Otevřené moře

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau
  • POMO

Dokumentaristicky autentický celovečerák, nakrútený digitálnou kamerou, ktorého ústredná herecká dvojica nie je nijako sympatická a scenár nám ju ani nedovolí bližšie spoznať. A to sa kamera točí 50 minút iba okolo nej, ako sa na hladine oceánu háda alebo naopak utešuje vyznaním lásky. Pocit stiesnenosti a izolácie tu funguje, ale vďaka málo dramatickým zvratom film plynie strašne pomaly a pôsobí prázdnym dojmom. A celkom ho zabíja záver, načisto popierajúci autenticitu, na ktorej vystaval všetku svoju pôsobivosť!(8.11.2004)

Minimalistický thriller. Prirovnanie "Blair Witch na mori" síce nesedí, ale film je napínavý slušne. Obaja herci sa snažia, ale ich postavy mi k srdcu ktovieako neprirástli. Réžia je pomerne slabá. Chcel som dať dve, ale záver si tú dodatočnú hviezdičku zaslúži (napriek prehnanej filmovej dramatičnosti)...Keď si človek predstaví, že niečo podobné sa naozaj stalo - brrrr...(27.6.2006)

• Nettrass

Důležitá doporučení : 1/ Nikdy nechoďte plavat do otevřeného moře. Zajistěte, aby ho někdo zavřel, nebo ho zavřete sami. 2/ Vždy mějte u sebe neoblíbeného šéfa, tchýni, nebo svého věřitele. V případě potřeby ho pak žralokovi podstrkujte, dokud se dostatečně nenažere. 3/ Pokud vás stejně začne okusovat, smějte se, to ho znejistí. 4/ Uvidíte-li žraloka, zavřete oči - okamžitě zmizí. 45%(1.11.2012)

Dobrá je postelová scéna, kdy nedojde na sex, páč je partnerka unavená (což byla chvilku reality show) a nám je jasná pointa celý situace, kdy to byla její poslední kopulační šance, o čemž samozřejmě nemá v tu chvíli ponětí. Zkuste si z toho, milá děvčata vzít příklad, nikdy nevíte, kdy je to naposled.(27.12.2007)

Film, který měl působit díky digitální kameře autenticky, působí ve výsledku přinejmenším rozpačitě. Autenticita je tak na úrovni nějaké přiblblé reality show. Průměrné herecké výkony jsou ještě více podkopávány špatnou režií. Například záběry na lodi, kde spolu komunikuje skupina lidí, opravdu nepůsobí reálně. Herci prostě nuceně stojí před kamerou a odříkávají své role, jako bych viděl nějakou tu dokreslovací scénku, co si někdy přidávají do reportáží ve zprávách na Nově. Nevím, čím to, ale nakonec mi nejreálnější z celého filmu přišla ložnicová scéna, ta jediná působila skutečně. Tak 40 minut filmu je úplná nuda, naštěstí se film na konci trochu rozjede a závěr drží film, alespoň na hranici průměru.(5.5.2005)

• - Chris Kentis napsal původní návrh scénáře za necelých šest dní. (KucC)

• - Jména hlavních postav se shodují se jmény jejich herců. (KucC)

• - Film financoval režisér Chris Kentis a jeho žena, producentka Laura Lau. Produkce pár vyšla na 130 000 amerických dolarů, společnost Lion's Gate jej po promítání na festivalu Sundance zakoupila za 2,5 milionu. Rozpočet filmu lze porovnat s polovinou nákladů na ozvučení typického hollywoodského filmu. (KucC)