Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení. (Aerofilms)

DannyBoy80

CINEMA CITY Ostrava, 2.11.2014: Lehce přes 80%. Povídkový film, kde jedinými pojítky jsou Argentína a černý humor. Některé povídky jsou vyloženě skvělé Bombička a dva týpci na cestě u přezouvání kola, jiné jsou trochu slabší například letadlo nebo bar. Každopádně doporučuji, narazit dnes na doborou černou komedii je opravdu zázrak, takže každý milovník tohoto žánru by si to neměl nechat ujít. ()

vander19

Na Divoké historky som sa veľmi tešil. Bol to môj top favorit na Oscara za cudzojazyčný film. V krátkej dobe to bolo ďalšie moje stretnutie s produkciou CANAL+. Ich filmy ma fakt bavia svojou originalitou. Už na začiatku som jasne pocítil silný vplyv juhoamerického temperamentu, ktorý sa skrýva v tomto filme. Je to vlastne súbor krátkych poviedok. Čakal som, že nakoniec všetky do seba zapadnú a dajú logiku ako to zvyčajne býva napr. pri filmoch Alejandra Gonzáleza Iñárritu. Nie je tomu tak. Každý príbeh je samostatný, jedinečný. Začiatok človeka dostane ako akné puberťáka a nepustí ho až kým film neskončí. Sledovanie filmu som musel prerušiť kvôli zápasu Ligy Majstrov Chelsea vs PSG, kto ho sledoval vedel ako neskoro končí, ale nedalo mi aj tak spať, kým som nedopozeral Divoké Historky a to som vstával do práce. Až tak sú príťažlivé. Navnadí Vás už prvý príbeh, kde hlavný hrdina celej story ani nie je na kamere. Príbeh o Gabrielovy Pasternacovy. Nasleduje ďalšia a ďalšia poviedka, ktoré sú veľmi svižné a geniálne časovo vytvorené. Ani dlhé ani krátke, proste dokonalé. Tvorcovia zožali môj obdiv aj za úvodné titulky, ktoré na 98,78 % pretáčam. Vytvorili ich veľmi pútavo, mená sa objavujú na pozadí zvierat divokej savany. Veľmi trefné. Keď už mám film hodnotiť ako celok tak mi nedá nespomenúť, že hlavným charakteristickým prvkom je zobrazenie argentínskej smotánky (prepychová svadba, ktorá nemala chybu;boháč na audi vs. vidlácky grázel;zbohatlícke decko a jeho tatino čo všetko vybaví) v kontraste ku chudobe celej krajiny. Bolo to eňo-ňuňu. PLS dajte mi duplu takýchto poviedok. ()

marnold

Cosi inszego. Doklad tego, ze na koncu se nie musi wszystko setkac w jednej postawie aby to do sebie pieknie zapadalo. Starczy jaksi jedyn motyw przewodni a gotowe. Wariacje z delkom opowiadanio mo wielki plus taki, ze nigdy czlowiek nie wiy, kiedy se skonczy. ()

Piggsy

Na rozdíl od jiných povídkových filmů zde nemají jednotlivé historky kolísavou kvalitu. Všechny jsou perfektně zrežírované, uvěřitelné a ani jedna nenudí. Ani bych se nedivil, kdyby se některé příběhy zakládaly na skutečných událostech - jakoby je psal sám život. V neposlední řadě musím pochválit též skvělý výběr herců, přestože ani jednoho z nich neznám. Toto dílo se prostě po všech stránkách povedlo. :) ()

Mitin

Takhle se to dělá .. Spoustu spádů, plot twistů, neskutečně dobrej scénář, pointa každý historky, člověk to doslova prožívá a vžívá se do situací těch lidí.. Je to něco, u čeho se člověk prostě nemůže nudit! Navíc sledovat to ve španělštině byl zážitek navíc. ()

Schuldiner

Povídkové dvouhodinové video, kde povídky nesouvisí, nicméně to, nejen, že nevadí, to je možná i dobře, protože takhle hezky stojej každá na svých nohách a každá má něco do sebe. V každé najdete parádní zápletku i morální ponaučení. Někdy téměř přímo i návod, jak se vypořádat s lidskou havětí.. ()

Prochy38

Škoda toho, že je to ve španělštině. Neužil jsem si to na 100%, pak už by asi chybělo jen malinko k 5*. Nadšení! Některý příběh slabší, ale o to silnější ten další. Dva řidiči i svatba mě dostali hodně... Hej, fakt jsem se hrozně bavil a doporučuju každýmu. Skvělá zábava a nejedno ponaučení.. ()

Disease

Zas tak divoké ty historky nejsou a chybí jim výraznější pointy, ale vcelku jsem se bavil. Asi byl moc vysoký prvek očekávání. ()

Angelino

Na mňa trochu krvavá prvá polovica, ktorá sa dala prekúsnuť vďaka absurdnosti, ale ku koncu to gradovalo a miestami dokonca nebolo ani amorálne. Ale aj tak som rád, že som to nepozeral nakoniec v lietadle ako som mal pôvodne v pláne. ()

Paldiny

Úvodné historky ešte štartovacie zato navodia do správnej nálady. S treťou sa ale vyhupneme rovno na pomyselný vrchol, kde sa bezohľadní cestní piráti možno aj začervenajú. Perfektne napísaná, vygradovaná a uzatvorená kapitola, ktorej dáva čerešničku záverečná správa vpísaná do policajného zápisníku. Nasledujúci „boj s byrokratmi“ dá spomenúť na jednu z úloh pre Asterixa, kde pointa zostáva rovnaká, samozrejme tu dotiahnutá do explozívnych rozmerov čo otrasú systémom aj životom jednej rodiny. A že dohnali k sebareflexií aj mňa už je čo povedať. V poradí piata, skôr komornejšia záležitosť, sa pozrie na zúbok právnemu systému akému kážu podmienky tučné šeky. Tu až na ustrihnuté finále, kde som čakal ešte väčšiu konfrontáciu pričom aj tá pôvodná bola hustá i keď predvídateľná. Záverečná Svadba je ďalší z kalibrov, postupne mení nálady radosti, smútku, pomsty až v tragikomické finále, kde budete len s otvorenými ústami krútiť hlavou čo za šialenosť sa to na oslave odohráva. Zároveň musím iba smutne konštatovať, tak im treba. Toť krátky prierez šestice historiek aké sa môžu zdať, že na seba nenadväzujú (iné postavy, príbehy..), vychádzajú však z toho istého jadra, vieru v spravodlivosť, slušnosť a ľudskosť. Výhodou tiež zostávajú neznáme tváre hercov, ktorých výborné výkony môžu ešte väčšmi vyniknúť, keď si ich viete s konkrétnymi rolami ľahšie spojiť. Veľké plus tiež za kameru. Tú sa nebojí kameraman zavesiť na dvere, uložiť do priehradky na batožiny, nikdy nie na úrok príbehu. Divoké historky tak zrkadlia poctivú európsku tvorbu, ktorú dúfam v USA nechajú na pokoji a nebudú prerábať. Hodnotenie epizód: E01 Lietadlo 7/10, E02 Kaviareň 7/10, E03 Cestní piráti 10/10, E04 Byrokrati 10/10, E05 Vrah za volantom 8/10, E06 Svadba 10/10. ()

Danken

8/10 Samotnému divákovi chvílemi pije krev neskutečná nespravedlnost, zejm. v povídce ''Bombita'' se mi vařila krev. ()

orkadimenza

Představujete si často při konfliktu s jinou osobou, jak by mohly dopadnout ty nejhorší scénáře? Co by se stalo, kdybyste se pořádně nasrali a vypudili všechen vztek a zlobu vůči tomu druhému? Pokud ano, tenhle film je určený přímo pro vás! Španělské Divoké historky (zde je český distribuční název opravdu na místě) převádí na filmové plátno pocity, které alespoň jednou za život zažil každý z nás. Pomsta, ukřivdění, pocit ublížení, nespravedlnost. A narozdíl od jiných filmů, kde je několik dějových linií, které jsou něčím spojené, zde funguje výborně každá historka samostatně. Po nejslabší předposlední historce jsem si nebyl jist svým hodnocením, ale závěrečná svatba výsledný dojem vystřelila opět nahoru a už teď cítím, že se mi vryla hluboko do paměti. Po době zase filmový zážitek, u kterého jsem nedýchal, smál se a zarputile fandil některým postavám. Bravo! ()

janesX

Musím pochváliť tohto Damiána Szifróna, scénaristu a režiséra v jednej osobe, že bol naozaj zážitok sledovať jeho film. Vlastne tých zážitkov bolo rovno šesť. Na originálnych príkladoch nám znázorňuje, ako nám môže malý detail, alebo nevinné rozhodnutie od základov zmeniť budúcnosť. V poslednom príbehu perfektne vystihol tenkú hranicu medzi láskou a nenávisťou. 85% ()

Rozjimatel

"Pusť mi dcéru, ty krava!"     Veľmi výdatne namiešaný koktail poviedok, založený na poriadne čiernom humore, takého tarantinovského typu. Medzi inak výbornými poviedkami vyčnieva dokonalá tretia poviedka. Jednotlivé poviedky s hodnotením:      1. "Pasternak": 4*   Vtipná predtitulková minipoviedka odohrávajúca sa v lietadle, ktorá akoby sa odkazovala na "Vraždu v Orient exprese" od Agathy Christie (len páchatelia a obete tu sú v opačnom pomere).      2. "Las Ratas" (Potkany): 3*    Dosť ponurá a drastická poviedka odohrávajúca sa v bistre, ktorá ma zo všetkých poviedok zaujala najmenej.      3. "El Más Fuerte" (Najsilnejší): 4,5*   Nervydrásajúca a súčasne ohromne (čiernohumorným spôsobom) vtipná poviedka odohrávajúca sa na cestách. V celej tej výdatnej zmesi jednoznačne najlepší kúsok.       4. "Bombita" (Bombička): 3,5*   Znepokojivá poviedka o boji proti skorumpovaným úradom, v ktorej významnú rolu hraje odťahovacia služba. Trochu mi pripomína film Volný pád (1993).      5. "La Propuesta" (Návrh): 3,5*   Krimi poviedka o jednej tragickej nehode, na ktorej by radi profitovali viacerí ľudia.      6. "Hasta Que La Muerte Nos Separe" (Až kým nás smrť nerozdelí): 3,5*   Poviedka s čiernočiernym humorom o svadbe, ktorá sa zvrhne na totálnu hystériu. ()

NaughtyKoopa

Obyčejné situace, které může zažít každý z nás, vyúsťující do neobyčejného konce. Několik výborně natočených povídek, které doprovází černý až brutální humor se skvělou hudbou. Vizuální zpracování vyrovnává chvílemi protáhlý děj. "Bitka řidičů" a "Svatba se šťastným koncem" jsou určitě nejpovedenější povídky. Na rozdíl od prvního setkání s řeckou produkcí mě argentinská opravdu nezklamala. Vřele doporučuji. 8,5/10 ()

fredisek

Končí to svatbou, všechno dobrý...vlastně skvělý! Ani nevadí, že se příběhy nespojí. Tahle komedie by fungovala i jako němá. Ty příběhy jsou tak děsivé, že by se mohly úplně normálně stát. ()

petrskoc

V Divokých historkách je toho mnohem víc, než jen pouze skvěle zrežírovaných 6 povídek. Tyto jednotlivé příběhy právě velmi trefně, s nadhledem a humorem satiricky glosují (každá povídka jiné) neduhy a absurdity moderní společnosti, ale stejně tak spory a problémy mezi lidmi, které se s námi táhnou již tisíce let a my se nikdy nepoučíme. Za mě nejlepší povídka s Audi, těsně za ní scénka ze svatby. Všechny si ale drží vysoký standard a nepropletenost jednotlivých částí vůbec nevadí. Šel jsem do kina s nulovým očekáváním a dostal královskou zábavu, vypointovanou, chytře napsanou a s přesahem. Tleskám - obrovské překvapení. ()

Prehry

Nápadité, zábavné, morbidní, tak přesně tak to mám ráda .. Jenom se do těchto situací nikdy nedostat! Naprosto chápu tu úzkost, když je člověk naštvaný a všechno se mu bortí ještě víc .. Asi bych kvůli tomu nezabíjela, ale kdo ví :D Bomba! ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (více)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let