Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

Lachtaan

Scéna s Bradem sršela temným napětím a jediné úmrtí v celých šestaosmdesáti minutách se také vyvedlo natočit velmi důstojně, ničím jiným ale bohužel Backcountry nedokáže zaujmout a topí se na samotném dně mých jinak oblíbených severoamerických survival žánrovek. ()

vnimatkrasu

Je opojně příjemný, když se v klasickým mustru 'sami někde v divočině' nechovají postavy jako hovada. Je opojně příjemný, když si horor vystačí s jednou zásadní scénou a přesto zbylejch devadesát minut baví. Body za uvěřitelnost. Za prostředí. Body za to, že někdo konečně ukázal Otevřenýmu moři, jak se to má udělat. ()

Mirokukii

Jak já nenáviděl nechtěné probuzení ve stanu uprostřed noci. Všude tma, že ani zip od stanu není vidět, a tak se alespoň ten sluch vybičuje k maximální pozornosti, že mu neunikne ani sebemenší zašustění... ale zpět k filmu. Ústřední pár je sympatický, bohužel však zabloudil v medvědím teritoriu což, jak se později ukáže nebude nejlepší plán na strávení prodlouženého víkendu. Jak už jsem trochu nastínil, scény snímané ve stanu, mne zaujaly nejvíce, a spolu s výborným zvukem se postaraly o výborný zážítek. Samotná nevítaná zvířecí návštěva jest pak vrcholem, ze kterého mi bylo velice úzko. Jsou na Vysočině medvědi? Doufám, že ne. ()

Tosi

Kdoví, kolik už bylo natočeno podobných filmů lidé vs. příroda vs. zvířata...Backcountry je jednoduchý film z klidného zalesněného prostředí, kde si ústřední dvojice tak krásně pomalu kráčí do útrob přírodního parku. Nevadilo mi, že budování nepříjemného pocitu trvalo celou hodinu, mohl jsem si aspoň v klidu vychutnávat krásy přírody a taky kameraman se vyšvihnul několika vizuálně pěknými záběry přes listy stromů, tak jak to mám rád. Škoda, že mrazivých scén s huňáčem nebylo víc, i když ta ve stanu byla vážně top. Fuj, mráz šel fakt po zádech ! Mít Backcountry tak o deset minut míň, dám klidně čtyři hvězdičky, protože jsem dostal to, co jsem očekával, a hororů, které v půlce nevypnu kvůli debilitě, začíná být jako šafránu. ()

elanius

(41/2015) / Také kde nič tu nič a zrazu ide o život. Práve rozpor medzi klíďó prvou polovicou a brutálnym záverom robí parádny kontrast. Inak nič prekvapujúce. (5/10) ()

Duoscop

Tyhle filmy (nejlépe horory), které se odehrávají ve volné přírodě (lesy, hory, skály...) mají vždy potenciál. A tenhle není výjimkou. Ztracená dvojice, náhodný tajemný cizinec a běsnící medvěd zaručují slušnou podívanou. Určitě stojí za podívání. ()

mickyreed

Blair Witch bez mysteriózna. V jednoduchosti je genialita. Čtyři herci, jedna rezervace a v určitých částech totální ždímačka nervů a emocí. Občas to trochu vázne, ale ve své kategorii určitě jeden z top. ()

zolo23

Od survival-thrilleru čakám oveľa viac napätia a hlavne viacej scén z hlavným záporným predstaviteľom - "Macom" . Nebyť 10 minútovej "stanovej" scény ,išlo by prakticky o romantickú drámu "Jeho" ,ktorý "Ju" pozve na výlet do lesa , kde "On" chce "Ju" požiadať o ruku, ale niečo sa pojebe. Každý to tu porovnáva s Grizzlym, jasné ide o podobné filmy s medveďom, ale popravde pri Grizzlym som sa bavil oveľa viac ,nie pre známejšie obsadenie, ale hlavne pre početnejšie akčnejšie scény. O tom predsa "zvierací" horor je. Ďaľšia vec....Nechápal som postavu, ktorú hral Eric Balfour, každá postava by mala niečo znamenať, myslel som si, že skôr či neskôr táto postava bude dôležitá. Či v pozitívnom alebo v negatívnom zmysle. On si príde k ohni, trošku zabŕdne do chlapca, dožere rybu a odíde...WTF? Natočené je to zručne, režisér vie stupňovať napätie, ale k čomu to je keď sa tam skoro nič neudeje? ()

Gunslinger

Kebyže sa na konci filmu po zotavení hlavná hrdinka vrátila do toho lesa s partou loveckých psov a arzenálom hodným lovu na predátora a rozstrieľala maca na sračky pridal by som bod :) Medvedíkov máme radi, ale hintáto sviňa by si zaslúžila vyprášiť kožuch.. ()

herr_carter

Tak se to konečně stalo - za pár šupů a dvěma ,,neherci,, byl natočen uvěřitelný survive film, v parádně drsném, kanadském provinčním parku. Omlouvám se za stopové množství spoilerů, ale chvilky, kdy kolem stanu čenichá medvěd a naše ústřední dvojka spí, jsou natolik napínavými, že jsem v jeden moment naprosto ztratil pojem o realitě. A po dlouhé době se to obešlo bez debilní pipiny v hlavní roli, Missy Peregrym je skvělá a moc jsem jí přál, aby se z toho lesa nakonec vymotala..pro mě tak Backcountry bez ohledu na rozpočet a ambice zůstává suverénně filmovým překvapením roku 2015............... moje hodnocení = 9 z 10. ()

pavcas

Není to horor, ale nervy jsem měla slušný a kempovat do divočiny by mně teda nedostal ani Brad Pitt. V týhle dvojici byla rozhodně rozumnější ta holka. Chlap typickej machírek, i když mi byl zkraje sympatickej, ale ten typ všechno znám, byl jsem tady stokrát, mapu nepotřebuju, na co máš sprej na medvědy, tady potkáme max. mývala. Slušný 4*. ()

666Carnage

Dost reálná možnost, že se to třeba takhle může stát a rozhodně vím už teď, že to nikdy nechci zažít! Film jede v pomalejším tempu a survival část filmu začíná hodně pozdě, ale zase stojí za to si počkat. Jako jednohubka tenhle film určitě potěšil. 60% ()

LEATHERFAC

Strašlivá rozjebávka - idelní pustit před spaním děckám... Grizzly zabiják je taky sada, ovšem toto je celkově mnohem reálnější a realističtější. Společně s filmem Revenant, asi nejděsivěji natočená scéna setkání s medvědem (taková blízká setkání mědvědího druhu...) Čili přesně to, co nikdy nechcete zažít. Čundr ve stanu, ranní pohodička a pak najednou venku za oknem...uááávrrr. A ste prostě v piči. Pokud nebudete mít nehorázné štěstí hraničící se zázrakem, dopadne to pravděpodobně asi tak nějak jako v tomto filmu. Takže za poslední půlhodinu jasných 5*. (Grizzly zabiják nebo Na ostří nože mě bavily celé a to hodně) Co ovšem s tou předchozí hodinou, kde se v podstatě nic neděje a člověk je nucen koukat na na totálně nudný, nesympatický pár, kde ona je taková ta běžná kikina a on kokot...? Promarněná hodina - něco mezi jednou hvězdou a odpadem. Zkrátka casting, příběh a běžné dialogy nebudou Donaldovou silnou stránkou, nicméně útoky medvědů a to co se děje potom, na to je Donald sakra kadet. Takže mu tu předchozí nudu odpustím a budu doufat, že příště se polepší. ()

Corpsegrinder

Sedlo mi to o kus víc než nedávnej Grizzly, ten je spíš takovej medvědí slasher kde šlo hlavně o nejvíc zabitejch lidí, zde to je pravej opak. Po delším úvodu nastává drsnej zvrat a zbytek filmu je klasickej lesní survival s pár ošklivejma zraněníma a méďou Pusíkem v patách. Dobrej malej film. ()

danielosbourne

Co musím na tomto filmu pochválit jako první je určitě kamera, která skvěle pracuje s prostředím a mění se dle situace. Už tak uvěřitelnému snímku dodává ještě větší míru uvěřitelnosti. Ústřední pár je příjemný a získal si mě hned během pěti minut filmu. Z žádného očekávání se stal v celku příjemný survival, který i přes nízký rozpočet má co nabídnout. ()

F.W.Colqhoun

Pravda bývá banální zřídkakdy. Ale najdou se výjimky. Jako když si scénárista/režisér vyhlídne storku, která se svou nanicovatostí velmi podobá scénáři, který byl napsán a realizován už mockrát, ale umožňuje pochlubit se Based on True Story. Co na tom, že život napodobuje špatné umění? Trochu přeháním, samozřejmě. Backcountry není katastrofa, ústřední dvojice/trojice/čtveřice (počítám-li i huňáče strkajícího hlavu do stanu) je sympaticky civilní, stejně jako scenérie, které neevokují National Geographic ni libovolný nástěnný kalendář, nýbrž spíš libovolné outdoorové výletní video. Snad může za mou jistou těžko definovatelnou nelibost - podobné filmy se mi většinou zamlouvají - momenty, které věrnost událostí umenšují? Snubní prsten, třenice/upřímnost/smíření; fuck me! Dal bych stovku, abych mohl pozorovat, jak to bylo doopravdy doopravdy. Na konci cesty je to však obyčejný a věru ničím výjimečný survival, který těží z neutuchajícímu lidskému sklonu pozorovat, jak někdo jiný chcípá. A to není málo :-) ()