Trošku sa musím priznať, že som tento film podcenil, no nikdy asi nie je neskoro na to, aby človek povedal, že sa pomýlil a výsledne je s filmom veľmi spokojný. Nielen si myslím, že "Ricky And The Flash" je veľmi dobrým filmom, no rovnako si myslím, že to je jeden z najpríjemnejších filmov roku. Môže za to v prvom rade veľmi príjemné herecké obsadenie, no súčasne aj veľmi sympatické postavy, ktoré skutočne dodávajú filmu správnu chuť, ktorá je neodolateľná. A plus ešte musím pochváliť aj kapelu "The Flash", ktorí spolu s Meryl Streep predviedli príjemný hudobný zážitok. Mám pocit, že občas tu sú niektoré filmové klišé, ktoré sú skutočne staré a videli sme ich miliónkrát, no aspoň sú opodstatnené a nie sú vyslovene otravné. To však neznamená, že miestami neviete kam film bude smerovať a čo sa stane neskôr. No rovnako ešte je treba pochváliť celkom príjemným spôsobom podaná hlavná myšlienka filmu a asi najlepšia filmová svadba tohto roku. Som rád, že som film videl a viem si predstaviť, že by som sa k nemu aj niekedy vrátil. Hodnotenie: B+(1.11.2015)

Pro mě osobně hodně průměrný film. Asi nikdy nedokážu pochopit, že se někdo dokáže takhle zhroutit z rozchodu s mužem. No jo, já vím, jsem obrovská romantička, ehm. No ne. Meryl předvedla dobrý výkon, to je fakt. Kevina Klinea prostě miluju, takže dobrý. "Děti" dost průměrné, nezáživné, nevěřila jsem jim ani nos mezi očima. Skvělé písničky.(19.3.2016)

Kašlu na scénář, tohle byla senzační hudební jízda Meryl Streep, Ricki, která už má nějaký ten pátek za sebou. Ne vždy žila tak, jak by se od ní očekávalo, projela spoustu času jedním kiksem za druhým. A najednou nastal zlom a její vnitřní hlas jí napověděl, že není všechno jak má být a co teď Ricki ? Myslím, že nakonec to poslepovali celkem v pohodě. Pro mě bylo podstatné, že Meryl byla vážně úžasná, ta zahraje skutečně cokoliv a dá do toho všechno a to se nedalo přehlédnout v žádném případě. Za druhé tam hrála její skutečná dcera a za třetí, jak je v zajímavostech, měla možnost hrát na kytaru Neila Younga. No tak to je jasný, že to nebudu pitvat. Bravo Meryl !(14.1.2016)

• mira.l

Když mě film nudí prakticky od začátku a během jeho sledování nejsem línej zapnout noťas a začít na půl oka sledovat něco jinýho, zatímco je mi vcelku jedno, jaký dialog právě na obrazovce probíhá, tak je asi něco špatně. A to byl přesně tenhle případ. Od úplného odpadu to snad zachránila jen Meryl (i když jsem se nemoh ubránit dojmu, že jí to moc nesedí a že je na takovou roli už poněkud...no proč to neříct na plnou hubu - stará) a celkem poslouchatelný hudební doprovod (teda většinou). Za to dávám dvě *, ale víc ani ň. Za zmínku stojí i lehce vyšinutá dcera, protože ta tady svým výkonem asi přehrála svoji filmovou (i skutečnou) mámu. Rodinka to byla vskutku povedená.(10.2.2017)

Průměrná feel good podívaná, která neurazí a za ty necelé dvě hodiny nezačne nějak výrazně nudit. Meryl na své poměry nepodává nějak moc zajímavý výkon, k čemuž podle mě ani neměla moc prostoru kvůli absence nějakých více emotivních scén ve scénáři. Docela mě mrzí, že to nakonec nebyla ani sranda a snad každý vtip ve filmu, už byl i v traileru.(28.10.2015)

• - Scenáristka filmu Diablo Cody se objeví v malém cameu jako jedna z tančících žen na svatbě při písni „I Still Haven't Found What I'm Looking For.“ (jezurka42)

• - Kromě skladeb, které hrají a zpívají jednoliví členové hereckého obsazení, zazněla ve filmu také hudba skupiny Electric Light Orchestra a také zpěváka Henryho Gummera, syna Meryl Streep. (jezurka42)

• - Byt, ve kterém žije Ricki (Meryl Streep), je tentýž byt, který se objevil ve filmu Karate Kid (1984). (jezurka42)