Princezna a písař (TV film)

Princess and the scribe

(festivalový název)

Princezná a pisár

Pohádka

Česko, 2014, 81 min

Štědrovečerní pohádka roku 2014. Že by se nám z Jonáka stával novodobý Troška? Nemyslím to zas tak špatně, jak se to může zdát. Obě jeho pohádky se mi líbily, jenže zatímco pohádka o Marušce držela pohromadě bez problémů, tady je zase tolik nedodělávek až to bolí. Stejně jako Troškovi nedělá Janákovi problém vizuál, ale děj a kouzlo chytré pohádky jim oběma chybí. Je hezké dostat do pohádka šermířské scény, jenže co je to platné, když ty souboje jsou tak špatně nachoreografované, že je to přímo do očí bijící. Příběh celkem drží pohromadě, ale má spoustu hluchých míst, ale sem tam má i vtipné a podařené momenty. Hlavní hrdinové mi vůbec nevadí, chemie mezi nimi sice není ani zbla, no ale budiž. Celkově myslím na Štědrý den se pohádka hodila a nedopadlo to nijak špatně.(26.12.2014)

• heyda

Možná to není pohádka na úplný odpad, ale já se prostě nepřenesu přes to, že vůbec někdo má touhu zfilmovat něco tak nezajímavýho. Nechápu tu zvrácenost tvůrců přijít s něčím takovým a prodávat to jako NOVOU ČESKOU POHÁDKU. Se jen děsím, co z těch nových pohádek vždycky vyleze a opět se potvrdilo, že z toho leze většinou pěkná srajda. Češi už neumí točit pěkné pohádky. Čest výjimkám!(28.12.2015)

• ABLABLABLA

Na Štědrý den byla zase taková slabota prostě... Nejslabší ze všech tří vánočních pohádek na ČT1 letos.... teda loni, jen jsem teď měla kapku zpoždění s komentáři :) Pár světlých vtipných chvilek tu bylo jako když si navlíkala punčochy a on se potají koukal a když si ho všimla, tak jen řekl "Vždyť už spolu utíkáme, tak co?" Tak to už jste na to rovnou mohli skočit, když už spolu utíkáte, co? "Hodně velké veselí? Mají třeba i lidi omdlévat radostí?" Tak takhle veselá jsem ještě nebyla... No kolem a kolem měli všichni naprosto strašné účesy - kolik na tento film muselo padnout příčesků a umělých vlasů u těch chlapů, to radši ani nechci vědět. Příběh téměř nulový. Dialogy téměř nevtipné. Napětí žádné.(6.2.2015)

Hodně sympatická pohádka, která se mimo jiné liší tím, že šerm v ní, vypadá více méně jako.. šerm (což rozhodně není pravidlo). A krom něj se tu furtén někam skáče nebo leze, prchá, či provádí jiné pokoniny a přitom to nevypadá nijak zvlášť blbě (no dobře, trochu přivřít bulvy asi potřeba je), navíc se podvedlo jak obsazení (titulní písař, zavilý űberpadouch), tak řemeslo a to fakt není na tv produkci málo. Krleš & howgh & vesmírná vydra s chapadly navždy.(24.12.2014)

• Slarque

Začátek vypadal nadějně, proč neudělat pohádku trochu akčnější a nepřidat i nějaký ten parkour, že? Jenže se jako v tomto žánru tradičně vařilo z vody, takže scénář začal vytahovat různé deus ex machiny a prudit nelogičnostmi, které bych pohádce klidně i odpustil, kdyby nabídla něco, čeho bych se mohl chytit. Princezna byla sympatická, král starý a hlavní padouch pitomý jak ten jeho plán. No nic, jako obvykle.(24.12.2014)

• - Interiéry se točily v Martinickém paláci v Praze, exteriréy pak například u řeky Ploučnice. Filmovalo se také na hradě Velhartice. Natáčení probíhalo v dubnu roku 2014. (Zdroj: Týdeník Televize). (M.B)

• - Během natáčení byly využity kulisy ze seriálu Borgia (od r. 2011). (M.B)

• - Hercům se v scénách v řece dolívala teplá voda. (M.B)