O Meryl se není třeba bavit, to je, jak známo tak kreativní herečka, která zahraje všechno. Dalo se jí proto věřit, že je tou pravověrnou rockerkou, i když tu kytaru držela, jak prase kost. Já jsem si tímto filmem jen potvrdil to, co vím už dávno. Rocková muzika sbližuje lidi a prolamuje ledy, tam kde je třeba. Viděl jsem lepší filmy s Meryl, než je tento o navázání zpřetrhaných rodinných vztahů, ale i tak jsem spokojen a při závěrečné, svatební scéně jsem byl na měkko.(1.12.2015)

Meryl väčšinou hráva skôr zatrpknuté postavy (a to jej koniec koncov asi ide aj najlepšie), no v tomto prípade to bol pravý opak - a musím uznať, že celkom jej to svedčalo aj v roli takejto ľahkovážnej a nezodpovednej gitaristky. Najlepšia časť filmu bola bezpochyby Rickina návšteva domova, ktorý opustila a následne "obdarila" ľahostajnosťou. Vôbec by som nebol proti, keby sa tam odohráva hoci aj celý film. Tie ostatné časti situované do koncertných barov ma až tak nebavili, hoci mám rock celkom rád, ale zbytočne to tak uberalo čas z filmu, ktorý mohol byť využitý aj inde. Celkovo ľahký nadpriemer, len škoda že sa dej nekoncentroval ešte viac na to rodinné dianie.(31.7.2016)

Mají snad všichni zpěváci podobné osudy, nebo jen filmy o nich se podobají jako vejce všem ostatním vejcím? Country, jazz, rock, rozvody, rodinné problémy, chlast, drogy, neúspěch a nakonec úspěch. Meryl jako rocková babča má ale slušné grády, její labilní dcera – ne, pardon, její dcera v roli její labilní dcery – je taky výborná. Co nejen pokulhává, ale i šmajdá, jsou mužské postavy, do jediné charakterově ploché jako tělo kytary. Jejich jedinou úlohou je přihrávat Ricky, a to na pódiu i pod ním. Výchovné pointy mi zvedají tlak, kazí trávení a způsobují červené vidění, takže jsem si zapamatovala jen to, že nikdy není pozdě nazout okované štekle, uplést copánky z plstnatého skalpu, nasadit masivní prsteny, zombie-mejkap a koženou bundu a podniknout něco hustě andrenalinového. Třeba vyrazit na rodinnou sešlost. P.S.: bod dolů, že nezazněla celá Bad Romance. :((20.1.2017)

• Botič

Rádoby feministické drama o silné rockerce, která dala přednost zpívání cover verzí v jednom zaplivaném pajzlu v LA před vlastní rodinou. Do poloviny docela fajn vztahovka, z které se vyklube laciná podívaná o dospívání v každém věku, zodpovědnosti a smíření se s rodinou jdoucí na ruku snad úplně všem rasám a sexuálním menšinám, díky čemuž to v závěru působí neuvěřitelně vyumělkovaně až odpudivě.(17.11.2015)

Jednotlivé motivy jsou ze života, netvoří však žádný celek, co by dával zapomenout podívat se na hodinky. Žádné zvláštní drama se neodehrává a nehrozí ani záchvaty smíchu. Většina charakterů je mírně jalových a nikdo nic mimořádného neřeší. Režisér Jonathan Demme zůstává ve standardu filmu o stárnoucích rodičích, co úplně nezvládli manželství a výchovu dětí, aniž by se přičinil o důvod, pro který stojí si tento film pamatovat. Do lehkého nadprůměru se dostává díky Meryl Streep a starým dobrým songům hraným naživo.(4.9.2015)

• - Původně se ve filmu měly objevit pouze tři písně, ale Meryl Streep (Ricki) si vedla tak dobře, že se režisér snímku rozhodl dalších sedm písní přidat. (Streeper)

• - Meryl Streep se kvůli roli učila na kytaru od Neila Younga. (Streeper)

• - Scenáristka filmu Diablo Cody se objeví v malém cameu jako jedna z tančících žen na svatbě při písni „I Still Haven't Found What I'm Looking For.“ (jezurka42)