Milostný příběh ze současného velkoměsta. Třicetiletá Ema (Jana Plodková) na útěku od manžela (Jiří Vyorálek) zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek), kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný. Tony je gay. Rodiče Emy (Milena Steinmasslová a Luděk Sobota) trvají na tom, aby se Ema vrátila domů. Ve vizuálně hravém snímku se objeví i Ondřej Malý, Václav Havelka nebo Adam Mišík. Na hudbě se podílel Jan P. Muchow, titulní píseň nazpívala Lenny a jednu skladbu pro film složil a nahrál Mike Figgis. Scénář k filmu napsala režisérka Slobodanka Radun se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. (Cinemart)

Trailer

Mouzon

nesmyslný a bizarní pseudoumění... v tom, jak se výsledný tvar bere vážně a dojímá nad vlastní ušlechtilostí, MY 2 hodně připomínají KŘÍDLA VÁNOC, symptomatický paskvil o rozervaných duších podivných lidských typů (z nichž nejpodivnější je samozřejmě Vyorálkova postava)... zhmotnění iluzorního předpokladu, že když do filmu nacpete a priori vychýlené charaktery (matka ftw), zápletku za hranicí excesu, moderní hudbu a (možná) nekonvenční vizuální stránku, vypadne vám automaticky "artový" snímek – problém navíc nespočívá v tom, že by se tam nedělo vůbec nic, ale že se toho děje tak moc a natolik divného, až jeden nestíhá zírat... ()

angel74

Režisérka Slobodanka Radun mi svým nevšedním celovečerním debutem náramně kápla do noty, přičemž ústřední dvojice v podání Jany Plodkové a Ondřeje Nosálka mi během filmu opravdu přirostla k srdci. A hlavně jsem jim to jejich důvěrné přátelství pozvolna přerůstající v neobvyklý milostný vztah skutečně věřila. Vyléčit bolavou duši je mnohdy těžší než vyhrát boj s rakovinou. Pro tu mou tady byl balzámem nádherně teskný hudební doprovod, o který se postaral Jan P. Muchow. (80%) ()

claudel

Tento film mi neskutečně sednul a hodnotím jej vysoko kvůli několika opravdu krásným momentům-scénám. Sympatické výkony hlavního dua, dobrá kamera, skvělá hudba, po dlouhé době film, jenž mě oslovil a vysloveně se mi líbil, i když bych samozřejmě nějaká negativa dokázal označit. Zasloužené herecké nominace pro Ondřeje Nosálka. ()

honajz2 odpad!

Tento film obsahuje: dementní zápletku postrádající jakoukoli logiku, špatnou a neustále se klepající kameru, naivní scénář, který působí, jako by ho psala třináctiletá holka (a to ho psaly holky dvě!), stěží uvěřitelné dialogy, které se snaží působit strašně hluboce, ale jsou leda tak k smíchu, stupidní chování postav, pro které není žádné vysvětlení a všichni tak jednají jak kdyby byli z nějakého paralelního vesmíru, prkennou Plodkovou, postavu Emy, která je úplně natvrdlá, většinou se oblíká jak děvka a nosí neustále sluneční brýle za tmy (proč?! zpočátku jsem si myslel, že je slepá a i když se chvíli chovala jako slepý autista, tak nakonec nebyla), postavu nymfomanického bisexuálního kadeřníka Tonyho, který sem tam předstírá něco vzdáleně připomínají lásku, postavy ostatních homosexuálu, kteří jsou více stereotypní než v nějaké komedii (ani bych se nedivil, kdyby homosexuály tenhle film urazil, protože je líčí tak, že všichni mluví jako blbci, neustále to spolu dělají a všichni pracují jako kadeřníci), postavu mámy Emy, která je totální psychopat, postavu táty Emy, který ani nemá žádný charakter, sebevraždu bez jakéhokoli smyslu či logiky, postavu nějaké tlusté ženy, která v ději nemá žádný účel, Adama Mišíka, který se tam objeví jen proto, aby si s Tonym užil a zmizel z děje, spoustu nudy, vztahy mezi postavami, které jsou jak z paralelního vesmíru a nefunkční romantiku. No uznejte sami, nelze než doporučit! Na tom filmu se mi líbila jenom hudba, ale i to je sakra málo, protože ten film je jinak naprosto příšerný, dělá z diváků idioty a prezentuje stěží uvěřitelnou verzi moderního světa. Slobodanka Radun ať už se radši nikdy nepokouší něco natočit, protože tady je moc dobře znát, že nemá talent ani um a její filmy jsou ztrátou času. Stejně mě na tom nejvíc fascinuje, že na to někdo dal prachy, protože tohle dosahuje úrovně demence jiných českých skvostů, jako třeba Můj příběh, Jak se moří revizoři nebo Cena za štěstí. Fakt MY 2 netočila Dabrowská? Vypadá to jak film od ní. Odpady dávám fakt málokdy, ale tenhle film si nic jiného nezaslouží. Tohle je prostě strašně špatné po všech stránkách, leda by se jednalo o komedii, ale celý ten film se bere tak strašně vážně a tak strašně si hraje na realističnost, že je to jedině tak směšné. Je to hodně špatné jako drama, ještě horší jako romantický film a jediné, co by MY 2 mohlo být, tak sci-fi, protože jsem měl pocit, že sleduju film odehrávající se buď v paralelním vesmíru nebo v naší realitě, kde ale sledujeme mimozemšťany převlečené za lidi. Jenže sci-fi to dle záměrů Slobodanky Radun asi taky nebyla, tak nemůžu hodnotit jinak. odpad! ()

bidja

Zkusím to jinak, to co zde jmenovaná jako klišé, předvídatelná zápletka, těžko pochopitelné chování atd. mě právě připadá jako záměr, to co se opravdu v maloměstském životě děje. Místy špatně vedení herci, nevyhraná Plodková či jinak skvělý Nosálek. Přidám-li skvěle zapadající naivně diskotékově zženštilý soundtrack od dobrých autorů nestydím se zapsat 4*. ()

• Podtituly filmu zní „Lovestory pro 21. století“ nebo „Nikdy nevíte, co vám noc přinese“. (SONY_)
  • Jednu skladbu pre film napísal a nahral slávny anglický režisér a hudobný skladateľ Mike Figgis. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)
  • Film byl uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v červenci 2015. (SONY_)