Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Daniel Kintner a jeho přítelkyně Susan Watkinsová si konečně našli pár dní volna, aby odjeli na dovolenou. Zejména Susan byla v poslední době hodně vytížená a ještě těsně před odjezdem řeší problémy s filmovým štábem …Když Susan s Danielem dorazí na exotický ostrov, začnou si chvil volna užívat plnými doušky. Procházejí se po tržišti a těší se, že se druhý den budou potápět. Ráno je nádherné počasí a Davis, instruktor, dává rekreantům, účastníkům potápěčského kurzu, poslední pokyny. Daniel se Susan se pak plně věnují pozorování podmořského světa. Když se konečně vynoří nad hladinu, přesně v určený čas, zjistí ale, že jejich loď už není nablízku. Na obzoru sice zahlédnou dvě plavidla, žádné ale nereaguje na jejich mávání a volání a Daniel nedoporučuje, aby se k nim pokusili doplavat, aby příliš nemrhali silami. Výstroj, zejména láhve naplněné kyslíkem, je udržují nad vodou a oba mladí lidé začínají prožívat hrozivé hodiny uprostřed vodní hladiny, zcela bez pomoci a odkázáni jen jeden na druhého. Susan má žaludeční potíže a tak jí Daniel radí, aby se na chvilku natáhla na vodu a zdřímla si. Když se dívka probudí, nikde Daniela nevidí. Málem se jí zmocní panika, ale nakonec se oba opět setkají: když usnuli, rozdělily je vodní proudy, které jsou v těchto místech, jak se zdá, velmi silné. Po chvíli oba požahají medúzy a Susan kousne do lýtka nějaká ryba. Horší ale je, že kolem neustále plavou žraloci. Zatím se sice agresivně nechovají, ale jejich přítomnost je více než hrozivá. Tak pomalu plynou hodiny a přichází noc... (TV Prima)

(více)

Recenze (205)

Lennnnna 

všechny recenze uživatele

Místy mi připadalo, že se dívám na nějakou mexickou telenovelu, kde kamera vypadá podobně neuměle, lidé vedou nesmyslné dialogy a tváří se pořád stejně prkeně. Navíc byla podle mého názoru použita naprosto se nehodící hudba a sem tam problikávající záběry ukazující, co se právě děje na pláži byly také poměrně rušivé. Když pomineme tohle všechno, musím přiznat, že film jisté kouzlo má, jen by to chtělo zkušenější ruku, která by se ho ujala a natočila trochu lépe. Rozhodně alespoň finální scénu bych si představovala jinak. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Napětí v Otevřeném moři je téma těžce diskutabilní (ano, kromě oné noční sekvence) a když od něj odhlédnu, už toho ve zbytku moc k nalezení není. Povinná dávka povinných dialogů, v úvodu zcela zbytečně nasazená nahota (opravdu to divákovi pomůže lépe se s hrdinkou sblížit?) a ošklivě toporný ženský herecký výkon, jehož bezradnost perfektně zvýrazňuje jeden z posledních záběrů (detail na obličej). Naproti tomu digitál je stále mocný nástroj a jeho použití dokáže leccos povytáhnout o řád dva výš, ale to je upřímně také jediný dobrý nápad (šlo by to bez něj vůbec?), který se nedá Kentisově mizernému experimentu napsat na sekeru. A to je opravdu trochu málo na celovečerák za těžce vydřených 150Kč. ()

Reklama

YURAyura 

všechny recenze uživatele

"Dokument" podle skutecne udalosti toceny na handkameru, kde se prvnich 60 minut NIC NEDEJE - to snad ma byt konkurenci pro Celisti? Tak to ani nahodou! Mozna jako prispevek do poradu typu Muze se to stat i Vam... Presto verim, ze tento film spolu s prihodou Karla Zicha moc turistickych zajemcu do podmorskeho kralovstvi neprilaka, a to je jedine dobre. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Odvážny to pokus natočiť amatérsky nízkorozpočtový film (a je to strašne cítiť) a navyše digitálnou kamerou. Nepodarilo sa. O trošku lepšie hodnotenie sa zaslúžilo posledných 20minút, keď sa konečne začne niečo diať a atmosféra dokonca aj trošku zhustla. Inak je celý film nudný, jednotvárny, ťažkopádny a fádny. A nezachraňuje to ani tých sto žralokov dookola. Tvorcovské zúfalstvo je poznať, keď na vyplnenie stopáže slúžia zábery okolitej oblohy a pokojnej morskej hladiny, ktoré tvorili dokopy asi desať minút. 50%. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Hlad, zima, dotěrní žraloci, záchrana v nedohlednu a nervy na pochodu. To je téměř bezvýchodná situace, kde už zbývá opravdu jen se modlit a doufat, že se objeví nějaká záchrana, která příjde v poslední minutě. Herci si při natáčení museli hezky užívat. Natáčení se skutečnými žraloky není nic příjemného. Nikdo těm potvorám, co dokázali přežít i dinosaury, nevidí do hlavy. Na druhou stranu skuteční žraloci dodaly snímku na reálnosti. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (11)

  • Během uváh o názvu filmu padaly návrhy jako Below nebo Beneath. (KucC)
  • Vzhledem k tomu, že se natáčelo jen o víkendu a volných dnech, zabralo natáčení přes dva a půl roku. (KucC)
  • Blanchard Ryan má ve skutečnosti panický strach ze žraloků. (Karlos80)

Reklama

Reklama