger je strašně super, je jak skvěle napsaný, tak skvěle zahraný, díky němu taky dostáváme výborný detektivní příběh, který ještě zmíním později, a díky němu je zde též celá ta hlavní hra na kočku a na myš, jelikož velice krátce po začátku série získá jak Jessica, tak Sallinger, nějaké ne moc příjemné informace na toho druhého a začíná díky tomu velice dobrá inteligentní naháněčka o tom, kdo přechytračí toho druhého. Abych nyní zmínil nějaká další pozitiva a negativa: mezi ty dobré stránky třetí řady určitě patří fakt, že zde dostáváme plnohodnotný detektivní příběh. To je něco, co v druhé sérii prakticky chybělo (a když už to tam bylo, nebylo to moc dobré), a je dobře, že se to vrátilo, jelikož Jessica je přece jenom soukromý detektiv, tudíž jaký jiný žánr by jí měl sedět lépe, než detektivka. A samozřejmě, napsat dobrý detektivní krimi příběh, když máte jako záporáka sériového vraha, to není zas tak těžký a tady se to naštěstí povedlo :D Spolu s tímto se vrací i noirová atmosféra, který sice není ani zdaleka tak silná, jako v první sérce (kde ale byla extrémně napínavá atmosféra hlavně díky Kilgravovi), na rozdíl od druhé řady tu ale aspoň je. Dále chci zmínit odvahu tvůrců v některých momentech, jelikož zde jsou scény, které jsem úplně nečekal :D Již jsem zmínil fakt, že se tvůrci rozhodli z Trish udělat v podstatě záporáka, další takovou volbou je pro mě např. smrt Dorothy, která přišla naprosto odnikud - a teď to myslím v dobrém slova smyslu - byla nečekaná, šokující a překvapivá, zároveň poměrně dost brutální a líbí se mi, že se tvůrci nebáli zabít takovouhle vedlejší postavu, která se budovala tři série, což mnohé jiné Defenders seriály prostě nedělaly. Pokud bych měl říct něco, co se mi zas tolik nelíbilo, tak je to klasicky tempo celé řady (upřímně, jsem alespoň rád, že už teď, když Marvel Netflix seriály skončily, nebudu muset do recenzí tak často psát, že to mělo špatné tempo :D). Nejvíc je to vidět hlavně na prvních třech dílech, tedy vlastně do té doby, než poznáme Sallingera, které jsou extrémně utahané a hrozně zbytečně pomalé. Třetí sérii by poměrně dost prospělo snížení počtu epizod ze 13 na takových 9 nebo 8, což je ale samozřejmě něco, co trápí všechny Defenders seriály. Na závěr chci říct, že třetí série je určitě fajn. Nedosahuje samozřejmě kvalit té první řady, na rozdíl od druhé má ale už co nabídnout. Konkrétně velice fajn postavy (výjimka Jeri :D) v čele se stále skvělou Jessicou a zajímavě zpracovanou linkou Trish alá Hellcat, poměrně dost povedeným detektivním příběhem, kterému naopak kraluje záporák Sallinger. Je to hodně fajn a jsem rád, že Defenders končí na této pozitivní notě. Stejně je to trochu smutné, že celá tahle éra Marvelu končí, 4. řadu Daredevila nebo třeba 3. sérku Punishera bych si s přehledem dal. Uvidíme, jak vlastně tyhle milované postavy dopadnou a co se s nimi stane. Každopádně, prozatím... Sbohem Defenders, budete mi chybět! A doufám, že vás Disney a MCU úplně nepokazí (ehm, ehm) :D Vlastně hrozně fajn zakončení nejen samotné Jessicy, ale i celé jedné éry Marvelu. Velice povedený detektivní příběh se skvělým záporákem, dobré postavy, fajn atmosféra. Stále hodně roztahané, ale jinak celkem dost dobré ukončení seriálu. Hodnocení: 70% () (méně) (více)

kishi_SO

tazky bolehlav. Prislo mi to, az prilis ambiciozne sa snazive ohurenie (sokovanie) plne zvratov. Kazdy jeden diel si musel prejst 45 minutovym obkecavanim poslednych 5 minut twistov. Kazdy jeden diel zacinal spomenutym twistom a viedol k dalsiemu. A zrazu - precitnutie - kurna posledny diel, treba rychlo nahadzat vysvetlenie vsetkeho, uzavriet neuzavrete a hostovanie Luka a jeho mentorske kazanie uz bolo iba ceresnickou na dufam poslednom przneni Marvelu Netflixom. ()

Ado.Erdelyi

Obsahuje SPOILERY !!! Jessica Jones po 3 krát nepredvádza nič také ohromujúce ako v 1 serií , približuje sa to k tej nie moc povedenej 2 serié . Prvý problém tu nastába počet epizod ktoré sú až moc dlhé a po väčšinu času sa len jedná o výplň ktorá nijak neobohacuje dej alebo ho neposúva dalej , bohato by stačilo 8-9 epizod . Začiatok 3 serié hádže všetko do koša čo nam bolo ukazané na konci 2 serié , vzťah Jessicy , Trish , Malcolm , všetko ide vlastnou cestou a tie prvy 4 epizody nam neukazujú nič nové a ani zaijimavé , neskôr sa nam dostane pár zaujimavých scéň , ale najhoršie na tom je že kvalita a napätie deja sa prejaví až posledné 3 epizody čož je sakra málo . Jessica tentoraz nehrá až takú hlavnú postavu ráta sa s ňou len s principom , tentoraz dostala viacej priestoru aj Trish ktorá ale svojím hlúpym chovaním nedáva na lepší charakter . Malcolm sa tu držal tak prvých par epizod a potom ked chce spraviť niečo super tak ho okamžite v tom zrušia , aj tak patrí medzi lepšie vybudované postavy s celkom kvalitnou dejovou linkou . Z nových postav je najlepší asi Erik - dalši partner Jessicy ktorý ale teraz sa zdržiava dlhšie než tí ostatní , tvoria s Jessicou pekný pár , má dobré hlašky a tiež scény . Jerry Hogarthova je zase ako na kopci , raz je nudná , potom záživná , potom ju nenavidíte ale zase si k nej nájdete cestu , musím ale uznať že asi zo všetkých má vážne vybudovaný silný charakter takého záporaka ale z části normalného človeka . Hlavný záporak tejto série Sallinger je najhorší záporak zo všetkých serií , dokonca horší ako mama . Je motivy a pohnutky niesu vôbec vysvetlené , ide len o klasickéhé vraha ktorý sa tak možno dokáže ohanať nožom , a ani intelekt nemá taký veľký , v pohode sa s ním dalo vysporadiať do 4 epizod kedže už asi tak 5 krát ho mali ale kvôli podstatnej dlžke ho museli nechať . Na záver sa nám spajajú všetky dosavadné linky s Trish , Jerry , Jessica , Erik , Sallinger a dalších . Linky sú slabé a ani nevyvrcholia , postava maju pomalý dej a dlžka je až moc dlhá , zato tu sú ale zaujimavé scény a celkom creepy atmosfera . Najlepšia linka Jessica s Erikom a ich vztah jednozačne , potom asi linka s Jerry a niečo malo hodím Malcolmovi . ()

CheeseFigure

Stále kvalitné, zábavné, ako predchádzajúce série. Jessica Jones, ktorú nikdy neopúšťa jej pozitívna nálada, sa tentoraz vydáva po stopách vraha, Malcom zisťuje, že práca u právnikov a morálka nejdú vždy ruka v ruke, Trish chce pomáhať a chrániť a Jeri si ide svoje vlastné ciele. Minulej sérií som vyčítal, že mi tam chýbal riadny záporák. Tretia séria nám doručila slušného záporáka, typického fiktívneho sériového vraha. Čo znamená ,,typickýý fiktívny sériový vrah"? Je vysoko inteligentný, krutý a nezanecháva stopy, takže dostať ho bude riadna fuška. SPOILER: Pri komentári k druhej sérií som písal, že mi Trish príde jak záporák. No, tak tentoraz z nej spravili naozaj záporáka. Alebo skôr drsného anti-hrdinu? Tak či onak, vývin jej postavy hodnotím veľmi dobre. Škoda, že štvrtá séria nebude, som zvedavý, kam by sa s Trishiným charakterom tvorcovia posunuli. KONIEC SPOILERU. Samozrejme, ani tretia séria Jessici sa nezaobišla bez problému predchádzajúcich Netflix/Marvel seriálov a to je nadmerný počet dielov. Naozaj, pri jedenástej epizóde som mal neustále pocit z jej zbytočnosti. Táto chyba sa však tiahla aj ostatnými seriálmi, takže asi tak. Na záver dodám, že tretia séria nerobí seriálu hanbu a ide o celkom v pohode zakončenie a rozlúčenie s touto ,,milou" súkromnou detektívkou z Hell´s Kitchen. ()