Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

ZHODNOTITEL

Stejní hrdinové z Pádu Bílého domu jenom v jiných kulisách - tentokrát Londýna. Jinak se nic nezměnilo. Potřeba všechno rozstřílet a zničit a to všechno postaveno nad scénář, který není podstatný. Tvůrci prostě chtějí jenom ukázat, jak by to vypadalo, kdyby některá ze známých památek nebo významných budov se ocitla v plamenech. ()

blondboss

To vážne sa v roku 2016 ešte točia takéto lacné akčné braky? Butler sa upísal pokračovaniu, ktoré nemohlo mať ani náhodou úspech už len tým scenárom a koncepciou, akou bol film točený. Totálne lacný klišé dej, ktorému som neuveril ani za mak a dokonca ani tie CGI efekty nestáli za nič. Niežeby som od tohto filmu niečo očakával, ale výrazne to nedosiahlo ani tie najpriemernejšie očakávania. 40 % ()

megajalec

Film ničím neprekvapuje. Teroristi majú v pláne ako odvetu zabiť šesť najmocnejších lídrov sveta. Jeden z nich sa zachráni (schválne hádajte ktorý), ale časom ho zajmú teroristi. Lenže "tí dobrí" majú v rukách tromf: nesmrteľného Butlera, ktorý sa vydá na hrdinskú záchrannú misiu. Prostredie Londýna potešilo, menej už efekty, ktoré sú slabé. Mimochodom, zabíjanie padúchov (na začiatku a konci filmu) - uvedomil si niekto, že tam bolo množstvo civilistov, ktorí s tým nemali nič spoločné? ()

Cundroklepac

jako proč ne, připomínajíc klasiku z 90 let kdy jdeš střílíš jdeš a sřílíš.....střílíš a pak ? jdeš ! kanonáda od začátku do konce a tak je to v pořádku ()

blazma

Nebudu lhát že jsem nebyl překvapený když udělali pokračování. Fakt jsem to nečekal, ale jsem za to rád. Vezmeme-li v potaz, že zápletka je defakto stejná jenom jiné místo a překousnete to. Nebude nijak zklamaní, protože i tento kousek má všechno co měl první díl. ()

wick

Celkem dobrý akční film...co na tom že schematický a předvídatelný, ale první polovina má spád a je zvládnutá i režijně, akční scény jsou přehledné, triky solidní. Druhá polovina už za moc nestojí. Za mě jako někoho, kdo akční filmy moc nemusí, ok. ()

PamPero 1

To nejlepší na tom všem je samozřejmě stále Gerard Butler a akční sekvence, které jsou řemeslněji zvládnuty o chlup lépe než v jedničce. Škoda toho scénaře, který je naopak ještě o něco dementnější a film to sráží o hvězdu dolů. 40% ()

DJMaroko

Ano je to přehnané, ale né nemožné! Já tyhle typy filmů miluji má to spád samá akce a výsledek Vás upoutá k obrazovce až do samého konce. Kdy bude nějaké další volné pokračování. ()

fafejt001

JE třeba říci , že tohle se povedlo . Sice ten prezident takový bez charisma , leč Butler to všechno dohnal . Jako film výborně udělanéé !! POKUD by tohle mohlo být z velké části reálné , a to by mohlo být , tak je to hrůůůůza !!!! Akční scény dost věrohodné , jak na zemi , tak ve vzduchu . TO TEDA JO . Prostě po delší době skvělý film na toto , vlastně již aktuální , téma . ()

zvolsi

Po vypnutí mozku parádní oddychovka, kluci u pc to trochu odflákli a jak začátek, tak konec schazuje neukočírované velikášství, ale jinak fajn akce :) ()

hlava81

V rámci žánru super. Pokud bych měl hodnotit obecně, tak je to klasika za 60%. V rámci žánru 80%. Člověk se u filmu nenudí, nemusí v tom hledat složitosti a všechno odsejpá, jak má. Jsem rád i za tyto filmy, kde se jede na poctivou akci. ()

Ace.A.T.L.

No, tohle bylo slabší, než pád Bílého domu, ale i tak to bylo fajn. Rychlý, akční, nabušený a Gerard opět nezklamal. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

wrána

Ty vole, tohle snad ani není možný. Strašnej film, natočenej jak žákem zvláštní školy. Nedává smysl, děj je uplná kravina, herci trapně hláškujou jak v nepovedené parodii na Posledního skauta a veškerý peníze co na ten film měli dali za herce (chudáci, tohle kdyby věděli dopředu, tak si myslím, že si zablokujou mobily i maily a přestěhujou se na druhej konec světa) a nic dalšího jim asi nezbylo. Ztráta času, fakt na to nechoďte. ()

Emperor1

Čekal jsem od filmu, že ukojí mé temné destruktivní touhy, ale spletl jsem si žánr, myslel jsem, že se jedná o katastroficko-politický thriller a ona to zatím jednoduchá akční záležitost. Butler to všem správně nandal a ani se přitom nezadýchal, nezapotil a snad ani nerozcuchal, honičky, střílečky, tedy nic, co by mě nějak moc vzrušovalo, ale mělo to docela spád a já se kupodivu po slibném začátku, kdy odpravili německou kancléřku a dalších pár V.I.P., ani tolik nenudil. Takže žánrově celkem poctivé, přímočaré, i tu bondovštinu a čaknorištinu v jednom v podobě drsného a nezničitelného hlavního hrdiny jsem skousnul - i když chvílemi si to při některých scénách koledovalo o zparodování. Jen bych pohanil ty odfláknutý a nevěrohodný efekty, aspoň s tím si mohli trošku pohrát, zničení některých významných pamětihodností si zasloužilo více prostoru a lepší grafické ztvárnění. ()

kokofek

Dvě hvězdičky za to ,že jsem neusla.Při bdění mě udržela sexy postavička Gerarda Butlera.Zřejmě určeno pro nenáročné americké publikum. ()

cortez

Snaha napodobit předešlý díl. Bez hlubšího smyslu, s jednoduchou až primitivní zápletkou (to samo o sobe nic nenasvědčuje o kvalitě, ale toto je už tolikrát ohrané až běda). No a ty efekty? Mama mia. Tvůrci to hodili hodili do placu jen s tím že to těží z předchozího dílu, diváci se najdou, tak na co dělat nějake normální efekty a vyhazovat peníze... že? Vypadá to že rozpočet na film se vyplýtval tvorbou traileru. ()

izolator

Spoiler alert! *** Srágora plná digitálních efektů. Žérar Komorník kleje jako dlaždič, hlavně před prezidentem. Teroristi zaskočí ochranky několika státníků a Londýnská policie je nahrazeny zabijáckými žoldáky. Hodně střílení, hodně krve a spousty mrtvých. Přestřelky, kterými Butler prochází bez jediného škrábance jsou obdivuhodné. Měl být už asi 10x pod drnem, ale stále žije... Frajer jeden. ()

oSiSko

Úplne v poriadku..takisto ako aj prvý diel tak aj tento je proste film, ktorý bás baví a už si ho asi nikdy znova nepozriete, ale na ten jeden konkrétny večer to bola dobrá voľba. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)