Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

KukulienkaHO

Akčné pasáže sú fantastické, rovnako aj choreografia súbojov. Čiže ako akčný film je "London Has Fallen" zvládnutý na jednotku, plus má super výpravu a hercov. V týchto všetkých veciach bola výborná aj jednotka, lenže tá mala aj nejaké emócie. Keď v "Olympus Has Fallen" teroristi zaútočili na Biely Dom a vyzabíjali pritom celú ochranku a strielali aj na civilistov, behal mi mráz po chrbte (lepšie povedané po celom tele). Tu zdevastujú polovicu Londýna, zabijú stovky civilov a 5 svetových lídrov... a so mnou to ani nehne. Možno preto, lebo vidíme hlavne padať iba stavby a nie zomierať ľudí. P.S.: Dúfam, že sa to v trojke zlepší, lebo ak nie, tak celá táto dobre naštartovaná séria môže ísť do riti. ()

albiebennett

Klasická devadesátková "vandamovka" remasterovaná v roce 2016 s nepříjemným Butlerem v hlavní roli. Předvídatelné, plné kýčových scén, Rambo mode a především neskutečně špatným CGI. Ještě k tomu tam zničily dva Saaby, to je neodpustitelné. ()

fikee

Opravdu velmi blbý film, které předvede ambiciozní destrukci Londýna a za to jsme pak nuceni trpět při pohledu na zombie Morgana Freemana, která odříkává prázdné fráze a Butlera coby inkarnaci naprosto patetické autentické americké nenávisti. A je to fakt blbé, o mnoho blbější než předchozí film. ()

Snakefinger

Neohrožený Mike Benning zase na scéně a zachraňuje nejenom svého prezidenta ale celé Spojené království. Pokud se přestanete zamýšlet nad hodně zvrácenou logikou filmu, tak se můžete docela slušně bavit. Tento film ovšem nelze brát ani na vteřinu vážně. ()

bigmatko

pseudooslava americkej neporaziteľnosti, ktorá je tak dokonalá že jeden muž z nožíkom dokáže poraziť všetkých teroristov sveta. Nič iné som ani nečakal a na film som šiel s tým, že uvidím čistú akciu a to som aj videl. nevadí, že je to ešte menej reálne ako james bond. v takýchto filmoch ani nejde o realitu. Amerika to zas raz dokázala a za necelé dve hodiny spropagovala svoju svetovládu. ak pôjdete na film Londýn v plameňoch tak nad tým nepremýšlajte. je to akčný film s dobrým tempom a prepracovanými scénami, ktoré prekrývajú nezmyselný príbeh. ()

Martens14

Ještě lepší než Pád Bílého domu, neutuchající akce od začátku do konce, řežba s teroristy na plný plyn, dechberoucí záběry. Výborný námět a dobře režisérsky zvládnuto. A přitom to začíná tak nevinně, monolog s manželkou o výbavě dětského pokojíčku...bože...ale co na to teroristi? ()

DannyBurino

Tohle je definitivně nejlepší akční film tohodle roku, mnohem lepší než pád bílého domu. V pádu bílého domu mi chyběly společné chvilky mezi presidentem a Benningem, no a tady to bylo. Akce krásna, prakticky nesestříhaná a přestřelky byly ve stylu Call of Duty. Stalo to za to jít do kina. ()

Kikina33

Musím říct, že už dlouho jsem se takhle u akčňáku nenasmála. Gerard se předvádí v nejlepší formě a kosí jednoho teroristu za druhým a ještě k tomu stíhá servírovat jednu hlášku za druhou :-) Upřímně, určitě to není nejlepší akčňák všech dob, ale žánr to spňuje a zaručeně se nebudete ani chvilku nudit. Klidně se na to podívám znovu :-) ()

w.w.

Ach jaj, o hviezdičku menej ako jednotka. Bohapustá americká strieľačka vhodná na Jojku v sobotu o 20:30 ()

milford

A tak dobře ta ukázka vypadala... Začátek opravdu slušný rozjezd, který trošičku kazí vizuální efekty ne z roku 2016. Ale pak to je jednoduchá akce, kterou ke konci totálně pokazí americký patriotismus hadra. Na nedělní odpoledne super, kdy to celé zachraňuje Gerard Butler, ale jinak ten film vůbec nic nemá. ()

SteewCZ

Před 15 lety měli lepší CGI než v tomhle filmu. Ubohé, nic nového nevymysleli. 20 vs 2 v koridoru a ti dva to vyhrají = PIČOVINA. Ještě přežiju černého prezidenta v jedoucím autě střílejícího z RPG, to je aspoň funny, ale tohle není ani zábavné, ani směšné, to je prostě kokotina. Hlášky hlavního hrdiny jsou nanejvíc trapné. "Fuck" prostě všude. O předvídavosti filmu se ani nebudu zmiňovat, nepředvídatelné filmy umí natočit pouze mistři. 1 hvězdičku jsem dal za hudbu. Páč mám takovouhle hudbu rád... ()

doogiemus

Že Anglicko exitovalo, to vieme všetci - ale v tomto prípade to bolo akčne lahôdkové, akciu vyhľadávajúcemu oku lahodiace a ľahko stráviteľné. Pátosu a patriotizmu je tam veru habadej, ale aspoň sa to na nič netvárilo. Je to žánrovka ako vyšitá. Pochutnal som si. ()

Courier

Boom Boom Pew Pew Pew *vtipná hláška* Boom Pew Pew *vtipná hláška* *AMERICA F**K YEAH* *závěrečné titulky* Tady někdo fakt neměl rád londýnské památky... ()

Dataminer

Uff. To bolelo. Ale vážně, tohle jsem nečekal - něco tak špatného. A já se divil, že si to na sebe ani pořádně nevydělalo a lidi do kin nechodili. Teď už vím proč. S prominutím naprosto idiotský děj, jehož "zápletka" zdůvodňující to bum a ratata je ještě zbytečnější než pokus o zápletku v nějakém pornofilmu. Jednička mě dost pobavila a postava Butlera byla celkem sympatická, ale v tomto filmu bych ho nejraději zastřelil snad i sám. Je mi jasné, že celý smysl tohoto výtvoru je vypustit do světa další tunu americké propagandy a patriotizmu za doprovodu CGI výbuchů a přestřelek. Přestože mám Freemana rád, tak ty jeho US proslovy v každém druhém filmu jsou už něco tak ubohého, že i nacistická propaganda stála s otevřenou pusou. Ovčanům co u zpráv CNN či BBC dělají bééé si ale přijdou na své. A že by to zachránila alespoň akce? U takových filmů musí člověk vypnout mozek aby se bavil. Zde ale nepomůže ani zavřít oči a zacpat uši. Akce je zde požehnaně, ale asi se hodně šetřilo na poradcích, protože těm nemohl radit snad ani pochůzkář. Spoustu světových vůdců teroristé dostanou bez potíží, ale americký prezident odolá bez problémů skrčený za osobákem, bránění Butlerem s pouhou devítkou a všude okolo nepřátelské jednotky s automaty. A prezident ani škrábnutí. A ještě ho nechají nastoupit a ujet. Wow. Bez otřesu mozku či alespoň zlomeninách po pádu s vrtulníkem či po boční srážce s náklaďákem - však je to prezident USA, no ne, tak čemu se divím. Celý začátek se prezidenta snaží neúspěšně zabít, přestože v druhé polovině to vypadá, že jejich plánem mělo být popravit ho v přímém přenosu. No hlavně že scénáristů byla celá parta. Místo filmu je to spíš lepenec akčních klipů. Ale to je zde zbytečné rozebírat, protože tohle dílo si to nezaslouží. Jako poslední si ale neodpustím píchnout například do logiky toho, že Butler zachraňuje ve finále prezidenta, a když se vracejí přes barák, tak toho nejlepšího osobního strážce nenapadne, aby sundal vestu co měl a dal ji svému prezidentovi....však kdyby něco tak ho vykryje svým tělem - asi :D ()

rationibus

Ja som sa bavila, takže 70 percent tentoraz zaokrúhlim hore. Išla som predsa na akčný film, nie hlbokomyseľnú drámu - a čo som očakávala, to som aj dostala. ()

Lasa

Klasická americká střílečka, kde se Amerika nadzvyhuje nad ostatní, Rusko špatné a ostatní jsou totální břídilové ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)