V hledáčku střelce

• USA The Reach (více)

Co začalo jako nehoda, stalo se smrtící honičkou... Bohatý obchodník a lovec John Madec si najme mladého, ale zkušeného průvodce a stopaře Bena, aby ho doprovázel na lovecké výpravě do těžko dostupných skalnatých hor v jihozápadní části Mohavské pouště. Když John naslepo vystřelí na pohyblivý terč ve vzdálených skalách, namísto zvěře zastřelí starého zlatokopa, který se v jeskyni skrýval před sluncem. Ben trvá na tom, že případ musí ohlásit jako nehodu. Magnát Madec to vidí jinak. Pokud by se případ zveřejnil, konkurence by ho zničila, což nemůže dopustit. Zabití starce se musí utajit. Ben s tím nesouhlasí a pokusí se přivolat policii. Madoc ho násilím donutí svléknout se téměř donaha a vyžene do pouště. Na jihozápadě Mohavské pouště, kde v poledne dosahuje teplota 55 stupňů Celsia, běžný člověk bez vody nepřežije ani hodinu. Madocovi však na tom nezáleží. Svědka se musí zbavit. Ben nemá jak uniknout. V boji o život musí posbírat všechen um a dovednosti. Jen tak se může zachránit. (JOJ Cinema)

Tryskomyš

Dobrý thriller. Jednoduchý, prakticky skoro celý se dvěma herci. Tudíž tipuji nízkorozpočtový. Ale rozhodně stojí za to. Dobrý konec, který mě naprosto uspokojil. ()

MartinezZ odpad!

Bezpodmínečný odpad. Céčkový nesmysl, ve kterém se z nějakého důvodu objevil Douglas. Alogická naháněčka v poušti by možná ještě jednu * ulovit dokázala, ale finále bylo něco, co by odůvodňovalo místní zavedení mínusových hodnocení. Bez pardónu je tohle něco nevídaného a hrůzného. ()

kaylin

Michael Douglas si tuhle zápornou roli docela užívá a já jsem si užíval jeho hraní i celý příběh. Není to nic světoborného, je to přímočaré a jasné, ale sem tam skutečně můžete cítit, jaké utrpení si druhá postava prožívá. Utrpení, které jako kdyby ani nemělo skončit. Nakonec ale konec je a je to v tom očekávaném a správném duchu. ()

slunicko2

Žánrově čistý thriller 1)  nabízí jednoduchý prosťoučký děj krátké povídky zfilmovaný, inu, přiměřeně. Všichni víme, jak to dopadne, tudíž  napětí tu není. Ale sledovat, jak k cíli filmaři dojdou, je nesporně zajímavé._____  2)  Logické lapsy lze tolerovat, i když ke konci už tvůrci očividně ztratili soudnost._____ 3)  Remake staršího filmu staví na proslulosti Michaela Douglase (boháč) a na hezké tváři přitažlivého 24letého Jeremy Irvina s parádní postavou (stopař Ben). Ovšem záměr tvůrcům moc nevyšel. 70letý Douglas působí neinvenčně a unaveně a na "šampónka" Irvina si divák musí nejdřív zvyknout. V této souvislosti mě pobavil Gilmour93*, jenž odhaluje vskutku netušené pozadí castingu._____ 4)  Zřejmě nejméně kontroverzním a širokou diváckou obcí (zejména muži) nejlépe přijímaným hrdinou filmu je pak šestikolový dvounápravový mercedes G63 6X6 s vnitřní výbavou z říše (filmových) snů. Tento vůz za 12 miliónů korun mají v oblibě arabští šejkové. ()

Havaj8

Kdo by to byl řekl, že to bude tak výbornej survival thriller. Dokázalo mě to nejednou mile překvapit a hlavní hrdina byl velkej sympaťák se sakra tuhým kořínkem. Já jsem od toho ani nic víc nečekal. Jde hlavně o přežití. A to finále? Neměl jsem s tim žádnej problém. ()

BarryLyndon

Je to hrozně béčkový, ale je na tom tak mco vidět, jak si to Michael Douglas užívá. Po nemoci jeho pohublost působí docela děsivě, ale to jenom hraje jeho roli do karet. Nečekejte od toho nic komplexního a snad vás to příjemně překvapí i přes ten jednoduchoučký přímočarý děj. Nahání tam toho mlaďase z Warhorse a oba si to dávají docela slušně. Jenom mžoná škoda příliš doslovného závěru. Jo a chci to auto, ASAP! :) 7/10 ()

Rocky88

První polovina filmu ujde a nenudí. Potom se ale už neděje nic nového a poslední třetina filmu urazí svou hloupostí. Ale co si budeme povídat - hlavní roli tady má šestikolka od Merglu. V Evropě dělá Merglu reklamu F1, za oceánem tenhle film. Stačí mít prachy a vše je možné... ()

bourec

No,film plyne celkem pomalu,Douglas celkem solidní role,zato druhá postava moc karismá nepobrala.A hlavně spousty neuvěřitelnejch scén,ta poslední byla vůbec podivná,pochybuju,že by milionář přišel udělat sám něco takovýho.Dvě hvězdy za film,jednu přidám za Majkla.50%. ()

Khumbac

Takže Michal nahání mladého po poušti, až má z toho spálené bolaky a v noci mrzne jak na poušti. I tato strastiplnnost nezabrání jinochovi vylézt v horolezecké stupnici cesty a komíny tak za 8+ UIAA a běhat jako na tretře....ano je mladý a zdatný, však teplota byla odpoledne enem 50 stupňů. A lovec Michal u toho všeho kempuje nebo poslouchá symfonii. No a ten konec...ta krásná americká klišoidnost :) ()

David.Darco

Tak neskutočne zlý film som už dlho nevidel. Nebolo to tak zlé na jednu hviezdu, no aj tak ju dám, za neskutočné sklamanie, že na túto sračku Douglas kývol. Je to jak zlý sen. Nelogické konanie postáv celý film a na konci ? Pre Boha to nebolo ani možné. Odpad si to nezaslúži ale keby si to mám pozrieť ešte raz tak ho zaručene dám, tak aby túto zlataninu už naša už tak sračkami preplnená televízia nedávala. ()

Johnny.ARN

Až na to, že chalan by asi trikrát umrel, je to celkom v pohode film. Napínavý, zaujímavý námet,nehostinná púšť a jeden vymazlený Medveď. Kto už bol niekedy spálený od slnka, vie ako s asi čávo cítil. Zvládal to až veľmi v pohode. 3 z 5 ()

Pump

Chrochtám blahem. Skvělý M.D. a zdatně sekundující Jeremy táhnou film za tak říkajíc jeden ocas. Casting naprosto perfektní a oba si v roli lebedí. Další role, vedlejší, monstr Mercedes Benz G63 AMG 6x6 v top max luxusní výbavě a krásná zbraň se kterou business man neumí, naštěstí, moc zacházet :-D Skvělý film! ()

iXtr3m3

Nechcel by som zažiť, aj keď by som sa v súčasnosti určite rozhodol inak ako mladík vo filme... :) Ale inak dobré. ()

kolemjdouc

absolutně nezáživné.Záběr kdy Madec střílí kolem skoro mrtvého stopaře Bena ležícího nepohybujícího se puškou s extra zaměřovačem,netrefí ho a potom je nemile překvapen že se Beník zase někde vynoří.....- to je jedna z mnoha akc ve filmu, které byly trapné ()

cingi.t

MIchael Douglas a Jeremy Irvine len v topánkach na 91 minút pekne zabavia, možno aj šokujú raz či dva krát. Jeden šikovný mladík a jeden nie až taký inteligentný stařík so zbraňou a chuťou uloviť hocičo. Pre mňa to potenciál malo, ale tento film si na 100% zapamätáte kvôli jedinej veci. Nie je to (bohužiaľ) hruď mladého Irvina, ale to monstrózne dementné finále. 3* ()

Alien220

Předražená 90m reklama na G63 s Michaelem Douglasem. Jak jinak natočit reklamní spot pro tuhle limitku od Mercedesu, že? Kupodivu to není úplná sračka a divák se vlastně docela baví a ví, jakou výbavu lze do medvěda namontovat. ()