Otevřené moře

Chris Kentis

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau

Film samotný v divákovi něco zanechá. Bohužel to asi není to, o co se autoři a herci snažili. Ačkoliv například scéna, kdy oba "hrdinové" usnou a proudy je odnesou kus od sebe, je sugestivní, dokonce i "přístup" žraloků k potravě je vcelku reálný, tak celkově je cítit, že by zápletka vystačila nejlépe na 20ti minutový dokumentík. Nabízí se srovnání s "Pád do ticha", což je ovšem nebe a dudy... Škoda.(25.4.2005)

Při sledování filmu jsem přemýšlel, zda-li by se z tématu nedalo vytěžit víc, a zda by se to vše nedalo natočit působivěji. Na nic jsem nepřišel, ale i tak dávám pouze 3*. Otevřené moře je dobře natočené drama podle skutečné události, které má díky použití digitální kamery dokumentární nádech. A až pojedu v červnu zase na jachtu, budu si zatraceně dávat pozor, aby mi při potápění neujeli.(7.1.2005)

Myslím, že POMO je zbytečně kritický, protože v Otevřeném moři je krásně vidět "klaustrofobie" nekonečného prostoru a ponorka, vztek a beznaděj prostupuje postavami velice věrohodně. Laciný vzhled filmu mě ze začátku trochu zarazil (vypadá to jak béčkové porno), ale postupem času to právě naopak přidává na autentičnosti. A pokud je poslední záběr se vyloveným žralokem autentický, pak je to velice dobrá tečka ;)(8.9.2010)

Potápěčská noční můra to teda byla. Dívat se přes hodinu na dva lidičky, jak leží na hladině moře, jak se hádají, usmiřují a čekají na pomalou smrt, přitom se kamera houpe ze strany na stranu společně s vlnami a divák získává pocit autentičnosti. Pak přijdou žraloci, pak přijde konec... Divné a stísněné. Na druhou stranu je to vlastně všechno a nic víc v tom člověk nenajde.(23.8.2006)

Minimalistické, jednoduché, no účinné. Tá dusnota a napätie okolo nepríjemnej situácie nešťastnej dvojice, ktorú nechala ich výprava v otvorenom mori, by sa dala miestami krájať. Tiež sa tu nezabudlo ani na psychológiu postáv v takej situácii, kde postavy jednajú tak, ako by asi jednali všetci - od hádok, obviňovania, plač, zúfalstvo až po odovzdanie sa osudu.... Človek už len čakal čo sa kde vynorí a kde a z koho si odhryzne. Výborná záležitosť. 75/100(25.3.2017)

• - Blanchard Ryan má ve skutečnosti panický strach ze žraloků. (Karlos80)

• - Jména hlavních postav se shodují se jmény jejich herců. (KucC)

• - Herci Blanchard Ryanová a Daniel Travis museli strávit více než 120 hodin ve vodě, vzdálení na 20 mil od nejbližšího břehu a obklopení všemi možnými druhy vodní fauny, včetně skutečných žraloků. (hippyman)