Otevřené moře

Chris Kentis

Graeme Revell

Laura Lau
  • Her0.89

Nesdílím nadšení většiny z vás. Uznávám, že natočit takový kousek, je asi příliš velké sousto, ale asi každý soudný člověk musí uznat, že to nebylo ono. Už když jsem viděl tu kameru na začátku, tak jsem něco takového tušil. První "zábavnější" část pak byla vystřídána několikaminutovou nudou ve které se objevuje jen zamilovaný pár a otevřené moře. Nevím komu bych doporočil.....snad jen rekreačním potápěčům :-)(15.3.2008)

Tenhle snímek mohl být rozhodně lepší, mohl být dramatičtější i akčnější, i když i tohle tempo je dobré. Jen z hlediska dokumentárního stylu to není úplně ono, a ani z hlediska z hlediska filmového nebudete mít ten správný požitek. Myslím si, že něco takového se dá natočit hodně kvalitně a efektně, ale to by chtělo přece jen trochu lepší scénář a o hodně lepší zpracování.(19.11.2013)

Místy mi připadalo, že se dívám na nějakou mexickou telenovelu, kde kamera vypadá podobně neuměle, lidé vedou nesmyslné dialogy a tváří se pořád stejně prkeně. Navíc byla podle mého názoru použita naprosto se nehodící hudba a sem tam problikávající záběry ukazující, co se právě děje na pláži byly také poměrně rušivé. Když pomineme tohle všechno, musím přiznat, že film jisté kouzlo má, jen by to chtělo zkušenější ruku, která by se ho ujala a natočila trochu lépe. Rozhodně alespoň finální scénu bych si představovala jinak.(23.3.2006)

Myslím, že POMO je zbytečně kritický, protože v Otevřeném moři je krásně vidět "klaustrofobie" nekonečného prostoru a ponorka, vztek a beznaděj prostupuje postavami velice věrohodně. Laciný vzhled filmu mě ze začátku trochu zarazil (vypadá to jak béčkové porno), ale postupem času to právě naopak přidává na autentičnosti. A pokud je poslední záběr se vyloveným žralokem autentický, pak je to velice dobrá tečka ;)(8.9.2010)

• Marigold

V důsledku dosti bizarní pokus o dokumentaristicky pojaté drama. Chris Kentis se snaží evokovat situaci dvou lidí lapených v osidlech širého moře minimalistickými prostředky ruční kamery, ale troufám si říct, že naprostá většina dramatičnosti příběhu prýští ze samotné situace, ne z jejího ztvárnění. Ono v samotném zpracování není moc kde brát, ti dva se zjevně nemají o čem bavit, chvilkové hádky prostřídané zajíkavými vyznáními lásky těžko zvednou diváky ze sedadel, navíc když herecké provedení je vskutku prostřední. Absolutním hřebíčkem do rakve atmosféry jsou vyšinuté prostřihy a detaily na nejrůznější zástupce tropické fauny a flóry, nočního života v letovisku a fušérské doplňující scény z pevniny, které působí dojmem, že si je natočil zvídavý německý turista do rodinného archívu (hned vedle obnažených zadnic plážových krásek). Není se proto co divit, že z potenciálně hodně nadějného dramatu vzniká beztvará patlanina s několika žraloky, prázdným žvatláním dvou herců a podprůměrným provedením.(14.12.2006)

• - Během uváh o názvu filmu padaly návrhy jako Below nebo Beneath. (KucC)

• - Ve filmu byli použiti karibští útesoví žraloci. (KucC)

• - Vzhledem k tomu, že se natáčelo jen o víkendu a volných dnech, zabralo natáčení přes dva a půl roku. (KucC)