Nikdy není pozdě

Nikdy nie je neskoro

• Austrálie

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 101 min

Komedie má mnoho podob,ale je to žánr,který hodnotím vždy trochu kladněji, protože jde o odlehčený žánr a není ho třeba brát tak vážně. Je moc příjemné, když viidíte Meryl Streep křepčit, i když na to víceméně ani nemá,ale jde si za svá´svým snem, věřím jí ho a je hezké vidět, jak si za ním stojí. Meryl je dobrá,chci být jednou vitální jako ona. Ten film má prostě hodně pěknýh okamžiků a taky zobratuje to, jak jsme všichni úplně jiní.(21.12.2015)

• Likan7

Nikdy není pozdě je vlastně film o ničem. Má v sobě jednu jedinou zajímavou myšlenku. Ukázal vlastně to, co filmy obvykle neukáží. Meryl Streep je rockerka, která šla za svým snem. Vybrala si kariéru hudebnice před rodinou. A i když nechci říct, že si zvorala život, tak slávu a peníze rozhodně nezískala. Její rodina jí nesnáší, děti prakticky neznají a ona sama ví, že to celý po*ělala. Meryl Streep ukazuje, že hrát umí perfektně. Zvládá svou nespoutanou postavu i snahu být matkou dobře. Proto je škoda, že okolo ní nedokázal Jonathan Demme postavit film, který by tak šíleně nenudil a při jehož sledování jsem se ani jednou neusmál ani nedojal. Když tu už byla scéna potenciálně vtipná, je utnutá a nebo totálně zahraná do ztracena. A tak to je s celým filmem.(17.1.2019)

Film sa dosť pomaly rozbiehal a v jednom momente úplne zabrzdil. Ale našťastie potom nabral druhý dych a išlo sa až do príjemného konca. Nie som si istá, čo malo byť hlavným motívom filmu, pre mňa asi to, že nikdy nie je neskoro na druhú šancu. Hudba bola ale fakt dobrá. Aj Meryl Aj Mamie. A celá časť so svadbou sa naozaj vydarila. Nebolo to zlé, ale druhý krát ten film asi pozerať nebudem.(16.9.2015)

Podle komentářů toto oslovilo asi více ženy - a potom ještě mě. Chlapi, kteří film totálně strhali, by asi chtěli, aby se tam hrál fotbal, ale tuhle debilní hru a všechno co se kolem ní děje nemusím. Pokud by filmová Ricky zůstala jen prodavačkou a neupsala se celoživotně rocku, asi by to celé bylo o ničem. Ale právě tato kombinace, láska (až posedlost) k rocku a konzervativní rodina dávají filmu ty správné grády. Není omluvou, že Ricky opustila rodinu a jela si ve svém koníčku, ale tohle dělá spousta rockerů, akorát že to bývají chlapi. Takže příběh dost slušně popisoval dění na obou stranách fronty. Živá vystoupení místní kapely dodaly milý ráz a za potěšení hudbou je ta čtvrtá *. Jinak spíše než komedie je to drama.(3.2.2016)

Asi sú dva uhly pohľadu, ktorými sa dá film vnímať. Buďto odsúdiť matku za to, že opustila svoje deti a venovala sa tomu, čo považovala za svoju vášeň, alebo pochopiť, že každý z nás sme rozdielni a máme veľmi ďaleko k dokonalosti. Nechcem sa púšťať do psychologických rozborov, alebo moralizovania. Napíšem to jednoducho. Som taký ten zodpovedný typ, ktorý má celkom pevné zásady a veľmi dokladne usporiadaný rebríček hodnot. Podľa toho, by som mohla postavu Maryl odsúdiť k zatrateniu a pohŕdavo si odfrknúť nad tým, že predsa pár hodín snahy zďaleka nevynahradí roky tvrdej práce a obetavosti matky, ktorú jej deťom nahradila iná žena. Mala by som pravdu, ale... deti milujú svoje matky a nikto nie je dokonalý. Bolo by fajn, keby sme dokázali získať druhú šancu a príležitosť pochopiť a napraviť, aj keď len z malej časti, svoje chyby. Takto som film vnímala ja a poskytol mi krásny zážitok. Rčenie všetko zlé je na niečo dobré, platí aj obrátene..(30.11.2015)

• - Původně se ve filmu měly objevit pouze tři písně, ale Meryl Streep (Ricki) si vedla tak dobře, že se režisér snímku rozhodl dalších sedm písní přidat. (Streeper)

• - Film je věnován památce baskytaristy Ricka Rosase, který zemřel těsně po dokončení filmu. Rick se podílel na tvorbě Neila Younga, dlouhá léta s ním hrál ve skupině Crazy Horse. (jezurka42)

• - Meryl Streep se kvůli roli učila na kytaru od Neila Younga. (Streeper)