Otevřené moře

Chris Kentis

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau

A víte co? Já se bál a tu krátkou dobu filmu jsem byl napjatý jak struna. Mám rád žraloky a osobně se mi líbí ten pocit stísnění. Co na to, že to je levné. Takže to má mít produkci jak Bayovi filmy? No ták. Mě se film líbil a splnil co měl. Zajímavý nápad + žraloci + žádný happyend. Za každý tento bod je hvězda a ta navíc? Za to jak to akorát velká většina shazuje a hledá jen to špatné.(26.11.2009)

Začíná to jako porno bez sexu říznuté cestopisným dokumentem a končí jako neradostný výluh z Čelistí a Záhady Blair witch. Nedá se říct, že by Otevřené moře bylo vyloženě špatným filmem. Dá se říct, že je Otevřené moře vůbec filmem? Tvůrci skutečně šetřili kde se dalo. Na hercích, na stopáži (natahované zcela nepochopitelnými a zcela zbytečnými „suchozemskými“ scénami a scenériemi), na žralocích (použili živé :)), na překvapivých zvratech (od „vynoření“ jenom očekáváte odpověď na otázku: Kdo přežije?). Oba představitelé se sice chovají přibližně tak, jak by se dva lidé osamoceni uprostřed oceánu chovali, ale vypouštějí přitom z úst tak nešikovně vykonstruované věty, že by je ani Laurence Olivier nezahrál do sítě. Ale jelikož jsem zatím sám nestvořil zábavnější "home video", nebudu přehnaně kritický. 65% Zajímavé komentáře: kinej, k212, jakbrez(30.6.2005)

Ťažko povedať, čím sa vyhrabal ultra nízkorozpočtový film z hlbín nezáujmu na plátna multiplexov. Žeby námet? Žeby akýsi post blair witchovský syndróm ručnej kamery? Žeby opätovná chuť na žraloky na veľkom plátne? Asi by to bolo zaujímavejšie ako pol hodinový hraný dokument, kde by sme sa nemuseli zapodievať hádkami manželov a sústredili sa iba na atmosféru a strach. Experiment, ktorý sa dá raz zkusnúť, ale ktorý vás nijako neobohatí.(11.1.2013)

• Nettrass

Důležitá doporučení : 1/ Nikdy nechoďte plavat do otevřeného moře. Zajistěte, aby ho někdo zavřel, nebo ho zavřete sami. 2/ Vždy mějte u sebe neoblíbeného šéfa, tchýni, nebo svého věřitele. V případě potřeby ho pak žralokovi podstrkujte, dokud se dostatečně nenažere. 3/ Pokud vás stejně začne okusovat, smějte se, to ho znejistí. 4/ Uvidíte-li žraloka, zavřete oči - okamžitě zmizí. 45%(1.11.2012)

Tak jako thriller nebo horor od kterého vyžadujete akci – není Otevřené Moře určité vhodný kandidát. Jedná se o pomalejší, atmosférický příběh s velkým pocitem bezmoci. Díky shodě náhod a nepozornosti personálu se dva potápěči ocitají v boji na život a na smrt v pustém oceánu. Bezmoc, zima, proud, medúzy a hlavně žraloci – to jsou hlavní nepřátelé. Smutný film, !!!SPOILER!!! obzvlášť když v konečných titulkách najdou v žralokovi ten fotoaparát.(24.12.2008)

• - Herci byli během natáčení přivázaní k lodi, aby je neodnesly vodní proudy. (Cheeker)

• - Film byl inspirován skutečnou událostí amerického páru Toma a Elieen Lonergan. (KucC)

• - Herci Blanchard Ryanová a Daniel Travis museli strávit více než 120 hodin ve vodě, vzdálení na 20 mil od nejbližšího břehu a obklopení všemi možnými druhy vodní fauny, včetně skutečných žraloků. (hippyman)