Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

joora1

Odpustím přehnané moralizování a předvídatelné pointy a ocením zejména to, s jakou nápaditostí byly Divoké historky zpracovány. Každý si zde najde něco - dost velký kameňák v historce s letadlem, absurdní story s auty nebo opravdu crazy svatba, to je dost pestrý mix pro pobavení zejména lidí, co mají rádi černý humor. ()

Kredy

Všechny historky jsou vyhrocené až do krajností, ale i přes to uvěřitelné a hlavně je radost, se na to koukat. ()

KoRner

Ako každý poviedkový film, aj tu sú niektorí príbehy dobré, iné viackrát nepozerateľné. Vtipné mi to neprišlo, ale vyhrotené sú zaujímavo. Mne sa najviac páčil titulný príbeh zo svadby. ()

Fordzy

Jak je možné, že jsem o tomhle filmu vůbec nevěděl a když jsem se o něm dozvěděl, tak jsem si ani nečetl popisek a vrhnul se na něj a z toho co jsem dostal, jsem se bez okolků posral blahem. Jsem si připadal jak na tripu po oliznutí halucinogenní žabičky. Do poslední repliky geniálně napsané absurdní, černo humorné příběhy ze života. Nemůžu se rozhodnout, která je nejlepší. Nejdřív jsem chtěl dát plnou palbu ale je, tam jeden příběh, který nebyl, tak dobrý jako ostatní (Mafián v restauraci). Pokud máte rádi černý humor, tak jděte na to. 95% ()

Benedygtus

Libi se mi. Zvlaste pak ctvrta historka ke me promluvila mnohem vice nez ty ostatni, kdy vcelku rozumny muz ma blizko k vybouchnuti, kvuli zdanline malichernosti, ci dost mozna jeho vlastnimu pochybeni. Ale i treti a posledni stoji za zminku. K dokonalosti chybi malo, ale co je na tomto celem dile nejzajimavejsi.. Zkuste si vsimnout zda-li jste v nejake te "povidce" chteli byt dele nez tam film sam zustal. Ja tedy ne, a to se mi u povidkoveho filmu, ktery hodnotim kladne, jeste nestalo. 80% ()

Loki_Six

Skvele combo! 1. Let - Gabriel Pasternak musi byt genius. Bravo! 2. Jed na potkany - proste karma. 3. Defekt - dokonala story s dokonalym koncom. 4. Odtahovka - fandil som mu. chory system, chore riesenia. Ten koniec mi nejak nesedel ale, najprv som myslel ze je to len sen alebo take cosi. 5. Spravodlivost! - tu sa ten koniec dal nanestastie cakat. 6. Svadba - zlaty klinec na zaver. Lepsiu svadbu asi nikto nezazil. ()

Zagros

Na Divokých historkách jsem byl v kině. Líbil se mi trailer a tak jsem to zkusil. Film splnil mé očekávání a výborně mě pobavil. Je to šest různých příběhů o tom, jak hlavnímu hrdinovi či hrdince rupnout ve vypjaté situaci nervy a vyřeší danou situaci… divoce. Černý humor, který se mi povětšinou trefil do vkusu, dobré obsazení, výtečné pointy a vhodná hudba… to vše dělá z Divokých historek povedený a zábavný mix na jeden večer. Na první setkání je to možná i za čtyři hvězdy. Opakování, díky dopředu známým pointám, už tak skvělé nebylo, ale na tři hvězdy je to stále s přehledem. ()

cab

Proč se nenatočí podobný film u nás a nemyslím tím Knoflíkáře? Úderné, pravdivé, sirové, chladné, vtipné, originální. Prostě až k neuvěření. Díky distribuci, že se tento klenot vůbec k nám dostal. 100% ()

Hanys_

Šest šílených minipříběhů, které mají společného hrdinu jménem "Nervy v kýblu". Fakt divoké historky, kvalitativně dost vyrovnané a hlavně skvěle napsané. ()

provitamin

Zaslúžená oskarová nominácia. Z Argentíny poznám len Messiho, telenovely a Falklandy, ale po včerajšku už aj Divoké historky, ktoré boli veľmi príjemným prekvapením. 6 historiek, tarantinovsky vypointovaných a občas aj krvavých, z ktorých každá má niečo do seba a s výnimkou tej štvrtej o odtiahnutí auta ma každá bavila a každú by som si kľudne pozrel znovu, pričom pri každej som napäto očakával, ako sa bude vyvíjať dalej a tie 2 hodky v kine prešli tak, že som ani nepomyslel na čas. Za veľké plus považujem aj soundtrack pri záverečných aj úvodných titulkách a taktiež hudobné variácie počas celého filmu. Prekvapil hlavne David Guetta feat. Sia - Titanium, čo by som v argentínskom filme fakt nečakal. Tak prečo teda len 4 hviezdy a nie plná pálka? Tých 6 historiek spolu nijako nesúvisí, sú len naskladané za sebou, ako keby som hodnotil 6 krátkych filmov namiesto jedného celku. Možno keby tam bol nejaký spoločný prvok, že by sa tie príbehy aspon čiastočne vzájomne pretli, dal by som plnú pálku. Takto "len" 90 percent a odporúčam pozrieť. ()

jakeer

Keďže ide o film zložený z dosť nesúrodých poviedok, patrilo by sa odohnotiť každú samostatne Pasternak (****) - Film začal veľmi dobre, prvá poviedka bola krátka, svižná, mala výbornú lietadlovú pointu. 85% Las Rastas / The Rats (**) - Najhoršia poviedka, pomerne zbytočná, bez gradácie. 40 % El más fuerte / The Strongest (***) - Boj o život s až príliš veľa zvratmi. Ale naplno sa tu prejavil čierny humor nesúci sa celým flmom. 65 % Bombita / Little Bomb (***) - Hlavného hrdinu dokáže asi každý stredoeurópan zvyknutý na byrokraciu pochopiť, ale ťažko s ním sympatizovať. Výborný je však ironický záver. 65 % La Propuesta / The Proposal (***) - Bez nejakej prekvapivej pointy príbeh ironizujúci korupciu všedného dňa. 60 % Hasta que la muerte nos separe / Unitil Death Do Us Part (*****) - Ak si chceli tvorcovia nechať najlepšiu poviedku na záver, tak sa im to veru podarilo. Príbeh tak dobrý a energický, že by stál za nakrútenie samostatného celovečerného filmu. 100 % ()

dopita

Mám rád filmy o pomstě, zvlášť když je patřičně šťavnatá a klidně i přehnaně úderná. Tenhle biják je pouze o pomstě a to v jakékoli podobě. A já jsem si na tomhle bijáku vyloženě smslnul. Nebudu tady každou povídku rozebírat zvlášť, řeknu jen tolik, že kvalita není uplně konstantní (proto pouze čtyři hvězdičky), nicméně povídky jedna, tři a šest mě uplně rozsekaly. Na sračku :-) ()

Burdock

Ani sem nečekal, že by mě to bavilo, ale ve výsledku mě to vtáhlo na celý dvě hodiny. Každá ze storek je dokonale vypointovaná a vygradovaná až do nekompromisního, často fatálního, finále. Nebyla jediná, která by nudila, a u pár situací sem si říkal, že tvůrci maj opravdu koule tohle ukazovat :) Vysmátý kino okolo dodalo navíc další body na pozitivním dojmu :) ()

Belatris

U povídkových filmů mívám problém s hodně různou kvalitou jednotlivých částí. U Relatos Salvajes ten dojem nemám. První povídka mě rozsekala - smích, až jsem slzela. U některých, které následovaly, jsem si vnitřně říkala: "Tomuhle se smát nebudu, to nejde." Ale vždycky to skončilo cynickým, na nic nedbajícím řehotem. V některých komentářích je zmiňovaná ztráta tempa v druhé polovině. Neměla jsem ten dojem. Každá z historek v sobě kombinuje něco totálně bizarního s velkým dramatem, které dala do pohybu úplná banalita. Osvěžující dojem mám hlavně z faktu, že dnes se filmy s komediálními prvky dělají vesměs dost přímočaře - "teď chceme, byste se zasmáli"; směšné věci se prezentují směšným způsobem. Možná jsem se tolik bavila právě proto, že ty nejsměšnější detaily jsou tady prezentovány prostředky, jakými se pracuje s dramatem. Rozhodně perla v mé filmotéce, díky za ni. Nejoblíbenější povídky: Letadlo, Bombito, Přejetá těhotná, Nevěsta. ()

kolemjdouc

bohužel jsem viděla poslední dvě historky ale strašně mě mrzí že pokud se předešlé čtyři nesly v tomhle duchu mám čeho litovat!Inteligentní humor jaký dnes už ve filmech málokdy potkáte,žádná hluchá místa a pokud se na chvíli podíváte mimo obrazovku mužete přijít o klíčový moment ()

Itar

Stylově pojatá exhibice na téma zlomový bod psychiky člověka. Mezi povídkami pro mě vyčnívají tři. Souboj dvou mužů v autech (výborně gradující atmosféra a několik skutečně nezapomenutelných momentů), Pan Bombička (i přes absurdnost děje poměrně uvěřitelná situace a krásný "happy end") a Sražení těhotné ženy (pravděpodobně moje nejoblíbenější, kdy vzhledem k tématu a vývoji událostí nevíte, jestli se smát, brečet, nebo postavy prostě nenávidět... no a černočerný konec tomu dává korunu). ()

tterez

Strhující pecka plná lidských emocí! Naprosto mě to dostalo, obzvláště historka s auty a rozzlobenými řidiči. 99% ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let